NTB do 25k bez DPH???

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
P.O.B
občas něco napíše
Příspěvky: 16
Registrován: 16 říj 2007 11:11
Bydliště: Třinec

NTB do 25k bez DPH???

Příspěvekod P.O.B » 16 říj 2007 11:48

Zdravím...

Sháním NTB, jak jinak :D Měl by zvládat docela dost, Corel X3, Indesign CS2, Photoshop 7... Většinou naráz spuštěné... O hry mi ani tak moc nejde... Prostě pracovní nástroj... Nejlépe XPp + Office 03, ale ty si tam stejně dám i tak... Takže pokud bude bez OS, tím líp...

Jinak jediná hranice je těch 25k bez DPH (bohužel "jenom")

Několik jsem si jich vybral...

http://www.computershop.cz/produkt/fsc- ... p/?flist=1 Fujitsu-Siemens Amilo Xi

http://www.computershop.cz/produkt/ntb- ... t/?flist=1 MSI GX710PX

http://www.computershop.cz/produkt/asus ... p/?flist=1 ASUS F3KA

http://www.computershop.cz/produkt/tm57 ... s/?flist=1 Aspire 5720

Osobně mě zaujal ten MSI (i kvůli num. klávesnici), ale pak sem zjistil,
že C2D T7300 s 1GB RAM bude asi o něco lepší než T X2 s 2GB.
Další věc je grafika, GF8600 vs. ATI HD2600?...
(podle testů ve FAQ to bude asi jedno, ale u MSI se píše, že je ATI samostatná, je to velký rozdíl?)

Co by jste volili z tohohle kvarteta, popř. něco jiného?

Díky all za rady :lol:

Solitary
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3046
Registrován: 28 čer 2007 13:19

Příspěvekod Solitary » 16 říj 2007 15:35

Kdyz nechces hrat hry, tak na co dedikovane grafiky jako jsou Geforce8600 nebo ATI HD2600?

P.O.B
občas něco napíše
Příspěvky: 16
Registrován: 16 říj 2007 11:11
Bydliště: Třinec

re:

Příspěvekod P.O.B » 16 říj 2007 17:19

njn... neříkám, že si občas nedám nějaké to rozptýlení, ale nemusí být, tak co tedy navrhuješ?

A propo bude to i sloužit pro multimediální prazentace a tam nějaký grafický výkon potřebuju... Navíc tyhle grafiky jsou u všech těch NTB, a když už kupuju něco do budoucna (tak 3 roky minimálně bude muset jet na 100%) tak proč nekoupit to nejlepší teď, ne...

alfah4ns
guru
Příspěvky: 7116
Registrován: 05 kvě 2007 15:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod alfah4ns » 16 říj 2007 20:04

8600m-gt = +/- hd2600, neni tam nejaky extra velky rozdil...
mno nejlepsi....ale uvedom si, ze si v cenove kategorii, kde se musis rozhodnout: vysoky hruby vykon, nebo kvalita....to ze ma ntb "herni" grafiku, je sice pekne, ale kdyz ji nevyuziju (jako ze nevyuzijes, napr. u photoshopu se o vse stara hl.cpu a velka ram, grafka jen renderuje), tak radsi vezmu neco se slabsi graf.s vetsi kvalitou, pokud nechces mit ntb jen doma na stole...

osobne bych zainvestoval do nejakeho business hp (6710b) s WSXGA+ (1280/800 je na grafiku krute malo) a 2GB ram (aby ses vesel, tak klidne vem neco s 1GB v jednom modulu a dalsi gb prikoupis)

tu ho mas:
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=45994
kazdy velky byk byl jednou tele
Latitude D630, C2D T7250, 3GB RAM, 14.1 WXGA+, Quadro 135m, Intel 520 60GB + Samsung 640GB/D-Bay, Win7pro 64bit, 9čl baterie, dock + LCD NEC 20WGX2 pro

Solitary
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3046
Registrován: 28 čer 2007 13:19

Příspěvekod Solitary » 16 říj 2007 22:00

No, pokud nejsi naruzivy hrac nejnovejsich her, tak pro dobre rozptyleni krasne staci ty integrovany, ono se tam leccos spustit da... HL2 na takove X3100 od Intelu nebo X1250 od ATI spustis uplne v pohode se slusnyma detailama.
Jinak nevim co za multimedialni prezentace myslis, ale pokud se nejedna o nejaky hodne narocny 3D animace tak se o vse stara stejne procesor.
Kdyz uz neco kupujes do budoucna a zvlast na 3roky nonstop prace... tak bych uz tu dedikovanou nebral tuplem, to ze to bude notes za 25 s takovouhle grafikou znamena, ze to nebude zrovna nejvetsi kvalita pod sluncem(nechci hned zatracovat levne notebooky, ale takovy je fakt - nekde se setrit dycky musi) tak ti moc nevydrzi, ty grafiky oproti integrovanym hrejou vic a vic zerou baterii... takze ta teplota za ty roky bude znat na tom stroji, zvlast kdyz to bude nejaky levny mrmla se spatnym chlazenim - zrovna to Amilo myslim, ty sou tim docela znamy ze topej nadstandartne. Asus a jeho F3 tez, (mozna tahle F3KA je lepsi, ale neverim tomu)
Takovy ty veci jako Photoshop a dalsi kreslici aplikace vyuzivaji predevsim CPU.
Plus jak zminil alfah4ns... na grafickou praci je 1280x800 dost malo a to HP nejenze ma to rozliseni vyssi, ale v ramci moznosti ten displej samotny je kvalitnejsi nez normalne. (porad je to ale smejd, v notesech pomalu nic jineho sehnat nejde a v tyhle cenovy relaci uz na stoprocent ne... musel bys tu cenu tak minimalne zdvojnasobit :) a podivat se po nejakem Thinkpadu s IPS panelem, ktery se myslim stejne uz nevyrabeji ;) ) a taky je to HP docela kvalitne provedeny a rozhodne bych mu ty tri roky veril.

pavelm
občas něco napíše
Příspěvky: 1
Registrován: 17 říj 2007 10:33

Jedině IBM nebo HP

Příspěvekod pavelm » 17 říj 2007 10:49

HP nebo IBM - jiné zkratky nebrat :) Osobně jsem byl hodně spokojen s Z60m, ale ten je trochu dražší. Kamarádi si pochvalují IBM R60 i IBM R61. I když mě odešel jednou displej, záruka proběhla v pohodě a jinak jsem žádné potíže neměl.

Srovnání tu: http://notebooky.heureka.cz/srovnani-pr ... rw-w-b-vb/

BTW: Teď jsem pořídil tablet od HP a to radši nebrat :)

P.O.B
občas něco napíše
Příspěvky: 16
Registrován: 16 říj 2007 11:11
Bydliště: Třinec

Příspěvekod P.O.B » 17 říj 2007 11:25

Zkusil jsem konfigurátor Barbone za 24k mi vylezlo tohle:

Chipset: Intel 965GM
Procesor: Intel Core 2 Duo T7500 2,20GHz 4MB 800MHz Merom
paměti: 2x SODIMM DDR2 2048MB 667MHZ BAR TRANSCEND CL5 STANDARD
grafická karta: Intel X3000
pevný disk: SEAGATE MOMENTUS 100GB 2,5'' SATA 7200RPM 8MB
LCD: 15,4 Wide, WXGA (1280 x 800), Glare
Ostatní: Mechanika Super Multi DVD RW, čtečka paměťových karet, fire-Wire IEEE 1394, S-Video, VGA out, 4x USB2.0, BT modul, WiFi: INTEL Wireless-N 4965 A/B/G/Draft-N WLAN Mini-PCIE pro Santa Rosa platform

Co vy na to?

P.S.: jak moc velký je rozdíl mezi mezipamětí L2 1MB, 2MB a 4MB?


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: MethrenVox a 99 hostů