13" až 14" pro studenta VŠ do 25.000

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
ondravojta
občas něco napíše
Příspěvky: 20
Registrován: 12 kvě 2008 12:51

13" až 14" pro studenta VŠ do 25.000

Příspěvekod ondravojta » 01 dub 2011 16:01

Zdravím,

chci koupit nějaký menší notebook (13" nebo 14"), s lepší výdrží baterie, tenčí a kvalitněji zpracovaný, raději lesklý display, ideálně hdmi (není podmínkou) a cena do 25.000.
Použití: kancelářské aplikace, přehrávání HD videa, občasně CAD aplikace a práce s fotografiemi.

Zatím jsou mými hlavními favority
ASUS U36JC (RX269X)
Dell Vostro 3XXX (u dellu nevím, jaký konkrétní model)

Mohli byste mi prosím poradit jaký? (klidně i jiný, než zmíněný asus či dell)

EDIT: Po pročítání fóra jsem ještě přemýšlel o Toshibě Portage r700, ale dočetl jsem se, že se hodně zahřívá a je hlučná ... škoda. Chtěl bych se ale zeptat, jaké jsou ty Delly Vostro 3300 nebo spíše 3350. Někdo tu kdysi psal, že nejsou moc dobré, ale blíže to nespecifikoval. Asi bych měl zájem spíše o 3350 (čí 3450), které mají HDMI a 64bitové Windows7. Zatím ale o nich není moc informací a nejsou ani v obchodech (z větších pouze CZC.cz - a není skladem) a na Dell.cz také nejsou.

Jirrick
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1681
Registrován: 04 pro 2010 19:37

Příspěvekod Jirrick » 01 dub 2011 22:09

problém těhle voster je ten, že jsou neuvěřitelně předražená (lepší poměr cena výkon mají i latitude).
teď v dubnu bych už počkal na refresh řad a koupil něco s integrovanou grafikou - spotřeba bude minimální a pokud CAD není primární tak se patrně bude jednat o malé jednoduché projekty a to by snad měla ta nová intel HD 300 dávat bez problémů.

takže pokud můžeš tak čekej.
Lenovo X1 Carbon Touch

* Dodržujte prosím :arrow: PRAVIDLA tohoto fóra *

ondravojta
občas něco napíše
Příspěvky: 20
Registrován: 12 kvě 2008 12:51

Příspěvekod ondravojta » 02 dub 2011 08:33

Čekat můžu a měl jsem to teď i v plánu, protože jsem se dočetl, že v dubnu/květnu by měl být představen ten Asus u36jc se Sandy Bridge, na což se asi vyplatí počkat podle toho, co se o té technologii vím.

Jinak teď je obecně doba, kdy výrobci budou představovat vylepšené modely nebo si psal jenom konkrétně - asi delly?

A ještě bych se zeptal, jestli někdo neví, jak dlouho asi trvá, než se notebook (konkrétně třeba ten Asus) dostane do ČR od představení ve světě.

zivan
guru
Příspěvky: 3441
Registrován: 26 kvě 2008 17:23
Bydliště: Brno

Příspěvekod zivan » 02 dub 2011 19:48

Podivej se i na HP 6360b
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP Universal USB-C Dock + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W

ondravojta
občas něco napíše
Příspěvky: 20
Registrován: 12 kvě 2008 12:51

Příspěvekod ondravojta » 02 dub 2011 20:22

Vypadá opravdu pěkně, jenom ta tloušťka není úplně supr, ostatně jako u téměř všech HP.
Pak by mě ještě zajímala výdrž baterie, kde je maximálně snad 6-ti článková. Nepodařilo se mi ale najít víc informací. Téměř nic o nich není zatím napsáno. Asi jsou dost nové, co... :-)

Jirrick
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1681
Registrován: 04 pro 2010 19:37

Příspěvekod Jirrick » 02 dub 2011 20:36

k současné řadě probooků se dá koupit 8článková 91Wh primární baterie + přicvaknou na spodek brutální 12 článek s 100Wh a s tím to vydrží málem celý den - výdrž není problém :D

jo, je to novinka se SB procesory
Lenovo X1 Carbon Touch



* Dodržujte prosím :arrow: PRAVIDLA tohoto fóra *

ondravojta
občas něco napíše
Příspěvky: 20
Registrován: 12 kvě 2008 12:51

Příspěvekod ondravojta » 02 dub 2011 22:25

Je u těch dvou variant HP 6303b nějaký zásadnější rozdíl mezi těmi procesory nebo by případné rozhodování stálo čistě na výběru disku - klasika/ssd?
A kdybych chtěl koupit tento nb s 8 článkovou baterií, tak musím přes eshop HP nebo to lze i u běžných prodejců typu Alza, Mironet atd. ...přeci jenom se tam dá nějaký ten tisíc ušetřit.

A poslední věc - jak byste to viděli s kvalitou toho zmiňovaného Asusu u36jc oproti Probooku 6303b? Chápu, že jsou to trochu jiné kategorie notebooků, ale nevím moc, co od Asusu mohu očekávat. Počítám, že HP patří k tomu nejlepšímu, ale i tak...
Díky

jirkakancl
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 22 bře 2011 21:26

co vybrat?

Příspěvekod jirkakancl » 02 dub 2011 22:43

ahoj, také se zabývám otázkou co vybrat. Mám podobné parametry jako ty. Disain, výdrž baterie, apod.
U dellu je problém dle mého názoru s výdrží baterie. Mne také zaujak tebou zmiňovaný Asus U36jc nebo toshiba portege R700. Nevím jestli ještě nepočkat...........
U toho asuse jsem měl v minulosti problém s panty, které se celkem běžně lámaly.

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 03 dub 2011 00:09

ondravojta píše:Vypadá opravdu pěkně, jenom ta tloušťka není úplně supr, ostatně jako u téměř všech HP.
Pak by mě ještě zajímala výdrž baterie, kde je maximálně snad 6-ti článková. Nepodařilo se mi ale najít víc informací. Téměř nic o nich není zatím napsáno. Asi jsou dost nové, co... :-)
HP 6360b nám slíbili na recenzi, takže když počkáš do týdne, dozvíš se víc. U36Jc jsem recenzoval tady pro notebook.cz, takže budu mít přímé srovnání.

Jen teda předesílám, že mě překvapilo, jak strašně tlustě to HP na obrázkách vypadá. Ten ASUS byl naopak pěkně tenký.
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

ondravojta
občas něco napíše
Příspěvky: 20
Registrován: 12 kvě 2008 12:51

Příspěvekod ondravojta » 17 dub 2011 18:14

Rád bych ještě oprášil toto téma.

Při dlouhém vybírání, jsem už vyřadil snad všechny notebooky od (dle mě) kvalitních značek.

Chtěl bych se zeptat, jestli ty dlouhé a alespoň na první pohled plastové panty na Asus U36JC, či téměř stejně vyhlížející panty na Acerech Travelmate nebo Aspire mohou vydržet několik let častého používání i přenášení nebo se ulomí? Já když je vidím na těch obrázcích, tak mi připadá, že se to ulomí tak po týdnu. Takové dlouhé hubené tyčky... :-)

A u Acerů je případně lepší vybírat z řady Aspire nebo Travelmate? Jak jsou na tom s kvalitou? Často tu jsou na fóru doporučovány Aspire, ale když se podívám do eshopů, tak dražší modely jsou Travelmate.
------------------------
EDIT: Při prohlížení obrázků těch Asusů a Acerů na současném (historickém) Thinkpadu T40 jsem se rozhodl, že si radši připlatím 2k a koupím si T420 :) . Předpokládám, že to by mi i dost lidí tady na fóru schválilo, i když jsem se trošku těšil na něco ještě více mobilního, než mám teď.
Takže děkuji za všechny předešlé rady a omlouvám se za tento poslední, zbytečný post :roll:


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 112 hostů