Notebook overheating - RMclock utility

Obecná diskuse o programech, utlitách, střihové programy, přehrávače video / audio, zpracování fotek atp.
hegysk
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 07 zář 2009 15:40

Notebook overheating - RMclock utility

Příspěvekod hegysk » 07 zář 2009 22:19

Servus,

Moj notas - Amilo Xa 2529
procak - AMD turion X2 TL-64, dual core 2,2GHz

problem: Od kedy som dostal tento komp su s nim same problemy...ale najvacsi problem ktory som zaznamenal a ktory uz zacina byt takmer existencny(nemozem sa hrat!!) je prehrievanie. Konkretne ide o to ze hoci moja masina je celkom vykonna, vacsinu hier nie je mozne hrat z vyssie menovaneho dovodu. V praxi to znamena ze vidim ze moj notas tu hru v pohode dava (schopne FPS aj na kvalitnych detailoch), ale huci jak keby mi pristavalo ufo v izbe co vedie k prehrievaniu, ktore sa pri hrani prejavi tak ze pocitac nekontrolovane znizi vykon za ucelom ochladenia sa.

detaily: Pouzivam NHC a hoci donedavna som s nim nemal problem (aj ked som sa uskromnil a hraval len hry ktore by rozbehali aj o 5 rokov starsie notebooky) teraz ako je notebook starsi pri vyuzivani dynamickeho vykonu sa zacne opakovat hore uvadzana anomalia.
Idle teplota procaku je okolo 60 - 65c a ked sa snazim hrat skace to az do tak zavratnych vysin ze mi vyskakuje NHC okienko vlavo dole snaziace sa ma na to upozornit(konkretne: prekrocili ste teplotu 85c!)
OS mam win xp hoci origos som mal na ntbk vistu ale jednym zo spominanych problemov bolo neustale padanie a tak som bol nuteny prejst na tento starsi hoci tymto ntbk nepodporovany system.

mnou vybadane riesenie: dospel som teda k nazoru ze s tym treba nieco robit a tak nielen ze som si obstaral chladiacu podlozku, ktora nieco malo pomaha ale skor som si ju mal zaopatrit tak o 2 roky skor, ale aj som sa rozhodol podtaktovat/podvoltovat si ntbk.

no a dostavame sa ku tazkostiam uskutocnenia mnou vybadaneho riesenia hore uvedeneho problemu (dufam ze mi je rozumiet?!)

tazkosti pri uskutocnovani mnou vybadaneho riesenia hore uvedeneho problemu: Po brazdeni internetom som teda prisiel na to ze najlepsi(resp. inu alternativu som ani nenasiel lebo vsade uvadzaju iba tuto) software na takuto cinnost je RMclock utility. Tak som si to teda stiahol, prestudoval par tuctov postupov, hadam aj co to pochopil...kazdopadne, co sa snazim dosiahnut je, ze prinutim ntbk znizit frekvenciu na taku aby som dosiahol kompromis medzi prehrievanim pri velkom vykone a slabym vykonom (konkretne teda napr. 1,8 popripade 1,6 GHz).
To by to ale nebol moj najoblubenejsi notebook keby mi secko islo tak ako som to planoval...a teda zadrhel je v tom ze pri akejkolvek zmene VIDov a FIDov - teda pokial odciarknem(necham ich odoznacene) indexy najvyssych frekvencii ale aj ak akokolvek zasiahnem do toho celeho pocitac ci uz hned ako kliknem na apply alebo po chvili zmrzne a je nutny restart.

takze,

bol by som nesmierne vdacny(uz aj som vsetkym tym ktory si vobec tento strastiplny text precitali do konca) keby mi niekto kto ma skusenosti s tymto softwarom vysvetlil ci som ja sprosty alebo mam zahodit ntbk...

dakujem velmi pekne

Solitary
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3046
Registrován: 28 čer 2007 13:19

Příspěvekod Solitary » 08 zář 2009 00:12

Takze ...

1) Jako novemu ti poradim toto... nauc se pouzivat funkci Hledat ... nasel bys toto
http://notebooky-forum.notebook.cz/view ... hp?t=21265
http://notebooky-forum.notebook.cz/viewtopic.php?t=8111
http://notebooky-forum.notebook.cz/viewtopic.php?t=1134

2) Jak RMClock tak i NHC umi podvoltovat CPU...

3) Neuskodilo by mozna taky notebook vycistit od toho prachu, ktery se do nej za tu dobu bezpochyb dostal. Plus treba vymenit teplovodivou pastu... i to pomuze.

hegysk
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 07 zář 2009 15:40

Příspěvekod hegysk » 08 zář 2009 17:51

Dakujem ti velmi pekne za odpoved

kazdopadne, ako som povedal hladal som vsade mozne a o tlacitku hledat viem

v prvom odkaze sa hovori o pretaktovavani graficke karty nie procesora
druhy odkaz je cely o tomto programe ktory som uz precital a nebolo tam nic co by mi pomohlo s mojim problemom
treti link som precital taktiez takmer cely a v dosledku toho ze je riadne stary(ten topic) pojednava sa tam o starsich verziach softwaru a o problemoch s nim.

Viem velmi dobre ake su funkcie NHC aj RMclocku (nhc mam aj premium) a hoci je v nhc je podvoltovavanie nepristupne(myslim ze to zavisi od typu procesora a neda sa to nijako obist) v RMku mi ide podvoltovavat asi tak ako podtaktovavat cize pri akejkolvek manipulacii so zadavanim inych voltov ako defaultnych alebo oznacovani/odoznacovani multiplierov inych ako defaultnych mi to tu cele sekne.

Notebook som otvaral prednedavnom a na moje pocudovanie(kedze odstranenie prachu som tiez zvazoval) nebolo tam ani smietko prachu v zasade zvnutra vyzeral ako novy, dokonca v chladici na procesore taktiez nebolo ani trocha spiny. Tu pastu som zvazoval ale ked som sa radil s kamaratom bolo mi povedane ze ak by bol problem v paste ihned by som to videl po otvoreni notebooku a kedze procesor(aj secko okolo neho) vyzeralo uplne v poriadku usudil som ze v paste to ani nebude a ani by mi ziadna nova nepomohla.


Zpět na „Software (nejen) pro notebooky“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů