Notebook do školy kolem 15 000 Kč

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
RomanM
občas něco napíše
Příspěvky: 7
Registrován: 17 srp 2010 19:19

Notebook do školy kolem 15 000 Kč

Příspěvekod RomanM » 17 srp 2010 19:54

Zdravím,

hledám notebook v ceně okolo 15 000 Kč (max. strop 18 000 Kč), který bude sloužit pro práci do školy. Prioritou je pro mě velikost, aby byl co nejmenší a zároveň dobře přenositelný a dlouhá výdrž baterie. Doteď jsem používal maličký notebook IBM ThinkPad X31 (12") a hledám něco podobného. Jelikož ale chci po zkušenostech už NB s interní optickou mechanikou, tak se spokojím klidně s úhlopříčkou 13" nebo 14". Kromě těch požadavků, co jsem zmínil, patří dále tyto: procesor Intel, operační paměť 4GB (v budoucnu už nechci investovat do navyšování výkonu), optická mechanika, pokud možno větší HDD, WiFi, Ethernet LAN, BlueTooth, alespoň 3x USB, nízkou hmotnost a hlučnost. Navíc bych chtěl koupit už s OS Windows 7, ale 32bitový, protože na něm budu mít spoustu starších programů jako třeba Matlab. Co neřeším: matný x lesklý displej (může být klidně levnější varianta), grafickou kartu (hry na něm hrát v podstatě nebudu). Mezi značkami může být: Asus, Lenovo, Acer, případně HP.

Zatím nemám z čeho moc vybírat, co jsem se tak díval mi vyhovuje jen Lenovo ThinkPad SL410:

Kód: Vybrat vše

http://www.alza.cz/lenovo-thinkpad-sl410-d147216.htm

Má někdo s tímto NB zkušenosti? Je dobrý na práci a nemá nějaké "neduhy" a vady?

Předem díky za jakékoliv rady. :wink:

mystikp
píše často
Příspěvky: 284
Registrován: 13 dub 2009 23:39

Příspěvekod mystikp » 17 srp 2010 20:12

Co HP 4310s, případně novější 4320s ?

RomanM
občas něco napíše
Příspěvky: 7
Registrován: 17 srp 2010 19:19

Příspěvekod RomanM » 17 srp 2010 22:34

Tak ten HP 4320s Merlot Red nevypadá vůbec špatně, škoda jen, že má 3GB RAM. Sice s 32bitovým OS těch 4GB stejně nezužitkuju, ale zase kdybych někdy v budoucnu chtěl přece jen přejít na 64bit, tak mi bude ten 1GB chybět. Nicméně vzhledem k tomu, že HP je 13" s mechanikou, tak u mě zatím vede. Díky za tip! 8)


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů