Business notebooky-které to jsou?

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
michelino
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 22 pro 2009 22:58

Business notebooky-které to jsou?

Příspěvekod michelino » 27 pro 2009 12:40

Zdravím, již jsem tu pokládala jeden dotaz ohledně výběru notebooku, ale čím víc toho vím, tím mi výběr připadá složitější. Takže jsem se rozhodla jít na to ještě z jiného konce. Ráda bych vás poprosila, zda byste mi mohli napsat, které řady (nebo konkretni modely) od různých značek lze označit na business notebooky, tj. určené především na práci. Sama to nepoznám, myslím, že někdy míchám jablka s hruškama.
Jestliže má některá značka pracovní notebooky základní a vyšší kategorie, tak budu ráda, pokud to takhle rozdělíte a stručně napíšete, v čem je rozdíl. Moc děkuji.

Můj dotaz je víceméně obecný (bez cenového limitu). Konkrétně se pak budu pohybovat v cenách do 17000, max.do 20000. Pokud nebudu schopna nic rozumného sehnat, tak absolutní maximum, přes které určitě nemůžu jít, je cca 24000.

DeLong
guru
Příspěvky: 575
Registrován: 07 lis 2009 22:25

Příspěvekod DeLong » 27 pro 2009 13:08

taky zaklad je matny displej, ak ma notebook matny displej na 99% je to biznis trieda, multimedialne/notebooky na hranie maju leskle displeje. dalej sa to tyka konstrukcie notebooku, kvalitnejsie spracovanie. lenovo ma biznis radu R,T,W (500,400) HP- napr. 85x0,87x0 atd.... , Fujitsu ma napr. radu Celsius, acer - radu travelmate, Dell- napr. latitude..... , atd., atd....
tiez je pre biznis notebooky typicka dobra servisna podpora zo strany vyrobcu, to znamena kvalitna zaruka- moznost dokupit NBD pripadne onsite zaruku. cena takychto notebookov je vyssia aj ked dnes uz su aj biznis notebooky dostupne, napr. Lenovo R400/R500
najlepsie je si vyberat biznis notebook z trojice HP, Dell, Lenovo.
Naposledy upravil(a) DeLong dne 27 pro 2009 13:56, celkem upraveno 1 x.

Vojťas
píše často
Příspěvky: 460
Registrován: 20 zář 2006 11:20
Bydliště: kousek od Prahy

Příspěvekod Vojťas » 27 pro 2009 13:42

Přidal bych možnost dokování (plnohodnotného - ne jenom USB replikátor portů) a zabezpečení TPM chipem (u "lepších" modelů).
Co se značek týče - Acer má TravelMate, Fujitsu má Lifebooky (řady S/E/P; Celsius je spíš grafická stanice), Lenovo ThinkPady (R/T), Dell - Latitudy.
Fujitsu Lifebook S751

Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ghost » 27 pro 2009 14:20

business rady u jednotlivych vyrobcov su tieto:
Acer - rada Travelmate, Dell - Vostro, Latitude a Precision, Fujitsu - Esprimo, Lifebook a Celsius, HP - Probook a Elitebook, Lenovo - Thinkpad, Toshiba - Satellite Pro, Tecra a Portege. Asus ma taky chaos v oznaceni a tak casto to menia, ze to ani nesledujem. Apple a Sony vyslovene business notebooky nerobia, MSI neviem.

matny displej, dockovanie alebo TPM je skor zaklad pre korporatne business notebooky (napr. Lifebook, Latitude alebo Thinkpady R/T,...). v small business/home office triede (napr. Vostro, Thinkpady SL, Probooky s rady, Satellite Pro,...) je bezny aj leskly displej a TPM, dockovanie alebo vyztuzena konstrukcia je v tejto triede skor vynimkou.

s tou lepsou servisnou podporou by sa dalo suhlasit ale niektori vyrobcovia ponukaju nadstardne zaruky typu NBD onsite alebo zaruky na poskodenie sposobene uzivatelom aj pre svoje multimedialne rady (napr. Acer, Dell alebo Toshiba)
Predator 15, MBP 13 Early 2015, T410, Apple iPad 9.7 (2018), Kindle Fire HD 8

sirius1983
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4680
Registrován: 24 úno 2007 19:59
Bydliště: Všude dobře tak co doma...

Příspěvekod sirius1983 » 27 pro 2009 18:04

Ten asus má to značení vážně šílený, ale mám pocit, že i on nějakou řadu označuje jako business, hledat se mi to ale nechce a myslím, že málokdo by se při výběru business notebooku obrátil na asus. Jinak Ghost ten přehled napdal bezchybně včetně rozdělení na SMB a CORPORATE.
T420, X31
Prosím, nepište mi soukromé dotazy, otázky patří veřejně na toto fórum.

polo

Příspěvekod polo » 27 pro 2009 18:04

Take lacne Tecri maju aspon dokovanie,slusne vystuzenu kostru,TPM,ochranu disku,acupoint, a zakladnu zaruku 3 roky( za par korun mas. 5 rokov) Ale vecsina u nas predavanych ma leskly displej.


S lacnych bussines bookov je na dobrej urovni prave to lenovo rada R ci Tecri pripadne HP Compaq...

Takze treba urcit co presne ,naco,zaco vyberas...


U asusu sa ako bussines predstavuje rada B (80,50) a mozno dake U (male lachke)

Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ghost » 27 pro 2009 19:25

zohnat nejaku tecru je u nas v poslednej dobe dost problem. ked som teraz pozeral ponuku autorizovaneho predajcu (ribbon) tak ma dokopy v ponuke az dve, alza len jednu. fujitsu a toshiba business notebooky sa v poslednej dobe z ponuky vytracaju...
Predator 15, MBP 13 Early 2015, T410, Apple iPad 9.7 (2018), Kindle Fire HD 8

michelino
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 22 pro 2009 22:58

Příspěvekod michelino » 27 pro 2009 20:54

Moc vám všem děkuji, zkusím to prozkoumat a když nebudu něčemu rozumět, budu se ještě ptát :wink: .

Michal27
zlobivá kočička
Příspěvky: 3172
Registrován: 25 lis 2006 15:51

Příspěvekod Michal27 » 27 pro 2009 23:06

Obecne receno je bussines notebook kazdy notebook, nad kterym pubescent ohrne nos. :lol: Nejlepe to vypsal Ghost, ale pozor na to, i mezi bussines stroji jsou velike rozdily v kvalite, servisu atd... Napr. takove FSC Esprimo, Dell Vostro, Acer Travelmate, HP probook - ty nejsou nic extra... Za nejmensi peniz dostanes nejvetsi kvalitu asi u Lenova Rxxx. :wink: (Pokud ti nevadi design, ktery se vseobecne zenam nelibi - ono je malo designove zajimavych bussines notebooku)..
Apple MacBook Pro 13" Retina - Late 2012

sirius1983
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4680
Registrován: 24 úno 2007 19:59
Bydliště: Všude dobře tak co doma...

Příspěvekod sirius1983 » 27 pro 2009 23:47

Prostě je rozdíl mezi "Small business" a "corporate business" a tak je k tomu nutno i přistupovat. Nicméně bych si raději koupil jednoduchý SMB než nějaký extra multimediál.

A poznávací znamení "pubescent nad ním ohrne nos" je velmi trefné.
T420, X31

Prosím, nepište mi soukromé dotazy, otázky patří veřejně na toto fórum.

Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ghost » 28 pro 2009 01:30

Michal27 píše:Napr. takove FSC Esprimo, Dell Vostro, Acer Travelmate, HP probook - ty nejsou nic extra...

ono sa to takto jednoducho pausalizovat neda. napr. X rada Esprimo sa od Lifebookov lisi prakticky len tym, ze miesto 3rocnej NBD zaruky ma v zaklade 2rocnu collect&return (vratane ceny). a pokial niekto chce portable notebook a nechce alebo nemoze dat 1000+ eur za 12-13" elitebook/latitude/thinkpad tak su 12-13" vostro notebooky celkom slusnou volbou (na V13 som celkom zvedavy). z mojho pohladu urcite lepsou ako zrkadla typu toshiba u500.
Predator 15, MBP 13 Early 2015, T410, Apple iPad 9.7 (2018), Kindle Fire HD 8

michelino
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 22 pro 2009 22:58

Příspěvekod michelino » 28 pro 2009 11:25

Otazka je, jestli se umím dostatečně dobře vžít do pubescenta, abych veděla, nad čím mám ohrnout nos :wink: .

Lenovo se mi bohužel opravdu vůbec nelíbí. Zkoušela jsem mu příjít na chuť, ale zatím nic. Když bude notebook aspoň trochu elegantní a stylový, bude to velké plus. A nepiště mi, že Lenovo je určitým způsobem také stylové :). Z hlediska vzhledu se mi (z fotek) líbí Ac. Travelmate, Toshiba Tecra, take Elitebook, ale na ten nemam. Moc hezký je Acer Aspire 3935 (hnedy, brouseny kov), ale ten byste mi asi už nepochválili...?

sirius1983
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4680
Registrován: 24 úno 2007 19:59
Bydliště: Všude dobře tak co doma...

Příspěvekod sirius1983 » 28 pro 2009 12:03

Tak elitebook určitě nepůjde do tvé cenové hranice. Tecra by se vešla, ale teď je jí na trhu málo, travelmate by určitě šel, dále by šlo nakonfigurovat nějaké vostro.
T420, X31

Prosím, nepište mi soukromé dotazy, otázky patří veřejně na toto fórum.

Michal27
zlobivá kočička
Příspěvky: 3172
Registrován: 25 lis 2006 15:51

Příspěvekod Michal27 » 28 pro 2009 12:41

Tak zkus Latituda E5500 - ten se da kolem dvaceti tisic sehnat. Spis za 22. Kvalitni je, zaruka 3 roky NBD a navic vypada celkem pekne. No to musis posoudit sama..
Apple MacBook Pro 13" Retina - Late 2012

Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ghost » 28 pro 2009 13:39

michelino: napis na co chces ten notebook pouzivat. v tejto cene sa na nieco hodi skor SMB (ked napr. potrebujes HDMI na pripojenie k LCD TV alebo kompromis designu medzi multimedialnymi a business notebookmi), na nieco skor low end korporatny (napr. ked potrebujes odolnejsiu konstrukciu koli castemu prenasaniu alebo vacsiu vydrz na baterie).

a dolezite je aj kedy ten notebook chces kupit. zaciatkom buduceho mesiaca maju prist na trh nove modely prakticky od vsetkych vyrobcov (ktore ale u nas v obchodoch nebudu dostupne hned po predstaveni).
Predator 15, MBP 13 Early 2015, T410, Apple iPad 9.7 (2018), Kindle Fire HD 8


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 100 hostů