ntb na VŠ, lenovo T400, T410, hp elitebook 8440p

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
Zacharo
občas něco napíše
Příspěvky: 13
Registrován: 13 kvě 2008 17:29

Příspěvekod Zacharo » 06 kvě 2010 19:24

alfah4ns píše:nechápu tu záruku, HP elite i Thinkpady T mají základní záruku 3 roky carry-in, i na firmu, NBD na 3 roky stojí u obou cca 1k.


aha, to sem si mel overit, jsem si nevsim, bod pro hp dolu, opraveno, diky za upozorneni :)

klvy
píše často
Příspěvky: 121
Registrován: 22 pro 2008 20:59

Příspěvekod klvy » 10 kvě 2010 10:30

Takže po pár dnech používání bych měl pár dalších zkušeností.

Určitě nejhlučnější komponentou v notebooku je mechanika a potom disk, takže větrák je určitě velmi kultivovaný. Jediné co mi vadí, že se občas roztáčí úplně zbytečně ( hlavně pokud jedu ze zásuvky) a např. v noci už to jde slyšet. Proto by mě zajímalo jestli neexistuje nějaký prográmek podobný Tpfancontrol pro HP. Teploty jsou nízké, ale zatím jsem notebook zatížil maximálně tak antivirem, příští týden zkusím nějakou hru.

Předinstalovaného bloatware zde moc není, vlastně kromě HP utilit nic. Jediné co mě nasralo, je že takřka všechny fce jako DVD mechanika (vlastně ultra bay slot), virtualizace atd. byly v biosu zakázány, takže jsem po dlouhém koumání proč mi nejde mechanika málem už odnášel notebook na reklamaci :D .

Dále mi ještě vadí, že při uspávání nebo při běhu na baterie se čas od času odpojuje wi-fi, ale to možná bude i routerem.

No a zatím poslední výtka je, že po připojení myši je stále funkční trackpad, touchpad jde sice vypnout, ale tlačítka už ne, takže o ne sem tam zavadím. To mají Thinkpady ošetřené líp, tam se po připojení myši hned vše vyplo.

K výdrži: zatím jsem to jen tak zběžně měřil, ale na nastavení HP optimized mi včera vydržel od 18.00 do 22.00 s tím, že jsem byl na webu přes wi-fi a na icq. A k tomu se semtam učil nebo se odbíhal dívat na hokej, takže se i uspával. A v těch 22.00 mi ukazovalo, že by ještě necelé 2 hodiny dal.

To je zatím vše. Pokud by se to modům zdálo už OT, tak to můžu přesunout do samostaného threadu.

Sheep-Master
píše často
Příspěvky: 321
Registrován: 21 čer 2009 23:17

Příspěvekod Sheep-Master » 10 kvě 2010 11:45

co to máš za konfiguraci a jaká tam je baterka?
Lenovo W500 + Win 7 ultimate

klvy
píše často
Příspěvky: 121
Registrován: 22 pro 2008 20:59

Příspěvekod klvy » 10 kvě 2010 12:22

Mám Elitebook 8440p s Core i5 540 a int. grafikou a baterka je myslím 51 Wh? Ale jak jsem psal, že jsem chvilkama odepisoval na icq a to jen občas, takže byl spíš uspaný ( po 15 minutách nečinnosti se uspí).


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: MorrissJeals a 81 hostů