Next Business Day

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
dada
občas něco napíše
Příspěvky: 7
Registrován: 18 črc 2008 10:46

Next Business Day

Příspěvekod dada » 21 črc 2008 19:36

Dobrý den,
jakou máte zkušenost s touto zárukou u značek Dell, HP a Lenovo? Jak často se stává že vám notebook na druhý pracovní den neopraví? Jsou i nějaké jiná firmy poskytující tuto záruku?

TomZ
píše často
Příspěvky: 181
Registrován: 25 zář 2006 17:11
Bydliště: PRG - u pocitace

Příspěvekod TomZ » 21 črc 2008 20:52

2roky NBD v CR u Dell mam. Kdyz jsem byl v Dansku, tak me to trvalo asi 5 dni (1den byl svatek), nez se to opravilo, ale nebylo to cele jejich vinou.

2dny mi tvrdili, ze musim prevest tag do DK, pak sem zavolal do CR a behem a za par hodin to uz bylo bez problemu a uz zbyvalo se domluvit se mnou kdy budu moc a ja nemohl hned, takze proto vic dni. Ale dell support v CR fakt nema chybu v tomto. Udelali pro me neco ikdyz nemuseli a nic ze me nemeli.
Forget the past, the future is now, the present`s gone..

vojtab
píše často
Příspěvky: 435
Registrován: 19 úno 2008 10:03
Bydliště: Třebenice

Příspěvekod vojtab » 22 črc 2008 08:19

měl jsem na Dellu NBD (jestě mám, ale Dell má teď otec):

v pondělí zavoláš (myslím že nejpozději do 12 nebo 14:00, možná 16:00 fakt už nevím přesně), popíšeš problém a domluvíš se s nima kde budeš.

v úterý se ti ozve servisák a většinou problém vyřeší přímo na místě. jediný kdy to trvalo dýl, bylo v případě když jsem jim notebook dával na diagnostiku, to ho u sebe měli týden. komponenty mění kus za kus, na nic se neptají (ale pokud by fakt bylo vidět že ses v tom moooc šťoural tak se asi ptát budou)

servis pro ně dělá Getronics (nebo aspoň před rokem ještě dělal), s jeho servisákama mám nejlepší zkušenosti - naprosto vstřícní, perfektní jednání (aspoň co se týká pobočky v Ústí nad Labem)
Apple Macbook White

Magalhao

Příspěvekod Magalhao » 23 črc 2008 01:51

Jaká je minimální doba záruky na ntb? Já myslel, že v ČR jsou to 2 roky, když si ale projíždím internetové obchody, tak se často setkávám se zárukou na 1 rok. Jak je to?

Vím že to sem asi nepatří, ale nechci kvůli tomu zakládat nový téma, tak sorry.

Petras.18
píše často
Příspěvky: 201
Registrován: 07 črc 2008 11:11
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Petras.18 » 23 črc 2008 07:04

Někde udávají záruku 1 rok, ale to platí pouze pro podnikatele. Pro normální spotřebitele se vztahuje záruka 2 roky.

mivlak
guru
Příspěvky: 1278
Registrován: 22 říj 2007 22:41

Příspěvekod mivlak » 23 črc 2008 07:07

Magalhao píše:Jaká je minimální doba záruky na ntb? Já myslel, že v ČR jsou to 2 roky, když si ale projíždím internetové obchody, tak se často setkávám se zárukou na 1 rok. Jak je to?

dostaneš tolik, kolik si zaplatíš... :wink: já si zaplatil na 3 roky, bratr si zaplatil na 4 roky... :D
DELL VOSTRO 1500
T7250 - 2,5 GB - WD3200BJKT - UltraSharp™ WSXGA+ TrueLife™ - 8600M GT - XP SP3 & Vista Business - 9 cell - VX Nano
+ external WD3200BEVT

vojtab
píše často
Příspěvky: 435
Registrován: 19 úno 2008 10:03
Bydliště: Třebenice

Příspěvekod vojtab » 23 črc 2008 08:11

asi tak. já jsem si třeba Apple koupil s roční zárukou (místo dvouleté) a časem přikoupím carepack na 3 roky

Delly jsem měl oba s dvouletou. roční bývá většinou když kupuješ na IČO
Apple Macbook White

Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ghost » 23 črc 2008 10:07

Magalhao píše:Jaká je minimální doba záruky na ntb? Já myslel, že v ČR jsou to 2 roky, když si ale projíždím internetové obchody, tak se často setkávám se zárukou na 1 rok. Jak je to?

rocna zaruka je bezna u notebookov od "americkych" vyrobcov - tyka sa to hlavne HP, Lenova (povodne IBM), Apple a Dell. pokial si koncovy spotrebitel tak mas zaruku 2 roky aj u tychto notebookov (zo zakona). 1 rok vacsinou plati u nas pokial je notebook kupeny na firmu (povinna 2 rocna zaruka sa na ne nevztahuje).
Predator 15, MBP 13 Early 2015, T410, Apple iPad 9.7 (2018), Kindle Fire HD 8


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: MethrenVox a 96 hostů