Vyhody/Nevyhody

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
Daedrik
občas něco napíše
Příspěvky: 73
Registrován: 17 črc 2008 22:15

Vyhody/Nevyhody

Příspěvekod Daedrik » 18 črc 2008 00:48

Zdravím,
jako úplnej amatér v rozlišování jaký NB je na co, bych vás rád poprosil jeslti by tu nešlo sestavit nějaký přehled typu: -jaká firma je nejlepší např ve spolehlivosti, cena/výkon, multimédia, atp... -Nb dané firmy vynikají v tomto, jiný zase v něčem jiném.

Jednoduše řečeno plusy a mínusy různých firem a daných typů + nějaký verdikt.... Myslím, že nováčkům by to určitě moc pomohlo(mě tedy určitě)...
S pozdravem Dae

Petras.18
píše často
Příspěvky: 201
Registrován: 07 črc 2008 11:11
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Petras.18 » 18 črc 2008 01:04

Nejlepší konstrukční provedení podle mě nabízí Lenovo, ale jsou to notebooky především vhodné pro práci a ne pro náročné hrení her.

PS: Musíš opravdu nejdřívě vědět, co od NTB požaduješ a až potom můžeš teprve vybírat. Popřemýšlej nad tím, jak často ho budeš například přenášet, zda na něm budeš hrát náročné hry, zda potřebuješ dlouhou výdrž baterie atd. Je těžké přímo říci, jaké má každý výrobce klady a zápory.

Daedrik
občas něco napíše
Příspěvky: 73
Registrován: 17 črc 2008 22:15

Příspěvekod Daedrik » 18 črc 2008 01:09

Psal jsem uz jeden topic, tak se omlouvam za spam :-)

Potřebuju NB na práci s 2D,3D grafikou + zpracování videa... Stou 3D grafikou to bude asi těžší, provádím totiž celkem "slozite" veci. Z dalsich pozadavku asi nic... no mozna 17" monitor, ale neni to podminkou. Sebou ho budu nosit nejpsise cely tyden(skola - domu).

Co jsem se tak koukal tak favority mam Dell Inspiron, Thinkpad, MSI... Ten MSI mi prijde velice dobry a za vynikajici peniz, ale urcite v tom bude nejaky hacek(Jsem opravdu amater s NB)

Cenove bych se rad vesel 20-25K.

CeCo

Příspěvekod CeCo » 18 črc 2008 01:38

Hacik - slabe sasi, slaby servis, vyssia poruchovost.

C

Petras.18
píše často
Příspěvky: 201
Registrován: 07 črc 2008 11:11
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Petras.18 » 18 črc 2008 01:41

V tom případě je jasná volba Lenovo. Jsou vhodné pro práci v grafickém prostředí. Doporučil bych ti úhlopříčku 15,4", je to takový kompromis. 17" je sice hezké číslo, ale takový NTB bude mít větší hmotnost, a proto není příliš vhodný pro přenášení. Firma Dell nabízí sice kvalitní servis, ale jsou celkem poruchové. Od firmy MSI bych také nedoporučoval...nabízí sice solidní konfiguraci za solidní peníze, ale konstrukční zpracování je na nižší úrovni. Měl jsem jeden NTB od MSI a mohu potvrdit, že jsem s ním měl velké trable ohledně reklamace a musím se přiznat, že se mi nelíbilo vůbec jeho zpracování. Notebooky Dell a MSI jsou vhodné pro pracování na stálém místě, pro přenášení je jasným favoritem Lenovo.

rhinos
píše často
Příspěvky: 125
Registrován: 04 úno 2007 00:35

Příspěvekod rhinos » 18 črc 2008 07:42

Většinou sice vystupuju jako nezůčastněný pozorovatel,ale když někdo napíše a teď Petras.18 promiň ,ale když napíšeš bludy typu "Dell je poruchový a nehodí se na přenášení" tak v první vlně vytřeštím oči jestli sem se už probral nebo ještě spím a v druhé vlně píšu tuhle reakci :wink:
Dell mám a ve svém okolí jich mám několik desítek(v rámci firmy) a že by byly poruchové jsem si teda fakt nevšim.Navíc to jak já zacházím s ntb a kam všude ho tahám by "normální" ntb snad ani nerozdejchal.A to nemám nic moc extra odolného (Dell M65).Ano na povrchu je teflon,ale u mě stejně nejvíc trpí po otevření v prašném prostředí s měnící se teplotou i vlhkostí.Já říkám pokud už si chci zaplatit značku tak jednoznačně Dell.
Pokud ne je tu možnost poskládat si ntb VBI.
Taky hned neodsuzuju Sony Vaio jen proto že si ho jeden kolega koupil soukromě a po necelém měsící ho vracel z důvodu vysoké poruchovosti v rámci záruky a dohody s prodejcem...
Dell Precision M6500|i7-820QM|FX3800|320gb7.2k|WXUGA+LED|12GB Ram|9 cell

xdavex
občas něco napíše
Příspěvky: 30
Registrován: 17 kvě 2008 19:34

Příspěvekod xdavex » 18 črc 2008 08:36

Rhinos raději to smaž, když radíš nb od VBI :lol:
Jdu na střední školu a od ní jsme dostali také nabídku na DELLy. Bohužel co jsem mluvil již se studenty, tak ty by je nejraději vyhodili z okna. Sice tam je technik do pár hodin, ale i tak to je nápor nervů (Pro upřesnění, není to flákáním o zem a stůl, ale chybou výrobců)

Jinak záleží také na osobě, jak se k tomu bude chovat.I když náhoda je blbec, nikdy nevíš, kterej blbec tě ve škole sejme atp. :roll:

rhinos
píše často
Příspěvky: 125
Registrován: 04 úno 2007 00:35

Příspěvekod rhinos » 18 črc 2008 08:41

nedoporučuju VBI jen sem uvedl jednoho z totálně neznačkových NTB.To by mi zajímalo co ti studentíci s těma ntb dělají my s nimi jezdíme po stavbách(Čína,Indie,Mexiko...) a kdyby se něco posralo tak nám ani NBD nepomůže a nemáme problémy
Dell Precision M6500|i7-820QM|FX3800|320gb7.2k|WXUGA+LED|12GB Ram|9 cell

Daedrik
občas něco napíše
Příspěvky: 73
Registrován: 17 črc 2008 22:15

Příspěvekod Daedrik » 18 črc 2008 10:25

Prosím neodbíhejte moc od tématu, opravdu potřebuju kvalitní, spolehlivý NTB... Poradíte mi? Mám z toho už docela nervy... Je toho tolika, značkový, neznačkový... thinkPad plusy/minusy, pak ten dell atd... :)

rhinos
píše často
Příspěvky: 125
Registrován: 04 úno 2007 00:35

Příspěvekod rhinos » 18 črc 2008 10:40

asi tak :wink:
Dell považuju za kvalitní značku nicméně mám zkušenost pouze s řadami precision a latitude.
Pokud chceš dělat v 2D a 3D vyhnul bych se grafikám typu GMA kde riskuješ nepoužitelnost v 3D aplikacích při použití Opengl.
Pokud chceš aby ti to nějakou chvíly sloužilo vyhnul bych se noname ntb.
Značky které považuji za kvalitní samozřejmě v rámci nějaké tolerance a bez určení pořadí jsou:

Dell,Toshiba,Asus,HP
Dell Precision M6500|i7-820QM|FX3800|320gb7.2k|WXUGA+LED|12GB Ram|9 cell

Daedrik
občas něco napíše
Příspěvky: 73
Registrován: 17 črc 2008 22:15

Příspěvekod Daedrik » 18 črc 2008 10:46

Ja zase slyšel na HP a ASUS jen špatné věci... s ASUSe vůbec neznám... Někdo se tu zmínil o thinkPadu... Ten je na tom jak, co se týče 3D grafiky(např. render animací v 3Dmaxu, Blenderu...)

veteran13
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 17 črc 2008 10:17

Příspěvekod veteran13 » 18 črc 2008 10:49

co říkate značce Fujitsu-Siemens???

polo

Příspěvekod polo » 18 črc 2008 11:09

Neries a zober si lenovo alebo DELL Latitude...

A budes matpokoj blizsie informacie sa tu uz spominali a vela toho najdes v sekciach prislusnych znaciek...

CeCo

Příspěvekod CeCo » 18 črc 2008 11:45

Dell spolahlivy nie je. Ma len dobry servis.

C

Petras.18
píše často
Příspěvky: 201
Registrován: 07 črc 2008 11:11
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Petras.18 » 18 črc 2008 12:07

pro rhinos: I přes to, že říkáš, že jsou Delly kvalitní, v tom já s tebou nebudu souhlasit. Každý z nás má jiný názor, a proto nemá cenu o tom diskutovat. Notebook značky Asus už bych si vůbec nekoupil (mám své zkušenosti), to už radči ten Dell. Pro mě je jasným favoritem jedině Lenovo. :)


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 52 hostů