Otisk prstu

notebooky VBI a vše kolem nich
Lipov3cz3k
občas něco napíše
Příspěvky: 7
Registrován: 03 úno 2007 19:52
Bydliště: Shumperk

Příspěvekod Lipov3cz3k » 03 úno 2007 19:54

Nemáte někdoten omnipass verze 5?? starší verze nejedou pod vistou
nebo nějakej jinej program na snímání otisku pro vistu

potkanus
píše často
Příspěvky: 139
Registrován: 30 kvě 2006 01:41
Bydliště: Plzen!!! Sometimes Praaag

Příspěvekod potkanus » 03 úno 2007 21:01

melo by to bejt v tech odkazech na stazeni ovladacu co tu nekde sou, je tam neco jako "par odkazu pro zacatecniky"
Desktop a A6kt-q008 doma, na kolej: VBI Compal HGL30 14.1", S-ATA, SuperMulti, VGA nVidia Go 7600 256MB, 80 GB fujitsu siemens 5400ot., 1024MB Kingmax 667Mhz RAM, abg wifi, celeronek M 410 yonah.

Lipov3cz3k
občas něco napíše
Příspěvky: 7
Registrován: 03 úno 2007 19:52
Bydliště: Shumperk

Příspěvekod Lipov3cz3k » 03 úno 2007 23:43

diky moc, omnipass sem si stáhnul a nainstaloval - bez problému
ale teď mám problém - když se nastartujou visty tak v pohodě přejedu prstem a ono se to přihlásí, ale když chci do ňákej aplikace znovu doplnit heslo (připojení k internetu, qip, skype) tak už to ani neukáže že mám oskenovat prst... jak je takový to okno nahoře tak to se ukáže ale dál se nic nestane, když kliknu na ten výběr tak "sekaně" vyjede menu, když vyberu čtečku tak se po chvilce ukáže červenej křížek a nic ... :( zbývá jen ukončit program v procesech ...

nevíte proč mi to tak zlobí?? vám to chodí OK?? mám W Vista Ultimate x86
VBI HEL80 - Merom T7200 2.0GHz; 2GB DDR2 RAM; nVidia GeForce Go7600 256MB; 100GB 7200rpm SATA HDD; WiFi; BT

Petr.Sybol
občas něco napíše
Příspěvky: 32
Registrován: 31 led 2007 19:30
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr.Sybol » 19 úno 2007 20:48

Tak jsem si s tím lámal kebuli a tady máte jeden upečenej návod.

Tak dnes jsem totálně spokojen. Přihlašování do Windows funguje přes otisk výborně, ale dále jsem zjistil, jak Softex Omnipass využívat i pro přihlašování otiskem prstu pro různé aplikace (web, icq, apod.)

Vše jsem zkoušel na operačním systému Windows Vista Ultimate. Některé postupy se mohou lišit oproti Windows XP Professional.

Pro obecné využítí čtečky otisku prstů je potřeba nejdříve povolit hardwarový TPM v biosu (TPM Enabled).
Dále je potřeba nainstalovat balík Authentec a aplikaci Softex Omnipass (obojí ke stažení v registrované sekci VBI).
_____________________________________________________________

Po prvotním nastartování (po restartu) aplikace Softex Omnipass je potřeba vytvořit uživatelský profil pro přihlášení do Windows. Zadejte přihlašovací jméno (učet ve Windows) a heslo, kterým se přihlašujete do Windows. Následně na to projdete několikanásobným pokusem ověřením otisku prstu, než Vám průvodce vypíše, že otisk byl opakovaně úspěšně ověřen.
Průvodce Vám nabídne použítí jiného prstu. Pro lepší bezpečnost (poranění prstu, nebo Vám ho žena ukousne) tuto volbu zvolte.

Tímto máte profil vytvořen a přihlašování do systému Windows by mělo být přes otisk prstu funkční.
___________________________________________________________

Pro možnost využítí čtečky otisky prstů pro jiné aplikace postupujte takto:

1. Nastartujte aplikaci, případně web, kde budete zadávat login a heslo.
2. Spusťte z tray menu (u hodin) Softex Omnipass a klikněte vlevo na volbu "Password Wizard".
3. Vzhledem k tomu, že většina aplikací a webů je principielně tvořena dvěma okny pro přihlášení a login a Omnipass je nedokáže některé rozpoznat (okno mezi Login X heslo), bude třeba vypustit lehký mód a proto klikněte na "Advanced Mode", kde budeme nastavovat přechod z prvního okna do druhého.
4. Klíč s popisem "Drag this key" uchopte, přesměrujte na pozici prvního okna (kde zadáváte login" a pusťte.

a) do pole "Field Name" zadejte např. login (nezávisí na funkčnosti) a zvolte metodu "Single Click"
b) do pole "Text" zadejte přesný login, kterým se přihlašujete. Dodržujte malá a velká písmena.
Potvrďte OK.

Nyní se Vás průvodce zeptá, zda chcete vytvořit další dialog. Máme již login, ale zbývá nám vytvořit heslo. Zvolte tedy "Ano".

Opět přetáhněte klíček, ale tenktokrát do pole na vyplňování hesla.
Opět se Vám zobrazí známá obrazovka.
a) do pole "Field Name": zadejte např. heslo (nezávisí na funkčnosti)a zvolte metodu "Use Tab Key" a počet "1". Tato funkce zajistí, že po zapsání přihlašovacího jména aplikace automaticky přeskočí o jedno pole (jakoby jste stiskli klávesu TAB)
b) do pole "Text" zadejte přesné heslo. Dodržujte malá a velká písmena.
Potvrďte OK.

Pokud již nechceme přidávat další volby, na průvodcův dotaz na vytvoření dalšího pole zvolte "Ne".

V poli "Friendly Name" si pojmenujte libovolně schéma a pokračujte dále.
Nyní je potřeba chytit ikonu OK s popisem "Drag this icon" a přemístit ji na tlačítko, který potvrzuje vstup na požadovanou stránku či aplikaci např: vstupte! přihlásit! connect, apod.

Tato funkce nám umožní, že po ověření otisku prstu dojde k automatickému dopsání loginu a hesla a dále Omnipass automaticky provede vstup na přihlašovací stránku, aniž by jsme museli volbu potvrzovat nebo klikat na přihlášení.

Nyní se dostáváme do finále, kde si můžete zobrazit celý Vás vytvořený skript či ho pokročile editovat.

Tlačítkem "Test the password dialog..." můžete před ukončením průvodce ještě otestovat, zda vše funguje. V případě, že vše je funkční, klikněte na ANO a tím je průvodce ukončen.

Veškerou správu Vašich schémat si můžete zobrazit v Softex Omnipass v nabídce "Manage your Password".

Tuto funkcionalitu jsem vyzkoušel na stránkách seznam.cz a pro vstup do registrované sekce VBI.

S pozdravem Petr Sybol


EDIT1:
Tak dále úspěšně zavedeno na QIP, Outlook 2007.

EDIT2:
Tak na většině aplikací a webů Omnipass rozpozná rozdílná okna (login X heslo), takže není nutné nastavovat schémata v rozšířeném modu, ale stačí v tom jednoduchém EASY modu, kde dvakrát přetáhnete klíček na požadované okna.
Doufám, že tento návod bude pro Vás přínosem, docela jsem se u toho zapotil :)


Bývalý Aceřista :)

Petr.Sybol
občas něco napíše
Příspěvky: 32
Registrován: 31 led 2007 19:30
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr.Sybol » 02 bře 2007 08:41

Na stránkách VBI v download sekci v rootu máte k dispozici aktuální rozšířený manuálek PDF o instalaci a použítí snímače otisku prstu, který jsem dělal pro VBI.

smiley
občas něco napíše
Příspěvky: 20
Registrován: 19 úno 2007 11:23

Nedaří se nedaří

Příspěvekod smiley » 04 dub 2007 00:24

Přijdu si už jak uplná lama...všechno sem nainstaloval (ovladač i soft), ale absolutně se mi nedaří vytvořit otisky tak, aby mě to pustilo dál...prostě, když chci definovat ty vzorový otisky, tak mi to pokaždý řekne, že jsou špatně...už fakt nevim, čím by to mohlo být...nenapadá vás někoho něco? Bohužel na stránky VBI nemam přístup. Díky

Petr.Sybol
občas něco napíše
Příspěvky: 32
Registrován: 31 led 2007 19:30
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr.Sybol » 04 dub 2007 09:52

To je těžký, může to být rukama, ale také by mohlo jít o poškozený snímač. Sjíždíte přes snímač pomalu? Nestačí se dotýkat. Sjeďte prstem o snímač od konečku prstu až ke konci prvního článku prstu.

fana
občas něco napíše
Příspěvky: 5
Registrován: 21 led 2007 14:11

Re: Nedaří se nedaří

Příspěvekod fana » 04 dub 2007 10:46

smiley píše:Přijdu si už jak uplná lama...všechno sem nainstaloval (ovladač i soft), ale absolutně se mi nedaří vytvořit otisky tak, aby mě to pustilo dál...prostě, když chci definovat ty vzorový otisky, tak mi to pokaždý řekne, že jsou špatně...už fakt nevim, čím by to mohlo být...nenapadá vás někoho něco? Bohužel na stránky VBI nemam přístup. Díky


Ahoj. Taky jsem s tim ze zacatku strasne zapasil - chce to trosku cvik. Muj problem ze zacatku byl v tom, ze jsem prejizdel prstem NAD cteckou otisku prstu - zkus pri prejizdeni trosku pritlacit - ta ctecka je trosku zapustena, musis se ji dotykat pri snimani....

smiley
občas něco napíše
Příspěvky: 20
Registrován: 19 úno 2007 11:23

Re: Nedaří se nedaří

Příspěvekod smiley » 04 dub 2007 19:12

díky moc...problém vyřešen... bylo to tim, že jsem málo tlačil prstem na tu čtečku, teď už to šlape...

:wink:

santa003
občas něco napíše
Příspěvky: 69
Registrován: 22 srp 2007 18:57

Příspěvekod santa003 » 26 srp 2007 19:25

vim ze je to trochu vic lamackej dotaz ale da se ten soft stahnout v cestine,nebo jestli se k nemu nekde da sehnat cestina????
an mi moc nejde

Milsn
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 30 srp 2007 10:32

Příspěvekod Milsn » 08 zář 2007 12:15

Zdravím, omnipass mi jede bez potíží, až na jeden detail. Přihlášení do WinXP mi funguje jenom když mám klasický šedivý dialog. Když zvolím použití úvodní obrazovky ( ta s obrázky..) tak mi omnipass ověří otisk, ale nepřïhlásí se. Musím zadat heslo. Dříve mi to fungovalo, já nic neměnil, nevíte někdo, čím to může být? Díky


Zpět na „notebooky VBI“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů