ThinkPad R400 - pár dotazů před nákupem

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
onYx
občas něco napíše
Příspěvky: 35
Registrován: 12 lis 2007 18:59

ThinkPad R400 - pár dotazů před nákupem

Příspěvekod onYx » 29 lis 2009 00:58

Po únavném vybírání, které mě už prostě nebaví, jsem se rozhodl pro bytelnost a spolehlivost. Ještě předtím, než odešlu objednávku, mě zajímalo pár věcí.

- jaké modely R400 se u nás prodávají? (na stránkách Lenova jsem nenašel nic na způsob tabulky modelů u Aceru)
> nalezl jsem (NN921MC - slabší procesor), (NN932MC - W7), (NN9E4MC - Vista)

- jsou nějaká úskalí nákupu u nejlevnějšího noname eshopu na internetu, na rozdíl od třeba o něco dražšího ale zavedeného czc, aj?

- záruka je celosvětová (respektive alespoň celoevropská?), či se musí dokupovat kdesi cosi?
+
- dočetl jsem se mnohokrát, jak se vyplatí si dokoupit 3letou záruku (snad i NBD): kde, jak a za kolik?

- nejsou nějaké známky toho, že by mělo Lenovo aktualizovat své řady? vím něco o tom, že před rokem a kus byly např. S61 nahrazeny R400(?). Není nějaký podobný trend v současnosti?

- na závěr, jak je to s dovozem lenova ze zahraničí? (ve světě se tuším např prodává T400 s diskrétní ATI GPU, u nás nikoliv. kdybych tedy zatoužil po "cizím")


Za přínosné odpovědi vám bude velmi vděčný. :wink:

Vojťas
píše často
Příspěvky: 460
Registrován: 20 zář 2006 11:20
Bydliště: kousek od Prahy

Příspěvekod Vojťas » 29 lis 2009 07:27

ad 2) snad jen kdybys vracel zboží v zákonné lhůtě nebo řešil vrácení peněz po vícero reklamacích; záruční opravy je stejně lepší řešit přímo přes servisní střediska

ad 3) záruční podmínky Lenovo říkají: Služby na základě této záruky na hardwarové produkty Lenovo zakoupené v zemích EHP lze získat v jakékoli zemi EHP, v níž byl produkt společností Lenovo ohlášen a učiněn dostupným. Platí to ovšem na záruku poskytovanou Lenovem, čili u řady R 1 rok - viz http://download.lenovo.com/ibmdl/pub/pc ... -01-cz.pdf

Rozšíření záruky na 3 roky by měl zajistit kterýkoli prodejce Lenova, rozšíření z 1 roku carry-in na 3 roky on-site NBD přijde cca na 3400-3500 Kč.
Fujitsu Lifebook S751

Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ghost » 29 lis 2009 10:43

onYx: zaruka na tie R400 predavane u nas plati celosvetovo (zoznam krajin http://www-307.ibm.com/pc/support/site. ... yle=lenovo) vratane u nas dokupenych rozsireni zaruk (napr. tie 3 roky NBD).

nakup thinkpadov v zahranici sa tu fore preberal uz x-krat. posobnost medzinarodnej zaruky pre konkretny model sa da zistit podla machine type tu http://www-307.ibm.com/pc/support/site. ... OOK-IWS#sw btw T400 s ati sa predava aj u nas.
Predator 15, MBP 13 Early 2015, T410, Apple iPad 9.7 (2018), Kindle Fire HD 8

onYx
občas něco napíše
Příspěvky: 35
Registrován: 12 lis 2007 18:59

Příspěvekod onYx » 29 lis 2009 17:33

Předně děkuji za odpovědi. :)

Vojťas:
Ad 2: chápu tak, že pokud by se u konkrétního dodaného kusu objevilo pískání, což je pro servis diskutabilní problém, mohl bych se s prodejcem handrkovat o vrácení peněz ve 14ti denní lhůtě.

Ad 3: jinými slovy budu mít záruku v Čechách dva roky a v zahraničí jeden rok?
+
tříleté rozšíření záruky NBD platí jen pro ČR nebo i pro ostatní země? Chápu že v cizí zemi by asi NBD nemusel uplně tak docela fungovat, ale jestli bude platit ona záruka. Kdybych např vycestoval na půl až rok do Španělska, platila by tříletá záruka i tam a v případě problémů by mi tamější pobočka Lenova pomohla(?). V jednom threadu zde na foru jsem se dočetl, že snad ano, ale názory v něm byly dosti rozporuplné, tak bych se raději ujistil.

Ghost:
projel jsem forum a početl si o tom. Na Lenovo outlet store jsem našel řekněme tento kousek http://outlet.lenovo.com/ca2768xc3.html . Přepošlu třeba přes http://www.cz-ebay.cz/preposilani-zasilek.htm . Jeho manufacturing part number je 2768P1U. Na http://www-307.ibm.com/pc/support/site. ... OOK-IWS#sw si zjistím, na jakém čísle mi potvrdí mezinárodní záruku (View a list of countries and phone numbers where you may obtain International Warranty Service), takže po převozu výše zmíněného kousku zavolám na čs pobočku a budu si moci dokoupit záruku mezinárodní (tedy i pro ČR) + eventuelně rozšíření na 3 year NBD?


Mimochodem, při nákupu fyzické osoby by měla být záruka na dva roky, při nákupu na IČO jeden. Dá se pro ntb koupený na firmu dokoupit tříletá záruka?

Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ghost » 29 lis 2009 17:55

onYx píše:Ad 3: jinými slovy budu mít záruku v Čechách dva roky a v zahraničí jeden rok?

ano

onYx píše:tříleté rozšíření záruky NBD platí jen pro ČR nebo i pro ostatní země?

medzinarodne bud v rovnakej urovni alebo najblizsej dostupnej urovni v danej krajine.

onYx píše:Na Lenovo outlet store jsem našel řekněme tento kousek
...
takže po převozu výše zmíněného kousku zavolám na čs pobočku a budu si moci dokoupit záruku mezinárodní (tedy i pro ČR) + eventuelně rozšíření na 3 year NBD?

rozsirenie zaruky musi byt kupene v rovnakej krajine ako notebook (takze v USA) + na outlet notebooky lenovo nedavno vraj moznost rozsirenia zaruky zrusilo. ani by som moc nevsadzal na to, ze zaruka outletov je medzinarodna.

onYx píše:Dá se pro ntb koupený na firmu dokoupit tříletá záruka?

samozrejme da. akurat prides o zaruky vztahujuce sa na spotrebitelov (oprava max 30dni, vratenie penazi po 3/4 zavadach, atd)
Predator 15, MBP 13 Early 2015, T410, Apple iPad 9.7 (2018), Kindle Fire HD 8

onYx
občas něco napíše
Příspěvky: 35
Registrován: 12 lis 2007 18:59

Příspěvekod onYx » 29 lis 2009 18:56

Ghost píše:na outlet notebooky lenovo nedavno vraj moznost rozsirenia zaruky zrusilo. ani by som moc nevsadzal na to, ze zaruka outletov je medzinarodna.


Mno, když jsem si to tak projel i na eu ebay a porovnal ceny, ve finále to za tu námahu a nervy asi ani nestojí. Ty outlet nabídky jsou opravdu luxusní, ovšem co se týče podpory a dostupnosti zjevně jen pro domorodce..

Ghost píše:
onYx píše:Dá se pro ntb koupený na firmu dokoupit tříletá záruka?

samozrejme da. akurat prides o zaruky vztahujuce sa na spotrebitelov (oprava max 30dni, vratenie penazi po 3/4 zavadach, atd)


Oprava více jak 30dní se týče Carry-in záruky. Koupil bych-li s firemním notebookem i 3-letou NBD, s délkou opravy by neměl být problém, že? (nemožnost vrácení peněz bych u ThinkPadů ani nepředpokládal)
> jinými slovy se snažím dopídit toho, jestli je možno "ušetřit" na dani a za ušetřené koupit delší NBD záruku (taktéž bez daně), což by pokrylo znevýhodnění předmětu koupeného na firmu ve formě delšího (snad 90ti denního?) pobytu ntb v servisu a nemožnosti vrácení peněz po XY reklamacích (žádné další "nepříjemnosti" si nepamatuji).


A jeden z posledních dotazů: je dokoupení záruky nějak časově limitováno? (do 30ti dní od nákupu ntb, do jednoho roku, atp) Je dokupování záruky později dražší, nebo je cena vždy stejná?

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 29 lis 2009 19:17

onYx píše:Mno, když jsem si to tak projel i na eu ebay a porovnal ceny, ve finále to za tu námahu a nervy asi ani nestojí. Ty outlet nabídky jsou opravdu luxusní, ovšem co se týče podpory a dostupnosti zjevně jen pro domorodce..
Použitý věci většinou jsou levnější než nový, takže se těm nižším cenám vůbec nedivim.
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ghost » 29 lis 2009 20:50

onYx píše:A jeden z posledních dotazů: je dokoupení záruky nějak časově limitováno? (do 30ti dní od nákupu ntb, do jednoho roku, atp) Je dokupování záruky později dražší, nebo je cena vždy stejná?

na R-ko carry-in a NBD 1 rok od kupy, Protection 30 dni od kupy.
Predator 15, MBP 13 Early 2015, T410, Apple iPad 9.7 (2018), Kindle Fire HD 8


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 53 hostů