NTB pro studentku architektury do 18.000,-

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
RakeW
píše často
Příspěvky: 167
Registrován: 29 čer 2008 14:47

NTB pro studentku architektury do 18.000,-

Příspěvekod RakeW » 05 zář 2008 12:36

Tákže, svůj NTB bych už měl a teď potřebuji poradit s výběrem pro své děvče :).

Požadavky na výkon jsou prosté - internet, office aplikace, hudba, filmy, starší hry... znáte to prostě studentský NTB. Více důležité jsou požadavky na vysokou mobilitu a malou velikost/nízkou hmotnost. A samozřejmě design, ale v tom nevidím moc problém, protože se jí líbí kde co :). Ještě dodám, že slečna nastupuje na architekturu, takže to v budoucnu vypadá na nějaký ten externí LCD (což mi příjde jako lepší možnost než nějaký 17" NTB). A trochu problém je pak to, že je NTB potřeba koupit do konce září.

Už nějaký čas jsme měli vybranou Toshibu U400, ale po zhlédnutí naživo tato možnost okamžitě padla (však to znáte... prohřešky proti ergonomii). Logicky tak nastupuje PRO verze, konkrétně:

TOSHIBA Satellite Pro U400-123


Vzhledem k tomu, že jsem o něm na začátku prázdnin uvažoval i pro sebe a tudíž jsem o něm sháněl informace, co to šlo, mi PRO U400-123 příjde jako poměrně dobrá volba. Kdybych si tím byl ale jistý tak bych se tady neptal.

Co si o ní myslíte. Je konstrukce a pevnost srovnatelná třeba bussines modely HP? Na notebookreview.com si ztěžovaly, že se rychle ošoupávají stříbrné plasty (teda pokud jsem to dobře pochopil), máte s tím někdo zkušenosti? Nějaké další větší nevýhody?

Další konkrétní možnosti zatím nemám. Bohužel je tu ten cenový limit a tak si nějak moc nemůžeme vyskakovat. Na druhou stranu by slečna pravděpodobně snesla i 12" (takže FSC nebo Acer), nebo i 14", protože moje R61 se jí celkem zamlouvá. Ale ani tam výběr v této cenové kategorii není nic bezva (na, podle mě idelální, HP 6510b už nedosáhne).

Předem díky za rady.
Naposledy upravil(a) RakeW dne 08 zář 2008 12:38, celkem upraveno 1 x.
ThinkPad 13

zivan
guru
Příspěvky: 3441
Registrován: 26 kvě 2008 17:23
Bydliště: Brno

Příspěvekod zivan » 05 zář 2008 12:46

12" FSC neni o moc mensi ani lehci. Pokud neni jiny duvod, tak ho nema cenu brat.
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP Universal USB-C Dock + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W

balda.tom
občas něco napíše
Příspěvky: 33
Registrován: 21 črc 2007 22:18

Příspěvekod balda.tom » 05 zář 2008 13:05

No pokud se slečna hlásí na architekturu (sám jsem studentem Architektury a stavitelství na ČVUT) tak bych doporučil porozmýšlet i o lepší grafice, protože si myslím, že 3D modelace objektů se jí nevyhnou. Nevím jak je to na "čistokrevné" architektuře, ale jestli to bude podobné jak u nás, tak jí čeká tak dost práce v AutoCADu. Pokud v něm bude pracovat ve 2D tak ty starší verze nějak náročné vůbec nejsou, ale po odzkoušení AutoCAD 2009 se v něm bojím rozjet větší projekty - už to není tak svižné.

RakeW
píše často
Příspěvky: 167
Registrován: 29 čer 2008 14:47

...

Příspěvekod RakeW » 08 zář 2008 12:32

Tak to bude problém, na tohle jsem moc nepomyslel - předpokládal jsem, že podobné věci už dnešní integrované GK zvládnou. Ty sám máš X3100 nebo nějakou silnější grafiku? Co přesně to je za programy?

Tím pádem se mi výběr dost zužuje. Resp. prakticky padá možnost třináctky i čtrnáctky. A co si budem povídat v této cenové kategorii to není nic moc ani mezi patnáctkami. Stačila by GK jako je ATI HD3200 / 3470, nebo GF 8400M?
ThinkPad 13

jack91
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 08 zář 2008 21:05

Příspěvekod jack91 » 08 zář 2008 22:07

balda.tom píše:No pokud se slečna hlásí na architekturu (sám jsem studentem Architektury a stavitelství na ČVUT) tak bych doporučil porozmýšlet i o lepší grafice, protože si myslím, že 3D modelace objektů se jí nevyhnou. Nevím jak je to na "čistokrevné" architektuře, ale jestli to bude podobné jak u nás, tak jí čeká tak dost práce v AutoCADu. Pokud v něm bude pracovat ve 2D tak ty starší verze nějak náročné vůbec nejsou, ale po odzkoušení AutoCAD 2009 se v něm bojím rozjet větší projekty - už to není tak svižné.


jaky NB by jsi doporucil na 3D nodelace, cena kolem 35tis, hlavne jakou grafiku, grafiky, ta je asi nejdulezitejsi

diky

RakeW
píše často
Příspěvky: 167
Registrován: 29 čer 2008 14:47

...

Příspěvekod RakeW » 09 zář 2008 19:53

Vzhledem k tomu, že mezi třináctkami si asi fakt nevyberu (skoro ideální Vostro 1310 s GF 8400 je cenově poněkud jinde), jeví se mi nakonec nejschůdněji pátnáctky HP řady 6735.

Bylo by lepší koupit si verzi "s" s Turionem RM-70 2 GHz nebo "b" s Athlonem QL-60 1.9 GHz?

Stačí Radeon HD 3200 vůbec na programy typu autocad či archicad a 3d modelace v těchto programech?

Trochu mě jebe, že kvůli ceně musíme koupit patnáctku, ale nákupu externího LCD se stejně později nevyhneme (6735b s WSXGA+ je zase o něco dražší, navíc si nejsem jistý, jestli je to dobré pokoukání na tak malé úhlopříčce).

Díky za odpovědi.
ThinkPad 13

balda.tom
občas něco napíše
Příspěvky: 33
Registrován: 21 črc 2007 22:18

Příspěvekod balda.tom » 10 zář 2008 11:49

Nechtěl jsem Vás všechny tak vyděsit. No popravdě se v mobilních grafikách moc už nevyznám. Raději bych počkal na vyjádření ještě někoho jiného, můj názor je jen ten, že tu silnější grafiku by to chtělo. Já mám Ati HD 2600 s 512MB. Sám ani nevím jaké programy později budem používat (možná také nějaký AutoCAD) - zatím děláme na pc jen ve 2D. Ve 3D ručně, což pravděpodobně už dlouho trvat nebude.

Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ghost » 10 zář 2008 12:55

RakeW: pokial s CAD-mi len zacina tak extra vykonny hardware nepotrebuje. ten integrovany radeon HD3200 by kludne mohol stacit. podla benchmarkov je na tom podobne ako 8400M GS. ono CAD je dost siroky pojem. niekomu staci aj integrovana intel grafika a niekto potrebuje najvykonnejsie dostupne grafiky na trhu.

skor vidim problem v rozliseni. 1280x800 je imho na CAD malo. celkom dobra varianta by mohla byt imho 6735b s WSXGA (ale to uz je cez limit). pokial vyberiete nieco s WXGA tak by som odporucal nieco co ma digitalny video vystup (HDMI/DVI/DisplayPort) pokial by s tym CAD-om robila s pripojenim monitorom. nie kazdy notebook ma dostatocne kvalitny analogovy vystup aby mal dobry obraz na lcdcku s vyssim rozlisenim. napr. 6510b alebo vostro 1310 maju len analogovy vystup pre monitor. HP 6735b alebo 14,1" R61 maju DVI cez dock takze tam by WXGA az tak nevadilo ale pri kupe monitora by bolo nutne pocitat s kupou docku pokial by analogovy vystup nebol dost kvalitny.
Predator 15, MBP 13 Early 2015, T410, Apple iPad 9.7 (2018), Kindle Fire HD 8

RakeW
píše často
Příspěvky: 167
Registrován: 29 čer 2008 14:47

...

Příspěvekod RakeW » 10 zář 2008 13:05

Ok, díky za rady. Nějak to pořešíme.
ThinkPad 13


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 110 hostů