slusny NB bez komercniho OS za 18-22k

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
Solitary
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3046
Registrován: 28 čer 2007 13:19

Příspěvekod Solitary » 14 srp 2007 16:26

porad mi neni jasna kompatibilita pameti. Jak jsi prosim te prisel na to, ze obe pameti maji casovani CL4? Uvazoval jsem i o tom, ze odkoupim tvuj 512 MB modul a ty bys si pak zakoupil dalsi 1GB modul, tim by byla kompatibilita zarucena.


:) programek CPU-Z, rekne vse o CPU, frekvence, nasobic, obsazene instrukce, Cache atd., pak vse o zakladni desce, znacku, jmeno vyrobce, a nakonec i o RAM modulech, lze si prohlednout jednotlive moduly, tj. znacka, frekvence atd. a pak jak bezi dohromady... a je tam takova tabulka na jake cas latency pracuji v jake frekvenci, pri 266mhz(533mhz) jedou na CL4, a na 333mhz(667) jedou na CL5. Nebyt toho procesoru, tak by jely na plnych 667mhz.
http://www.cpuid.com/download/cpu-z-140.zip tady je odkaz na CPU-Z

Jestli vazne uvazujes o odkoupeni, tak se muzem nejak domluvit... problem by to nebyl. Teoreticky by se datova propustnost v dual channelu mela zdvojnasobit, jak je to ale prakticky, to netusim. :lol:

_honza_
občas něco napíše
Příspěvky: 48
Registrován: 18 črc 2007 07:27

Příspěvekod _honza_ » 14 srp 2007 16:53

Solitary píše:Jestli vazne uvazujes o odkoupeni, tak se muzem nejak domluvit... problem by to nebyl.

Pokud jsi momentalne pritomen dej na chvili sve ICQ cislo, poslu jej priteli pro domluvu

Solitary
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3046
Registrován: 28 čer 2007 13:19

Příspěvekod Solitary » 14 srp 2007 21:08

ICQ cislo mas v soukrome zprave...
ad batoh: Zkousel, batoh ma naramniky z tlustsiho molitanu, tudiz jsou mekke, skoro sem si pripadal ze nesu na zadech ruksak :) je dost velky a bytelny, akorat mi trosku nesedi ten odkladaci prostor pro notes, je to v podstate jen takova prihradka z molitanu a notes tam proste jen tak sedi, neni nicim pripnuty, privazany nebo tak...ale stejne je v bezpeci, protoze je to opravdu slusne vypolstrovane.

Edit: Uz jsem rozbehal Lenovo Care na tlacitko :) chtelo to drivery HOTKEY z Lenovo webu, taktez to bude chtit ten update Bios na verzi 3.12, ale to udelam jindy 8)

JarosCZ
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 10 srp 2007 09:08

Příspěvekod JarosCZ » 19 srp 2007 16:34

Chtel bych vedet, jestli tento nb ma webku, protoze nekde uvadeji ze jo, ale u czechcomputeru maji napsano v prispevcich ze tam ta webka neni viz odkaz

Solitary
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3046
Registrován: 28 čer 2007 13:19

Příspěvekod Solitary » 19 srp 2007 16:50

Maj to az drazsi modely, tenhle konkretne webkameru nema, nema ani ctecku otisku prstu.

JarosCZ
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 10 srp 2007 09:08

Příspěvekod JarosCZ » 20 srp 2007 14:05

Tak jsem jeste nasel jeden notas ktery by se mi libil odkaz
je za 20 000 a resim dilema jestli Toshibu nebo to lenovo. Ta toshiba ma navic webku a podporuje uz i wifi standart -n

Rexy

Příspěvekod Rexy » 20 srp 2007 16:07

to Solitary

Teoreticky by se datova propustnost v dual channelu mela zdvojnasobit, jak je to ale prakticky, to netusim.


tady: http://notebooky-forum.notebook.cz/view ... &start=180
nekde v pulce stranky jsem si jeste myslel to co ty - pak mne Ceco trochu nakopl a ja se dopracoval k asi spravnejsimu vysledku vzhledem k ty datova propustnosti i rychlosti ramky...

Solitary
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3046
Registrován: 28 čer 2007 13:19

Příspěvekod Solitary » 21 srp 2007 13:50

Rexy tak to nesouhlasim, ze sis myslel to co ja :) dual channel je opravdu ciste teoreticky tak ze ma mit datovou propustnost dvojnasobnou, skutecnost takova ale neni... meril sem to pomoci Hwinfo - ten asynchroni dual channel s 512 a 1024 moduly meli narust cca 8procent (z 1650 na 1750MB/s) , ted mam dva 1024 moduly, shodne znacky... a narust je cca 22procent, propustnost je ted kolem 1950MB/s ... to ze RAM moduly PC5300 (667) behaj na 333mhz, sem vedel :) mam v notesu dva 667mhz (CL5 - coz by melo odpovidat 3ns pristupove dobe) ale jelikoz mam pouze procesor s FSB 533mhz, tak behaj na 266mhz(533mhz) s CL4 (coz je 3,75ns) rozdil to jeste tak velkej neni

(mozna se s tema procentama trosku mylim, pocital sem to ciste od oka :) )
(na stredni sem delal seminarku o pc sestave a zahrnul sem tam samozrejme i RAM, a dual channel sem tez zminil, takze mam trosku najety specifikace dual channelu) mozna bych to jeste nekde nasel... takove schema jak to teoreticky facha

Rexy

Příspěvekod Rexy » 21 srp 2007 15:04

to Solitary

grrrr
nemyslel jsem tim ze sdilis moji blbou premisu ohledne rychlosti ram navic jsem si spojil dve ruzne veci - spis jsem chtel aby ses kouknul co tam pise Ceco o te adresaci. mel jsem to napsat rovnou...

jinak kdybys to schema nasel tak mi ho posli na pm - docela rad bych to videl kdyby to slo :)

Solitary
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3046
Registrován: 28 čer 2007 13:19

Příspěvekod Solitary » 21 srp 2007 15:49

Bylo to fakt jen takove jednoduche schema, nic slozite technickeho... takove ty kreslene co obcas vyrobci davaj do manualu nebo tak, aby clovek pochopil co to vlastne vubec dual channel je, protoze ten termin je takovej nic nerikajici... ale juknout se po tom muzu


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot], Google [Bot] a 4 hosti