ThinkPad Edge E530 nebo ProBook 6570b

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
MíraP
občas něco napíše
Příspěvky: 24
Registrován: 29 srp 2011 20:21

Příspěvekod MíraP » 13 lis 2012 07:11

Nevíte o nejaké recenzy nebo testu, kde porovnávají GT635 (2GB) a GT640 (1GB)?

Michal27
zlobivá kočička
Příspěvky: 3172
Registrován: 25 lis 2006 15:51

Příspěvekod Michal27 » 13 lis 2012 07:44

Apple MacBook Pro 13" Retina - Late 2012

MíraP
občas něco napíše
Příspěvky: 24
Registrován: 29 srp 2011 20:21

Příspěvekod MíraP » 13 lis 2012 07:57

Ta GT 640m se prodává ve verzi 1GB a 2GB. Na notebookchecku jsem ten rozdíl neviděl. Buď jsem slepej a nebo tam není :) Jsem technik a tak jsem zvyklý se šťourat v detailech.

Michal27
zlobivá kočička
Příspěvky: 3172
Registrován: 25 lis 2006 15:51

Příspěvekod Michal27 » 13 lis 2012 08:44

Realnej rozdil mezi 1GB a 2GB u stejne karty bude minimalni... rozdil mezi GT635 a GT640 tam mas v ruznych aplikacich a hrach.
Apple MacBook Pro 13" Retina - Late 2012

Liquid
občas něco napíše
Příspěvky: 14
Registrován: 13 lis 2012 14:06

Příspěvekod Liquid » 13 lis 2012 18:18

Byl jsem majitelem ASUSu N56VM -S4270V, musím říct že zpracování co se chasis týče velmi dobré, notebook pevný, nevrzal, neprohýbal se ... plocha kolem touchpadu a klávesnice mi nepřišla vůbec špatná, zanechávala stopy po potu od ruk, ale tohle mě opravdu netížilo, jinak mi přišla příjemná. Asi nejlepší na notebooku byl displej, kterej je opravdu suprovej (full hd + matné provedení, není co řešit), velmi dobrá má notebook také zvuk ... a výkon také více než slušný. Bohužel jsem měl zřejmě velkou smůlu na kus, protože mě zradila klávesnice ... více se dočtete buď zde ve vláknu "Prosím o pomoc ve výběru" a na stránkách "edisona23" s recenzí je ode mne plno komentářů, vystupuji tam pod jménem "Petr" ... A jak se tam dozvíte, řeším teď opět dilema, jaký notebook koupit. Mé požadavky mě vyloženě táhnou opět k ASUSu, novějšímu provedení mého původního http://www.czc.cz/asus-n56vj-s4074h-cer ... 29/produkt ... ale mám být takový v*l a dvakrát vstupovat do stejné řeky? Nebo raději slevit na požadavcích? Opravdu nevím a ještě to bude přemýšlení ... fakt je ten, že matné fullhdčko se solidním výkonem je do 22 tisíc (což je můj strop) nadlidský úkol sehnat :?

MíraP
občas něco napíše
Příspěvky: 24
Registrován: 29 srp 2011 20:21

Příspěvekod MíraP » 13 lis 2012 20:31

Ahoj, stránky edisona jsem objevil asi tak před měsícem. Je to zajímavé čtení a zkušenosti. Byl jsem se i u czc na něj se podívat.

Liquid
občas něco napíše
Příspěvky: 14
Registrován: 13 lis 2012 14:06

Příspěvekod Liquid » 13 lis 2012 21:09

MíraP píše:Ahoj, stránky edisona jsem objevil asi tak před měsícem. Je to zajímavé čtení a zkušenosti. Byl jsem se i u czc na něj se podívat.


A jaký jste z něj měl pocit?? U mě je velmi těžké jej hodnotit, po stránce výkonu na mě udělal velkej dojem a celkově mi sedl do oka, na druhé straně mě velmi zklamal tou klávesnicí a touchpadem, co mi dělal za bo*del... A teď jsem opět u vybírání a strašně mě to k němu táhne, tak nevím, jestli mám riskovat a zkusit jít opět do něj (novější verze) nebo se poohlídnout jinde a zároveň slevit ze svých nároků, fakt nevím co udělat ... :? Jediny, co je jisty je ten strop 21-2 tisíc...

MíraP
občas něco napíše
Příspěvky: 24
Registrován: 29 srp 2011 20:21

Příspěvekod MíraP » 14 lis 2012 06:48

Já taky chci udělat rozhodnutí nejpozději do konce listopadu. Musím říci, že zatím vůbec nem ám jasno. Hledám 15,6 HD+ nebo full HD, matný, Ivy bridge i5, 4+4GB ram, NVidia 640m, numerickou klávesnici, ideálně klávesnici podsvícenou, hmotnost do 2,7 kg,slušný vzhled....což v podsatě splňuje jen Samsung 700Z. Ten je pro mne hrozně předražený. Kdyby byl tak za 25 tis. tak ho vezmu.

Takhle musím udělat nějaký kompromis. Když to vezmu od začátku tak ten Asus byl mým horkým favoritem, ale stránky Edisona mne od něho odrazovaly. Přesto jsem jel dost notebooků okouknout do Czc a Alzy do showroomu. Na tom Asusu mne zklamala pracovní plocha. Měl jsem z ní takovej nedobrej pocit, snadno poškrábatelné, prostě se mi nelíbila. Zkoušel jsem i touchpad a s tím jsem problém neměl, ani s klávesami.
Ten samý problém se vzhledem jsem měl s Vaio, nehledě na příšerné ceny příslušenství a lesklý displej.

Líbí se mi Probooky od HP, ale mají tragické grafické karty. Vzhled mají pro mne vynikající.
Lenovo E530 mi přijde takový kompromis od všeho. V poslední době mám ještě v hledáčku Acer Travelmate P653, škoda toho rozlišení. Byla by to přijatelná cena.
Když to shrnu, tak v kompromisu zatím vybírám z těchto:
Acer
http://www.czc.cz/nb-acer-travelmate-p6 ... 36/produkt

Samsung
http://www.czc.cz/samsung-700z-stribrna ... 43/produkt

Asus
http://www.czc.cz/asus-n56vj-s4074h-cer ... 29/produkt

Lenovo
http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... archType=1

HP
http://www.czc.cz/hp-probook-6570b-cern ... 99/produkt

Liquid
občas něco napíše
Příspěvky: 14
Registrován: 13 lis 2012 14:06

Příspěvekod Liquid » 14 lis 2012 13:51

No ono těžko rict, poměr cena/výkon z toho všeho vychází nejlíp ten ASUS, to je holý fakt. Já mám dilema ohledně té klávesnice, jinak vámi zmiňovaný povrch se mi právě zamlouval ... Aby se poškrábal, tak by to dle mě chtělo něco pěkně ostrého, zas tak náchylný mi nepřišel. A taky tím ten noťas působí pevným kvalitním dojmem. Ona je taky otázka, jestli tohle, nebo jít raději do (pro mnohé kvalitnějšího) plasťáku Lenova ... ;-) . Jinak co konkrétně vás od Asusu na Edisonových stránkách odradilo?? Kritizuje tam v podstatě jen touchpad, jinak na noťas pěje chválu ... a vy píšete, že vám tyhle věci přišly na Asusu v pohodě .. to by se pak u mě jednalo o bezchybný noťas a vůbec bych neváhal ;-) . Já mám u tohoto typu problém jen s vírou v kvalitní klávesnici a touchpad (i když ten používám výjimečně), jinak bych nic neřešil a šel do něj ;-)

MíraP
občas něco napíše
Příspěvky: 24
Registrován: 29 srp 2011 20:21

Příspěvekod MíraP » 15 lis 2012 06:30

Na stránkách Edisona23 mne zklamal touchpad, ale když jsem jej vyzkoušel u CZC tak mi to hrozné nepřišlo. Píše se tak i o problémech s klávesami. Jinak vybavení Asus se mi jakž takž líbí.
Dnes mi je už jasné, že to bude muset být kompromis.

Acer TravelMate P653-MG-53214G50Makk
- rozlišení 1366x768 bodů
- nepodsvícená klávesnice

Samsung 700Z
- neodpovídající cena mým představám
- stačil by i5 IB

ASUS N56VJ-S4074H
- vzhled kolem klávesnice není úplně podle mého gusta
- starší typ grafiky
- někteří si stěžují na touchpad a klávesnici :)

Lenovo ThinkPad Edge E530 černý (N4F2JMC)
- vzhled kolem klávesnice není úplně podle mého gusta
- starší typ grafiky
- nepodsvícená klávesnice

HP ProBook 6570b
- velmi slabá grafika, sama se nepřepíná
- nepodsvícená klávesnice


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 155 hostů