Výběr 15" - na ceně nezáleží

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
oneill_sx1
píše často
Příspěvky: 298
Registrován: 09 bře 2010 17:12

Příspěvekod oneill_sx1 » 13 čer 2010 10:38

Apple je přeci hrozně cool, a MacBook Pro je taky hot.

kovy píše:-všechno vlastně co je v macboocí je děláno od jednoho výrobce, takže počítám s tím, že to bude i kvalitnější..

MacBook je víceméně stejná skládačka, jako notebooky jiných výrobců. Kromě proprietárního systému nenabízí MacBook nic navíc.
Latitude E4310

Stanley.ro
píše často
Příspěvky: 197
Registrován: 28 kvě 2009 21:32
Bydliště: Brno

Příspěvekod Stanley.ro » 13 čer 2010 14:07

Nejde ani tak o to že by byl cool ale je rozhodně reprezentativnější než kdejaká ostatní značka

a k tomu že jsou komponenty průměrné GT 330 je i v tom hp 8540w alias Quadro Fx880 ve hrách není rozdíl žádnej, core i5 mi taky přijde spíš jako vyšší mainstream

Nechcu byt nějak velkej zastance ale prostě Macbook je v neomezeným rozpočtu sakra na uváženou

drk22
guru
Příspěvky: 655
Registrován: 24 led 2007 14:19

ehm

Příspěvekod drk22 » 13 čer 2010 16:23

Možná bych trochu krotil to nadšení z macbooku.
Osobně si klidně můžu nastavit třeba linucha tak, že se bude chovat stejně jako OSX , wokna nebo naprosto jinak, ale přesto nakonec skončím u woken, kvůli kompatibilitě. Scrolování dvěma prsty mě taky nijak nevytrhlo a ta klávesnice, kterou už kopíruje, kvůli vzhledu, kdekdo mi nevyhovuje ani omylem. Dávám přednost klasické klávesnici s odpovídajícím tvarem a rozmístěním tlačítek a toho se na NB stejně nikdy nedočkám, takže klávesnice na NB je spíše nouzovka, pokud to de a na delší práci esterní myš+ kláesnice.
A tvrdit, že hliníkové šasi vydrží hodně je hodně velká "nadsázka". Je tužší než obvyklé plasty, ale je taky tenší a kdo zná dural trochu blíže tak ví, že to není co se pevnosti a časové stálosti týče žádný zázrak. Pokud xcete aby to "vydrželo opravdu hodně" tak --> slitiny titanu. (Ale to je spíš rarita)

Nebude se vám tak prohýbat (pokud to nepreženete a neohnete ho trvale :0)) ), lépe vede teplo (což taky může znamenat že bude místy více hřát) a o hodně lépe to vypadá, ale zázraky od toho nečekejte...
MSI GT729 (C2Q 9000, ATI HD4850)
MSI GX70 (A10 + HD8970)

kovy
píše často
Příspěvky: 261
Registrován: 02 čer 2009 19:24

Příspěvekod kovy » 14 čer 2010 00:11

Drk22 a měl jsi mac v ruce ?? viděl jsi rozdíly mezi WIN a MAC os X ?
skoušel jsi co to šasí vydrží ??

vyzkoušel jsem si nový macbook pro v istyle ( všelijak jsem ho namáhal, ohýbal, klepal, držel za víko displayje atd..) a vydří hodně.

doma mám DELL Latitude E6500 a Macbook White. Na klávesnici od macka se mi píše líp není to takové namačkané nasobě a celkově je pohodlnější..

práce na macbooku (kancelář - exel,word,powerpoint) je normální jako na každém běžném, ale jak příjde na řadu video a fotky, tak to jsme jinde..
macbook v tomhle je hodně dobrý a rychlý..

ukaž mi multimediální notas který vydrží na baterku 10h..???

kompatibilita - mac má svoje nástroje a softwary, které se hodně podobají těm od Win a taky některé programy, které jsou na win jsou taky na mac..

co se týče her, tak je to horší. Většina je dělána pro Win.. GTA4,COD4,NFS,battlefield 2142,stalker,age of empires III,red alert 3,
left4dead,counter-strike source a další na macbook je..

osobně kdybych měl peněz plnou pr*el, tak bych si koupil macbook pro 15" se dvěmi grafikami a mám vystaráno..
apple MacBook White 2.13GHz, 2GB RAM, 160GB, Nvidia GeForce 9400M

alfah4ns
guru
Příspěvky: 7116
Registrován: 05 kvě 2007 15:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod alfah4ns » 14 čer 2010 01:41

Hliníkové slitiny (samotný hliník ne, to je měkký materiál, který je náchylný ke korozi a kulové vydrží) jsou svině hl. co se týče toho tepla, ty notebooky jsou schopny v zátěži klidně pálit. Sám mám tělo ze slitin kovů (hořčík, hliník a cosi :D ) a v létě je to děs, cokoliv kromě psaní ve wordu popř. opravdu skoro nicnedělání na netu s notebookem na stehnech takřka nepřipadá v úvahu, ono ten spodek se chová jak velký pasiv a jak se to položí na nohy, začne to do nich hřát.
Někdy závidím thinkpadistům, že mají sice kostru z Mg-Al, ale všude na povrchu plasty, ten look-like není takový, jako u čistě kovového těla, ale komfort je vyšší.
Pevné to ale je, to jo, nehrozí, že by se notebook poškodil např. při přenášení v brašně/batohu.

Btw, tím tě nechci strašit, ono každý notebook má své klady a zápory, ideální neexistuje a macbook pro je výborný multimediální stroj.
kazdy velky byk byl jednou tele
Latitude D630, C2D T7250, 3GB RAM, 14.1 WXGA+, Quadro 135m, Intel 520 60GB + Samsung 640GB/D-Bay, Win7pro 64bit, 9čl baterie, dock + LCD NEC 20WGX2 pro

drk22
guru
Příspěvky: 655
Registrován: 24 led 2007 14:19

Příspěvekod drk22 » 14 čer 2010 14:23

kovy: jo držel, ta klávesnice mi nevyhovuje.

Jinak co tu pořád tlačíte macbook, přečtěte si ještě jednou požadavky. On nechtěl žádný stylový multimediál...

Chci ho občas přenést:
tohle snese prakticky cokoliv, pokud to nemá odfláknuté spoje a neprasken to v místě šroubu..

chci aby mi vydržel alespoň přes dvě hodiny( nepočítám při hraní her):
To zvládnou s 9cl baterkou i herní "speciály", 6 a vice hodin na macbooku je tu zbytecnych a neni duvod je brat jako argument..

chci aby na něm šly pustit slušně hry:
Eghm na macbooku, jedine tam dat wokna...

a také kvalitní zpracování.
Sice nechapu proc tohle zduraznovat, pokud ten book bude prenaset jen obcas, ale proc ne pokud bude na vyber z vice variant je vzdy lepsi vzit ten lepe zpracovany. Dat to jako hlavni meritko mi neprijde jako dobry napad. Navíc dobré zpracování neznamena totéž jako kovové tělo...
MSI GT729 (C2Q 9000, ATI HD4850)

MSI GX70 (A10 + HD8970)

Dopipi
občas něco napíše
Příspěvky: 13
Registrován: 12 čer 2010 16:05

Příspěvekod Dopipi » 14 čer 2010 15:34

Oprava : to přenášení nebude občas, bude to téměř denně, ale žádné velké vzdálenosti

drk22
guru
Příspěvky: 655
Registrován: 24 led 2007 14:19

hm

Příspěvekod drk22 » 14 čer 2010 16:14

Dopipi píše:Oprava : to přenášení nebude občas, bude to téměř denně, ale žádné velké vzdálenosti

Sám tahám denně 17" MSI (z práce, do prace na noc k posteli atd.), kteroužto značku většina označuje mezi ty nejvíce na štíru s provedením, a prolémy nejsou. Nicméně pokud bych neměl omezený rozpočet mrknul bych se i jinde.
btw. pokud se to bude přenášet na krátkou vzdálenost, vážně nechceš rači nějaký 17" model? Líp se to chladí a je tam větší výběr u výkonnějších strojů...
MSI GT729 (C2Q 9000, ATI HD4850)

MSI GX70 (A10 + HD8970)

Dopipi
občas něco napíše
Příspěvky: 13
Registrován: 12 čer 2010 16:05

Příspěvekod Dopipi » 14 čer 2010 22:04

tak asi půjdu do toho HPéčka 8540w :)


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 87 hostů