COMPAL FL90

notebooky VBI a vše kolem nich
kulhos
občas něco napíše
Příspěvky: 63
Registrován: 22 čer 2007 20:33

Příspěvekod kulhos » 12 črc 2007 17:49

To už se přece dělá

lukowicz
občas něco napíše
Příspěvky: 44
Registrován: 24 čer 2007 10:25
Bydliště: Bohumín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lukowicz » 12 črc 2007 20:38

prima-men píše:T
-Ten Downgrade na WinXP z WinVista jde jen u verze Bussiness nebo i u vyšší Ultimate?
-Robson Modul - k čemu to přímo je? Četl jsem něco, že na zrychlení systému(teda Vist), ale to má suplovat RAM pouze pro systém? Nebo o co přímo se jedná?
-Prozkoumal už někdo tu "čtečku prstů?" To tady nějak tohle téma vyšumělo do prázdna.. Normálně samolepky na noťasu nechávám, ale už jen ten pocit, že jsem si koupil noťas "s dírou" do šasi by mě deptal a nahryzávaly by mě myšlenky, jestli jsem koupil dobře a kvalitně. Díky za odpovědi.

-Info o downgrade z Vista na XP http://www.vahal.cz/html/vista-downgrade.html


Robson Modul - k čemu to přímo je?
-Co nabídne technologie SuperFetch
Technologie SuperFetch je nástupcem technologie Prefetch z Windows XP. V obou případech se jedná o funkci, která umožňuje lepší využití operační paměti.
Hlavní technologií je tzv. předčítání často používaných dat do operační paměti. Pokud určitou aplikaci často používáte a máte volnou operační paměť, program je tzv. přednačten do operační paměti. Ve Windows Vista je toto doplněno o technologii ReadyBoost, kdy pro uložení těchto dat lze využít flash disk připojený přes USB port.
Druhá technologie spočívá v postupném promazávání operační paměti obsazené dříve spuštěnými programy. Technologie SuperFetch v tomto navíc upřednostňuje uživatelské aplikace před systémovými. Dokáže pracovat také s určitými obrazci uživatelova chování. Pokud jsou v určité dny (například o víkendu) spouštěny zpravidla jiné programy než v pracovní dny, bude s daty těchto programů v operační paměti zacházeno rozdílně, jinými slovy - budou mít rozdílnou dobu trvanlivosti. Cílem je, aby v operační paměti zůstávaly pouze data těch programů, která uživatel v blízké budoucnosti bude potřebovat.
Nicméně pokročilí uživatelé mají rádi přehled o tom, jaké programy se potulují v operační paměti jejich počítače a proto bude možné tuto technologii také vypnout.

Tohle je přesně to k čemu jsou ty moduly robson,ale určitě jsou rychlejší než USB

-ten otvor to by mně taky zajímalo,jak to s ním je!!!

prima-men

Příspěvekod prima-men » 13 črc 2007 09:37

lukowicz: Díky za vysvětlení Robson modulu a odkaz. Ale mohu se zeptat ještě na něco?
Pokud jsem to správně pochopil, na downgrade budu potřebovat jak legál verzi WinVista Ultimate nebo Bussiness(mám v plánu koupit jeden z uvedených), tak legál verzi WinXP. Legální verzi mám teď(WinXP Home), se svým notebookem Asus, ale problém je v tom, že to je to blbé recovery CD ASUS. Jsou to dvě CD a atypicky se to instaluje oproti samostatně koupeným XP. Jiný medium s XP nemám. To znamená koupit ještě XP? Díky za každou odpověď.

PCtvor
píše často
Příspěvky: 123
Registrován: 10 dub 2007 16:17

Příspěvekod PCtvor » 13 črc 2007 10:27

Pokud to spravne chapu jak o tom psali na webu tak musish mit Vista bussines ci ultimate a instalacni CD winXP pro. Pri instalaci pak musish zavolat na tu jejich linku, kde ti daji reg key pro winXP pro. Jen nikde nepisou jestli to jde i na winXP 64bit.

ISO soubor instalacky winXP Pro se da sehnat na internetu.

Shanex
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 12 črc 2007 11:02

Příspěvekod Shanex » 13 črc 2007 10:37

Zdravím,,jsem se chtěl zeptat,,máte někdo zkušenosti s objednáváním NTB přes notebooknamiru.cz nebo přes notebooky-vbi.cz...jako jestli jsou v pohode,,jestli to nejsou nejaci podvodavi stylu satron.cz,mobilky.cz atd..Díky za info..

lukowicz
občas něco napíše
Příspěvky: 44
Registrován: 24 čer 2007 10:25
Bydliště: Bohumín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lukowicz » 13 črc 2007 11:16

prima-men píše: lukowicz: Díky za vysvětlení Robson modulu a odkaz. Ale mohu se zeptat ještě na něco?
Pokud jsem to správně pochopil, na downgrade budu potřebovat jak legál verzi WinVista Ultimate nebo Bussiness(mám v plánu koupit jeden z uvedených), tak legál verzi WinXP. Legální verzi mám teď(WinXP Home), se svým notebookem Asus, ale problém je v tom, že to je to blbé recovery CD ASUS. Jsou to dvě CD a atypicky se to instaluje oproti samostatně koupeným XP. Jiný medium s XP nemám. To znamená koupit ještě XP? Díky za každou odpověď.


Downgrade je možný z Windows Vista Business a Ultimate na Windows XP professional, TabletPC či x64Edition.

Velký rozdíl oprati upgradu je v poskytování instalačních médií. Ty u downgradu nebudou poskytnuta a uživatel si je musí obstarat sám. K instalaci bude potřeba již aktivovaný produktový klíč z Windows Vista a zákazník pak bude vyzván aby zavolal na aktivační linku, kde sdělí, že chce využít své právo na downgrade.

Poměrně velkou nevýhodou takovéhoto postupu je, že při každé reinstalaci Windows XP bude potřeba znovu volat na aktivační linku. Výhodou pak je, že můžete kdykoliv přejít zpět na vaši Verzi Windows Vista.
Takže stačí někde sehnat medium kde jsou XP Pro,myslím že tohle má každý druhý doma :D
http://notebook.cz/__/,clanky,kratke-zp ... index.html

Heresiarch
občas něco napíše
Příspěvky: 5
Registrován: 07 črc 2007 15:05
Bydliště: Sušice

Re: FL90 tuner

Příspěvekod Heresiarch » 13 črc 2007 11:39

andywarhole píše:Ze neni uvnitr me netrapi uz aby vyrobci zacali delat TV tuner do express card


Už jsem nějaký viděl od AVERu, cena okolo 2500

lukowicz
občas něco napíše
Příspěvky: 44
Registrován: 24 čer 2007 10:25
Bydliště: Bohumín
Kontaktovat uživatele:

Re: FL90 tuner

Příspěvekod lukowicz » 13 črc 2007 11:47

Heresiarch píše:
andywarhole píše:Ze neni uvnitr me netrapi uz aby vyrobci zacali delat TV tuner do express card


Už jsem nějaký viděl od AVERu, cena okolo 2500

Mně se líbí tohle,nemusí se nic instalovat. http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=44949

patras
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 13 črc 2007 11:57

Příspěvekod patras » 13 črc 2007 12:07

Nevíte kdy bude nový update BIOSu, který konečně bude podporovat 4GB RAM?
Compal FL 90 - C2D T7500 2.2GHz , GeForce 8600M GT , 2x2GB RAM , 200GB Toshiba HDD , WI-FI , Windows Vista Ultimate 64bit

prima-men

Příspěvekod prima-men » 13 črc 2007 12:19

lukowicz píše:Takže stačí někde sehnat medium kde jsou XP Pro,myslím že tohle má každý druhý doma :D
http://notebook.cz/__/,clanky,kratke-zp ... index.html


lukowicz: Jakékoliv medium s WinXPro, třeba nelegoš z internetu, nebo to musí být originál? Vezme to teda i nelegální? Sice bych měl radši OS legální, ale to bych si mohl rovnou koupit WinXP a na Visty se z vysoka vy... A koupit je, až "budou za něco stát." Jestli vůbec někdy...

A ještě jedna taková malá otázečka. Podporuje FL90 SATA-II nebo jen SATA? V jejich specifikaci je podpora jen SATA. Ptám se, protože to je jako s tou podporou 2GB RAM. Taky chyba BIOSu nebo opravdu podporuje jen SATA?

jimmyjames
guru
Příspěvky: 697
Registrován: 27 bře 2007 22:03

Příspěvekod jimmyjames » 13 črc 2007 13:04

Ja jsem pouzil legalni OEM medium,ale jelikoz jsem k nemu nedostal product key, tk jsem si nasel nejaky product key na netu. V podstate jsem tedy mel nelegalni instalacku. Aktivace pres telefon vsak probehla naprosto be zproblemu (uz dvakrat bo jsem pk potreboval preinstalovat - upravil jsem si instalacku v nLite). Jinak chteli po me pouze instalacni ID (generovane cislo, ktere se vam ukaze pri zvoleni aktivace po telefonu). Product key WinXP ani Visty nepotrebovali.

Jelikoz ID v sobe nese take informaci o HW pocitace, tak je teoreticky mozne, ze z toho zjitili, ze mam tento ThinkPad, ktere se prodavaji pouze s OS a tim uz nepotrebovali Product Key Visty... Ale to je pouze ma domnenka, nejak jsem to nezkoumal.
IBM Lenovo ThinkPad R60 - UL1HRCF
C2D 1.83GHz, ATi X1400, DDR2 2x1GB/667MHz, 120GB/5400ot, matný SXGA+ (1400x1050), WinXP Pro (downgrade z Visty)

Dave21
občas něco napíše
Příspěvky: 86
Registrován: 31 kvě 2007 11:48

Příspěvekod Dave21 » 13 črc 2007 13:09

patras píše:Nevíte kdy bude nový update BIOSu, který konečně bude podporovat 4GB RAM?


Kdybys sis nejdříve radši přečetl pár stránek zpět, tak už víš, že takoví BIOS je :!:
FL90, C2D 7300 2.0 GHz, GeForece 8600 GT 256MB, 2 GB RAM, 160 GB Seagate 5400 rpm

lukowicz
občas něco napíše
Příspěvky: 44
Registrován: 24 čer 2007 10:25
Bydliště: Bohumín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lukowicz » 13 črc 2007 13:15

prima-men píše: Jakékoliv medium s WinXPro, třeba nelegoš z internetu, nebo to musí být originál? Vezme to teda i nelegální? Sice bych měl radši OS legální, ale to bych si mohl rovnou koupit WinXP a na Visty se z vysoka vy... A koupit je, až "budou za něco stát." Jestli vůbec někdy...

A ještě jedna taková malá otázečka. Podporuje FL90 SATA-II nebo jen SATA? V jejich specifikaci je podpora jen SATA. Ptám se, protože to je jako s tou podporou 2GB RAM. Taky chyba BIOSu nebo opravdu podporuje jen SATA?


Jakékoliv médium stačí,mám jich doma asi 5ks,samozřejmě bez ProductKey :D Já osobně koupím rovnou XP,na Visty je ještě čas.
Co se týče SATA-II tak to samozřejmě umí.
No a ten BIOS už je přece na světě http://www.bizcom-us.com/support/TechSu ... e.htm#FL90

luke.cz
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 13 črc 2007 11:50

IFL90

Příspěvekod luke.cz » 13 črc 2007 13:24

Kedlub píše:V Americe si můžete koupit FL90:

1) 1280x800 s 8600GT 256MB
2) 1440x900 s 8600GT 512MB
3) 1680x1050 s 8600GT 512MB


Tak jsem našel na jedné americké stránce IFL90. Zdá se teda, že modely s GeForce 8600M GT 512MB jsou označeny IFL90.

Není tam na výběr display 1440x900 jak psal Kedlub, ale
WSXGA+ (1680x1050) Active Matrix with Matte Finished Surface,
WXGA (1280x800) Active Matrix with Super Clear Glossy Surface,
obojí s NVIDIA GEFORCE 8600M GT PCIe 16X with 512MB DDR2 VRAM

U WSXGA+ mě překvapila zřejmě matná úprava povrchu dipleje, to jsem nikde neviděl ani na jiných amerických stránkách. Je jasné, který displej bych koupil.

Navíc je tam 9-článková baterie v ceně a celkem to vychází výhodně.

Jen škoda, že je to v USA a my jsme zase pozadu. A kdo ví jestli tady u nás takový model vůbec bude a jestli bude za rozumnou cenu jako tam.

Dokonce i uvažuju, že bych si ho tam objednal. Jen mám strach jak by mohl po cestě dopadnout a s případné reklamace. Kdyby proběhlo vše v pohodě, tak ještě jedná věc by mohla vadit - americká klávesnice popřípadě americké Windows.

Tady je ten odkaz tak se koukněte.

luke.cz
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 13 črc 2007 11:50

Příspěvekod luke.cz » 13 črc 2007 13:47

nnevimm píše:
atjov píše:Sata II je o dost dražší a já s HDD notasu do PC a nazpátek nebudu dělat ak často, abych si měl připlácet za rychlejší přenos, takže asi stačí SATA jedna ne?


Mozna jsem pochopil spatne co jste napsal ale tychlejsi prenos se tyka prenosu dat uvnitr pocitace ... tj. HDD -> CPU -> GPU ..... a ne notebook <-> PC :wink:


No tak to taky není tak úplně přesné, protože jde obecně o přenos dat a to kamkoliv. Rychlost přenosu dat z jednoho zařízení do druhého závisí vždy na nejpomalejším zařízení, které se na přenosu podílí resp. přes které data musí protéct. Je to klasická poučka o nejslabším článku.


Zpět na „notebooky VBI“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů