Něco za cca 13k a tak nějak kvalitního

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
Majkl88
občas něco napíše
Příspěvky: 32
Registrován: 10 led 2008 17:27

Něco za cca 13k a tak nějak kvalitního

Příspěvekod Majkl88 » 21 bře 2010 15:57

Zdravím,

chtěl bych si pořídit nový notebook, za cca 13k s daní nejlépe, po zkušenosti se svým současným MSI jsou moje hlavní preference vysoká výdrž baterky, a kdyby se něco posralo tak aspoň trochu kvalitní servis.. Nějaký ten výkon abych si tam zahrál aspoň něco staršího je takový příjemný bonus...

Sám jsem uvažoval o něčem z rodinky ProBooků od HP, už jen proto, že poměr cena/výdrž/výkon vypadá celkem rozumně + je to HP což je jakž takž záruka určité kvality, aspoň doufám. Každopádně nějaký podrobný výzkum jsem nedělal, tak bych chtěl požádat o radu, případně nějaké návrhy co by bylo momentálně dobrým kupem (i který ProBook konkrétně by byl fajn)

Tziky
guru
Příspěvky: 1694
Registrován: 04 zář 2007 21:23

Příspěvekod Tziky » 21 bře 2010 17:39

Kvalita se vylucuje s cenou 13k, mozna se mrknout na SL510/410 Acer extensa, hp probook v teto cene nwm no...
MSI GT735

Majkl88
občas něco napíše
Příspěvky: 32
Registrován: 10 led 2008 17:27

Příspěvekod Majkl88 » 21 bře 2010 22:56

Jo mi je jasné že se to vylučuje, myslel jsem tím spíš značku a právě s Aceru bych měl (možná už nějakou dobu zbytečně) celkem strach. ProBook se za tu cenu právě dá celkem bez problémů koupit, přece jen se vyrábí i s dost podprůměrnýma komponentama...

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 21 bře 2010 23:04

Pochybuju, že ten ProBook nabídne jakkoli lepší kvalitu než Acer v té sam ceně. Sám bych bral ProBook až od řady B.
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

Majkl88
občas něco napíše
Příspěvky: 32
Registrován: 10 led 2008 17:27

Příspěvekod Majkl88 » 22 bře 2010 14:58

A tak mohl bych poprosti o nějaký link na zmiňovaný book, abych mohl provést apsoň mé lamácké srovnání s tím co jsem si tak nějak vybral já, nějak ho neumím najít, thx :)

Was3k
guru
Příspěvky: 995
Registrován: 28 led 2010 14:09
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Was3k » 22 bře 2010 16:49

Probook 4510s do 13k. bych bral v teto konfiguraci http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=70553 ale jak zde jiz bylo receno kvalitativne bude +- na urovni aceru v teto cenove kategorii a me osobne na nem par veci vadi (klavesnice + tl. touchpadu, hlucnost, na me prilis leskly)
Pokud bys ozelel dedikovanou grafiku tak bez do lenova SL510 na te integrovane si starsi kousky zahrajes a i fullHD video by to melo zvladnout. Kvalitou na tom bude v teto cenove kategorii nejlip a servis ma taky dobry. S OS WIN7 http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=71283 bez OS http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=71013

Majkl88
občas něco napíše
Příspěvky: 32
Registrován: 10 led 2008 17:27

Příspěvekod Majkl88 » 22 bře 2010 18:04

No to Lenovo od pohledu vypadá strašně škaredě, ofc každému se líbí něco jiného a tohle mi hold vůbec nesedí... No ale když si vezmu tvé výtky k tomu ProBooku (s tím že bych si asi taky vybral tenhle) tak co ti vadí na klávesnici, mimo toho že má i num. část což je pro mě osobně win win? Touchpad jde upe mimo mě, bez myši se stejně neobejdu a pak hlučnost, to mě poměrně děsí... A lesklý příliš monitor nebo celkově book, protože přece jen jsem zvyklý že můj book vypadá jako by ležel někde v chlívku, ale mít místo monitoru zrcadlo bych moc nepobral :) Každopádně dík za postřehy a návrhy :-P

Was3k
guru
Příspěvky: 995
Registrován: 28 led 2010 14:09
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Was3k » 22 bře 2010 18:54

Displej se dava do 4510s jak leskly tak matny, myslel jsem celkove, na viku je videt kazdy dotek, vnitrek je cestecne leskly castecne matny a priprav se na to ze taky bude vypadat ze se valel nekde ve chleve (teda alespon podle toho co jsem zaznamenal u spoluzaka, ktery tento notas ma. Ta klavesnice je subjektivni nazor, me se na ni proste nepise pohodlne, nejradsi mam ThinkPadovske klavesnice na kterych je radost psat. Design se samozdrejme libi kazdemu jiny, ja mam radsi vzhled business stroje nez leskle multimedialy ale vetsine lidi se libi spis multimedialy.

Dovolim si udelat mensi pro a proti u techto dvou ntb. co jsem postoval vyse

HP ProBook 4510s
+ dedikovana grafika
+ vysoka vydrz na baterii
+ vetsi disk
+ numericka klavesnice

- Hlucnost (i kdyz u modelu s C2D by to tak hrozneresp. caste byt nemelo)
- servis (to si nejsem jisty ale mam pocit ze se 4510 posila do polska)
- Linux (ovsem toto muze byt i vyhodou)

Lenovo ThikPad SL510
+ Chlazeni
+ Zpracovani
+ Servis
+ Klavesnice (subjetivni nazor)
+ utility od lenova (napr. nastaveni ventilatoru)

- mensi disk
- nema numerickou klavesnici
- pro nekoho vzhled

Majkl88
občas něco napíše
Příspěvky: 32
Registrován: 10 led 2008 17:27

Příspěvekod Majkl88 » 22 bře 2010 19:21

No jo no, z mého pohledu je nějaký ten plus výraznější nějaký méně...
Ta grafika, no byl bych rád kdybych tam rozjel CoD:MW2 ale když ne, tak se svět nezboří :) Hlavní plus je ta baterka, protože po zkušenosti s mým úžasným MSI (momentální výdrž na baterii asi 5 minut - jo je mi jasné že asi nějaký zkrat) a přece jen proč si chci koupit nový book je abych ho mohl tahat do školy a na cesty a na VŠE to se zásuvkama není dvakrát slavné.. Takže když nic jiného tohle je jeden z hlavních důvodů proč jsem o něm začal vůbec uvažovat.. Disk mě nějak nevytrhne, a bez num. klávesnice by se dalo přežít, ale je to jasné plus... Linux pal čert, stejně tam přijde něco jiného a servis, no poté co jsem zažil za ojebávky u MSI je to pro mě celkem podstatné, ale ani mě tak nebere kam ho pošlou, spíš že mi ho nevrátí ve stejném stavu, případně po třetí stejné reklamaci mi neřeknou že s ním vlastně nic nebylo a reklamaci neuznávají i když ho opravili :) Ofc nej by bylo kdybych si už tady tohle nemusel zažít...
S tím lenovem to nechci nějak srovnávat, protože přece jen si upřímně nikdy nekoupím notebook co se mi nelíbí ač je to dost povrchní přístup :)

S tím že už jen díky té baterii si asi vyberu tan ProBook tak jak tak, jen ho nejsem schopný nikde najít s matným displejem, případně je ten lesklý katastrofa?

Baz
guru
Příspěvky: 501
Registrován: 23 led 2010 19:50

Příspěvekod Baz » 22 bře 2010 20:39

COD: MW2? :shock:

Na to můžeš u obou booků zapomenout, možná ten radeon by zvládal těch 30 fps na min, ale to je docela utrpení. Jestli si chceš zahrát podobný hry, doporučuju buď přidat 2000 a koupit Fujitsu pi 3560 (grafika úplně někde jinde), nebo (to nedoporučuju, jenom předhazuju) koupit nějakej Asus s GT 220M, ta by COD mohla rozjet líp, ale určitě ne tak dobře, jako Fujitsu.

Was3k
guru
Příspěvky: 995
Registrován: 28 led 2010 14:09
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Was3k » 22 bře 2010 20:47

Baz: muzu potvrdit ze MW2 jede konkretne na tomto http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=70553 relativne plynule 25-35fps fps v nativu s vetsinou nastaveni na medium. Ale sam sem tim byl hodne prekvapeny. Ale jinak s tebou souhlasim.

Majkl88
občas něco napíše
Příspěvky: 32
Registrován: 10 led 2008 17:27

Příspěvekod Majkl88 » 22 bře 2010 21:34

No vzhledem k tomu, že už jsem to pustil celkem na shit compech, tak mám takové celkem iluze že v horších detailech by to možná pustit šlo, ale když ne shit happens, prodává se teda s matným displejem? :)


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 82 hostů