Kvalitni notebook 13,3 - 14,1" do 30 000 na praci

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
MV
občas něco napíše
Příspěvky: 17
Registrován: 21 zář 2008 23:24

Kvalitni notebook 13,3 - 14,1" do 30 000 na praci

Příspěvekod MV » 15 lis 2008 23:55

Zdravim, doufam ze me nekdo postrci spravnym smerem pri vyberu noveho notebooku, protoze si pripadam uz jak blazen. Vybiram pul roku a stale nic :-( Zacinam mit pocit, ze notebook pro me jeste nenavrhli.

Aktualne mam dva notebooky:
1) IBM T41p - kvalitni 14" pracant s rozlisenim 1400x1050
2) Toshiba portege R100 - muj 12" milassek se skvelou vydrzi na baterky ;-) Taham ho vsude s sebou a za tri roky to na nem neni vubec znat. Je spickove zpracovany, ale dnes uz zacina vykonove nedostacovat :-(

Takze bych chtel dva notebooky nahradit jednim, co by za to stal. Pozadavky uz nemam takove, jako za mlada, ale stejne:

1) LCD - idealne 13,3". Mensi nepotrebuji, pokud bude vetsi (14"), tak ale s vyssim rozlisenim (1440x900), at to ma nejaky vyznam. Radsi matny, ale koukam, ze to je dnes rarita, takze zkousnu i leskly. S tim se vazou rozmery - nepotrebuji uz nic ultramobilniho, ale cihlu tahat taky nebudu (ideal okolo 1,8 - 2,2 Kg)
2) Vydrz - dnes uz nepotrebuji nic, co je vzhuru cely den na baterky, nicmene aspon 3,5 - 4 hodiny uvitam
3) CPU - urcite dvoujadro a urcite Intel. Bojim se, ze ULV CPU brzo stacit nebude (muj 1GHz Banias ULV uz je celkem brzda), ale nic extra vykonneho naopak nepotrebuji. Okolo 2GHz a zadny zrout - takze T8100 (mozna i T5750) nebo lepe P8x00
4) RAM - minimalne 2GB, ale at tam jde casem osadit alespon 4GB. Semtam se snazim o neco v Jave a 1.5GB RAM v ibmku mi tezce nestaci
5) HDD - vcelku libovolny, urcite 2.5", at ho mohu pripadne vymenit
6) DVDRW - nepotrebuji, zvykl jsem si zit bez ni (v Toshibe nemam, v IBMku skoro nefunguje :lol: )
7) zpracovani - zadny plastak, rad bych neco kvalitnejsiho na prenaseni a znacky klasicke podle preferenci Lenovo, Dell, Toshiba. Klidne i neco dobreho od HP nebo FSC, ale tam se moc neorientuji. Rukama mi proslo celkem hodne typu notebooku, vetsinou stare proverene kusy, co se ve firmach pouzivaji. Na Delly bych mohl mit dobre ceny, Toshiby jsem mel uz tri soukrome notebooky, IBMka naopak jako pracovni
8 ) trackpoint - zvykl jsem si z IBM, v pripade nouze jsem ale ochoten ozelet
9) grafika - rad bych nejaky neintegrovany zaklad. Cili GF 8400M/9300M, ATi HD3450/3470. Nevim, jak je na tom vykonove X4500MHD, kdyztak me presvedcte, ze za to stoji
10) dock - pouzivam u obou notebooku, ale jsem ochoten take ozelet (pokud bude mit notebook HDMI nebo eSATA, tak urcite)
11) PCMCIA(Cardbus) - tady je nejvetsi problem. Mam PCMCIA modem od T-mobile, takze tohoto slotu se vzdat nemohu. Uz jsem uvazoval, cim jej nahradit, ale USB cihlu od T-mobile tahat nebudu, EDGE je pomaly a jiny operator nepripada v uvahu (navic pokryti 3G u O2 je mimo Prahu nulove). Pres to tedy nejede vlak, mobilni internet potrebuji.

Gratuluji a dekuji vsem, kdo to docetl az sem :-) Moji favorite jsou:
1) Toshiba Portege R500 - tam se bojim nevykonnosti CPU a grafika (945GMS) je pod me pozadavky. Navic jeho cena moc neklesa, kdyz je na trhu novy model..
2) Toshiba Portege R600 - to uz by se dalo. Asfalt sice netrha, ale aspon ma X4500 grafiku (i kdyz je cenove pres 30 000 s dani). Nejak jsem z popisu nenasel, zda jeste ma cardbus? Nekde pisou PCMCIA, jinde expresscard. Priklanim se k te druhe variante. Ma nekdo osobni zkusenost?
3) Dell XPS M1330 - to by byl muj favorit, jenze nema PCMCIA slot. Mohl bych mit dobrou cenu (okolo 21 000), takze bych prikoupil mozna i ten USB modem u T-mobile. Designem se mi libi, jsem si ale vedom konstrukcnich vad (nic moc chlazeni -> prehriva se grafika). Samozrejmosti je tedy 3Y NBD zaruka. Nekde jsem cetl, ze jedna z dellovych minipci-e wwan karet jde pouzivat i u nas. Nevi nekdo? To by bylo totiz fajn, mit simku rovnou v notebooku 8)
4) Lenovo R400 - protoze Tckova rada je uz zbytecne draha, uvazuju nad timto. Minusem je nasvuj rozmer integrovana grafika, rozliseni a co jsem koukal tak opet prodavane konfigurace nemaji pcmcia, nebo ano?
5) Dell D630 - tady se s cenou asi nevejdu, za konfiguraci, co bych chtel. Lepsi by byl novejsi model (E6400), ale tam je sleva nerealna. Jinak D630 neni spatny stroj, ale trackpoint je zde prakticky na nic (tlacitka se spatne mackaji a chybi prostredni cudlik)
6) Toshiba Tecra M10 - nasel jsem az ted. S vybavou jsem spokojen, ale nevim, jak je to se zpracovanim. Tecra M9 byla podle recenzi kvalitativne nic moc. Na tuto jsem nasel recenzi jen zde http://www.zdnetasia.com/reviews/hardwa ... 87p,00.htm kde pisou ze je to OK, akorat je na 14" notas uz celkem velky a tezky
7) a dal uz nevim ....

Tak jsem strucne popsal moje myslenkove pochody a kdo me prosim poradi/nakopne? :D
Toshiba Portégé R100 & IBM ThinkPad T41p & Lenovo Thinkpad R61 & DELL XPS M1330 & DELL Latitude E6220

alfah4ns
guru
Příspěvky: 7116
Registrován: 05 kvě 2007 15:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod alfah4ns » 16 lis 2008 00:05

no, nevim na co ti bude ¨neintegrovana grafika... kdyz nepises nic o hrach ani praci s 3D grafikou...dnesni integrovane grafiky jsou dostatecne vykonne na starsi hry, na sledovani i HD filmu, apod. takze jati doporucuju jit do integrovane.

kandidati:
HP elitebook 6930p - dela se ve vice verzich, levnejsi s 1200/800, drazsi s 1440/900
thinkpad r400 - sice ma jen 1200/800 displej, ale za tu cenu kolik stoji...co do kvality muze smele konkurovat i drazsim braskum, pac 14palcove R-ka maji vyztuzeny i displej, stejne jako rada T.
oba jsou schopny dat min. 4h v nizkem zatizeni.
d630 - stou by ses tez mel vlezt urcite (opet doporucuji int.grafiku), v konfiguratoru sice stoji dost, ale kluci z dellu muzou jit s cenou dolu, takze se s nema da domluvit na "zvyhodnene" cene
novejsi dell E-rady muzes zkusit, za kolik ti ho nabidnou.
(je to jejich politika, daji vysoke ceny a pak lidi dostanou "slevu" a jsou radi, ti co to nevi, maj smulu a koupi za vysoke ceny :) )

edit:
trackpoint - hp, dell, toshiba... ani jeden nema tak dobry jako lenovo (byvale ibm)
k tem tlacitkam na d630 - nani to zas az tak hrozne, proste je to resene tak, ze se jakoby "sklapi dolu" - proste je to pouzitelne jen pri mackani palcem, kdyz mas prsty na klavesnici...
ty druhe tlacitka pod touchpadem jsou ale dost pohodlne.
ted bych uz ale d630 vynechal...ne ze by to byl spatny notebook, torozhodne ne, je to kvalitni stroj, ale proste rekl bych, ze treba to HP uz na tom bude lepe, preci jen d630 je uz dost stary (konstrukcne) a osobne mi prijde i r400 takovy, no, bytelnejsi :)
Naposledy upravil(a) alfah4ns dne 16 lis 2008 00:18, celkem upraveno 2 x.
kazdy velky byk byl jednou tele
Latitude D630, C2D T7250, 3GB RAM, 14.1 WXGA+, Quadro 135m, Intel 520 60GB + Samsung 640GB/D-Bay, Win7pro 64bit, 9čl baterie, dock + LCD NEC 20WGX2 pro

Michal27
zlobivá kočička
Příspěvky: 3172
Registrován: 25 lis 2006 15:51

Příspěvekod Michal27 » 16 lis 2008 00:15

http://www.alza.cz/hp-elitebook-6930p-d101315.htm
Tohle bych doporucil ja. Integrovana graficka karta X4500MHD dostacuje na cokoliv, krome hrani her. Pokud se na tomto notebooku nebudou hrat hry, nevidim temer zadna omezeni. Zvladne HD video etc. Vysledky v grafickych aplikacich a v 3D Marku jsou k nalezeni na internetu...
Kazdopadne zpracovani EliteBooku bude lepsi, nez vsechny zminovane.
Kazdopadne by byl treba ext. adapter pro PCMCIA.

S Dellem E6400 by se dalo vlezt do 35000Kc i s dani bez problemu. Pokud by byly zakladni parametry - tzn nechal by se procesor P8400 atp.
Ceny v konfiguratoru nejsou konecne a je treba zavolat do Dellu a optat se na cenovou nabidku. Byt tebou to zkusim - za zkousku clovek nic neda. Pokud by byla cena velka, tak jim to jeste rict (mozna dale slevi) , nebo vzit Lenovo/HP.
Lenovo R400 by taky nebyla spatna volba, ale zalezi na konfiguraci. Ty konfigurace s T5xxx se mi moc nelibi.

EDIT: alfah4ns: Predbehl jsi me... takze jsou zde stejne nazory dvakrat :D Ale opakovani je matka moudrosti, tak to mazat nebudu :wink:
Apple MacBook Pro 13" Retina - Late 2012

MV
občas něco napíše
Příspěvky: 17
Registrován: 21 zář 2008 23:24

Příspěvekod MV » 17 lis 2008 19:47

Diky za nazory. Tak jeste abych to upresnil - hrat moc nebudu, ale je mozne, ze tenhle notebook bude se mnou cas od casu travit az prilis dlouhe vikendy a k nejake hre se tedy dostanu ;-)
Vim, ze nove inteli grafiky jsou na dobre urovni, ale porad k nem tak nejak nemam moc duveru (to bych radsi Ati HD3200 pripadne nvidii integrovanou v chipsetu) - kvuli ruznym nestandardnim rozlisenim a driverum obecne.
Doposud jsem mel vzdy v notebooku diskretni grafiku (nyni FireGL T2 v IBMku a Tridenta XP4 v Toshibe) a nevidim duvod, proc v tom nepokracovat :-)

U 14" notasu bych tedy dal rozhodne prednost neintegrovane grafice a WXGA+, kdyz uz to bude tak "velky" a tezky notebook.
Lenovo R400 mi moc zajimave neprislo, cena dobra, ale proste zde prodavana konfigurace nema PCMCIA slot (redukci na expresscard jsem nedavno mel zkousel a ne, nefungovala mi).

Obecne mi proslo rukama celkem dost IBM (Lenovo) notebooku a ted se na me mozna sesypete, ale Lenovo uz neni takovy etalon kvality, ma taky sve mouchy. Rada T4x je celkem super (ikdyz ma take sve konstrukcni chybky a ze jich neni malo), ale pak mame v praci nejake T60, T61, R60, R61 a to uz tedy nic moc. Neverim, ze nova rada je lepsi, takze Lenovo u me neziskava automaticky bonus za kvalitu zpracovani.

O tom HPcku jsem premyslel, ale bohuzel nema ani ten PCMCIA slot, skoda :-(

Dell mi zadnou extra slevu na E6400 neda, bohuzel je to moc novy model (navic bych u nej bral urcite WXGA+, quadro a podsvicena klavesnice). D630 je sice uz "zastaraly" model, ale kdyz nebude zbyti...

Mozna tedy trosku zvysim cenovy strop, precijen notebook nebudu mit pul roku (doufam :D ).

Dalsi sympaticky notebook, co se mi naskytl je nova Tecra R10 http://www.ribbon.cz/toshiba-tecra-r10-10w Opet jsem nenasel poradnou recenzi, zpracovanim by to melo byt stejne dobre jako Portege, ale 14". Sice jen WXGA, ale vazi do 2kg, takze za cenu hmotnosti to zkousnu. Zase ale poradne nepisou, jestli ma PCMCIA/cardbus nebo ne... zdroje se lisi :evil:

A jeste se mi tam zacina vkradat Lenovo T400 http://www.notebooky.biz/Lenovo-TP-T400 ... ok/i34622/ ale vypada to, ze opet nema pcmcia :(
Toshiba Portégé R100 & IBM ThinkPad T41p & Lenovo Thinkpad R61 & DELL XPS M1330 & DELL Latitude E6220

alfah4ns
guru
Příspěvky: 7116
Registrován: 05 kvě 2007 15:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod alfah4ns » 17 lis 2008 20:33

MV:
ono drive byly vsechny notebooky s dedikovanou grafikou.
ale uprimne, dnesni integrovane jsou kolikrat vykonnejsi, nez ty stare dedik.karty a urcite to nejednu starsi hru utahne. (doporucuju proletet jen tak z rychliku topic o x3100 a hrach - zjistis, ze na obcasne hrani za ucelem zabit prebytecny cas, uplne staci, ja nepouzivat cad a inventor, bral bych tez radsi integrovanou, ale bal jsem se, at to utahne..)
ono uz mezi tou lowend 8400gs/quadro135m je dost velky rozdil ve spotrebe v porovnani s integrovanou.

je pradva, ze treba x3100 nema buhvijake ovladace, takze nektere hry, ktere by jeji vykonostni potencial utahl, nejedou, ale je porad dost her, ktere na ni jedou.

s 14-kou a wxga+ naprosto souhlasim, snesl bych i vic :)

s tim HP je to skoda,je to super notas, pokud teda nic s pcmcia nenajdes, jdi klidne do d630, je to vklidu notebook, akorat holt ne na takove urovni jako 6930p, s integrovanou grafikou da ty 4hodky s prehledem a ani nebude hlucny (i moje d630 s quadrem ma vetsinu casu pri behu a baterii vetrak vyply), akorat se zespoda trosku vice hreje (nemyslim zadne prehrivani, teploty se drzi 45-50 cpu i gpu, u integrovane budou trochu nizsi), ale tim, ze je spodek vana ze slitin, tak dobre vede teplo, tak se pak trochu rozehreje, ale da se s tim delat vklidu i na nohach, akorat je citit, ze to je teda zespoda teplejsi nez zvrchu, no :)
kazdy velky byk byl jednou tele

Latitude D630, C2D T7250, 3GB RAM, 14.1 WXGA+, Quadro 135m, Intel 520 60GB + Samsung 640GB/D-Bay, Win7pro 64bit, 9čl baterie, dock + LCD NEC 20WGX2 pro


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 45 hostů