Hodně požadavků - do 19k

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
SimpleClever
občas něco napíše
Příspěvky: 12
Registrován: 10 dub 2010 19:15
Bydliště: Vsetín

Hodně požadavků - do 19k

Příspěvekod SimpleClever » 10 dub 2010 19:58

Dobrý den,
už chvíli se poohlížím po notebooku. Bude to více méně první notebook, který budu mít, tak vybírám a vybírám.
Začínal jsem asi tak před půl rokem na nějakých 11k a zjistil jsem, že se prostě nevejdu s požadavky které bych chtěl. Teď vypadají asi takto:
-cenový strop okolo 19k(nejlépe do, ale kdyby byl fakt o moc lepší, tak už mě to nezabije dát nějakou 100,- navíc),
-kvalitní šaši, klávesnice a chlazení(tím myslím ať to není hlučný vysavač),
-kompletní klávesnice(vím, že tím ztrácí klávesnice trochu na své kvalitě, ale když programuju, tak bez ní opravdu nemůžu být). Možnost, že by bych si vzal Sl510 a k tomu dokoupil externí numercký blok jsem zavrhnul ;-))) - opravdu chci komletní klávesnici,
-min. 3x USB
-HDMI výstup
-wifi i lan
-bluetooth
-procesor chci pouze INTEL (jen kvůli tomu, že tolik netopí)
-vestavěná webka + mikrofon
-širokúhlý display
-touchpad s oblastí pro posouvání(s posuvníkem)
-W7
-min 3GB paměti (nejlépe 4GB, zdá se mi, že pak ramky běží v dual režimu a jsou rychlejší???)

Teď přichází dilema. Nevím jaký notebook si vybrat. Jestli na vydrž nebo i na to hraní. Nejsem hráč, ale občas si zahraju. Notebook vybírám, protože za chvíli maturuji a jdu na výšku, chci aby mi nahradil (kompletně - ikdyž to téměř nejde :-D) mé PC. Došel jsem k závěru, že pokud by jste mi doporučili nějaký notebook s kovovou šasi - tak tam nepotřebuju grafiku a budu ho brát hlavně na dlouho výdrž a na programovaní + občas grafika(photoshop,..).
Ale jsem spíše pro takový "multimedialnější" noťas, kde ta baterka při určitém nastavení vydrží kolem 3h (do té doby už si seženu určitě někde elektřinu).
K dalším parametrům:
-(pokud by šlo o noťas s kovovým tělem) není nutností mechanika
-i když budu noťas asi přenášet dost, váha nehraje velkou roli
- vel. pevného disku nehraje roli (při dnešních kapacitách tam naperu všechno co potřebuji)

Tak, je toho spousta :-D. Samozřejmě asi neexistuje přesně takovýto notebook a nebo asi ne v této cenové relaci. Mou pozornost zatím nejvíce upoutal tento notebook (bohužel jsem ho neměl v ruce a nevím jak je kvalitní, ale tak je to (v uvozovkách, protože asi jedna z nejnižších řad) "IBM-LENOVO" Lenovo G560A-3

http://www.alfacomp.cz/php/index.php?ei ... chSubmit=1

miso.okruj
píše často
Příspěvky: 204
Registrován: 07 lis 2007 13:11

Příspěvekod miso.okruj » 10 dub 2010 20:20

Dell E5470

SimpleClever
občas něco napíše
Příspěvky: 12
Registrován: 10 dub 2010 19:15
Bydliště: Vsetín

Příspěvekod SimpleClever » 11 dub 2010 01:52

miso.okruj píše:nie je to borec ale predsa ;) http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... archType=1

Děkuji za tip, parametry má užasné,ale :
-nevím jaké ma šasi
-myslím,že tento typ klavesnice jsem zkoušel a nebyl nic moc, tím myslím, že se mi na ni nepsalo dobře, možná je to o zvyku(na kvalitní klávesnici mi opravdu záleží)
-chlazení?taky nevím...
nějak k tomu notebooku nemůžu najít moc informací... ale taky je pul druhé ráno a já teď unavený přišel domů ;-)))

Pokud máte ještě někdo nějaký nápad, vůbec se nebudu bránit :-). Na začátku jsem zapoměl dotad, že nejsem zastáncem a ani odpůrcem žádné značky. Myslím si, že každá zn. má ve své nabídce dobré i špatné notebooky.

Ještě mě zaujal celkem tento noťas: SONY VAIO EB1E1E/WI http://www.alza.cz/sony-vaio-eb1e1e-wi-d157457.htm

javak810i
guru
Příspěvky: 1308
Registrován: 03 črc 2009 16:34
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod javak810i » 11 dub 2010 11:19

100% bych bral to Sony, ieální kompromis mezi kvalitou a výkonem (a výkoný je dost) navíc se skvělou klávesnicí. Jediné, co by mi vadilo, jsou 3 usb na jedné straně.
Lenovo Ideapad Y50 70 - Core i5 4210H, Geforce GTX 860M 4GB GDDR5
3DMark Fire Strike - 3519 Bodů
Huawei Ascend P6, Xiaomi Piston v2

SimpleClever
občas něco napíše
Příspěvky: 12
Registrován: 10 dub 2010 19:15
Bydliště: Vsetín

Příspěvekod SimpleClever » 11 dub 2010 17:16

Tak jsem porovnával to Lenovo s tím Sony notebookem a asi vyhrává ta G560. I když se mi designově a řekl bych i kvalitově ten Soňák libi, Lenovo se nebude tak špinit, má bluetooth a má lepe umístěné USB. Tak děkuji za názory...Myslím, ze snad nedělám chybu....

zivan
guru
Příspěvky: 3441
Registrován: 26 kvě 2008 17:23
Bydliště: Brno

Příspěvekod zivan » 11 dub 2010 17:49

Ja bych Sony nebral uz jen z duvodu ceny servisu a nahradnich dilu. Staci si precist, kolik chteji za novou klavesnici - http://notebooky-forum.notebook.cz/view ... hp?t=25661

Jak to nekryje zaruka, tak to chce vyhrat ve sportce :)
Naposledy upravil(a) zivan dne 11 dub 2010 17:58, celkem upraveno 1 x.
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP Universal USB-C Dock + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W

SimpleClever
občas něco napíše
Příspěvky: 12
Registrován: 10 dub 2010 19:15
Bydliště: Vsetín

Příspěvekod SimpleClever » 11 dub 2010 17:57

zivan píše:Ja bych Sony nebral uz jen z duvodu ceny servisu a nahradnich dilu. Staci si precist, kolik chteji za novou klavesnici - http://notebooky-forum.notebook.cz/view ... hp?t=25661


och... tak to je opravdu nepěkné.

Erendil
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 11 dub 2010 14:53

Notebook

Příspěvekod Erendil » 11 dub 2010 18:06

Tak když ti tady tak dobře poradili tak bych to taky zkusil... přesně jako kolega, za chvíli maturuju a budu potřebovat náhradu za PC, projel jsem už dost stránek a pořád nevím...
Celkem mě upoutal TOSHIBA Qosmio F60-10H a taky ASUS N61JV-JX094V, ale nevím jak je na tom Asus se zárukou, opravdu ho nechci každou chvíli strkat do servisu.
Hry hraju celkem dost, i když nepotřebuju hrát ty nejnovější, stačí mi např. Borderlands, Left 4 Dead a v budoucnu Diablo III :-)
Chtěl bych noťas s Core i5 (L2 min. 3MB), display od 15.4" do 16", HDD nejlépe 7200ot/min. ale není to nutnost (na velikosti kapacity mi nezáleží), grafiku spíše Nvidiu než ATI, RAM 4GB, OS Win 7 64-bit, nechci aby mi to topilo na klávesnici ale zase aby to nebyl nějaký hlučný mixér - prostě něco rozumného... na výdrži, počtu USB a takových věcech mi nijak zvlášť nezáleží, hlavně aby se na něm dalo psát a programovat, takže s numerickou klávesnicí. Žádné zrcadlo co se týče povrchové úpravy, to vypadá hezky jen na obrázku... díval jsem se už na nějaké MSI, ale ty nemají OS a opravdu nemám kde si sehnat Win 7 64-bit, nelegal se mi nechce...
Cena kolem těch 20k, přičemž kdyby byl dobrý, tak klidně obětuju i více, ale přes 24k bych jít opravdu nechtěl
Je toho celkem dost, doufám že mi pomůžete nějaký vybrat, protože už jsem nad tím strávil spoustu času a už pomalu nevím kde hledat další notebooky...
A opravdu nechci Acer, mám utkcělou představu že jsou stejné jako značka Sencor v elektronice a ze zkušenosti vím, že to není kvalitní zboží
Naposledy upravil(a) Erendil dne 11 dub 2010 18:52, celkem upraveno 1 x.

SimpleClever
občas něco napíše
Příspěvky: 12
Registrován: 10 dub 2010 19:15
Bydliště: Vsetín

Příspěvekod SimpleClever » 11 dub 2010 18:18

V tvém případě bych šel do nějakého "Paviánu" (HP Pavilion), ale je to můj názor :-D, názor někoho kdo taky přemýšlí co za noťas :-D (i když jsem už více či méně rozhodnutý ;-))

Erendil
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 11 dub 2010 14:53

Příspěvekod Erendil » 11 dub 2010 18:21

jo, nad těma jsem už taky uvažoval, ale Pavillony mají většinou jen 2MB L2 Cache a navíc co jsem slyšel tak se dost přehřívají a je problém s reklamací...

SimpleClever
občas něco napíše
Příspěvky: 12
Registrován: 10 dub 2010 19:15
Bydliště: Vsetín

Příspěvekod SimpleClever » 11 dub 2010 18:30

No je pravda, že teď má kámoš s jedním z této řady problém s topením... Zatím nevím jak to řešil, ale kdyžtak se ho můžu zeptat. Běžel na něm cca půl roku v pohodě a teď mu to prý víc topí, ale mám zase i druhého kamaráda, který na paviánovi maká(on teda spíš hraje) zdá se mi, že už přes rok a nemá nejmenší problém.
Naposledy upravil(a) SimpleClever dne 11 dub 2010 19:11, celkem upraveno 1 x.

Erendil
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 11 dub 2010 14:53

Příspěvekod Erendil » 11 dub 2010 19:01

to by mě celkem zajímalo kde zjistit který notebook jak topí... to asi jinak než přes fóra a přes známe nepůjde

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10676
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 11 dub 2010 20:13

SimpleClever píše:No je pravda, že teď má kámoš s jedním z této řady problém s topením... Zatím nevím jak to řešil, ale kdyžtak se ho můžu zeptat. Běžel na něm cca půl roku v pohodě a teď mu to prý víc topí, ale mám zase i druhého kamaráda, který na paviánovi maká(on teda spíš hraje) zdá se mi, že už přes rok a nemá nejmenší problém.
Rozdíl bude v prostředí.Kde je hodně prašné,tak tak se přístroj dříve zanese prachem.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

SimpleClever
občas něco napíše
Příspěvky: 12
Registrován: 10 dub 2010 19:15
Bydliště: Vsetín

Příspěvekod SimpleClever » 11 dub 2010 20:31

roman2277 píše:
SimpleClever píše:No je pravda, že teď má kámoš s jedním z této řady problém s topením... Zatím nevím jak to řešil, ale kdyžtak se ho můžu zeptat. Běžel na něm cca půl roku v pohodě a teď mu to prý víc topí, ale mám zase i druhého kamaráda, který na paviánovi maká(on teda spíš hraje) zdá se mi, že už přes rok a nemá nejmenší problém.
Rozdíl bude v prostředí.Kde je hodně prašné,tak tak se přístroj dříve zanese prachem.


To je dost pravděpodobné. Každopádně teď jsem se bavil s tím kamarádem co má problémy (btw je to vynikající programátor a celkem se vyzná tak všeobecně v IT a myslím, že na rozdíl od toho kamaráda, který má notebook spíše na hry a předpokládám , že s ním klidně i sedí v posteli :-D, tak tento ne): prý notebook bude reklamovat. že prozatím jej podložil ze zadu lištou a už to chladí dobře , že se mu i lépe píše :-D:-D ,mě hned napadlo jestli to nemá vliv na HDD ;-)) prý na rychlosti nic nepociťuje... a na ničení HDD nevím (dneska už jsou na všechno asi ochranné systémy ;-)))
(o5 upozorňuji, že jeto všechno názor mě a toho kamaráda - oba jsme lajkové v této oblasti :-)

No dost už mých "zkušeností" a názorů :-))) já jsem prozatím rozhodnut pro to lenovo a tobě ať poradí někdo zkušenější Erendile

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10676
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Re: Notebook

Příspěvekod roman2277 » 11 dub 2010 20:35

Erendil píše:Tak když ti tady tak dobře poradili tak bych to taky zkusil... přesně jako kolega, za chvíli maturuju a budu potřebovat náhradu za PC, projel jsem už dost stránek a pořád nevím...
Celkem mě upoutal TOSHIBA Qosmio F60-10H a taky ASUS N61JV-JX094V, ale nevím jak je na tom Asus se zárukou, opravdu ho nechci každou chvíli strkat do servisu.
Hry hraju celkem dost, i když nepotřebuju hrát ty nejnovější, stačí mi např. Borderlands, Left 4 Dead a v budoucnu Diablo III :-)
Chtěl bych noťas s Core i5 (L2 min. 3MB), display od 15.4" do 16", HDD nejlépe 7200ot/min. ale není to nutnost (na velikosti kapacity mi nezáleží), grafiku spíše Nvidiu než ATI, RAM 4GB, OS Win 7 64-bit, nechci aby mi to topilo na klávesnici ale zase aby to nebyl nějaký hlučný mixér - prostě něco rozumného... na výdrži, počtu USB a takových věcech mi nijak zvlášť nezáleží, hlavně aby se na něm dalo psát a programovat, takže s numerickou klávesnicí. Žádné zrcadlo co se týče povrchové úpravy, to vypadá hezky jen na obrázku... díval jsem se už na nějaké MSI, ale ty nemají OS a opravdu nemám kde si sehnat Win 7 64-bit, nelegal se mi nechce...
Cena kolem těch 20k, přičemž kdyby byl dobrý, tak klidně obětuju i více, ale přes 24k bych jít opravdu nechtěl
Je toho celkem dost, doufám že mi pomůžete nějaký vybrat, protože už jsem nad tím strávil spoustu času a už pomalu nevím kde hledat další notebooky...
A opravdu nechci Acer, mám utkcělou představu že jsou stejné jako značka Sencor v elektronice a ze zkušenosti vím, že to není kvalitní zboží
Toshiba.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 119 hostů