Pracovní, mírně herní, dlouho zapnutý, +/-17k

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
Idaho
občas něco napíše
Příspěvky: 70
Registrován: 12 kvě 2009 11:28

Pracovní, mírně herní, dlouho zapnutý, +/-17k

Příspěvekod Idaho » 15 úno 2013 11:06

Nazdar,

před lety jste mi moc dobře poradili a já pořidil vynikající notebook R580. Roky se ale kupí a mám pocit, že už nestačí a pomaličku odchází. Mno, jelikož k práci a k životu potřebuju počítač a je mi líto R580 "úplně sežrat", rozhodl jsem se pro výměnu a proto se opět obracím sem :)

Klasický stolní počítač neberu jako možnost. R580 je naprosto parádní a vyhovuje mi, proto je můj aktuální favorit RF511 (prakticky vyšší verze R580)
Takže +/-17k, čím méně, tím lépe
Notebook nijak často nepřenáším, takže nepotřebuji nějaký ultra odolný kousek, nicméně solidnější zpracování opravdu neuškodí.
Výkon lepší než I5, 4gb ram a GT330M, nebo stejný v případě nějaké jiné výhody.
Výdrž na baterii není zásadní a stačí podprůměr.
Ale rád bych, aby byl schopný dlouho, dlouho, dlouho době snášet zátěž.
Aktuálně zapínám notebook kolem osmé ráno a vypínám až po půlnoci, přičemž prakticky neustále na něm něco běží - R580 se pravděpodobně v důsledku toho začíná přehřívat a ztrácet výkon (hádám)
Displey ne menší jak 15,4, větší nevadí
Aby to nebylo moc jednoduché, rád bych také něco designově zajímavého, respektive nechci vyloženě hnusnou krabici

Na stroji nejvíce dělám na internetu, dále mi většinu času běží world of tanks - bech na notebookchceck.net, večer nebo k jídlu pak pouštím filmy nebo seriály.
Přenášení nijak časté, v rámci domu, jednou az čas výlet vlakem

Rád bych tedy stroj, který by splnil mé požadavky a hlavně vydržel onu zátěž.

Děkuji

Areon
píše často
Příspěvky: 163
Registrován: 05 úno 2013 10:31

Příspěvekod Areon » 15 úno 2013 12:28

Zdravím,

Bohužel notebook co máš v odkazu je již za tuto cenu neprodejný, zastaralý (2011) a nedostatečně výkoný.

Podle toho co píšeš hledáš multimediální zařízení.

Tvé požadavky by mohl splnit následující NB :

http://www.alza.cz/lenovo-ideapad-z500- ... 374147.htm

Každopádně pokud NB je dlouhodobě v zátěži - hry, doporučuju koupit kovovou chladicí podložku, která výrazně zlepší chlazení NB.

Markus.bck
píše často
Příspěvky: 138
Registrován: 12 pro 2012 18:32
Bydliště: Praha

Příspěvekod Markus.bck » 15 úno 2013 13:06

Dobrý den, pokud opravdu využíváte notebook od rána do večera, tak by podle mě stálo za to si připlatit cca k 20 000,-
Kolem téhle ceny se dá sehnat už notebook s matným FullHD displayem a to by jste určitě při celodenním používání ocenil. (Hlavně bych doporučoval matný display! Pokud zíráte na lesklý display xx hodin denně říkáte si o problémy se zrakem + může vyvolávat bolesti hlavy)
Dobrou zkušenost mám s tímto notebookem:
http://www.alza.cz/asus-n56vz-s4380h-d380348.htm
Slušný FullHD (matný), podsvícená klávesnice, úžasné reproduktory a už slušně výkonná grafická karta.
Vzhledově vypadá taky pěkně a šasí je pevné. [několik pádu na zem (beton, lino) a notebook stále funguje bez problémů]

tady recenze stejného modelu pouze s i7, takže u i5 budou teploty nižší
http://www.notebookcheck.net/Review-Asu ... 305.0.html
HP EliteBook 8560w
HP ProBook 4540s
PC + 2x 24" LCD

Idaho
občas něco napíše
Příspěvky: 70
Registrován: 12 kvě 2009 11:28

Příspěvekod Idaho » 18 úno 2013 12:54

Já se v tom nevyznám, takže se musím zeptat :wink:
Jak se projevuje to, že ten RF je zastaralý ve srovnání s tím lenovem? Kromě grafiky tam žádný zásadnější rozdíl nevidím - víc ram, lepší procák.
Ten Asus - tam zas mi příjde, že ty teploty jsou až moc vysoké a i když vezmu v potaz, že s i5 to bude o něco nižší, tak mi to příjde stále dost a jediným tahákem je tam ten displej....
Tím samozřejmě nijak neshazuju vaše rady, jsem za ně vděčný, jen mi není pár věci jasných :)

Chladící podložku mám a používám

Markus.bck
píše často
Příspěvky: 138
Registrován: 12 pro 2012 18:32
Bydliště: Praha

Příspěvekod Markus.bck » 18 úno 2013 13:36

K Asusu - za vysoký teploty bych považoval 50°+, kterých s i5 nedosáhneš a hlavně testy měření teplot (Max. Load) jsou na notebookcheck.net opravdu hodně náročný a většina lidí notebook takhle nikdy nezatíží.. Pokud máš chladicí podložku, tak teplota není problém už vůbec. Asus má výhodu kromě displaye ještě tichý chlazení, reproduktory, podsvícenou klávesnici a grafickou kartu, která je výkonem úplně někde jinde než u RF511 (jediný mínus vidím v touchpadu, kterej mi opravdu nesedl)

Ten Samsung krom zastaralý grafiky má starší čipset, CPU (Sandy Bridge 32nm technologie) Navíc tu i7 stejně nevyužiješ.. A vyšší RAM je záležitost pár stovek a práce na pár minut.

To Z500 taky není špatná volba hlavně za ty peníze.. Jenom škoda toho displaye
HP EliteBook 8560w

HP ProBook 4540s

PC + 2x 24" LCD

Idaho
občas něco napíše
Příspěvky: 70
Registrován: 12 kvě 2009 11:28

Příspěvekod Idaho » 18 úno 2013 16:27

A ten rozdíl v chipsetu poznám?
I7 nevyužiji jako uživatel, nebo jako v rámci té konfigurace?
Já dělám povětšinou hodně věcí najednou, často rozbaluji velké soubory, běží mi hra, přitom něco sepisuju, dělám v dalších programech a ještě mi běží internet a na to je právě lepší procesor a ramky, ne? A tím se dostáváme k další věci - nehodlám se v tom šťourat abych přišel o záruku, nebo platit navíc aby se mi v tom šťoural někdo jiný :)
Grafika je mi víceméně šumák, i když samozřejmě by to chtělo něco lepšího, když už se to bude kupovat, ale rozhodující faktor to není.
U těch teplot, tam mám docela obavy, kouknuli se jak se mi během roků používání zahřívali minulé a současný notebook. Tiché chlazení je sice fajn, ale když budu muset mít zapnuté přidávné, tak to stejně nepoznám (nepředpokládám, že bych měl stroj, kterej by v létě nepotřeboval vypomoc). Ten asus spíš vyřadím, už je moc nad limit a ten touchpad vlevo bych nesnesl...

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10676
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 18 úno 2013 19:12

Já bych volil Lenovo Y500 za 19990kč.Bytelný,výkonný a tichý notebook.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 66 hostů