notebook do 20 000 (Toshiba Tecra vs. HP 6730s vs. Lenovo)

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit

Do 20 tis. bych koupil:

HP 6730s KU359EA (s ATI HD 3410)
3
11%
HP 6730s KU358EA (s Intel GMA 4500MHD)
1
4%
TOSHIBA Tecra A10-12L
1
4%
TOSHIBA Tecra A10-11M
10
36%
Lenovo (!do 20 000!)
13
46%
 
Celkem hlasů: 28

Randyz
občas něco napíše
Příspěvky: 56
Registrován: 08 pro 2008 02:17

Příspěvekod Randyz » 07 dub 2009 01:17

Krevety: M10 je sice oskliva, ale zase mozna radeji ozelim design nez kvalitu sasi... mozna bych i tu sasi prekousl vzhledem k tomu, ze zase vazi tak malo, ale prej je i proti M10 hlucnejsi...

dekuju vam za stale nove rady, uz si pripadnu jak v nejake nekonecne telenovele... :-/ :-)

porad premyslim a zvazuju, ale utvrzuju se v tom, ze vezmu tu M10-12O http://www.ribbon.cz/toshiba-tecra-m10-12o myslim si, ze neco kolem trech hodin mi bude stacit a nakonec ta grafika se mi tam zacina taky docela libit...
a myslite, ze se ty 4GB RAM vyuziji anebo je to k nicemu a mam radsi necely litr usetrit a vzit tu M10-11U http://toshiba.mironet.cz/toshiba-tecra ... s+dp88203/? vim, ze pro 32bit Wokna se vic jak 3GB nevyuziji, ale zase si asi neco vezme ta grafika, ze?

A jeste jsem narazil na zajimavou vec v tomto clanku http://notebook.cz/clanky/recenze-noteb ... -tecra-r10 Pise se tam tohle "Delší výdrž je možné zajistit připojením sekundární baterie na spodek notebooku. Propojení s notebookem probíhá pomocí dokovacího konektoru." Nedokazu si predstavit jak se to provadi? A jde to i na to M?

A alfah4ns jeste jsi me trosku nahlodal s tim Lenovem R400, celou dobu o nem trosku premyslim, na mironetu stoji taky kolem 20tis jako ta Tecra M, ale moc se mi nelibi, ze v zakladu bych mel jen dva roky zaruky a potom musel jeste priplacet... Kdyby mela aspon stejne dobry procesor :-/ A navic se mi moc nezda, jak spousta lidi pise, ze jim piska anebo maji vyboulene plasty ci jine vady. I kdyz vim, ze se tu pise, ze piskaji vsechny znacky, tak u toho Lenova jsem to cetl asi nejvic...

alfah4ns
guru
Příspěvky: 7116
Registrován: 05 kvě 2007 15:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod alfah4ns » 07 dub 2009 08:02

jako uprimne neudelas ani s jednim chybu, jsou to oba fajn notebooky, kazdy ma svoje klady i zapory.
r400 dokaze byt (pokud nepiska) tissi - je schopna i pasivniho chlazeni, ma pevnejsi telo (i kdyz mozna horsi dilenske zprcovani -plasty ne moc dobre dolehaji na kovovou zakladnu pod nimi, apod..) a par vychytavek navic (osvetleni klavesnice, moznost sekundarni baterky, HDD misto mecaniky, apod...)
tecra m10 ma zase silnejsi grafiku, delsi zaruku, esata, apod...
oba jsou to fajn booky
kazdy velky byk byl jednou tele
Latitude D630, C2D T7250, 3GB RAM, 14.1 WXGA+, Quadro 135m, Intel 520 60GB + Samsung 640GB/D-Bay, Win7pro 64bit, 9čl baterie, dock + LCD NEC 20WGX2 pro

Randyz
občas něco napíše
Příspěvky: 56
Registrován: 08 pro 2008 02:17

Příspěvekod Randyz » 07 dub 2009 18:35

:-/ jsem se ted bavil jeste s kamosem, koukal jsem na nejaka videa na youtube atd. a jeste zacinam resit trosku tu Tecru R10 :-/ :-(
vydrzela by vic na baterky, byla lehucka a mela lepsi LCD, navic matne coz si myslim ze oproti lesklemu je to hlavne na prednaskach velka vyhoda... +design... navic si rikam, ze kdyz jeji puvodni cena byla 40tis a ted se normalne prodava ke 30tis, tak by snad nemela byt tak nekvalitni, ne?

na Zive sem sice videl video jak kroutil s tim LCD, ale zase rikal, ze zbytek je docela pevny, tak by to vadit nemelo... [edit] a v nejakem oficialnim ho nechavali padat z vysky a taky prezil i kdyz tezko rict jestli to neni jen marketing[/edit] navic ja si na nej sedat nebudu, muj acer s ultra mekkym vikem mi taky drzi uz 4. rok bez problemu...

ale nez ho objednam, tak se chci radsi jeste poradit i kdyz tu uz musim byt za uplneho idiota, jak porad menim favorita...

jeste by me zajimala ta hlucnost, jestli jste meli nekdo moznost ho videt ve skutecnosti?
Polo myslim, ze Ty jsi psal, ze jsi mel moznost pouzivat oba kousky, ze? mohl bys mi prosim jeste pisnout, jak moc velkej rozdil v te kvalite a hlucnosti je? diky

polo

Příspěvekod polo » 07 dub 2009 19:33

R10 je asi o tolko lachsia ako je aj menej pevna :lol:

Pri zdvihnuti za predny rok sa celkom slusne prehyba a vrzga klavesnica sa tiez trosku prehyba a kryt displeja k tomu sa nevyjadrujem ten je z gumy...Hlucnost nieje o vela vyssia iba o trosku...R10 ma sice DDR3 pamat na grafike ale zase iba polovicu oproti M10 takze rozdiel vo vykone si ani nevsimnes...


Ze by displej na R10 bol bohvie ako kvalitnejsi sa povedat neda je to deto matny ma trosku horsie farby ale zase je o nieco viac pouzitelny za nepriazniveho svetla...(Samozrejme zalezi aky konkretne displej v danom kuse bude)

Ja osobne som ale skor za matny displej a doma nieco poriadne na stole daka 20 ci 24 PVA/MVA alebo IPS a ich derivaty je niekde uplne inde...

Randyz
občas něco napíše
Příspěvky: 56
Registrován: 08 pro 2008 02:17

Příspěvekod Randyz » 07 dub 2009 20:01

polo:
jn, tak to se dalo cekat, ty kila musi nekde usetrit :-/
a ani sem si nevsiml, ze ma jen pulku RAMek oproti M na grafice, ale to by mi asi ani tolik nevadilo...
moc jsi me ale nepotesil, uz jsem ho chtel fakt objednavat :-( aspon, ze rikas, ze neni o moc hlucnejsi...
a myslis, ze ta kvalita je tak spatna jak u nejaky multimedialnich notiku? =-o zase si rikam, ze zaruka na to je ty tri roky a v tech videich a clancich je zminovano, ze sou dost narocne testovane, tak si rikam, ze neco by vydrzet mela a ja se k notikum chovam fakt setrne...
navic to Mko ma lesklej a tento matnej bych aspon mohl obcas vytahnout na balkon, to by se hodilo... a v budoucnu jak rikas bych si koupil asi i nejakej externak, na programovani by se urco hodil...

co teda myslis? ty ho mas? myslis, ze oproti tomu Mku je to spatna volba?

polo

Příspěvekod polo » 07 dub 2009 20:23

Ja mam ThinkPad R400 + dock a dva externe displeje :D


Ta konstrukce je fakt ako niaky multimedialny plastak taky lepsi...Ale aj lacne S serie Compaq od HP su na tom spracovanim lepsie... pokial s tym budes opatrne zaobchadzat tak vydrzi Aj ked na podobne orientavny notas to povedat je smutne...Inac pokial mas nato 30K a nepotrebujes dedikovanu grafiku R400 by bola lepsia volba...(ma sice starsi CPU, iba 2 roky zaruku a drahsie rozsirenia zaruk navyse horsia vybava ale zato lepsia klavesnica,chladenie,touchpad ci trackpoint a samozrejme sasi)

Rakdar
občas něco napíše
Příspěvky: 32
Registrován: 28 zář 2007 19:54

Příspěvekod Rakdar » 07 dub 2009 20:54

Koukám že bych tu mohl přidat pár postřehů k té R10 :)

Tak zaprvé bych se chtěl vyjádřit ke konstrukci, když se zvedne za roh, můj kus se teda neprohýbá.
Display je gumový, ale rozhodně lepší než nějaký multimediální plasťák, nadto led podsvícení a ani při opravdu velkém tlaku na víko se na obraze neobjevují žádné duchy nebo tak. Na displeji je bohužel opravdu horší podání barev, to pro mě bylo asi největší zklamání.
Klávesnice je hodně měkká, ale já si na to celkem rychle zvykl a teď mi to ani nepřijde, píše se na ní slušně.
S hlučností v plném záběru je to docela zlý, ale při kancelařině je to pohoda, to nějakej větrák vůbec nevnímám.

A nelevnější je asi na Mironetu, za nějakejch 23k tuším, za tu cenu je to podle mě dobrá volba...
Toshiba Tecra R10-10W (14" WXGA, SP9300, 2GB, Quadro NVS 150M)
FSC Amilo Pro V3545 (15,4" WXGA, T5300, 2GB, go7300)

Randyz
občas něco napíše
Příspěvky: 56
Registrován: 08 pro 2008 02:17

Příspěvekod Randyz » 07 dub 2009 21:25

polo:
jee tak to by se mi libilo taky takove pracoviste :-D
diky za info, ale vubec jsi me s temi plasty nepotesil :-/
o tom R400 jsem taky trochu premyslel, ale mrzi me ten horsi procesor a zaruka se mi taky moc nechce doplacet, psal jsem o tom uz i vyse...

jeste bych se chtel zeptat, nevite neco o te moznosti pridavne baterky ze spodu pomoci konektoru na dokovaci stanici? psal jsem o tom vyse, vycetl jsem to tady na notebook.cz...

Rakdar:
Diiky moc za postrehy, kazde info se mi ted hodi, zitra bych ho uz chtel objednat, aby mi do vikendu stihl prijit...
Docela jsi me uklidnil, uz jsem si ho pomalu predstavoval, ze se mi v rukach hned rozsype :-) je mi uz jasny, ze oproti tomu Mku to nebude pevnost asi nic moc, ale zase Acer mi taky vydrzel roky...
klavesnice mi snad problem moc delat nebude, na acerovi je taky extremne mekka si myslim a uz jsem zvykly a nevadi mi to... spis se trosku bojim toho vrzani...
takze kdyz mas treba pusteny word nebo netujes a podobne tak ten vetracek moc slyset nejde? co treba v noci kdyz je kolem klid?
jeste by me zajimalo kolik ti vydrzi na baterky? nekde sem cetl, ze by mel neco pres 4 hodiny, jo?
a jen tak informativne i kdyz na tom hry asi skoro hrat nebudu, tak by me zajimalo, jestli jsi na tom neco zkousel rozjet a s jakymi vysledky?

jj na tom Mironetu me ta cena prave skoro zarazi vzhledem k tomu ze ho maji vsude min za 26tis... chci ho tam objednat, snad mi ho PPL nedomlati, zasilani Postou mironet nenabizi...

alfah4ns
guru
Příspěvky: 7116
Registrován: 05 kvě 2007 15:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod alfah4ns » 07 dub 2009 21:30

skoda, ze ta R400 neni u nas v lepsich konfiguracich, ta totiz umi pri kancelarine sklapnout uplne (dokaze se vetsinu casu pri nenarocne kancelarske cinnosti uchladit pasivne - tzn. uplne vyply vetrak), co do pevnosti, telo je pevnejsi, nez moje D630

R10 - ja nevim... ten displej...prave pevny displej, ktery nedela duchy ani pri silnejsim tlaku na viko povazuju u casto noseneho notebooku za samozrejmost
kazdy velky byk byl jednou tele

Latitude D630, C2D T7250, 3GB RAM, 14.1 WXGA+, Quadro 135m, Intel 520 60GB + Samsung 640GB/D-Bay, Win7pro 64bit, 9čl baterie, dock + LCD NEC 20WGX2 pro

polo

Příspěvekod polo » 07 dub 2009 21:33

Ja som si do R400 strcil P8600 CPu (za par supov zohani zo servisu ) rozsiril RAM na 4GB(a lepsie casovanie) a samozrejme aj rychlejsi/vacsi disk este poriesim baterku do multibay a bude sranda...

Rakdar
občas něco napíše
Příspěvky: 32
Registrován: 28 zář 2007 19:54

Příspěvekod Rakdar » 07 dub 2009 22:15

Ten větráček když je kolem hrobové ticho lehce slyšet je, ale kdekoli je trošku šumu v pozadí (přednáška, porada, knihovna,...) si ho už ani nevšimneš.
Baterka to ti přesně neřeknu, ale ty 4 hodiny kancelařiny myslím utáhne, nikdy jsem to ale přesně neměřil...
A výkon taky nemám moc s čím poměřit, ale na moje občasné hraní to bohatě stačí, mount&blade na tom royjedu celkem v klidu a nic jinýho náročnějšího nehraju. :)
Toshiba Tecra R10-10W (14" WXGA, SP9300, 2GB, Quadro NVS 150M)

FSC Amilo Pro V3545 (15,4" WXGA, T5300, 2GB, go7300)

Randyz
občas něco napíše
Příspěvky: 56
Registrován: 08 pro 2008 02:17

Příspěvekod Randyz » 07 dub 2009 22:22

Aha tak diky za dalsi info... a ten vetracek se pri takove normalni praci nedostava do vyssich otacek? co clovek musi zhruba delat aby zacal hlasiteji hucet?
asi ho rano objednam a pri nejhorsim kdyz mi prijde nejakej extra mekkej tak ho budu muset poslat zpet...

[edit] polo:
to sem netusil, ze se tam da procak vymenit =-o ale asi to nebude jen tak, ze? :-) a bal bych se potom o zaruku...


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů