výběr notebooku (30 000 - 35 000)

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
Derek
občas něco napíše
Příspěvky: 69
Registrován: 05 čer 2008 17:47

Příspěvekod Derek » 24 čer 2008 12:28

Takze zavolano do Kinetiku a vyreseno.
VSECHNY servicepacky jsou platne pouze v miste nakupu!!!
Je to pry dano tim, ze oni si ten notebook zaregistruji a budou s nim v dane zemi/lokalite pocitat a mit skladem dostatek dilu pro adekvatni pocet zde se vyskytujicich ntb.

Takze ja budu carepack asi porizovat az na miste. A holt kdyz pak budu v CR, tak budu bez zaruky. Po navratu pak dalsi CarePack pro CR.
Nepotesilo me to, ale konecne v tom mam jasno.

Btw. opravdu to bylo receno tou nekolikrat resenou vetou o nemoznosti "exportovani servisni smlouvy a ze ta je platne jenom v zemi prodeje".

ivanek007
občas něco napíše
Příspěvky: 61
Registrován: 29 bře 2008 10:44

Příspěvekod ivanek007 » 24 čer 2008 12:58

Derek píše:Takze zavolano do Kinetiku a vyreseno.
VSECHNY servicepacky jsou platne pouze v miste nakupu!!!
Je to pry dano tim, ze oni si ten notebook zaregistruji a budou s nim v dane zemi/lokalite pocitat a mit skladem dostatek dilu pro adekvatni pocet zde se vyskytujicich ntb.

Tzn. i NBD ON SITE si musis poridit az tam? By mne tedy zajimalo, co mi ten chlapec do te nabidky nakalkuloval! Pokud to tak skutecne je, asi si radsi priplatim za ten DELL...ten to snad bude mit tak, jak potrebuju.
Jinak s tim poctem dilu skladem to ma jistou logiku...ale rozhodne to pro mne neni definitivni argument. Ale to je stejne jedno.


Derek píše:Takze ja budu carepack asi porizovat az na miste. A holt kdyz pak budu v CR, tak budu bez zaruky. Po navratu pak dalsi CarePack pro CR.
Nepotesilo me to, ale konecne v tom mam jasno.

Tak nejak.


Derek píše:Btw. opravdu to bylo receno tou nekolikrat resenou vetou o nemoznosti "exportovani servisni smlouvy a ze ta je platne jenom v zemi prodeje".

Naprosto spatne dle meho nazoru...u bussines notebooku u kterych je predpoklad pohybu po celem svete daji takovou "podminku", ktera ten servis dost degraduje :evil:

Derek
občas něco napíše
Příspěvky: 69
Registrován: 05 čer 2008 17:47

Příspěvekod Derek » 24 čer 2008 13:13

Prej hlavne neni mozno ani koupe nejaky TOP balicku, kterej by celosvetove platil. A bylo by uz jedno, jestli carry-in nebo on-site.

V tomhle ohledu zlaty HP. I k low-endu 530 nakonec moznost worldwide zaruky byla.

Chces-li u Lenova tri roky mezinarodni zaruky, musis si jako fyzicka osoba koupit Tecko. Jina moznost neni. A je fakt, ze bych takhle degradovanou zaruku u biz notasu necekal.
Holt v tomhle Lenovo proti Dellu nebo HP dost ztraci. Skoda, ze uz je doma :twisted: (ne, delam si srandu, zatim jsem s notasem docela spokojen).

Ad NBD on-site - ano. Budes rok ve Svedsku a chces servisovat na miste do druhyho dne, musis si ten Spack poridit ve Svedsku. Na Lenovu najit autorizovany prodejce a ty oslovit. Pakarna. A az se vratis do CR tak buhvi co dal. Prej tam nakonec opravdu totiz figuruje lhuta 30 dnu od nakupu ntb - do ty doby si musis poridit CarePack. Prej se to sice bere v pohode i po dobe delsi, ale tohle je oficialni.
Takze bacha na to pri vypoctech.

Idealne se ale ozvi do toho Kinetiku a pobav se s nima o tvym konkretnim pripade. Ten kluk, co jsem to s nim resil byl hrozne v pohode. Vubec neresil, ze uz ntb mam a ne od nich a byl velmi ochotny a mily.
Coz se neda rict o Mironetu - na callcentru jsou jenom zensky co nic nevedi a vsechno prepojuji dal. A ty co maji zodpovidat dotazy a resit problemy jsou uz pres hodinu vsichni na obede. To je sluzba zakaznikum :) (i kdyz zase pravda, ze vcera jsem tam kupoval chvili po sedmy vecer a pohoda. Teda krome toho opominuti s aktivaci zaruky ... :? )

ivanek007
občas něco napíše
Příspěvky: 61
Registrován: 29 bře 2008 10:44

Příspěvekod ivanek007 » 24 čer 2008 13:26

to Derek:
Diky Ti za veskere info.

Zarizovani dodatecne zaruky na notebook je skutecne ta posledni vec, na kterou budu mit chut a cas po prijezdu do Svedska. Sice je to aspon ve Stockholmu, jak jsem koukal, ale stejnak! Idkyz vlastne to bych nezarizoval u nich, ale pres nejakeho prodejce LENOVO...no jeste horsi.

Tecko si kupovat nebudu...za ty prachy budu mit DELL Latitude a jeste mi zbude na mysku, batoh, externi HDD a sluchatka.

Napisu tomu klukovi z LENOVO centra, co mi delal tu kalkulaci, mozna ze zrovna on s Tebou mluvil, na mne byl taky fpohode. Asi mi rekne to same, co Tobe...takze mu podekuju za cas a behem tydne volam do DELLu...za kolik mi daji konfiguraci kterou sem si vybral u toho LENOVA.

No jo no, jednoduchy veci, to e-shopy umej, ale kdyz chces poradnou sluzbu ci detailni, tak to je spatny :x

btw...stastnej let preju a az dorazis na misto a pripojis se, urcite se ozvi 8)

Derek
občas něco napíše
Příspěvky: 69
Registrován: 05 čer 2008 17:47

Příspěvekod Derek » 24 čer 2008 13:46

No ja jsem na to osobne taky zvedavej. jestli se mi behem nasledujicich dvou tydnu podari sehnat a koupit carepack :?

Diky za prani, jdu balit a za chvili poletim. Treba se tu ukazu az budu cekat na pripoj v Soulu :)

ivanek007
občas něco napíše
Příspěvky: 61
Registrován: 29 bře 2008 10:44

Příspěvekod ivanek007 » 03 črc 2008 13:39

Mno, takze panovi z LENOVO centra jsem poslal par doplnujicich dotazu k jeho nabidce a nejak se nema k odpovedi, takze ho to asi zaskocilo ci co.
Resim tedy ten DELL Latitude v teto akci: http://premierconfigure.euro.dell.com/d ... l=cs&s=PAD
Chci se zeptat, dle vasich zkusenosti, ma smysl i teto akce se pokouset jeste "uhadat" nejakou tu slevicku?

Nakonfiguroval jsem si zatim toto:
:arrow: Czech - (Downgrade) Genuine Windows Vista™ Business 32Bit to XP Pro WITH Media [V ceně]
:arrow: Intel® Core™ 2 Duo processor T9300 (2.5GHz/6MB/800MHz) with Intel GMA X3100 [V ceně]
:arrow: 14,1palcovy sirokouhly displej WXGA+ (rozliseni 1440 × 900) [V ceně]
:arrow: Tríletá podpora ProSupport pro koncové u¿ivatele a slu¿ba Next Business Day na míste [V ceně]
Dell doporučuje
:arrow: 2.0GB, 667MHz DDR2 SDRAM Memory (1 x 2048MB) [V ceně]
:arrow: 160GB serial ATA HDD 5400RPM [V ceně]
:arrow: 8x DVD+/- RW Drive with Windows XP, Vista Home, Vista Business compatible software [V ceně]
:arrow: Tríleté krytí náhodných ¿kod CompleteCare Accidental Damage Cover [V ceně]
:arrow: Core 2 Duo - Dell Wireless 1395 Mini-Card 802.11b/g [V ceně]
:arrow: Internal Dell 360 Bluetooth™ Card - XP/Vista Downgrade [V ceně]

Tohle vyse uvedene je za 27 133,00 Kc. V tom teda neni samozrejme jeste zahrnuta ta baterka do Ultrabay a Office pro studenty.

Dale bych se chtel zeptat na par veci:
:arrow: Jaky je rozdil mezi jednotlivymi druhy zaruk, co maji v nabidce a do ktere se jiste vyplati jit, kdyz clovek jede do zahranici a ktera je uz "zbytecny luxus"?
Tríleté víceúcelové krytí Complete Care Multi-Cover [přidat 4 220,00 Kč]

Ctyrleté víceúcelové krytí Complete Care Multi-Cover [přidat 8 360,00 Kč]

Tríleté krytí náhodných ¿kod CompleteCare Accidental Damage Cover [V ceně]

Ctyrleté krytí náhodných ¿kod CompleteCare Accidental Damage Cover [přidat 2 600,00 Kč]

Tríleté krytí ¿kod zpusobených odcizením CompleteCare Theft Cover [přidat 2 290,00 Kč]

Ctyrleté krytí ¿kod zpusobených odcizením CompleteCare Theft Cover [přidat 4 290,00 Kč]

Declined CompleteCare [odebrat 2 700,00 Kč]

2Yr CompleteCare Accidental Damage Cover [odebrat 600,00 Kč]

5Yr CompleteCare Accidental Damage Cover [přidat 3 400,00 Kč]

:arrow: Vyber wi-fi adapteru-ktery zvolit?
Dell™ Wireless 1505 802.11a/g/n for Core 2 Duo [přidat 852,00 Kč]

Core 2 Duo - bezdratova karta Intel 3945ABG [přidat 488,00 Kč]

Core 2 Duo - bezdratova karta Intel 4965AGN [přidat 972,00 Kč]

Core 2 Duo - Dell Wireless 1395 Mini-Card 802.11b/g [V ceně]

Dell™ Wireless 1490 802.11a/g Mini Card (54Mbps) for Core 2 Duo [přidat 244,00 Kč]

Veskere nazory, zazitky a pripominky jsou vitany 8)

sirius1983
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4680
Registrován: 24 úno 2007 19:59
Bydliště: Všude dobře tak co doma...

Příspěvekod sirius1983 » 03 črc 2008 21:00

Co se týče wifi tak je jedno jestli vezmeš dell nebo intel, jestli chceš nový draft-N standart je na tobě. Ohledně těch záruk je to složité, ta proti náhodném,u poškození se může hodit, ale jak v realu funguje ta proti krádeži, to si fakt nedovedu představit. jinak cena toho D630 je velmi pěkná...
T420, X31
Prosím, nepište mi soukromé dotazy, otázky patří veřejně na toto fórum.


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: MethrenVox a 65 hostů