vyběr ntb. (12-15k) - Lenovo SL410? vyplatí se koupě z USA ?

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
vtipi
občas něco napíše
Příspěvky: 33
Registrován: 14 zář 2007 20:42

vyběr ntb. (12-15k) - Lenovo SL410? vyplatí se koupě z USA ?

Příspěvekod vtipi » 13 led 2010 21:21

nejprve nastinim me vyhlidky,pozadavky ..
Jaký je váš rozpočet?12-15 000 Kč
Jakou velikost notebooku preferujete? tenký a lehký (13“ – 14“); mainstream (15“ – 16“) (doposud jsem mel 15,4'',nynejsich 15,6'' se mi zda uz zbytecne velky,docela se mi libi 14'' ikdyz jich moc neni)
Preferujete nějaké značky? zaujali me HP,Toshiba,Lenovo (drive jsem mel Acera a uz jsem ponaucen takze Acer,Asus,MSI atp. uz radeji ne,pokud me nekdo padnymi argumenty nepresvedsi :)
Co budete na notebooku nejčastěji dělat? net,mp3,filmy,office,cteni pdf.. vcelku nic narocnyho
Budete ho nosit stále s sebou nebo nechávat doma na stole? 2x do tydne jej prenesu, jinak bude z 95% na stole/v posteli :)
Chcete na něm hrát hry? podridim se ntb.,nikoli ntb. hram
Jak dlouhou výdrž na baterie požadujete? 2-3 hodiny staci
Jaký operační systém? idealne bez OS (mohu mit z MSDN AA)
Displej: sirokouhly (ted uz prevazne vsude delaji pomer 16:9 tak nejspis ten)
Jaké rozlišení by váš laptop měl nabízet? asi WXGA 1366 x 768 ? (do ted jsem pracoval jen na WXGA 1280x800 takze se mi to tezko posuzuje)
Chcete lesklý nebo matný displej? do ted jsem mel leskly a nedelalo mi to problem takze asi leskly
Kvalita zpracování a design: davam prednost spise dobremu zpracovani pred designem
Jak dlouho má laptop vydržet? 2-3 roky

Komponenty
Jakou značku a typ procesoru preferujete? C2D ?
Jak velká má být operační paměť? 2GB a vice
Jakou značku a typ grafické karty preferujete? dedikovana by nebyla na skodu,ale vzhledem k rozpoctu a tomu, ze nechci zadnyho acera atp. tak asi integrovanou :)
Jak velký má být pevný disk? 160GB a vice (idealne 320gb)
Potřebujete optickou mechaniku? ano, drd-rw (ikdyz bych to bez ni taky prezil, temer ji nevyuziji)
Vyžadujete nadstandardní funkce zabezpečení? ne
Máte nějaké speciální požadavky?
-rad bych si z ntb. poustel na televizi filmy,drive jsem pouzival s-video, ale dnes uz temer v zadnem ntb. neni a hdmi na tv nemam, proto neni nejaka funkcni redukce typu VGA-> scart nebo hdmi->scart (napr. fungovali by tohle?)
- chtel bych ctecku pametovych karet (hlavne SD karty)
- 4 x usb by taky bodlo
- s-video je uz asi utopie, ale zminim ho tu :)

-mym favoritem je Lenovo Thinkpad SL410 (nejlevneji jsem jej nasel i za 14600Kč)

- a na zaver mam nekolik mych dotazu co me tak napada:
1)je realna sance ze klesne cena napr. toho lenova ? je na trhnu od podzimu,takze asi moc ne ze ? ntb. mi staci koupit az tak za mesic, ikdyz cim driv ho koupim, tim spokojenejsi budu :)
2)s-video (viz. vyse) .. existuje nejaka ta redukce abych si pustil film na starsi CRT televizi bez hdmi ?
3) je duveryhodny koupit ntb. v nejakym neznamym e-shopu? Cenove usetrim klidne i 1000Kc a zaruku stejne uplatnuji primo v servisu dany znacky nrb.,je to tak ?
4) premyslel jsem i o nakupu ntb. v zahranici abych jeste vice usetril,co jsem tak kalkuloval tak na ebay treba to lenovo se da sehnat za 630$,akorat ma 250gb disk misto 320gb (mohl by mi jej koupit kamarad a zaslat soukrome takze postovne dalsich 50-100$ ?),kdyz to porovnam tak mozna usetrim 1000-1500kc, ale zas nebude cz klavesnice, pak jak je to se zarukou atp. takze se ptam:
4a)ma nekdo zkusenosti s nakupem ze zahranici, jaky mate zkusenosti? vyplati se to (treba jen spatne googlim a pocitam)
4b) plati se nejaky clo,dph ? docetl jsem se, ze veci za vyssi hodnotu nez 150€ se cli .. bylo by to i v pripade,kdyby mi ntb. poslal kamarad jako dejmez tomu dar ? pripadne kolik to dela
4c) jak resite anglickou klavesnici? polepy ?
4d) co adapter, bude pasovat nebo by to byla dalsi investice ?
4e) zaruka - vsude vetsinou pisou garanci zaruky 1 rok, takze by byla jen na rok nebo tady by platila normal 2 roky ?
5) mate na doporuceni nejake dalsi modely,znacky ? tu SL410ku jsem si prohlizel i v obchode a nejak mi "padla do ruky", pred vanoci jsem mel pujceny stary Thinkpad T42 a docela jsem si na takovy typ ntb. zvyknul (ikdyz s nim asi nelze porovnavat to Slko,ktery neni tak bytelny atp.)
6)eSATA/USB 2.0 port, ktery je v tom lenovu je co - port,kam se pripojuje disk, ale zaroven do toho jde i klasicky usbcko ?

Predem diky za rady, pokud si jeste na neco vzpomenu na co bych se rad zeptal tak to doplnim.

alfah4ns
guru
Příspěvky: 7116
Registrován: 05 kvě 2007 15:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod alfah4ns » 13 led 2010 21:59

SL410 schvaluji, super notebook
za integrovaou grafiku buď naopak rád, při tvém využívání by dedikovaná byla jen zbytečným žroutem energie navíc
tabulka kompatibility výstupů a vstupů počítač -> TV
http://pctuning.tyden.cz/software/jak-a ... tv?start=3
jinak musíš použít převodník, cca 1000Kč

1. s tím bych moc nepočítal, už tak je cena hodně pěkná
2. viz výše
3. k prodejci pak chodíš pouze když chceš vrátit peníze v případě opakovaných závad, nebo když servis nestihne opravit notebook do 30 dní (pokud jsi fyzická osoba)
4. za rozdíl 1-1.5k nestojí řešit nákup v zahraničí (anglická klávesnice, OS, kratší záruka), adaptéry jsou univerzální, 100-240V, liší se pouze v drátu mezi adaptérem a zásuvkou (pár korun v elektru)
záruka - právěže "normal" záruka je 1 rok, ale u nás je uzákoněné 2 roky pro spotřebitele (tedy při nákupu na ičo máš taky 1 rok)
5. SL410 je na svou cenu výborný notebook a nic lepšího asi nekoupíš
6. je to kombinovaný port, ve kterém jsou z jedné strany kontakty pro USB a z druhé pro eSata, můžeš ho použít pro jedno, nebo druhé, popř. existuje speciální Y kabel, který ti to rozvede do jednoho USB a jednoho portu eSata
kazdy velky byk byl jednou tele
Latitude D630, C2D T7250, 3GB RAM, 14.1 WXGA+, Quadro 135m, Intel 520 60GB + Samsung 640GB/D-Bay, Win7pro 64bit, 9čl baterie, dock + LCD NEC 20WGX2 pro

vtipi
občas něco napíše
Příspěvky: 33
Registrován: 14 zář 2007 20:42

Příspěvekod vtipi » 13 led 2010 22:27

jeste doplnim dotaz k ty grafice .. rad bych, aby na tom slo video v HD kvalite (na koleji mam streamovanou TV v HD), ale to zvladne i ta 4500MHD zejo ?

Uživatelský avatar
Chlebovnik
guru
Příspěvky: 3610
Registrován: 30 bře 2008 19:20
Bydliště: K-Vary / Brno

Příspěvekod Chlebovnik » 13 led 2010 22:29

Streamovaná videa se neumí akcelerovat přes grafiku (až na pár výjimek z YouTube ve spojení s nVidií a beta verzí flash playeru), takže to jede přes procesor a ano, utáhne to.
• Aspire V3-571G | 15.6" FHD IPS | i5-3230M | nVidia GT 640M | 8 GB RAM | Intel 80 GB SSD + 1 TB HDD
ASUS VX239H | SteelSeries 6Gv2 | Logitech MX518 | Tesoro Aegis X4 | Zalman NC2000
• ThinkPad T61p


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 72 hostů