Lenovo Y550p-i5-430m nebo TOSHIBA Satellite L650-10H

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
karelsid
občas něco napíše
Příspěvky: 15
Registrován: 09 črc 2010 10:53

Lenovo Y550p-i5-430m nebo TOSHIBA Satellite L650-10H

Příspěvekod karelsid » 09 črc 2010 11:18

Zdravim všechny uživatele tohohle fóra a předem děkuji za radu,

Toshiba
http://ce.computers.toshiba-europe.com/ ... hop/false/

Lenovo
http://www.lenovoshop.cz/lenovo-ideapad ... 36164.html

vybírám z výše uvedených notebooků, ale nemohu se rozhodnout. Nepovažuji se zrovna za odborníka na techniku, proto hledám radu.

Notebook nechci na hry (maximálně bych si rád zahrál případně Diablo 3, na ostatní mám konzoli), takže hlavní využití bude net, diplomka do školy a filmy. Preferuji tyto značky po špatných zkušenostech s Acerem. U Lenova mě více láká možnost rozšířené záruky na 3 roky s ochranou proti pádu. Z Toshiby mi ještě nenapsali, zda je možné dokoupit prodlouženou záruku.

Ostatní mé požadavky jsou takové: Rozhodně procesor Intel, nechci Blue-ray mechaniku (optická mechanika jako taková není nutnost), úhlopříčka max. 16", váha do 3,5 kg, ne Windows Vista.

Takže tímto vás žádám o rady případně tipy, co byste doporučili nebo zda mám radši hledat ještě něco jiného. Cenová relace, do které bych se rád vešel, je maximálně 23 - 24 000 včetně již té zakoupené záruky, tedy do 22 000 bez ní.

Ještě jednou děkuji předem.

Jakes
občas něco napíše
Příspěvky: 54
Registrován: 29 čer 2010 21:29

Příspěvekod Jakes » 09 črc 2010 11:43

Ahoj,
jsem na tom stejně, vybírám mezi tou Toshibou a http://www.alza.cz/hp-pavilion-dv6-3040ec-d168498.htm , to Lenovo taky bylo v úvaze, ale když si připlatíš právě 1000 korun máš tu Toshibu s o hodně lepší grafikou..
U lenova jsou docela dobré Lenovo ulitky, který máš už předinstalovaný..Já jsem zatím pro ten Pavilion, ale prej jsou poruchový, takže vyhrává Toshiba a nebo to Lenovo.

Jinak tu Y550p jsem měl možnost si vyzkoušet a je to dobrý laptop!

karelsid
občas něco napíše
Příspěvky: 15
Registrován: 09 črc 2010 10:53

Příspěvekod karelsid » 09 črc 2010 12:43

Ja jiz byl temer na jisto rozhodnuty pro to Lenovo, ale pak jsem narazil na tuhle Toshibu a tady na foru vsichni Toshibu hrozne chvali, takze me to natolik nalomilo, ze jsem se musel zeptat. Doufam, ze jeste nekdo prida dalsi nazor, ale kazdopadne diky. Jinak, co se tyce toho Pavilionu, ja bych HP nechtel. Preferoval bych prave Lenovo, Toshibu nebo jeste Dell.

Jakes
občas něco napíše
Příspěvky: 54
Registrován: 29 čer 2010 21:29

Příspěvekod Jakes » 09 črc 2010 13:40

naprosto stejný příběh, nicméně se trochu u tý Toshiby bojím jak je lesklá aby jsem jí pořád nečistil :D a také ten touchpad :( z obrázků se mi docela nelíbí kor ty zaoblený tlačítka....ale ve skutečnosti může být v pohodě. V Alze na centrále ti jí ukážou až bude skladem. Nevíš jak je to řešeno s recovery u Toshiby?

karelsid
občas něco napíše
Příspěvky: 15
Registrován: 09 črc 2010 10:53

Příspěvekod karelsid » 09 črc 2010 13:51

No ja si do Alzy zajet nemuzu, protoze to objednavam ze Spanelska. Leskly plasty mi nevadi, nechci ho na paradu, takze mi upatlani nevadi.
Jinak recovery bude asi dnes jiz klasicky, tzn. jiz od vyrobce budes mit vytvoreny na disku jeden partition s obnovou systemu, jakozto nahrado recovery dvd.

Dumplák
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 26 kvě 2010 20:47

Příspěvekod Dumplák » 09 črc 2010 18:21

Pánové, naprosto bez rozhodování -> Toshiba.
Lepší grafika, větší disk a opravdu si myslim, že kupovat "horší" Lenovo jen kvůli tomu, že se bojíš(te) čistit lesklou Toshibu, je naprostá kravina. Přece to máš kvůli funkcím a né kvůli tomu, že s nim budeš chodit na přehlídky :)

karelsid
občas něco napíše
Příspěvky: 15
Registrován: 09 črc 2010 10:53

Příspěvekod karelsid » 09 črc 2010 19:01

to Dumplák:
jasný, já jsem psal, že mi je jedno, jestli to má lesklý plasty nebo ne. Nemám to na parádu. Mě spíš šlo o to, abych tady zjistil, jaké jsou zkušenosti s Toshibou. Já jí nikdy neměl ani v ruce, kdežto kamarádi měli Lenovo, takže to jsem si zkusil a vím, že si to chválili. Proto jsem chtěl zjistit, podle zkušeností zdejších uživatelů, jak na tom Toshiba je. Ve fóru jsem již našel dost pozitivních příspěvku, které mě dá se říct přesvědčili. Jen jsem chtěl vědět, který z těchto modelů spíše vzít. Poslední věcí, která mě držela u Lenova byla ta 3 letá záruka. Doposud se mi notebook vždy po skončení záruky do 4 měsíců rozbil. Ale už mi napsali z Toshiby, že je možný si tu rozšířenou záruku koupit taky, navíc o 600 levněji:-)
Takže na Toshibu se můžu spolehnout, co se týče kvality?
Případně nevíte jak to je s tou jejich mezinárodní zárukou? Pohybuji se hodně ve Španělsku a zajímalo by mě, jestli bych mohl případně reklamovat i tady.

Dumplák
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 26 kvě 2010 20:47

Příspěvekod Dumplák » 09 črc 2010 19:45

Já myslim, že kvalita jak u Lenova tak u Toshiby je dobrá. Ono to nemůžeš vztahovat na značku, ale na kusy či na určité série. Je možné, že zrovna ty si koupíš šmejd a zanevřeš na tu značku a přitom to bude podle jiných dobrý NB :)
Jak je to s tou zárukou to opravdu nevím, možná by nebylo od věci se zeptat rovnou těch pánů u kterejch to budeš kupovat či napsat někam na prodejny a zeptat se prodejců v ČR...

karelsid
občas něco napíše
Příspěvky: 15
Registrován: 09 črc 2010 10:53

Příspěvekod karelsid » 10 črc 2010 09:10

A to tady není nikdo, kdo by tuhle Toshibu už měl, aby napsal, jak je s ní spokojený?

Jakes
občas něco napíše
Příspěvky: 54
Registrován: 29 čer 2010 21:29

Příspěvekod Jakes » 10 črc 2010 10:57

karelsid:

stačí hledat http://www.youtube.com/watch?v=zeBEDOWa ... re=related majitel ti odpoví na jakékoliv otázky dole pod videem (v angličtině), sice je to verze Toshiba L650-11F, ale jinak je to stejný..

Nikde jsem se nedočtl kolik Mpx má ta webka..nevíte?

Jakes
občas něco napíše
Příspěvky: 54
Registrován: 29 čer 2010 21:29

Příspěvekod Jakes » 10 črc 2010 18:28

Tak jsem se dneska vláčel centrem Prahy co Alzy abych si ho mohl prohlédnout na přepážce číslo 13 (kde se ukazuje zboží) právě tu Toshibu, jelikož je už skladem, ale samozřejmě byla uzavřená.. :D Ale prohlédl jsem si tam jiné Toshiby, které tam mají zapnuté a vystavené a musím říct, že oválných tlačítek u touchpadu, kterých jsem se bál, mě mile překvapily, ze všech notebooků co jsem si tam zkoušel mi ovládání přišlo asi nejlepší :)

karelsid
občas něco napíše
Příspěvky: 15
Registrován: 09 črc 2010 10:53

Příspěvekod karelsid » 10 črc 2010 19:23

Díkes za zprávu, já už jsem se víceméně rozhodl, že si ho koupim.

Deer90
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 02 črc 2010 09:51

Příspěvekod Deer90 » 13 črc 2010 12:31

Já jsem viděl pouze y550p a musím říct, že e taky dost lesklý, takže v tomhle bude ta Toshiba s Lenovem na tom stejně.

Malarki
píše často
Příspěvky: 170
Registrován: 21 kvě 2010 12:26

Příspěvekod Malarki » 13 črc 2010 14:50

ja co vidim nejvetsi minus na mym y550, ze obcas spatne spina klavesa shift na levy strane a jeste taky to, ze notebook ma nejvetsi teploty v levym dolnim rohu a pravy dolni roh je snad nejchladnejsi.
Takze kdyz parite FPS, nebo nejaky hry na wasd, tak vas to topi do ruky, ale kdyz parite auta, tak ste nejvic v cajku :D

karelsid
občas něco napíše
Příspěvky: 15
Registrován: 09 črc 2010 10:53

Příspěvekod karelsid » 13 črc 2010 21:24

Noťas nechci na hry, takže to mě netrápí a při normální činnosti by se tam tolik nezahříval. Ale už jsem se rozhodl pro tu Toshibu.


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 110 hostů