Notebook - 20 000 kč, převážně hry, multimédia...

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9097
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Příspěvekod orgasmic » 10 lis 2010 16:38

Ten presne mam. Realny vykon skoro 2-3x vyssi nez s HD5650, ale uz neni nikde dostupny.
Asus ROG Strix G18

Andrew22
občas něco napíše
Příspěvky: 38
Registrován: 05 říj 2008 15:51

Příspěvekod Andrew22 » 12 lis 2010 10:23

Takže tenhle Asus je zdaleka nejvýkonnější ze tří současných favoritů (+Acer 5820TG a Lenovo IdeaPad Y560) ?
Který byste si vybrali vy?

orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9097
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Příspěvekod orgasmic » 12 lis 2010 10:27

Jak jsem psal, na hry 2-3x vykonejsi :)
Asus ROG Strix G18

alfah4ns
guru
Příspěvky: 7116
Registrován: 05 kvě 2007 15:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod alfah4ns » 12 lis 2010 10:38

ta hd5870 je prostě někde jinde. Je to vlastně podtaktované desktopové jádro 5770 + má i rychlé gddr5 paměti, takže to rozhodně není žádné ořezávátko, ale kvalitní mainstream grafika i z pohledu stolních PC :)
kazdy velky byk byl jednou tele
Latitude D630, C2D T7250, 3GB RAM, 14.1 WXGA+, Quadro 135m, Intel 520 60GB + Samsung 640GB/D-Bay, Win7pro 64bit, 9čl baterie, dock + LCD NEC 20WGX2 pro

Andrew22
občas něco napíše
Příspěvky: 38
Registrován: 05 říj 2008 15:51

Příspěvekod Andrew22 » 12 lis 2010 13:17

Existují ještě nějaké podobně "monstrózní" zajímavé sedmnáctky? Ano, stále se bavíme o noteboocích:) Otázka je, jestli tenhle ještě bude k sehnání. Možná i na filmy bude 17 se solidním rozlišením lepší...

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10673
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 12 lis 2010 20:36

V této ceně nikoliv.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

Andrew22
občas něco napíše
Příspěvky: 38
Registrován: 05 říj 2008 15:51

Příspěvekod Andrew22 » 13 lis 2010 10:33

Pokouknul jsem ještě o kousek do vyšší kategorie, narazil jsem na zmínky o MSI GX660...vypadá teda moc pěkně, ono asi nikdo jinej než ASUS nebo MSI v týhle herní kategorii notebooky kolem 27k nedělá..?Ale asi vyberu něco z nižší cenový relace...přeci jen je to notebook na kolej.

alfah4ns
guru
Příspěvky: 7116
Registrován: 05 kvě 2007 15:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod alfah4ns » 13 lis 2010 11:35

okolo 30k by měly být ještě nějaký acery aspire (7745, 8942, 8943) s hd5850, ale bohužel jen ddr3 paměti (proti gddr5 budou grafiku trochu brzdit)
kazdy velky byk byl jednou tele

Latitude D630, C2D T7250, 3GB RAM, 14.1 WXGA+, Quadro 135m, Intel 520 60GB + Samsung 640GB/D-Bay, Win7pro 64bit, 9čl baterie, dock + LCD NEC 20WGX2 pro

Andrew22
občas něco napíše
Příspěvky: 38
Registrován: 05 říj 2008 15:51

Příspěvekod Andrew22 » 13 lis 2010 12:03

Musím říct, že vybrat není jednoduchý...možnosti:
1 )
Vzít Acer eMachines 640G z Mironetu za 15 tisíc a časem koupit něco lepšího...na něm asi taky rozjedu to FM 2011 nebo i Starcraft 2 na slušné detaily, takže by možná účel splnil...
2)
Dell Studio 1749: Docela fajn je, že je to 17ka s pěkným rozlišením a Dell, ale za 22500...no, tam už není skoro žádný rozdíl ve výkonu oproti Aceru za 15 k.
3)
Acer Aspire 5820TG - kovové šasi, výdrž, tenké tělo, dostačující výkon...docela favorit, ale trochu se bojím toho pískání, který asi nejde reklamovat. Cena: 19500
4)
MSI GT660 - pěkné, má určitě lepší grafiku atd...ale cena je na tu výbavu podle mě docela vysoká, 25499...
5)
Lenovo IdeaPad Y560 - Zdálo se mi fajn, ale jak tu padlo, 4 jádro asi tolik nevyužiju, nemá třeba numerickou klávesnici, zpracování prý taky není úplně nej atd., ale tak možná lepší volba než MSI výše...cena 23000...
6) MSI GX660 419CS - v Computeru byla pozitivně hodnocena verze 255SK, nevím, jestli se úplně shoduje...každopádně tenhle notebook má pěkný design, výkon, rozlišení, asi i zvuk, ale cenovka je nemilosrdná: 28700...

9z9
píše často
Příspěvky: 355
Registrován: 29 úno 2008 19:57
Bydliště: Brno

Příspěvekod 9z9 » 13 lis 2010 13:04

orgasmic píše:Takze bych Ti jinak doporucoval Acer 5820TG...perfektni zpracovani (ma kostru z kovu, zadny plast)

Můžu požádat o zdroj této informace? V žádné recenzi jsem se toto nedočetl a můj názor je, že se jedná o klasický plasťák, který má kov jen jako "cool" folíi kolem klávesnice (a možná na víku LCD, ale to si nejsem jistý).
Lenovo T430s | i5 2.6GHz | 8 GB RAM | 180 GB SSD

Andrew22
občas něco napíše
Příspěvky: 38
Registrován: 05 říj 2008 15:51

Příspěvekod Andrew22 » 13 lis 2010 18:28

Tak jsem nakonec koupil něco úplně jinýho:D
http://www.alza.cz/asus-g53jw-sx080v-d194749.htm

bravoGT1999
píše často
Příspěvky: 300
Registrován: 30 zář 2010 15:55

Příspěvekod bravoGT1999 » 13 lis 2010 22:25

Andrew22 píše:Tak jsem nakonec koupil něco úplně jinýho:D
http://www.alza.cz/asus-g53jw-sx080v-d194749.htm

taky resim to same jako ty,ale tys to vyresil zpusobem kterym ja nechci:(
Prece jen uz mam puberu dost dlouho za sseboiu a kupovat si notas jen na hry a kvuli tomu hledat za co nejmin penez nejlepsi grafiku neni moc dobre. Nicmene samozrejme to delam:D protoze si chci zahrat slusne Mafiu 2.
Ale do budoucna je pro me asi nejdulezitejsi abych koupil iopravdu kvalitni notas co se tyce konstrukce, vydrze, a velikosti HDD.
Je jasne ze externi HDD muzu koupit vzdy,ale pod 640 Gb proste nechci jit.
U ramek se taky poohlizim po 6 GB. u CPU sem zmateny vim ze Intel i5 umi vypinat dedikovanou kartu na internia tim setri energii,ale stejne sem mel zato,ze AMD je sporivejsi,ale asi je to historie. Ale dival sem se na testy CPU a v techto notasech od 10 do 25 tis nebyla snad zadna ani i7cka vykonejsi nez AMD. Te dmi ajko laikovi reknete zalezi co delas! jestli hrajes, strihas video co prevadis a nebo ja nevim delas v CAD treba.To aj nerozezna samozrejme jen sem se dival na zebricek viz
http://www.cpubenchmark.net/. Ale kdyz treba vidim ty ASUSY s AMD CPU ze maji vydrz 1,5 h tak se opravdu zhrozim.
Porad se houpam mezi vydrzi a co nejlip vybavenym notasem a je to teda kolotoc neskutecny:D sem nerozhodnej clovej jako blazen. Uvazuju nad vsema blbostma.
Te dme treba napada. Kolik bdue stat nova baterka? jsou zhruba stejne drahe? jak to bude s ND kdyz skonci zaruka? ma ACER levnejsi dily nez HP? Ja treba mel v zaruce na HP vymenenou desku a LCD a protoze je FULL HD stalo 12 tis. Vyplati se si nechat prodlouzit zaruku?. ketera znacka ma nejlepsi servis a je nespolehlivejsi?
houpu se mezi 15 a 25 tis abych rekl pravdu. dneska sem narazil na tohle
http://www.mironet.cz/acer-aspire-timel ... +dp107888/
cena uz je v haji,ale myslim ze bych aspon mel pokoj s doplnovanim RAM aspon na 3 roky. Ted mam 1,5 GB a myslim si ze i kdyz beru vpotaz,ze nemam VISTU ani 7cku WIN tak mi to staci.
Jeste se zeptam tohle je muj procesor v NW 8240 teda myslim:D
http://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu ... +M+2.13GHz
ma pamet L2 2MB jak mam chapat, kdyz je u nekterych novodobych CPU ta pamet jeste mensi? Vim ze vykon je stejne nekolikanasobne vyssi,ale zajima me to abych se kdyztak necemu vyhnul.

alfah4ns
guru
Příspěvky: 7116
Registrován: 05 kvě 2007 15:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod alfah4ns » 14 lis 2010 01:11

tak samozřejmě, že i7qm má větší spotřebu, než i3/i5...
amd žere ale taky více, převážně, +má o něco nižší výkon. Resp. řeknu to takhle, dvoujádrová i5 dokáže někdy vpohodě vydrtit 4jádrový phenom s nižší frekvencí. Proč?
Protože je zatím málo aplikací, které opravdu umí využít 4jádra (většinou aplikace pro střih videa, na výpočty atd... některé CADy, ale ne všechny, třeba takový Pro/ENGINEER při analýze nedokáže využít ani dvoujádro). a ve výkonu na jádro vede Intel + má možnost turboboostu (i5, i7), což znamená ještě vytaktovat jedno jádro nahoru, pokud není druhé plně vytíženo. amd mělo v desktop segmentu navrch do doby, než INtel vypustil CPU core platformy, kdy Pentia 4 potřebovaly daleko vyšší takty pro srovnatelný výkon, no to už je dávno pryč.

Btw. to, že je osazen i3/i5/dvoujádrová i7 s integrovanou grafikou v sobě, neznamená, že toho umí notebook využívat, záleží na výrobci, tzn. na konkrétním notebooku, bohužel.

Btw.2 ta soupiska je nicneříkající, protože tam jsou desktopové CPU.
(mimochodem, i tam vede Intel, ale amd ztase nabídne za stejnou cenu více jader -> třeba při střihu pak vychází lépe, jinak je ale i5 ve 4jádru kolikrát silnější, než amd x6)
jestli chceš srovnání mobilních cpu (nejen), tak zde:
http://www.notebookcheck.net/Mobile-Pro ... 436.0.html

jinak 640/750GB disky jsou největší, jaké se vůbec do většiny notebooků dají namontovat, větší jsou fyzicky o 3mm vyšší a do plno ntb se nevlezou (jen že je hezké, že nechceš jít pod tuto hranici :) )

ram neřeš, to je jedna z mála položek (společně s hdd), která se dá naprosto jednoduše rozšířit.
I když nevím, na co tolik, budeš na tom dělat nějaké virtualizace, složité výpočty, nebo dělat něco hodně náročného na ram třeba ve photoshopu?
na to se moc notebook nehodí, stolní cpu za 3k má vyšší výkon (+ snadnou možnost OC)

ad cache:
nedá se to porovnat, jedná se o úplně jinou architekturu.

jinak spolehlivost dle značek poszovat nejde.
Servis - asi dell, jako jediný opravdu dodrží NBD, tzn. opravdu je u tebe druhý den technik, ať se děje, co se děje. NIc takového, jako přijedeme příští týden, protože do té doby se teprv obejdná dnáhradní díl, se nekoná... Plno lidí si ale zase stěžuje na telefonickou podporu, že to docela trvá, než se tam vůbec dovolají... se samotnými techniky problém není.

ano, prodloužená záruka se hodí. Pokazit se to může kdykoliv a čím více serepetiček v notebooku je, tím větší je riziko, že něco odejde.
Teoreticky nejdéle by měly vydržet business stroje, ve kterých skoro nic není, jen deska, cpu, hdd, ramky a wifi/bt modul...

baterka, ND, atd - pogoogluj, baterky se prodávají všude možně.náhradní díly (šasi, atd) se dobře a levně dají sehnat na ebay.com, občas něco na aukru.

acer 5820 není špatný notebook, určitě si zahraješ a má i pěknou výdrž. Konstrukce průměr, mají li se zahrnout i business notebooky. Ale tak samozřejmě, že Lenovo T510i je někde jinde, i když stojí cca stejně (resp. o něco více, ale má 3r. záruku)¨, ale tam si nezahraješ. Z pohledu -> multimediály - je 5820 slušný.


Uff, ale jsme se rozepsal... :D
není dobrý nápad chodit na fórum po příchodu z venku... :D
kazdy velky byk byl jednou tele

Latitude D630, C2D T7250, 3GB RAM, 14.1 WXGA+, Quadro 135m, Intel 520 60GB + Samsung 640GB/D-Bay, Win7pro 64bit, 9čl baterie, dock + LCD NEC 20WGX2 pro

9z9
píše často
Příspěvky: 355
Registrován: 29 úno 2008 19:57
Bydliště: Brno

Příspěvekod 9z9 » 14 lis 2010 09:06

bravo: kromě požadavku na Mafii2 jsem se nedočetl účel tebou plánovaného ntb. i7 s 6GB RAM a 640GB diskem je tak megalomanský požadavek, že kromě profi práce (video střih, 3D Cady) mě jiné využití nenapadá.
Pokud to chceš pouze kvůli "dlouhodobé investici", tak se na to vykašli - kup něco, co ti bude po dobu záruky stačit a pak se uvidí.

Souhlasím s alfah4nsem, RAM ani HDD nemá cenu řešit - časem budou větší za méně peněz a tyto dvě věci můžeš rozšířit kdykoliv.

Neuvažoval jsi pořídit na hry PS3/XBOX (přece jen hrát na velké TV je jiný zážitek) a k tomu nějaký lepší ntb na práci? Konzole tak rychle nestárne. U PC na tvou grafiku žádný výrobce nebude brát zřetel - vývoj půjde dál a budou náročnější hry. U konzole je to naštěstí opačne :-)
Lenovo T430s | i5 2.6GHz | 8 GB RAM | 180 GB SSD

bravoGT1999
píše často
Příspěvky: 300
Registrován: 30 zář 2010 15:55

Příspěvekod bravoGT1999 » 14 lis 2010 11:36

9z9 píše:bravo: kromě požadavku na Mafii2 jsem se nedočetl účel tebou plánovaného ntb. i7 s 6GB RAM a 640GB diskem je tak megalomanský požadavek, že kromě profi práce (video střih, 3D Cady) mě jiné využití nenapadá.
Pokud to chceš pouze kvůli "dlouhodobé investici", tak se na to vykašli - kup něco, co ti bude po dobu záruky stačit a pak se uvidí.

Souhlasím s alfah4nsem, RAM ani HDD nemá cenu řešit - časem budou větší za méně peněz a tyto dvě věci můžeš rozšířit kdykoliv.

Neuvažoval jsi pořídit na hry PS3/XBOX (přece jen hrát na velké TV je jiný zážitek) a k tomu nějaký lepší ntb na práci? Konzole tak rychle nestárne. U PC na tvou grafiku žádný výrobce nebude brát zřetel - vývoj půjde dál a budou náročnější hry. U konzole je to naštěstí opačne :-)


Pozadavek sem psal v mem tematu.
Notas bude na beznou praci,ale vyzaduji vydrz baterky min 4 hodiny.
Soucasny notas vydrzel 4,5 h je skoda ze mi ho kamoska znicila,protoze az na to,ze sem si nic nezahral a nepustil FULL HD film,protoze me brzdily asi ramky a procesor mi vyhovoval,ale nevydrzim cekat rok na to az se pohnou ceny dolu. Navic potrebuju notas nutne na diagnostiku a nebudu tahat prodluzku ven .
Vcera sem byl nalomenej ze bych koupil neco ´´poradnyho´´ za tech 22 tis,ale nechci do toho tolik investovat vim jak to s technikou je. na novy rok bych brecel,ze sem mohl koupit neco daleko lepsiho.
kamoska mi da 9 tis jako nahradu za muj notas. Toho uz se nezbavim a ja muzu pristi mesic vybrat 5 tis,takze si najdu to nej za 14 tis a nebudu resit jestli tam jsou 4 nebo 8 GB a jestli HD 5650 nebo 5730


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 5 hostů