Notebook pro studentku

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
lenicka
občas něco napíše
Příspěvky: 9
Registrován: 04 čer 2008 22:19

Notebook pro studentku

Příspěvekod lenicka » 03 bře 2010 19:02

Ahoj, budu si kupovat nový notebook a potřebovala bych poradit s výběrem.

Používala bych ho víceméně na normální věci - takže internet, word, filmy, občas nějaká hra, dělala bych na tom grafiku (photoshop) - většinou několik věcí současně. Další věc je, že bych ho poměrně často převážela - minimálně dvakrát týdně, také bych chtěla aby nebyl moc hlučný. Výdrž minimálně 2 hodiny, měl by být schopný být puštěný prakticky celý den. Preferuju Visty než w7.
Jsem do něj ochotná investovat max 25000 (lépe do 20000 Kč, ale není podmínkou). Chtěla bych nějaký kvalitní notebook, který něco vydrží a za pár let bude stále použitelný i jakž takž na úrovni (aby to nebyla za dva roky úplně stará a nepoužitelná vykopávka).

Doteď jsem měla téměř dva roky Asus, se kterým byly neustále problémy a byl víc na reklamaci než doma, takže bych nerada, aby se tohle opakovalo. Teď mi konečně vrátí peníze, tak bych si ráda vybrala něco lepšího. Kvůli těmto zkušenostem bych preferovala jiného výrobce, ale není to nutné.

Díky všem, kteří mi trochu poradí, protože nabídka je opravdu velká a sama se v tom opravdu neorientuju :-)

lenicka
občas něco napíše
Příspěvky: 9
Registrován: 04 čer 2008 22:19

Příspěvekod lenicka » 03 bře 2010 19:14

Ještě jsem zapomněla napsat, že monitor tak 14-15" a měl by víceméně nahradit stolní počítač. Paměť 3gb, pevný disk minimálně 250gb (ocenila bych spíš víc)

alfah4ns
guru
Příspěvky: 7116
Registrován: 05 kvě 2007 15:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod alfah4ns » 03 bře 2010 19:23

do 25 000?
Thinkpad R500 s 1680x1050 panelem:
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=70535

nic lepšího asi neseženeš, odolné tělo, dobré chlazení, klávesnice, na notebook kvalitní displej....
akorát ta grafika je tam slabší, záleží, co znamená "občas nějaká hra" (hl. jaká hra, ono to méně náročné hry zvládne, ale s náročnými kousky bude veliký problém, resp. je ani nespustí)

jinak co se týče všeho ostatního splňuje požadavky myslím nejlépe.
kdyby se nelíbilo, zkusíme pak vybrat něco se silnější grafikou a třeba o něco slabším tělem.

edit:
paměť teřeš, dá se doupit kdykoliv a stojí pár stovek. záruku pochopitelně neztrácíš.

edit2:
osobně doporučuji raději win7, než vistu, vypadá velice podobně a je na tom lépe co do rychlosti a odezvy, prostě OS, který vypadá jako vista, ale nároky se blíží staršímu xp.
kazdy velky byk byl jednou tele
Latitude D630, C2D T7250, 3GB RAM, 14.1 WXGA+, Quadro 135m, Intel 520 60GB + Samsung 640GB/D-Bay, Win7pro 64bit, 9čl baterie, dock + LCD NEC 20WGX2 pro

lenicka
občas něco napíše
Příspěvky: 9
Registrován: 04 čer 2008 22:19

Příspěvekod lenicka » 03 bře 2010 19:40

Mockrát děkuju za odpověď. Pokud doporučuješ spíš win7 než vistu, tak si nechám poradit :) Co se týče těch her, tak prostě občas nějaká co mi přijde pod ruku, určitě to nemusí mít nějakou extra grafiku, nebudu asi hrát žádný extra náročný hry a pokud bych chtěla a nešlo by to, tak bych to prostě nehrála. Tohle je vážně tak jednou za měsíc když chci trochu relax, takže bych to moc neřešila :)

Těm technickým popisům moc nerozumím, ale píšou tam matný displej, doteď jsem měla lesklý...jaký je v tom přesně rozdíl? Jinak ještě jsem zapomněla, že by to mělo mít čtečku SD karet (nevím jestli tohle má).


25000 je strop, samozřejmě čím míň, tím líp, takže mohl bys mi nabídout i něco levnějšího (cca do 20tis)?

alfah4ns
guru
Příspěvky: 7116
Registrován: 05 kvě 2007 15:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod alfah4ns » 03 bře 2010 19:48

mohl bych pohledat něco levnějšího, ale budeš se zárověn při zachování kvality muset spokojit s horším rozlišením LCD.

velice dobré jsou např. tyto HP:
http://www.alza.cz/hp-probook-6545b-d153252.htm
neboj se, že je to amd, narozdíl od předešlých řad HP mají již vychytanou spotřebu i chlazení a problémy s teplem a krátkou výdrží by zde být neměly.
Tělo je taky velice solidní, pevné.
rozlišení o něco nižší, ale pořád na práci vhodnější, než dnes zaužívané 1366x768...
má to integrovanou grafiku, ale ta hd4200 toho poměrně dost utáhne, no...
opět ale záleží, co budeš chtít hrát...
hry 2-3 roky zpátky by měly být ok, s novými a náročnými hrami bych si nedělal naděje. Na to odreagování to ale myslím stačí.

EDIT:
matný displej se neleskne jako zrcadlo.
prostě je tam matná povrchová úprava, která potlačuje odlesky tím, že je rozptýlí na větší plochu.
Někteří píší, že to má pak horší barvy, atd... s tím nemůžu souhlasit, toto je zřejmě omyl způsobený tím, že hodně notebooků s matnými panely o nízkém rozlišení jsou opravdu katastrofální, ale za toto nemůže ta povrchová úprava, ale sám panel.
třeba ty 1680x1050, které jsou v R500 jsou s matným povrchem, ale barevně jsou lepší, než většina obyčejných lekslých panelů.
kazdy velky byk byl jednou tele

Latitude D630, C2D T7250, 3GB RAM, 14.1 WXGA+, Quadro 135m, Intel 520 60GB + Samsung 640GB/D-Bay, Win7pro 64bit, 9čl baterie, dock + LCD NEC 20WGX2 pro

Was3k
guru
Příspěvky: 995
Registrován: 28 led 2010 14:09
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Was3k » 03 bře 2010 20:06

Jeste se mrkni na SL410 http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=70953 ma sice horsi rozliseni displeje (pro ntb standartni) a nema magnesiovy ram ale jeho zpracovani je i tak s multimedialy nesrovnatelne a chlazeni je take vyborne. Je to 14" a ma pomerne slusnou grafiku HD 4570 na ktere si zahrajes i nove hry. Displej je leskly.

Sheep-Master
píše často
Příspěvky: 321
Registrován: 21 čer 2009 23:17

Příspěvekod Sheep-Master » 04 bře 2010 23:48

vzhledem k tomu že R500 je o 3 litry dražší než SL tak bych šel dotoho R
Lenovo W500 + Win 7 ultimate

zivan
guru
Příspěvky: 3441
Registrován: 26 kvě 2008 17:23
Bydliště: Brno

Příspěvekod zivan » 05 bře 2010 09:05

Chtelo by to priklad her, jake hraje. Pokud to jsou flashove hopsacky, tak staci integrovany intel a SL410 s nim je od 14 000,- :)
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP Universal USB-C Dock + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W

carla

Příspěvekod carla » 19 bře 2010 15:09

Ahoj, mám podobný "problém". Potřebuji notebook do školy. Ráda bych co nejlehčí (nad 2 kg je už moc), takže nejspíš 13". Měl by být odolný, protože ho budu každý den nosit, a bohužel nebývám na své věci příliš opatrná.
Žádné hry nehraju, takže ho potřebuji jen pro normální věci - word, filmy, hudba, internet. Chtěla bych, aby měl mechaniku. Můžu za něj utratit 25 000Kč.
Líbí se mi třeba Dell Vostro 1320. Je dobrý? Nebo by byl lepší nějaký jíný?
Díky za rady

Merlin
občas něco napíše
Příspěvky: 9
Registrován: 09 bře 2008 14:51

Dell

Příspěvekod Merlin » 19 bře 2010 19:03

Priznam se, ze jsem priznivcem Dellu a Lenova. Stalo se tak po zkusenostech s jinymi modely. Ale kazdy uzivatel bude tvrdit neco jineho. Kdo ma spatne zkusenosti s jednim modelem, je dost pravdepodobne, ze druhy model od stejneho vyrobce neporidi. Alespon ne v kratkem casovem horizontu po spatne zkusenosti. Tedy to neni asi relevantni.

Tebou vybrane Vostro muze byt vybaveno ruznym hardwarem. Pokud budes kupovat verzi s 4GB RAM zvol i Win 7 64bit.

Procesor bych neresil a na tve pozadavky staci vsechny verze. Dovolim si rici, ze na tve pozadavky dostacuje jakykoliv procesor na trhu s novymi modely.

Display - pocitam ze je na vyber leskly i matny. Zalezi na tobe. Rika se, ze leskly je na filmy lepsi, ze zprostredkuje zivejsi bary. Ja v tom moc rozdil nevidim. Spise davam prednost matnym kvuli eliminacim odlesku - pro me prijemnejsi prace. Rozliseni je 1280x800. Tedy na 13,3inch je to dobre. Na praci do skoly staci dobre.

Grafika muze byt jak Intel X4500MHD nebo nVidia 9300M. Nemyslim, ze 9300 je velky prebornik na grafiku, takze bych zvolil verzi s Intel. Dosahnes vyssi vydrze a na tve pozadavky vykon dostacuje.

Nevim jak 13inch, ale 15inch s 56WH baterii vydrzi malo pod ctyri hodiny, takze u 13 ocekavam o pul az hodinu vice pri klidne praci a wi-fi.

Klavesnice je fajn. Co je jako neduh - pri vyssi zatezi se trochu zahreje a to vcetne touchpadu. Ale tak nemyslim si, ze je to takova katastrofa. Po vetsinu casu asi budes pouzivat stejne mys.

Zaruka 3 roky Next Business Day - coz je myslim dobra nabidka vzhledem k cene modelu.

Odolnost - musela bys priplatit za model s kovovymi vystuhami. S tvou cenou ale nedosazitelne pri koupi noveho modelu. Je mozne ale koupit pouzity Dell E6400, M2400 ci Lenovo R,T a muzes se do ceny vejit.

Ve zkratce:
Za danou cenu dostanes kvalitni notebook splnujici tve pozadavky s vybornými zarucními podmínkami. Nemyslim si, ze te bude az tak zajimat, zda to ma tri nebo ctyri USB porty, PCMCIA, Express Cart, Smard Card, GSM modul, ctecku otisku prstu... Podle me nehraje ani az tak roli velikost disku. Uz radu let mi i nejmensi dostupne velikosti dostacuji a za nekolik let jsem je nedokazal naplnit. Myslim si, ze tebou vybrany Dell je vhodna volba. Dalsi variantu tedy vidim v Lenovu na priklad SL300 a je levnejsi nez uvedeny Dell (v obchodech za 15). Zalezi na tobe.

carla

Příspěvekod carla » 20 bře 2010 10:18

Díky


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 206 hostů