NTB na domácí použití (internet, hry, filmy), +/- 18k

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
LuckyLuke
občas něco napíše
Příspěvky: 12
Registrován: 17 dub 2011 02:03

NTB na domácí použití (internet, hry, filmy), +/- 18k

Příspěvekod LuckyLuke » 17 dub 2012 17:50

Můj stařičký Dell Inspiron 6400 po šesti letech věrné služby bez jediné poruchy stále funguje, ale bohužel už přestává stačit požadavkům doby. Nad jeho výměnou uvažuji už přes rok, ale nakonec to vždycky vyřešil full reinstall Dellu (před rokem jsem vážně uvažoval nad nákupem TimelineX TG5830, osobní "ohmatání" mě ale odradilo a jinou přijatelnou variantu jsem na trhu nenašel). Dlouho jsem přemýšlel, jestli desktop nebo notebook, protože o mobilitu mi zase tak nejde, ale vzhledem k tomu, že v bytě nemám prostoru na zbyt, je pro mě lepší notebook.

Cenová relace: okolo 18 000 Kč (20k max)

Použití: Notebook pro mě de facto supluje PC - 35% internet, 45% hry, 10% filmy, 10% MS Office (občas nějaký ten dokument nebo ppt). Co se her týče - rád bych si zahrál i něco novějšího v rozumné kvalitě (jsem fanda RPG, takže Skyrim, Zaklínač 1 a 2, Fallouty), ale rozhodně nejsem někdo, kdo potřebuje všechno na full, stačí když to pojede a bude to hratelné.

Mobilita: 99% času bude notebook na stole. Převážím ho jen cca 2x měsíčně v batohu autem nebo vlakem a při cestě ho vůbec nevytahuju. Takže vyšší váha atd. mi nevadí (na mobilitu mám HTC).

Kvalita konstrukce: Samozřejmě čím vyšší, típ lepší, ale vzhledem k tomu, jak často bude NTB v pohybu nic extra odolného nepotřebuju. Nejsem ale zrovna fanda prohýbajících se plastů.

Uhlopříčka: Protože na monitor ho připojovat nebudu a hry na něm hrát chci, jako optimum vidím 15.6". Na menším už by nejspíš hry/filmy za moc nestály. Full HD by byl hezký bonus, ale netrvám na tom.

Další požadavky: Jsem zvyklý na starý Inspiron, takže výkonově bude upgrade asi cokoliv. Rozhodně ale nechci, aby byl NTB menším přímotopem a rozumná ergonomie je také plus (dobře umístěná funkční tlačítka atd.). Vím, že dnes už je to se značkami víceméně prašť jak uhoď, k MSI mám ale nepřekonatelný odpor (zkušenosti lidí v okolí). Preferované značky tak jsou Acer, Asus, Dell, HP, Lenovo.

Po prostudování fora a recenzí mi vypadly dvě varianty:

HP Pavilion dv6-6b60ec Dark Umber
http://www.alza.cz/hp-pavilion-dv6-6b60 ... 266763.htm

ASUS N55SF-S1207V
http://www.alza.cz/asus-n55sf-s1207v-d265390.htm

Z mého pohledu je jediným bonusem ASUSu full HD displej, jinak je ve všem lepší HP. Co jsem se dočetl, z hlediska kvality zpracování a zahřívání je na tom HP taky výrazně lépe. Já sám bych tak šel do HP. Doporučili byste mi ho, nebo máte návrh i na jiný NTB, který za podobnou cenu nabízí více?

Ionor
guru
Příspěvky: 555
Registrován: 07 pro 2010 06:11
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Ionor » 17 dub 2012 18:53

ASUS N55SF má zlú klávesnicu na ktorej by som dlhšie texty písať nechcel ale vcelku dobrý displej a kvalitné repro s externe pripájaným subwooferom.

HP Pavilion tiež nemá bohviečo klávesnicu ale stále lepšie než tá v Asuse ktorá predstavuje momentálne asi to najhoršie čo som mal možnosť odskúšať. Recenziu na HP máš tu http://www.notebookcheck.net/Review-HP- ... 672.0.html takže môžeš posúdiť sám...


Akožto Dellakovy by som asi doporučil Dell XPS 15 ktorý som vo verzii s HD Ready displejom už videl aj v tvojom cenovom rozmedzí, aj keď už dávnejšie. Možno sa pri aktívnom hľadaní v CZ/SK obchodoch podarí naraziť na rozumnú cenu.

Vzhľadom nato, že za pár mesiacov výjdu nové procesory Ivy Bridge je možné, že sa oplatí vyčkať na novú generáciu notebookov resp. zlacnenie starších, čo som konieckoncov radil aj v tvojom vlákne založenom približne v stejnom období pred rokom :) .
Acer Travelmate B115(2015+)
Dell Alienware 18(2014+)
Dell XPS M1710(2007+)
Logitech Daedalus(2015+)
Logitech Performance MX (2015+)
Razer DiamondBack(2005-2014)

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10673
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 17 dub 2012 20:18

Bral bych Asus kvůli displeji.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

LuckyLuke
občas něco napíše
Příspěvky: 12
Registrován: 17 dub 2011 02:03

Příspěvekod LuckyLuke » 18 dub 2012 13:55

Čekat na další řadu a případné zlevnění už nechci, to jsem udělal minulý rok a jak se to protáhlo :) Navíc to zlevnění stejně nestálo ani moc za řeč, skoro bych řekl, že starší řady se prostě vyprodaly bez toho, aby nějak zlevňovaly. Dell bych samozřejmě nejradši, ale najít nějaký se srovnatelnou grafikou je takřka nadlidský úkol, strkají do nich jen GT520M, GT525M a GT540M. Pokud už najdu nějaký srovnatelný, je nejméně o 5000 Kč dražší.

U toho HP co jsem napsal mi opravdu docela vadí to mizerné rozlišení. Trošku jsem proto upravil výběr na původní Asus a HP Pavilion dv6-6b85ec Dark Umber

http://www.alza.cz/hp-pavilion-dv6-6b85 ... .htm#popis

Vím, že HP je teď lehce nad mým limitem, ale 400,- navíc už mě nezabijou :) Oba jsou Full HD, HP je o něco výkonnější a o 1400 dražší. Větší HDD, více RAM a DDR5 v grafice oproti DDR3 u Asusu by už samo o sobě mělo rozdíl v ceně ospravedlnit. Jde mi ale ještě o to, jestli mi tu může někdo potvrdit/vyvrátit rozdíl ve kvalitě. Protože co jsem se dočetl, na Asus byla negativa ohledně kvality zpracování (měkké lesklé plasty), mizerné klávesnice a přehřívání. Údajně bylo i nutné reinstalovat BIOS, aby běžel optimálně a nepodtaktovával se v zátěži. Naopak na Pavilon jsem žádná taková negativa nečetl - zpracování OK, klávesnice v normě a chlazení taky OK. Výtky šly akorát k rozmístění portů, ale co koukám na fotky, tak Asus je na tom úplně stejně.

Rascar
občas něco napíše
Příspěvky: 29
Registrován: 24 čer 2008 16:05

Příspěvekod Rascar » 18 dub 2012 17:01

koukam, ze resime podobne problemy :D jen kazdy ve svem topicu :D

me se to HP take zamlouva asi nejvice....jeste uvazuji http://www.alza.cz/lenovo-ideapad-y570-d289337.htm#foto, porad se nejak nemuzu rozhoupat :D

Jirrick
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1681
Registrován: 04 pro 2010 19:37

Příspěvekod Jirrick » 18 dub 2012 20:22

Pokud bys překousl HD rozlišení v 15" notebooku, tak bych bral nový Aspire M3 s novou GT640M http://notebooky.heureka.cz/acer-aspire ... rykec-003/
Lenovo X1 Carbon Touch

* Dodržujte prosím :arrow: PRAVIDLA tohoto fóra *

Ionor
guru
Příspěvky: 555
Registrován: 07 pro 2010 06:11
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Ionor » 18 dub 2012 20:34

V recenzii nedopadol bohvieako http://www.engadget.com/2012/04/04/acer ... m3-review/ to HP s Full HD displejom bude lepšia voľba akožto kompromis všetkých požadovaných vlastností.
Acer Travelmate B115(2015+)

Dell Alienware 18(2014+)

Dell XPS M1710(2007+)

Logitech Daedalus(2015+)

Logitech Performance MX (2015+)

Razer DiamondBack(2005-2014)


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 143 hostů