Pracovni ntb do 10tis

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
maxa
občas něco napíše
Příspěvky: 25
Registrován: 09 říj 2011 09:13

Pracovni ntb do 10tis

Příspěvekod maxa » 26 dub 2014 15:23

Název: Pracovní notebook

Cenová relace: max. 10 000 Kč

Použití: office, web, hudba, film. cokoli navic je jen +
primarne bude urceny ke studiu. pokud by zvladal cokoli navic, vyuziji to me deti, takze pridavna grafika by ladem nebyla, ale chybet taky nebude.

Mobilita: sem tam se prenese - preveze. nizzsi vaha je jen + . neni podminkou.

Kvalita konstrukce: zde nejaky rozumny kompromis. aby to uchazejicne vypadalo a vydrzelo. nemusi mi za 2 roky upadnout viko a vrzat jako stara kolena.

Uhlopříčka: asi 15" . mohl by byt i mensi, ale pozadavek je numericka klavesnice a dvouradkovy entr. takze jina volba asi nebude.

Další požadavky: pojede na nem W7, takze ntb bez OS nejlepe. nechci platit za neco, co nebudu pouzivat.
jsem ochoten uvazovat o vyssi cene u ntb ktery by sel rozsirit o SSD

poradte prosim nejlepsi pomer ceny, vykonu, kvality a mobility

v hledacku mam Lenovo IdeaPad G580 http://www.czc.cz/lenovo-ideapad-g580-d ... 373h33k8l5
je neco lepsiho treba s i3 za stejnou cenu a nebo neco levnejsiho stejne kvality ?

diky za jakekoli rady.

edit:
jeste jsem nasel tento ThinkPad Edge E530c http://www.bscom.cz/lenovo-thinkpad-edg ... g_d297479/
vyplati se vic ? zda se lepsi displey a mozna neni k zahozeni TrackPoint a je tenci. nema naopak grafiku, ktera u G580 asi stejne neni nic moc.

edit2:
pomalu zacinam zavrhovat TrackPoint, ale tento B590 http://www.czc.cz/lenovo-ideapad-b590-c ... 373h33k8l5 je levnejsi a ma take matny display, ktery by byl urcite prinosem pri praci na terase. tak nevim, zda B radu a nebo G radu. jaky je rozdil v pevnosti atd ?

maxa
občas něco napíše
Příspěvky: 25
Registrován: 09 říj 2011 09:13

Příspěvekod maxa » 30 dub 2014 09:20

dekuji vsem, kdo mi zde poradili. :?

nakonec jsem se rozhodoval mezi dvema Lenovo IdeaPad G580. jeden si3 3110M za 10K a druhy s Pentium 2020M+GeForce 710M za 9K. oba nabizeji daleko vice vykonu nez bude dnes treba....ale kdo vi, co bude treba za rok. rozhodovani to bylo nelehke.

objednan G580 s i3 za 10tis http://notebooky.heureka.cz/lenovo-g580-59-401536/

B590 se mi nelibil konstrukci. budi velmi laciny dojem.

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10673
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 30 dub 2014 09:29

G580 je vcelku dobrá volba.(ale spíše na domáci použití) Ovšem paradoxně Bčko je na práci vhodnější.Jinak i ProBook od HP je vhodná volba.
Naposledy upravil(a) roman2277 dne 30 dub 2014 09:31, celkem upraveno 1 x.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 30 dub 2014 09:29

Gčka podle mě vůbec dobrá volba nejsou, když vezmu v potaz, jak často jim praskaj ty chatrný klouby.
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

maxa
občas něco napíše
Příspěvky: 25
Registrován: 09 říj 2011 09:13

Příspěvekod maxa » 30 dub 2014 13:03

sem tet opravdu stastny za vase reakce, jak je co naprd a jake ma slabiny.
kde jste spali pred 5-ti dny ?

notasy sem si obhledl v kamenych obchodech. konfigurace stejna, takze musi mit stejne vyuziti. rozdil muze byt jen ve zpracovani a podani napr zvuku ci wifi. tady nikdo zvas neporadil :( Bcko je plastak ze ktereho me boleli ruce uz jen pri pohledu. neprijemne ne dotek. ani cena ani matny display me jako prednost nepresvedcili. nakonec i ten lesklej je snad lepsi.

co se tyka zpracovani, tak nikde sem se o praskajicich pantech nedocetl. jen snad ze ma horsi wifi a nic moc zvuk. neopak sem cetl, ze spracovani Gcek je z tech levnych smejdu na te lepsi urovni. lenovo ma snad i za lonsky rok nejnizsi pocet reklamaci obecne.

budu doufat, ze sem neslapl vedle.

vavroň
guru
Příspěvky: 686
Registrován: 01 led 2013 14:03
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod vavroň » 30 dub 2014 13:20

Musíš to brát tak, že za reakce na foru není nikdo placený, všcihni moderátoři to dělají ve svém volném čase :wink:
NB: MSI GX660 (stock + i7 840QM & 8GB RAM), MSI GS70 2QE (i7 4710 MQ + GTX 970M)
PC: i7 6900K + MSI GTX 1080..

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 30 dub 2014 14:02

maxa píše:co se tyka zpracovani, tak nikde sem se o praskajicich pantech nedocetl. jen snad ze ma horsi wifi a nic moc zvuk. neopak sem cetl, ze spracovani Gcek je z tech levnych smejdu na te lepsi urovni. lenovo ma snad i za lonsky rok nejnizsi pocet reklamaci obecne.


Chce to lépe hledat. Při správném dotazu do googlu to na tebe vyhodí zkušenosti lidí, co jim to praská, podezřele častou nabídku originálních kloubů a návody, jak si to vyměnit doma bez servisu. Kus, co mám ve svém okolí, už byl s panty na reklamaci dvakrát, teď praskly potřetí, ale už je to po záruce, takže smůla.

Vlastně nevím aktuálně o jiných noteboocích, kde by se řešily tolik panty, jako právě u IdeaPad G.

Čímž ti samozřejmě nechci nic rozmlouvat...

----

Ad odpovědi. Hledej chybu u sebe - já třeba ten příspěvek poprvé nedočetl kvůli tomu, jak je napsaný (velká písmena, čárky atd). Někdo sem zas chodí jen některé dny v týdnu. Pokud jsi napsal v sobotu, tak byla šance, že si to aspoň někdo přečte, až v pondělí... měl jsi tomu dát aspoň týden, pokud jsi chtěl kvalitní rady. Ber to jako zkušenost s tím jak fungují fóra, kde ti lidé radí ve svém volném čase bez nároku na honorář.
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

maxa
občas něco napíše
Příspěvky: 25
Registrován: 09 říj 2011 09:13

Příspěvekod maxa » 30 dub 2014 14:54

ntb je objednan, takze uz ho asi vezmu, ale jdu kouknout na ty panty.
kdybych mel do googlu davat jakoukoli moznou zavadu, tak bych tyden nedelal nic jineho a stejne bych cosi prehledl.

jinak psal sem to vikendu a cekal sem odpoved az v pondeli, ale dnes je streda. vim jak to na forech chodi a ze to lide delaji ve svem volnem case. nejsem na foru poprve a jinde i ja sam radim, pokud vim o cem mluvim. nikdo nezna vsechno. tady mi to ale prijde, ze chcip pes.

nicmene dekuji i za pozdni rady a omlouvam se za styl pisma. pisu vsema dvema ukazovaky a jsem technicky deformovan

maxa
občas něco napíše
Příspěvky: 25
Registrován: 09 říj 2011 09:13

Příspěvekod maxa » 30 dub 2014 15:40

asi jsem uplnej analfabet a neumim pouzivat ani google.
klouby/panty/lenovo/zavady/vady + G580...jakakoli kombinace ve vyhledavani mi nic nenajde. pouze obchody s nahradnimy dily a servisy. vlastne bych kecal...google mi hodil 2 odkazy sem forko, ale ani to se netykalo primo G580. a ze by se tak hojne prodavali ? skoro problem je sehnat, ale asi jsou vyprodany ;)

prosim o nejake odkazy pro tak beznou zavadu. diky

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10673
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 30 dub 2014 16:07

maxa píše:sem tet opravdu stastny za vase reakce, jak je co naprd a jake ma slabiny.
kde jste spali pred 5-ti dny ?

notasy sem si obhledl v kamenych obchodech. konfigurace stejna, takze musi mit stejne vyuziti. rozdil muze byt jen ve zpracovani a podani napr zvuku ci wifi. tady nikdo zvas neporadil :( Bcko je plastak ze ktereho me boleli ruce uz jen pri pohledu. neprijemne ne dotek. ani cena ani matny display me jako prednost nepresvedcili. nakonec i ten lesklej je snad lepsi.

co se tyka zpracovani, tak nikde sem se o praskajicich pantech nedocetl. jen snad ze ma horsi wifi a nic moc zvuk. neopak sem cetl, ze spracovani Gcek je z tech levnych smejdu na te lepsi urovni. lenovo ma snad i za lonsky rok nejnizsi pocet reklamaci obecne.

budu doufat, ze sem neslapl vedle.
Za prvé nejsme placená poradna.A za druhé minulý rok Lenovo mělo fatální zmetky už z výroby.Nejhorší ze všech výrobců.Tuto značku bych v současnosti vůbec nekoupil.Asi tak.
EDIT: ProBook od HPčka je kvalitou úplně jinde než Gčko od Lenova.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

keoanu
občas něco napíše
Příspěvky: 82
Registrován: 09 lis 2009 20:11

Příspěvekod keoanu » 30 dub 2014 16:17

maxa píše:asi jsem uplnej analfabet a neumim pouzivat ani google.
klouby/panty/lenovo/zavady/vady + G580...jakakoli kombinace ve vyhledavani mi nic nenajde. pouze obchody s nahradnimy dily a servisy. vlastne bych kecal...google mi hodil 2 odkazy sem forko, ale ani to se netykalo primo G580. a ze by se tak hojne prodavali ? skoro problem je sehnat, ale asi jsou vyprodany ;)

prosim o nejake odkazy pro tak beznou zavadu. diky


Nemam moc prehlad, ale co som namatkovo nasiel, tak G seria mala naozaj vela problemov s pantami, [zdroj]
Nicmenej okazy sa tykaju najma starsich generacii...
Nejake vlakno o G580 pantoch som nasiel tu, kde spociatku vyzera, ze ten problem bol rieseny, ale nakoniec podla poslednych prispevkov sa nevyriesil, a teda aj G580 podla toho trpi nekvalitnymi pantami...
Ak by si mal pochybnosti, tak kludne mozes este vratit notebook bez udania dovodu do 7/14 dni, neviem ako to je teraz v CZ...

P.S.: Klidek chlapci :wink: , ved o nic nejde.

maxa
občas něco napíše
Příspěvky: 25
Registrován: 09 říj 2011 09:13

Příspěvekod maxa » 30 dub 2014 16:45

keoanu píše: Ak by si mal pochybnosti, tak kludne mozes este vratit notebook bez udania dovodu do 7/14 dni, neviem ako to je teraz v CZ...



proto se snazim o tem cokoli co nejrychleji zjistit. bohuzel ale nikde nic

zajimave ze do tet sem na lenovo nikde neslysel krivy slovo. pa naopak na HP a acer. osobne bych sel do asusu, ale nemaji to co chci...a to je plnohodnotny procak a ne Ucka :-(

co bylo..to bylo. kazde firme se obcas neco nezadari a mozna prave proto maji tet lenova nizsi cenu. budu doufat, ze se poucili a chyby opravili.

keoanu
občas něco napíše
Příspěvky: 82
Registrován: 09 lis 2009 20:11

Příspěvekod keoanu » 30 dub 2014 17:50

Asi si uz pozeral recenzie, ale par pridam, pod nimi su aj komentare, mozno sa nieco z toho dozvies, [lenovoblog], [notebookreview],[notebookcheck].

Potom mozes skusit aj na fore notebookreview [zdroj]

Ja osobne som si nevedel vynachvalit moj starucky Thinkpad R61, ale momentalne by som ja osobne do Lenova nesiel, ale to myslim radu Thinkpad, consumer rady (Ideapad, Essential) nepoznam, tak nemozem posudit...Kazdopadne drzim palce, aby sa vyber, uz akykolvek, podaril a notebook sluzil co najdlhsie...

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 01 kvě 2014 10:54

maxa: Pohybuju se mezi lidma, co tyhle stroje prodávaj a servisujou a vyřešené to opravdu není.
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

Zax19
píše často
Příspěvky: 448
Registrován: 30 čer 2008 14:03

Příspěvekod Zax19 » 01 kvě 2014 13:45

Já jsem měl dost práce takže jsem to nějak minul, ono navíc když na podobnou otázku odpovídáš několikrát do měsíce, tak to na tebe trochu vleze :).

Uvidíš, jak ti ten Thinkpad příjde na omak. osobní zkušenost nemám, ale doporučovaný je třeba tenhle http://www.czc.cz/hp-probook-450-cerna/133871/produkt
Lenovo Legion 5-17ACH6H; DELL Inspiron 7720 SE, Toshiba Satellite Pro A300-15V


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: MethrenVox a 24 hostů