Toshiba nebo HP?

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
lukycrust
guru
Příspěvky: 743
Registrován: 24 dub 2008 08:33
Bydliště: Vranov n/T

Příspěvekod lukycrust » 24 kvě 2008 17:23

myslel som si,ze to zistim cez everest,ale z nejakeho dovodu mi ho do NB nechce nainstalovat,nebude to tym,ze je to home edition??
Lenovo ThinkPad R500(intelGMA) + Advanced MiniDock
HP EliteBook 8540p(3y NBD) + HP Advanced Docking Station

sirius1983
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4680
Registrován: 24 úno 2007 19:59
Bydliště: Všude dobře tak co doma...

Příspěvekod sirius1983 » 24 kvě 2008 17:36

Tak to bohužel nevím, ale jsme už OT, takže pokud to zjistíš, tak mi dej info přes SZ...
T420, X31
Prosím, nepište mi soukromé dotazy, otázky patří veřejně na toto fórum.

mouse
občas něco napíše
Příspěvky: 32
Registrován: 20 lis 2007 23:59

Re: Toshiba nebo HP?

Příspěvekod mouse » 25 kvě 2008 15:26

Pokud vybíráš pouze z těchto 2 modelů tak jen ve stručnosti:

model HP: - výhoda je větší operační paměť - je to důležité z hlediska OS vista, další výhodou je vývojově novější 2 jádrový procesor Core 2 duo L2 MB. Pro multimedia je ale méně vhodný v důsledku použitých materiálů - výhodou může být dálkové ovládání - ale záleží co je pro tebe důležité, jestli výkon či multimedia.

model Toshiba: - kvalitnější plasty, desing, audio, detaily, kvalitnější multimedia vč. displaye. Menší oper.paměť kterou lze zvětšit, starší procesor. Větší možnosti adaptace jiných OS vč XP.

Nelze jednoznačně říci, který NB z těchto 2 bych si vybral, ale záleží na tobě jaké máš další nároky, ať se jedná o OS, kvalitu LCD, výdrže na baterie nebo odolnosti NB při špatném zacházení. Toto nevím, já bych pro studenty volil NB z řady Lenova či Dell, jelikož jsou odolnější a zvládají bez problémů horší zacházení. Možná bych se zamyslel nad lesklým či matným LCD.

mouse

sirius1983
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4680
Registrován: 24 úno 2007 19:59
Bydliště: Všude dobře tak co doma...

Příspěvekod sirius1983 » 25 kvě 2008 17:04

Kvalitu LCD budou mít ovšem stejnou...
Jinak dálkový ovládání bych při výběru vůbec nezohledňoval, ať mu jde o multimedia nebo ne...
T420, X31

Prosím, nepište mi soukromé dotazy, otázky patří veřejně na toto fórum.


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 75 hostů