NB do 20tis Sony - Dell - Lenovo

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
Renčas
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 12 lis 2009 22:39

NB do 20tis Sony - Dell - Lenovo

Příspěvekod Renčas » 12 lis 2009 23:12

Zdravím, chtěla bych poprosit o radu s výběrem NB. Cena do 20tis. bez DPH. NB bude sloužit na net, kanc. práce, film, hudba, stahování dat. Hry jen občas - (simcity, gothic). Přenášet se nebude často, nanejvýš 1xza 14 dní, příp. dovolenou. Úhlopříčka 14" - 15".
Líbí se mi tento Odkaz
Bohužel je to novinka a recenzi jsem na něj ještě nenašla.
Doporučili byste mi ho a jaké jiné NB byste doporučili ze značek Dell a Lenovo podobných parametrů a cenou do 20tis? Dříve jsem si chtěla koupit HP Pavilion ale po pročítání tohoto fóra jsem změnila názor :)

Předem děkuji za vaše reakce :)

mohy

Příspěvekod mohy » 12 lis 2009 23:33

ahojik, parametricky dobry,jen je to sony...ponekud nadsazena cena :lol: a ja osobne jsem nesvuj z toho cerveneho plastu vepredu,prijde mi divnej,jakoby naroubovanej :oops: nicmene pocitac dobrej.
jukni na tohle,slecnam se libi,taky ho mam :-) http://www.mironet.cz/fujitsu-amilo-pi3 ... 7+dp98414/

Renčas
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 12 lis 2009 22:39

Příspěvekod Renčas » 13 lis 2009 08:04

Ahojky, díky za tip. Vypadá dobře, bohužel tento NB nemá Bluetooth, což potřebuji a má jen 2 USB- není to málo :?: Nebyl by nějaký další tip? Klidně bych slevila i z toho designu. Hlavně chci NB co nějaký rok vydrží. Brala bych i nějaké Lenovo (je to sice taková "krabička":D ), jen se prostě moc nevyznám v it techn. a netuším, zda i na takovém Lenovu lze zahrát i nějaké nenáročné hry.

mohy

Příspěvekod mohy » 13 lis 2009 11:02

ale ju,ma bluetooth.... a usb ma 3,jedno je kombonovanes e-sata( moderni konektor pro rychlejsi prenos dat,napr ext hdd) :-) zalezi na tom,i na lenovu si zahrajes...ale zalezi na tom,lenovo bude patricne drazsi,kdyz ma mit opravdu kvalitni telo,navic i komponenty.

DeLong
guru
Příspěvky: 575
Registrován: 07 lis 2009 22:25

Příspěvekod DeLong » 13 lis 2009 12:01

na tvojom mieste by som doplatil na tuto R500ovku:
http://www.alza.cz/lenovo-thinkpad-r500 ... 129633.htm
alebo sa da kupit R500ovka so slabsou konfiguraciou T6570/T6670 s integrovanou intel 4500mHD samozrejme za nizsiu sumu.

ako dalsiu vykonnejsiu ale konstrukcne menej kvalitnu variantu by som volil to tebou vyberane sony.

Renčas
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 12 lis 2009 22:39

Příspěvekod Renčas » 13 lis 2009 12:18

Aha, tak to bluetooth nemají jen uvedené v popisu :D. Ještě jsem se chtěla zeptat na výdrž baterky a nákup na IČO. Dává se taky záruka 2 roky?

mohy

Příspěvekod mohy » 13 lis 2009 12:22

nechci oponovat, lenovo R500 ma neoodiskutovatelne kvalitni telo,nicmene je to taaaaak osklivy pocitac... :D :D a kdyz se nebude casto prenaset,je to dle meho nazoru i zbytecnost. Bohate staci za stejne penize sony ci za, o 4000kc min a navic s lepsi grafikou, ten FUJITSU. Kvalita šasi je tu srovnatelna, jsou to hezke pocitace, vykonne.

mohy

Příspěvekod mohy » 13 lis 2009 12:24

renco ptas se me na to fujitsu? vydrz je dost necekana s takto vykonnou grafikou, v plnem zatizeni,pri nepretrzitem kopirovani mi vydrzel pres tri hodiny v rezimu max vykon. takze pocitam okolo 3,5 hodiny no problem. Ano, je moznost na ico, a zaruka je dva roky,navic fujitsu nabizi( pokud uz to nezrusili) , moznost bezplatne pojistky proti urazu na dva roky) . Posilam ti SZ
Naposledy upravil(a) mohy dne 13 lis 2009 12:28, celkem upraveno 2 x.

Renčas
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 12 lis 2009 22:39

Příspěvekod Renčas » 13 lis 2009 12:26

DeLong píše:na tvojom mieste by som doplatil na tuto R500ovku:
http://www.alza.cz/lenovo-thinkpad-r500 ... 129633.htm
alebo sa da kupit R500ovka so slabsou konfiguraciou T6570/T6670 s integrovanou intel 4500mHD samozrejme za nizsiu sumu.

ako dalsiu vykonnejsiu ale konstrukcne menej kvalitnu variantu by som volil to tebou vyberane sony.


A daly by se na něm zahrát i nějaké méně náročné hry? V grafických kartách se nevyznám. Sice nejsem žádný game hráč :D , ale někdy mě to popadne a sem tam si něco zahraji. Cena by byla v pohodě, jak jsem pročítala toto fórum, tak většina vás zde doporučuje Lenovo a pak Dell.

DeLong
guru
Příspěvky: 575
Registrován: 07 lis 2009 22:25

Příspěvekod DeLong » 13 lis 2009 12:29

mohy píše:nechci oponovat, lenovo R500 ma neoodiskutovatelne kvalitni telo,nicmene je to taaaaak osklivy pocitac... :D :D a kdyz se nebude casto prenaset,je to dle meho nazoru i zbytecnost. Bohate staci za stejne penize sony ci za, o 4000kc min a navic s lepsi grafikou, ten FUJITSU. Kvalita šasi je tu srovnatelna, jsou to hezke pocitace, vykonne.

je jasne ze v podnikoch sa nehra na dizajn :D
kazdy mame iny vkus, mne sa ta cierna krabica paci.

to fujitsu ma fakt velmi dobru vydrz na taky vykon len skoda ze mu neustedrili aj numericky blok bolo by to praktickejsie.

Renčas: jasne ze sa da zahrat, napr. crysis da urcite na nizke detaily.
Naposledy upravil(a) DeLong dne 13 lis 2009 12:30, celkem upraveno 1 x.

Renčas
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 12 lis 2009 22:39

Příspěvekod Renčas » 13 lis 2009 12:30

mohy píše:renco ptas se me na to fujitsu? vydrz je dost necekana s takto vykonnou grafikou, v plnem zatizeni,pri nepretrzitem kopirovani mi vydrzel pres tri hodiny v rezimu max vykon. takze pocitam okolo 3,5 hodiny no problem.


Tak to je dost dobrá výdrž. A nevíš jak je to s tou zárukou? Na IČO je taktéž 2 roky, nebo dávají jen 1 rok?

mohy

Příspěvekod mohy » 13 lis 2009 12:34

DeLong: numericky blok ti prodam za 200:-) a nebude ti uzirat prostor z klavescnice:-)

Renca: zaruka by mela u fujitsu byt tez 2roky, nechci kecat. Co si vybavuji nejak se menily zakony, ja jako fyzycka osoba to resit nemusim:-)

Renčas
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 12 lis 2009 22:39

Příspěvekod Renčas » 13 lis 2009 12:44

Tak jak koukám, tak jsem ještě víc na vážkách kterej koupit :D . Na každém tom NB se mi líbí něco. Sakra, proč se vyrábí tolik typů NB :? :D

mohy

Příspěvekod mohy » 13 lis 2009 12:46

tak draha renatko, overil jsem to, temer na kazdy notebook se ti na ico zkrati zaruka. Je potreba si prikoupit,chces li delsi. Omlouvam se za dezinformaci:-) a klikni nahore na soukrome zpravy,pls :oops:

EDIT: tak se na laptop vykasli, na poznamky si kup blok,na hry gameboye, kdyz musis nejake tabulky,tak kostickovany papir... :D :D :D

Renčas
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 12 lis 2009 22:39

Příspěvekod Renčas » 13 lis 2009 13:00

mohy píše:tak draha renatko, overil jsem to, temer na kazdy notebook se ti na ico zkrati zaruka. Je potreba si prikoupit,chces li delsi. Omlouvam se za dezinformaci:-) a klikni nahore na soukrome zpravy,pls :oops:

EDIT: tak se na laptop vykasli, na poznamky si kup blok,na hry gameboye, kdyz musis nejake tabulky,tak kostickovany papir... :D :D :D


It's good idea :lol:


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 82 hostů