max výdrž -> (SSD, integrGrafika, dokonalej do terénu)

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
snipa
občas něco napíše
Příspěvky: 34
Registrován: 12 srp 2008 02:43

Příspěvekod snipa » 19 srp 2008 21:45

shotik: jj jsem zvedavej ... ;) Takovej super spuntik. Jsem rad, ze se Ti libi!

Olicek: MLC: http://eshop.pcsluzby.cz/?Mode=Sti&StiId=67120 SLC: http://eshop.pcsluzby.cz/?Mode=Sti&StiId=72785 (dole maji v popisu produktu popsano, jakych rychlosti dosahuji) a napriklad MLC 64GB ma porad mnohem vetsi rychlosti nez MLC 32GB hele: http://eshop.pcsluzby.cz/?Mode=Sti&StiId=73812 a tady je od toho 64GB SLC: http://eshop.pcsluzby.cz/?Mode=Sti&StiId=73778 -> zajimave ze? :) but maji chybu v popise, nebo testovali v Chipu nakou lepsi(vetsi SSD, zrejme 64GB) verzi SLC ;) (a hlavne ted jsou ty SSD hodne v plenkach, prej ma kazda znacka jinou spotrebu, ze jsou velke rozdily...) jsem si toho vedom, ale pro mne rozhoduje hlavne slusne cteni, kere mi staci a moznost psat i na mistech, kera se obcas hejbou -> autobus, to bych si s HDD dovolit nemohl, bal bych se zniceni... (myslim, ze je to taky treba tim, ze do tech SSD co maji 64 GB cpou veci rychlosti cteni i zapisu(uz jsou dost potreba, kdyz je mista hafec), nez do tech 32GB a min... jinak... me treba prijde docela rychle, kdyz bych rychlosti 10MB/sec(coz je ta nejpomalejsi verze SSD s 32GB co jsem si objednal ja) chtel naplnit celej disc, tak to mam za 50 minut plne a to mi staci... Tim ale samozrejme nerikam, ze by se mi nelibilo vice... ;) ) ... na bezne veci prace je to zcela dostacujici, ikdyz to nesplnuje zdaleka to co by melo byt u SSD standartem(presto se najde dost mist a osob, ktere vyuziji ty pomalejsi a nepotrebuji ty SLC -> zanedlouho stejne MLC vymizi a uz se budou prodavat jen SLC, ktere zase nahradi nexo lepsiho, jako vzdy... :P )... nicmene na dost rychlej rozvoj to staci, nebot se budou MLC hodne prodavat a tim uspisi vyvoj tech lepsich(ne kazdej se v tom orientuje a zajima ho presne jak je to rychle a hlavne hlavni odberatele firem, kteri to chteji do svych pocitacu pro pracovniky, budou kupovat ty, ktere se jim nejvice vyplati... mozna jsem hloupy, ze si to kupuju, ale aspon pomuzu ostatnim k rychlejsimu vyvoji o 1 zakoupenej pomalej SSD :D )
A dekuji Ti za informace ;) ... (to co jsem psal je subjektivni nazor a zcela chapu, pokud se mnou nekdo nebude v necem souhlasit) ... a pokud by Ti prislo, ze jsem Ti chtel nejak vyvratit to co vis, tak je to omyl, spis jsem tohle napsal, ze jsem se potreboval vykecat, ale nemam pobliz nakou vybijecku a nabijecku(mylsim tim nakou slecinku, co by mi DALA energii, kterou uz dlouho potrebuji -> precejenom je to pro mne dosti vycerpavajici vydrzet tech 19 let(buch vi kolik jeste do budoucna) jako panic :D ), abych se vypovidal jinam... ;)

Bummer
píše často
Příspěvky: 169
Registrován: 13 čer 2008 12:57
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Bummer » 19 srp 2008 22:41

Heleď Snipo tobě už trochu hrabe ne? Není to tou odhlehlostí tý vaší samoty? Tady to i někdo čte, chápeš... :D Už abys se přesunul zpátky do Rokycan...

(sry za OT páni moderátoři, ale když čtu ty jeho slohy, tak si fakt nemůžu pomoct :D)
TP R61 [C2D T8100@2,1GHz, 1x2GB DDR2, Quadro NVS140m 128MB, 15,4" WSXGA+ mat]

snipa
občas něco napíše
Příspěvky: 34
Registrován: 12 srp 2008 02:43

Příspěvekod snipa » 20 srp 2008 04:33

hm... a to jeste nic neni, ted se mi zdahl hroznej sen, ze kereho jsem se pak probudil do dalsiho spatneho... fuj .. uz nechci usnout... jinak f pohode, jsem si vedom me psychycke narusenosti, ale ver, ze ted po tom blbym snu nebo co to bylo, se mi chce bud se toho zbavit, nebo uz neusnout

snipa
občas něco napíše
Příspěvky: 34
Registrován: 12 srp 2008 02:43

Příspěvekod snipa » 20 srp 2008 04:41

uz chci bejt v Rokycanech a zajit nekam s Tebou a fifkou do naseho baru... :) (jaj... kua ... doma je to pohodicka asi nejvetsi, v Rokycanech je to taky pohoda, ale tohle me fakt vydesilo... (ten "sen") ) -> nejvic me na tomhle desi, ze kdyz uz jsem se po dlouhem trapeni probudil, tak jsem byl v jinem snu, ale v tom jsem si uz pripadal jako v realu, ale psycho to bylo taky... mmm ... fakt mnamka ... :oops:

shotik
píše často
Příspěvky: 129
Registrován: 16 úno 2007 14:24
Bydliště: Praha

Příspěvekod shotik » 20 srp 2008 09:09

jediny co sem ted zpozoroval je ze kdyz si zvetsim rozliseni displaye na zkopresovany 1024*768 tak to dost zatezuje asi procak a kdyz okynka pretahuju dst to dava zabrat

snipa
občas něco napíše
Příspěvky: 34
Registrován: 12 srp 2008 02:43

Příspěvekod snipa » 21 srp 2008 12:37

... cece ... tak jsem vcera celej den koumal co to slo ... (zatim jsem nasel 5 veci, kterejma se da dost radikalne snizit spotreba) tak jsem puvodni 80GB HDD vyndal a dal si ho do ramecku, jako externi disc a dal tam ten SSD 32GB (ve skutecnosti ale ma 28.1 GB) ... ve hlucnosti je to celkem rozdil, nebot ten HDD dost skripal, kdyz neco chroupal a ted jsou tam akorat slyset 2 bzucici vetracky -> je to dost tichej milacek :D ... ... ... a je pravdou, ze jsem necekal, ze je ten Intel Atom dvoujadro :D jsem docela cucel! ja si rikal, ze to bude tak nak dostacujici to jednojadro, ale nakonec je to dvoujadro a pracuje rychleji nez muj starsi procik v kompu Athlon 2600+ :P ...jinak... starsi hry jako je napr Project IGI to podle me bude stihat na pohodu, takze jak nekdo rika, ze to nezvlada nic, musim se zastat bileho milacka, ze na to jak je malickej, je dost vykonnej... pokud jde o vydrz baterie, tak kdyz vypnu Bluetooth, WiFi, Webcam, nastavim rozliseni na 1024x600 a prepnu na Power Saving mode + baterie na minimalni spotrebu + garfika na maximalni vydrz baterie + jas na 1/3 kontrast na 40 a jas pres fn tlacitko na 1/3, tak to zatim s nenaformatovanou baterii vydrzelo cca 7 hodin ikdyz jsem na tom furt neco delal, vcetne toho, ze jsem jel asi 3 hodinky na HDD, nez jsem ho dostatecne vytunil, udelal z nej image a pak za 10 minut nakopiroval na ten SSD s komletnim nastavenim ... proste kompletni kopie i s programama... jinak je k tomu dodavane DVD, kde zrejme budou vsechny veci, kere uz jsou predinstalovane v zakladu s XPckama... mno, musim rict, ze neco takoveho jsem necekal... za navrh, desing, zpracovani a proste vsechno by si vyvojari a vsichni co se na tom Asusu Eee PC 1000H (mozna i 1000) podileli, zaslouzili velkou poklonu ;)

snipa
občas něco napíše
Příspěvky: 34
Registrován: 12 srp 2008 02:43

Příspěvekod snipa » 21 srp 2008 12:49

jinak... je jasne, ze ta integrovana grafika asi nebude uplne nejnaboostenejsi na ty hry, ale je tam taky dost nastaveni, kerym se da hodne ovlivnit jeji vykon, takze kdyz by si nekdo dal tu praci a posteloval jak ve Windows, tak ve hre (klidne i nake novejsi) -> rozbehal by na tom dost ;)

snipa
občas něco napíše
Příspěvky: 34
Registrován: 12 srp 2008 02:43

Příspěvekod snipa » 21 srp 2008 12:54

jeste jedena husta vec, videl jsem v par recenzich a videjkach, jak si na tom touchpadu hrali s vice prstovejma funkcema... funguje to ale trochu snaze, nez to ukazovali jinde... napriklad na rolovani okna, treba na netu, staci polozit 2 prsty a 1 soupat nahoru nebo dolu :P na priblizovani fotek zase staci polozit 2 prsty a jet nahoru a na oddalovani dolu... jak nekde ukazovali, ze je potreba jet prstama odsebe a pak k sobe a obcas jim to delalo co nechteli, tak to delali spatne :D fungujou ty vice prstova gesta uplne nadherne (staci vedet jak)

shotik
píše často
Příspěvky: 129
Registrován: 16 úno 2007 14:24
Bydliště: Praha

Příspěvekod shotik » 21 srp 2008 14:11

heh tak taky te to prijemne prekvapilo :) ale je to jenm jednojadro nekde sem to cetl . ze to je jen slabouckej procacek :) sem koukal ze to ma l1 cache asi jen 32kb :)
jinak jak moc se ti to zrychlilo kdeyz si vymenil disk za ssd? ja ted akorat testuju vydrz baterk yna zapnuty wifi a pustenym divx filmu.l


a jen tak nahodou jsem zjistil ze ram v notebooku je 400mhz oproti jejich udavanym 533 takze ted zvazuju co s tim .

jinak zapnuty wifi + pustenej divx film a vydrzelo to cca 4:30hodin


:idea: Dodržuj žákladní pravidla fora a nepiš 2 příspěvky pod sebe, ale edituj původní příspěvek! Děkuji. Sirius 1983

Bummer
píše často
Příspěvky: 169
Registrován: 13 čer 2008 12:57
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Bummer » 21 srp 2008 19:16

Snipo ten disk nemá jen 28.1GB. Zapomněl jsi připočítat velikost FAT tabulky.
TP R61 [C2D T8100@2,1GHz, 1x2GB DDR2, Quadro NVS140m 128MB, 15,4" WSXGA+ mat]

snipa
občas něco napíše
Příspěvky: 34
Registrován: 12 srp 2008 02:43

Příspěvekod snipa » 21 srp 2008 21:41

shotik: Ano, prekvapilo mne to moc ;) O tom jednojadre si nejsem tak jist, nektere programky mi ukazuji o tom procesoru ruzne informace, takze se v tom nak nevyznam, ale kazdopadne je to pro mne parada, ted zrovna tohle pisu na tomhle spuntovi a je to svanda, pise se na nem dost dobre a celkem i rychle :P
startovani Windows mi prijde o par sekund rychlejsi, odhadem misto cca 35 sekund kompletniho najeti to ted najizdi asi 25 sekund(pomer o 1/3 rychlejsi bootovani cca) :) a hlavne kdyz chci otevrit jakoukoliv slozku, ktera je jakkoliv obsahla, tak to trva stejne dlouho, zadne cekani az si to HDD prechroupe a najde ... HDD fakt uz budu pouzivat jen na zalohu dat a skladiste filmu atp. :) jako na system mi prijde SSD mnamka :P ma to teda asi tu nevyhodu, ze kdyz jsem to nechal v klidu, tak baterie ubejvala priblizne stejne jako kdyz na tom neco delam, ale ja na tom vidim jen to plus, nebot to mam nastavene, ze se mi po 10ti minutach necinnosti vypne disc a pak kdyz cokoliv udelam, tak se vrati do chodu kde jsem skoncil i neulozena data zustanou na stejne pozici(napsanej text ve Worksu a neulozenej...) jinak casem to bude jeste vetsi lahoda, protoze budou delat SSD, ktere se pri necinnosti sami vypinaji, tudiz nevyhoda oproti HDD v podobe zrouta mimo vyuziti bude pryc, uz jen pak najit tu spravnou cenovou kategorii... ;)
Ta vydrz je pekna, to gratuluji :) ... s tou RAM nevim, zatim se mi ani Everest, ani Windows Optimizer neshodli, jakou frekvenci ma ta gigovka :D

Bummere mas pravdu, asi jsem na ni zapomel, ale uprimne receno nemuzu si ted vybavit co to FAT tabulka je, i kdyz si neco matne vybavuju ze stredni :D nekde jsem to uz slysel, jen fakt nevim kde :P

Bummer
píše často
Příspěvky: 169
Registrován: 13 čer 2008 12:57
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Bummer » 21 srp 2008 21:46

Tipuju, že se ti neshodli, protože se ty takty třeba pořád mění. :) Ale bude to asi určitě 667 MHz.
TP R61 [C2D T8100@2,1GHz, 1x2GB DDR2, Quadro NVS140m 128MB, 15,4" WSXGA+ mat]

shotik
píše často
Příspěvky: 129
Registrován: 16 úno 2007 14:24
Bydliště: Praha

Příspěvekod shotik » 21 srp 2008 21:58

asi urcite nebude :))) pac se tam davali 400:)))) navic fsb je 533 takze by ais na 667 nemakaly ne ?

snipa
občas něco napíše
Příspěvky: 34
Registrován: 12 srp 2008 02:43

Příspěvekod snipa » 21 srp 2008 22:12

Bummer: jj to by bylo dobre, celkem bych tomu i veril, nebot jsem zatim nepoznal, ze by se mi to pri necem nejak sekalo, nebo ze by to nestihalo :) ... je to komicke, ty programky si rozumi jak Pat a Mat :P

... nevim co to je za operacku, ale urcite vykonostne mi prijde v pohode :P
Naposledy upravil(a) snipa dne 05 říj 2017 13:18, celkem upraveno 1 x.

Bummer
píše často
Příspěvky: 169
Registrován: 13 čer 2008 12:57
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Bummer » 21 srp 2008 22:21

Shotik: Sry, čerpal jsem z tvého inzerátu na bazaru a domníval jsem se, že jsem tam viděl 667 MHz.

Máte to ale šunky, pánové! :D

EDIT: A btw 667 MHz paměti by na 533 MHz FSB šly. Jen by byly podtaktované. Doma na desktopu jsem to tak měl.
Naposledy upravil(a) Bummer dne 21 srp 2008 22:27, celkem upraveno 2 x.
TP R61 [C2D T8100@2,1GHz, 1x2GB DDR2, Quadro NVS140m 128MB, 15,4" WSXGA+ mat]


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů