MSI vs HP

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
globe

Příspěvekod globe » 23 led 2009 20:51

Až přestanete říkat o kapesný mamce a začnete na notebooku dělat i něco smysluplnějšího než hrát hry, asi vám dojde, proč se platí tolik za tichí, pevný notebook s kvalitní klávesnicí a monitorem, do té doby asi fakt víc oceníš to MSI...

Já si na notebooku vydělávám a kancelářské aplikace nemám nainstalovené, bez pořádného C2D bych se neobešel. Damiane, některé tvé úvahy jsou zcela zcestné.....

Damianus
_-=*Open Source*=-_
Příspěvky: 2351
Registrován: 14 pro 2007 02:54
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Damianus » 23 led 2009 21:09

no kdyz vydelavate tak bych rekl ze jste rozumny clovek a taky bych tim padem rekl ze jste nepochopil muj prizpevek ano nekteri takovi to notes potrebuji coz jsem psal ale vetsi ne :wink: jinak ja si na kazdy notes vydelal sam a tak vim co je to prace a taky neznam cloveka co si videlava na PC a nehraje hry i ve veku kolem 40 takze zcestne uvahy mate vy kdyz jste nepochopil k cemu uzivatel zada tento notebook a navadet ho na neco co nepouzije je hloupost :wink:

Edit: Osobne pak nechapu lidi co pracuji v IT na notebooku delaji kancl CAD a jine veci kdyz to pohodlne mohou delat na levnejsim PC ale i najdou se lidi co maji sve opodstatneni
Jedinou pravdou je, že všichni lžou
Můj weboblogo něco about IT and something viz. tlačítko WWW Miláček Lenovo X220
MSI GX600 -> Lenovo T500 -> Lenovo X220 -> Asus Zenbook prime -> Lenovo X220

globe

Příspěvekod globe » 23 led 2009 21:19

No, když už slovíčkaříme, tak já psal: "i něco smyluplnějšího".. A nebuď tak vztahovačnej... Koupit si jako studijní pomůcku topení s přízvukem vysavače mi nepřišlo jako dobrý nápad ale jsme v menšině a vzdávám to... R400, PSP a ještě ušetří.. Ale ono to zase není nic tak příšerného, dokud člověk nezkusí něco pořádného, ty MSI a tak, to musím uznat...

Damianus
_-=*Open Source*=-_
Příspěvky: 2351
Registrován: 14 pro 2007 02:54
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Damianus » 24 led 2009 06:46

no nevim mozna spatne soudim ale mel jsem nekdy to MSI v ruce? :)
Jedinou pravdou je, že všichni lžou

Můj weboblogo něco about IT and something viz. tlačítko WWW Miláček Lenovo X220

MSI GX600 -> Lenovo T500 -> Lenovo X220 -> Asus Zenbook prime -> Lenovo X220

globe

Příspěvekod globe » 24 led 2009 09:36

Ne, já mu ho srdceryvně vymlouvám a vůbec nevim ani jak vypadá......

Damianus
_-=*Open Source*=-_
Příspěvky: 2351
Registrován: 14 pro 2007 02:54
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Damianus » 24 led 2009 15:17

no myslim ze jste ho nemel treba mesic na test :wink:
Jedinou pravdou je, že všichni lžou

Můj weboblogo něco about IT and something viz. tlačítko WWW Miláček Lenovo X220

MSI GX600 -> Lenovo T500 -> Lenovo X220 -> Asus Zenbook prime -> Lenovo X220

Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gogo » 24 led 2009 15:31

i kdyby měl něco takového doma na test celý měsíc tak může cokoliv doporučit jako dlouhodobou investici? Asi ne
ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno

Damianus
_-=*Open Source*=-_
Příspěvky: 2351
Registrován: 14 pro 2007 02:54
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Damianus » 24 led 2009 19:53

nevis o cem mluvis :wink:
Jedinou pravdou je, že všichni lžou

Můj weboblogo něco about IT and something viz. tlačítko WWW Miláček Lenovo X220

MSI GX600 -> Lenovo T500 -> Lenovo X220 -> Asus Zenbook prime -> Lenovo X220

Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gogo » 24 led 2009 20:27

njn,hlavně že ty víš pokaždé o čem mluvíš,jen ostatní ti nerozumí
ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno

Damianus
_-=*Open Source*=-_
Příspěvky: 2351
Registrován: 14 pro 2007 02:54
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Damianus » 24 led 2009 20:58

no rekl bych ze se mnou se shodl majtel noveho notesu :wink: jinak nevim jak muzes hodnotit neco o cem nevis. Asi ti nedochazi proc se delaji stesty atd.. ze? :wink:
Jedinou pravdou je, že všichni lžou

Můj weboblogo něco about IT and something viz. tlačítko WWW Miláček Lenovo X220

MSI GX600 -> Lenovo T500 -> Lenovo X220 -> Asus Zenbook prime -> Lenovo X220

Patto.SK

Příspěvekod Patto.SK » 24 led 2009 21:12

no musim sa tu prihovorit za Damianusa. Globe ved ty si mozno ani ten MSI notebook ani nevidel a hned uz vravis, ze je smejd. Ako to môzes tvrdit, ked ten model nepoznas? Nehovorim ze MSI je znacka kvality, ale mozno sa im tento model celkom podaril a ty len vydis nazov MSI a hned ho odsudzujes. Takisto sa to môze stat aj s inymi znackami.

Ja som hlavne chcel vediet, ake problemy maju s NB ludi, ktori si tieto modely kupili a maju ich odskusane, aby som sa vyhol ich kupeniu a samozrejme aj rady odbornikov, ale nie len nazory, ktore ked si niekto precita, ze MSI alebo HP a hned ich odsudi, pretoze neviem co im tie znacyy akokeby zle spravili.

Až přestanete říkat o kapesný mamce a začnete na notebooku dělat i něco smysluplnějšího než hrát hry, asi vám dojde, proč se platí tolik za tichí, pevný notebook s kvalitní klávesnicí a monitorem, do té doby asi fakt víc oceníš to MSI...

Nic proti globe, ale ja som si na ten notebook zarobil prave programovanim a pracou a viem ocenit, ked je notebook tichy, pevny, ibaze skôr ja nevidim velke rozdiely v tom a nepotrpim si az na taku KVALITU, za ktoru zaplatim neviem kolko tisic. Proste ja rozmyslam inak a chcem mat v NB aj urcity vykon, inbaze ako tak pozeram, tak väcsina je tu za tu nesmierne dobru kvalitu, za ktoru zaplatis velke peniaze.

Koupit si jako studijní pomůcku topení s přízvukem vysavače mi nepřišlo jako dobrý nápad ale jsme v menšině a vzdávám to... R400, PSP a ještě ušetří..

Myslim si, ze s tym topenim s prizvukom vysavaca to prehanas. Ano mozno sa prehrieva dost, ale nemyslim si ze vtedy, ked pouzivas normalne aplikacie, ale vtedy ked spustis nieco dost narocneho -> môj osobny nazor.
Napr. kamos ma pavilion rok a nema zatial ziadne problemy, vsetko mu ide ako ma. Co nevravim ze mu po polroku moze odist alebo sa nieco stat, ale tak vidis su aj ludia, ktori su s takymito notebookmi spokojni. A co sa tyka MSI, tak si myslim, ze sa tou kvalitou trosku zlepsili -> môj osobny nazor
PSP mi nespominaj. To je pre male deti.

Asi sa vela rozpisujem a niektori si pomyslia, ze som asi dost nerozhodny :), ale tak aspon sa trosku odreagujem od ucenia :)

prostepoky
píše často
Příspěvky: 403
Registrován: 29 lis 2008 14:17

Příspěvekod prostepoky » 24 led 2009 21:16

Kdyby se notebook "přehříval" pouze při vysoké zátěži tak se to tolik neřeší a na hraní koupí prostě podložka.. pročti si zdejší topic o MSIčkách :)
PS: To, že je PSP pro děti prosím odůvodni. Zásadně s tím nesouhlasím :)

globe

Příspěvekod globe » 24 led 2009 21:54

ten notebook si koupil jeden 14ti letý chlapec, chtěl ho porovnat s něčím pořádným a já měl zrovna půjčený Compaq 8510p z firmy, kde jsem tehdy měl brigádu. Tak jsem za ním s ním přijel a i on pochopil, že něco není dobře a vrátil ho tři dny po koupi...... K PSP se nevyjadřuju...

P.S. Ten notebook není zase tak příšernej, jen za ty prachy jsou lepší volby a já končím.. Mluvíš docela rozumě, tak ho vyzkoušej a uvidíš.

Edit, vadilo mu, že se prohýbá klávesnice, když hraje, asi hrál vášnivě, co já vím a taky čekej, že jestli jsi pravák, bude ti to foukat na pravou ruku, kde budeš zrovna vraždit myší, pak mě se zase zdálo, že to má dost málo podsvícenej monitor ale to může bý kus od kusu. A nezkousl bych tu klávesnici, ani kdyby byla pevná, ta numerická to dost kazí, u těch patnáctek.. A tím fakt končím a upřímě přeju, ať si s ním spokojený, možná je fakt, že bys třeba větši kvalitu nedocenil a pak je škoda nezaplatit za výkon... Ale tomu nerozumím..

Patto.SK

Příspěvekod Patto.SK » 25 led 2009 00:23

to prostepoky: no ved parveze som cital viac tem o tomto notebooku a z toho mam, ze sa az tak brutalne neprehrieva, ako by som na MSI s takou grafickou cakal, cize link: http://notebooky-forum.notebook.cz/view ... sc&start=0

notebook vlastním a jsme plně spokojen.

máme doma tento notebook od vánoc a téměř se ještě nezastavil.zatím naprostá spokojenost.Teplota při běžné práci je okolo 30 stupňů což myslím si není mnoho.Náročnější hru jsem zatím nezkoušel.

s teplotou notebooku nemám nejmenší problémy, tam kde se notebooku dotýkám je stejně leštěný hliník, který chladí.

ten kdo pomlouvá ostatní značky, krom té kterou vlstní je omezený blbec a pověsil bych ho za to za koule do průvanu.

mimochodem, miluju tenhle notebook Smile mám zkušenosti s 2mi MSI notebooky, každý z jiné řady a problémy s teplotou jsme nezaznamenal.

co jsem u těcho noteoboku zaznamenal je různá klávesnice, ten dražší GX620 má kupodivu měkčí klávesnici. někdo to bere jako výhodu a někdo jako nevýhodu.

Zdravím,vlastním tento noťas už asi 3 měsíce a jsem naprosto spokojen.Teplota i při hraní naročných her je naprosto v pohodě ,není potřeba žádná chladící podložka.Vydech ventilátoru jde cítit jen při blískosti tak 15cm a to ruku nemám takže to nepociťuji.Jediné co mi trošku vadí je ta měkčí klávesnice,ale jinak neschledávám žádne věčí nedostatky mohu jen doporučit Cool

atd ... atd ...

Dalej test od notebookcheck.com: http://www.notebookcheck.net/Review-MSI ... 634.0.html
tam si precitaj pro a proti a uvidis, kde je teplota :) Cize ja sa nehadam mozno by sa prehrieval, ale ja tazim iba z overenych informacii.

Kazdopadne je trosku drahy, tak nechcem tolko priplacat :?

Klavesnica by mi asi neprekazala a numericka cast je pre mna vyhodou.

Preto sa chcem pustit do "nekvalitneho" HP pavilionu dv5 1070 :) za dost malo cash (o 2 tisic SK lacnejsi ako MSI), ibaze o tom nemam skoro ziadne informacie :?

Tu vec s PSP proste nerieste a sorry ako som tym niekoho urazil, ale je to proste môj osobny nazor, ktory sa neda tak lahko vysvetlit.

mivlak
guru
Příspěvky: 1278
Registrován: 22 říj 2007 22:41

Příspěvekod mivlak » 25 led 2009 00:47

Patto: tak když si za tím tak stojíš, tak si ho kup a bude klid...
ale potom budeš nadávat, co jsme to za blby, že jsme ti to nevymluvili... je to tvá volba, ne naše...
DELL VOSTRO 1500
T7250 - 2,5 GB - WD3200BJKT - UltraSharp™ WSXGA+ TrueLife™ - 8600M GT - XP SP3 & Vista Business - 9 cell - VX Nano
+ external WD3200BEVT


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: MethrenVox a 65 hostů