A500 vs F50 vs Vaio vs Studio 1555 vs ??

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
Peha
občas něco napíše
Příspěvky: 36
Registrován: 25 čer 2009 21:40

Příspěvekod Peha » 04 zář 2009 13:54

Ten cenový rozdíl je hlavně kvůli té grafice a jinak ta 12J má lepší display a lepší baterku proto těch 5k jinak tak 125 vycází jen o trochu dráž... Ale podle testových výsledků a obecných znalostí je GeForceka 9700GTS výkonější než ta ATIna 4650... opravdu...

petrajs

Příspěvekod petrajs » 04 zář 2009 14:00

Peha píše:Ten cenový rozdíl je hlavně kvůli té grafice a jinak ta 12J má lepší display a lepší baterku proto těch 5k jinak tak 125 vycází jen o trochu dráž... Ale podle testových výsledků a obecných znalostí je GeForceka 9700GTS výkonější než ta ATIna 4650... opravdu...

ja nerikam, ze neni vykonnejsi, ale o kolik ? 5% ? ve starsich hrach to nepoznas, a v novejsich ti to udela 1-2 fps navic, pokud jsi maximalista a nevis co s penezy, potom smele do toho

Peha
občas něco napíše
Příspěvky: 36
Registrován: 25 čer 2009 21:40

Příspěvekod Peha » 04 zář 2009 15:02

tak myslím, že maximalista nejsem aosobně si myslím, že to je víc než těch 5%, ale to je fuk.
Mohli bychom zakopat valečnou sekuru a zkusil bys mi prosím poradit jestli to Vaio nebo A500. Dik

petrajs

Příspěvekod petrajs » 04 zář 2009 15:14

Peha píše:tak myslím, že maximalista nejsem aosobně si myslím, že to je víc než těch 5%, ale to je fuk.
Mohli bychom zakopat valečnou sekuru a zkusil bys mi prosím poradit jestli to Vaio nebo A500. Dik

omlouvam se, jestli to vyznelo moc ofenzivne :), jen jeste posledni vec k tem GK, nechci nic dokazovat, spis te presvedcit a usetrit ti penize, v jedne recenzi na gx623 se v benchmarcich objevily jak 4650, tak 9700, tak se muzes podivat, jaky je mezi nimi realny rozdil http://pctuning.tyden.cz/hardware/noteb ... ku?start=8

jinak za me rozhodne A500, pokud ti jde o hry, tam poda lepsi vykon, navic je levnejsi, ma numerickou klavesnici, navic znam par lidi co toshibu vlastni a jsou s nimi velmi spokojeni co se kvality tyce, sony jsou celkove dost predrazene

Peha
občas něco napíše
Příspěvky: 36
Registrován: 25 čer 2009 21:40

Příspěvekod Peha » 04 zář 2009 22:04

Diky za to porovnani presne neco takoveho jsem hledal...
Ja ji nechci hlavne na hry ale i na hry...
A jelikoz jdu na prava tak nechci nejaky lacine vypadajici leskly patlajici se plastak ale aby vypadal i trochu dustojne... A to Vaio tu hodne prosazujou... Rozhoduju se a vaham hodne dlouho a stale nevim :(

GudMen
občas něco napíše
Příspěvky: 28
Registrován: 25 pro 2008 17:30

Příspěvekod GudMen » 04 zář 2009 23:48

Jestli můžu také něco říct, tak právě ta A500 mi jako, jak píšeš, patlající se plasťák připadá. Osobně mě tahle móda děsí.

Za sebe bych ti doporučil spíše to Studio. Hry si na něm zahraješ a to i ty nové. Při běžné práci by ti měl vydržet i přes tři hodiny a bude se lépe udržovat. Jediné čeho bych se obával, je Full HD rozlišení na 15" displeji. Bylo by asi lepší jej nejdřív zkouknout na živo. Co se zvuku týče, vyplatí se investovat do sluchátek. A v neposlední řadě je NBD záruka v ceně. Nepřál bych ti, abys jí musel využít, ale když přijde na věc, tak je k nezaplacení.

to Gainy: Proč si nezaložíš vlastní téma? Nevím, jestli je vhodné narušovat cizí.

Peha
občas něco napíše
Příspěvky: 36
Registrován: 25 čer 2009 21:40

Příspěvekod Peha » 05 zář 2009 09:23

No jakože on zas tak uplně levně vypadat nebude a ještě jak tam bude mít ty chromové detaily. No ale patlat se bude stejně:( A nějak takhle jsem si kromě té zrcadlovitosti představoval SVŮJ noťas.
A k Dellu na živo jsem ho viděl a moc se mi nelíbil, třeba ta toshiba je o hodně hezčí.
A't si klidně narušuje mně to nevadí. Máme skoro stejný problém kromě Pavillionu, který doufám už vyloučil i stejné kandidáty, tak se s ním klidně o téma podělím :D

Gainy

Příspěvekod Gainy » 05 zář 2009 12:23

hh ked som pridaval prispevok schvalne som hladal vlakno kde sa riesia tie iste nb nech je info pekne pokope a helfne omob

ano pavillion uz ako prvy vyluceny :D ... ostali u mna qosmio,a500 a Vaio

nakoniec som mal konecne tu moznost sa stretnut s oboma spominanymi nb a ohmatat si ich nazivo :P je pravda ze ta A500 je o nieco vykonnejsia nez ten Vaio, no kedze idem na vysoku a sedenie sa hrami u mna nebude prioritnou kazdodennou zalezitostou rozhodol som sa pre Vaio. Ziskal si ma najmä svojim designom celkoveho zhotovenia a skvelym displayom na ktorom je naozaj vidiet ze si dali zalezat. A co sa tyka hier tak na nom bezproblemovo slapali vsetky narocne hry, konkretne WOWko som si stihol aj zahrat :)

uz len jedna vyplata a verim ze v oktobri bude konecne moj :-D


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 80 hostů