Levný NTB, nebo si připlatit?

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
freez
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 31 pro 2013 13:01

Levný NTB, nebo si připlatit?

Příspěvekod freez » 31 pro 2013 13:26

Dobrý den, řeším otázku, jestli koupit levnejší notebook třeba okolo 13k a koupit do něj SSD, aby to běhalo svižně, nebo jestli si připlatit okolo 10k a koupit něco pořádného. Mám ted starý NTB s Turionem X2 a na surfování dostačuje. V práci mám Latitude s FullHD IPS a zvykl jsem si na tu kvalitu i na rozmístění portu u zadní strany. Nechcu mít všechny USB pod rukama včetně kabelu k monitoru.
Takže nakonec asi budu muset připlatit, jinak mě čeká tragický HD displej a porty navržené debilem jako např. u Probooku 450.

zatím se mi nejvíc líbí tento:
http://www.czc.cz/acer-aspire-v5-573g-5 ... 55/produkt

IPS displej, LAN, HDMI a USB zezadu, nebo z boku u zadní hrany. Na NTBcheck ho chválí, jen nevím ten hluk od malých ventilátorů. Grafika je zbytečně silná, GT730 by stačila.

Může to být klidně i 17". Ale měl by být přístupný ventilátor kvůli vyčištění a M-sata by bylo také velké +.

Budu rád za každou radu a třeba jsem přehlídl nějaký model, který by +- vyhovoval.

Jirrick
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1681
Registrován: 04 pro 2010 19:37

Příspěvekod Jirrick » 31 pro 2013 17:08

To záleží na tom, jak (a jak často) chceš notebook využívat. Je to notebook jen pro tebe či to bude nějaký domácí sdíleny? Bude jen ležet doma, nebo ho chceš taky někam nosit? Používáš (můžeš používat) ten Latitude i doma?
Lenovo X1 Carbon Touch

* Dodržujte prosím :arrow: PRAVIDLA tohoto fóra *

freez
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 31 pro 2013 13:01

Příspěvekod freez » 31 pro 2013 17:50

Vesměs surfování, filmy, muzika a jednou za uherskej rok nějaká ta hra, nebo komprimace CD. Přenášení nejvíce jen v rámci baráku a notebook bude jen můj. Latitude mužu nosit domu jak chci, ale jezdim před 1h do práce busem a nechce se mi s tim tahat každý den přes Prahu a zapojovat to v práci.

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10672
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 31 pro 2013 19:58

No Acer zrovna nemá dobře přístupný ventilátor.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

OldStanda
občas něco napíše
Příspěvky: 32
Registrován: 09 zář 2013 07:57

Příspěvekod OldStanda » 01 led 2014 00:29

Rozebrat to jde, je tam sice dost šroubků, ale není to nepřekonatelné (měnil jsem HDD za SSD). A ty ventilátory nejsou malé a vešly se tam dva (díky absenci DVD mechaniky), takže nemusí kvílet jako jeden. Do otáček jdou jen při zatěži GPU, jinak o nich nevím.
Popisuju stejný NB, mám ho od září, to byl ještě o litr levnější.

freez
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 31 pro 2013 13:01

Příspěvekod freez » 01 led 2014 14:34

Já bych řekl, že líp přístupný už být nemůže, když pominu počet šroubků.
http://www.notebookcheck.net/fileadmin/ ... 573-24.jpg

OldStanda: já v diskuzi pod ním četl, že jak má uzké lopatky, že vydává spíš vysokofrekvenční zvuk. Jaký má v zátěži zvuk? K tomu SSD, proč jsi tam nedal M-Satový disk? Jinak jsi spokojen?

Zatím to vypadá, že pokud se neobjeví nějaký nový model, tak vede ten Acer, nic jiného nemůžu najít.

OldStanda
občas něco napíše
Příspěvky: 32
Registrován: 09 zář 2013 07:57

Příspěvekod OldStanda » 01 led 2014 16:43

Konstrukce ventilátorů v tenčích NB nemůže být jakákoliv, mě se právě líbí to rozložení mezi dva ventilátory, protože chlazení můžou zvládat s menšími otáčkami, než kdyby tam byl pouze jeden. Pro mě je ten hluk (jednoho + duhého) ventilátoru standardní šum, jako u většiny NB, ale už nemám sluch jako za mlada. Pokud je zátěž (CPU + GPU) přiměřená, tak se první rozjede ten pravý (z pohledu obrázku) a potom se připojí ten levý. Výrobce je Sunon, což je klasický dodavatel pro různé značky.
SSD jsem tam dával, protože jsem měl v PC jeden, co jsem mohl obětovat a vůbec nepotřebuju ukládat velké kvanta dat, jinak bych šel do mSATA.
A spokojen jsem viz. http://notebooky-forum.notebook.cz/view ... hp?t=38695 .

freez
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 31 pro 2013 13:01

Příspěvekod freez » 01 led 2014 17:30

Taky se mi líbí ty 2 ventilátory. Oddělené okruhy jsou výhoda, že procesor nezahřívá grafika a může bežet TB naplno. Na která straně je grafika a kde je procesor na tom obrázku? Při běhu na integrovanou grafiku, když je NV750 vypnutá, tak beží jen jeden ventilátor, nebo ta heatpie, co jde do obou chladičů jde od procesoru a běží pomalu oba? To už není tak důležité, jen mě zajímá, jak je to chlazení udělané.
Díky za odkaz.

OldStanda
občas něco napíše
Příspěvky: 32
Registrován: 09 zář 2013 07:57

Příspěvekod OldStanda » 01 led 2014 20:05

Na nízkých otáčkách to nemám důkladně prozkoumané, ale do otáček jde prvně pravý (v tu chvíli může levý jet v nízkých otáčkách) a poté levý. Heatpipe od CPU+GPU jde do obou ventilátorů a druhá jen do CPU. Ta logika, který dřív, jak moc by mohla jít měnit. Díval jsem se po nějakých utilitách např. http://www.computerbase.de/forum/showth ... ?t=1070494 , ale ještě jsem nic netestoval.

freez
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 31 pro 2013 13:01

Příspěvekod freez » 01 led 2014 21:15

Díky moc za odpověď. Zatím je to můj favorit.

Edit: Ještě se mi líbí tento model http://www.czc.cz/acer-aspire-v3-772g-5 ... 1=r17-17.9

Sice ty konektory mě štvou a ventilátor také není přístupný, ale má M-sata, místo na druhý HDD, výkonnejší procesor a tiché chlazení.

freez
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 31 pro 2013 13:01

Příspěvekod freez » 22 led 2014 14:33

Tak ten Acer neni dostupný a asi ani nebude, jak to tak vypadá, jen stále zdražuje. Někdo nějaké tipy, jako náhradu?


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 37 hostů