Nový NB - Jak casto vam spina ventilator u NB?

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
czervv
občas něco napíše
Příspěvky: 25
Registrován: 02 lis 2007 15:14

Nový NB - Jak casto vam spina ventilator u NB?

Příspěvekod czervv » 06 lis 2007 17:55

Zdravím,

jsem vlastníkem HP 6715s a zdá se mi, že ventilátor i v poměrně klidovém stavu (procesor není moc vytěžován) spíná často, tj. jednou za 2-3min, ikdyž jen surfuju po netu apod. NB obsahuje Turion X2 TL-58. Je to normalni? jake mate zkusenosti z vasim NB? Uvazuju o tissim NB a jeho koupi. Diky

peter125

Re: Nový NB - Jak casto vam spina ventilator u NB?

Příspěvekod peter125 » 06 lis 2007 18:34

Ja mám Asus F3KA a mám tam procesor Turion X2 TL-60 a zapína sa väčšinou iba pri hrách.

gdak
píše často
Příspěvky: 186
Registrován: 04 srp 2007 01:32
Bydliště: Český Krumlov

Příspěvekod gdak » 06 lis 2007 19:31

Mě větrák prostě nezapíná, takže absolutní ticho... Párkrát se sepnul během nějakýho hraní ale to bylo tak jednou dvakrát za hodinu a jen tak na 3-5s. Při normální práci fakt zřídka kdy, nebo spíš nikdy.
Sony Vaio FE49vn, T5500, 1GB RAM, 120GB HDD, nVidia Go 7400

Spirit
píše často
Příspěvky: 308
Registrován: 09 říj 2007 03:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Spirit » 06 lis 2007 22:31

to vsetko predsa zalezi na pouzitom cpu a hlavne grafike. Herne NB s vykonnejsimi grafikami spinaju fan aj v kludovom stave. aspon vseobecne povedane. Dost zalezi na pouzitom koncovom stupni chladenia - plocha na konci heatpipe. U kamosovho FS s T56 a 7600go je chladenie neskutocne poddimenzovane, vnoci sa neda ani kukat poriadne film na tom booku, fan sa raz za cca 3-5min zapne na full otacky a dost je to otravne. Ako pisem aj v kludovom stave, ked len surfuje ci pocuva hudbu. V zatazi dosahuje jeho geforcka 105 stupnov a ked sme otvorili sasi jeho NB, tak sice som kompletne ukoncenie chladenia grafy nevidel, vsetko nasvedcovalo tomu, ze aktivne je chladeny iba CPU (malicke rebrovanie na konci HP ktore prefukuje fan) a grafika je chladena pasivne, co by vysvetlovalo jej vysoku teplotu v zatazi.

moja Toshiba (chvalabohu) je minimalne tak pazrava ako spolubyvajuceho fujitsu siemens, ale v klude je tichucka a v zatazi (pri hrani hier) sa fan sice rozbehne, ale je podstatne tichsi nez ten FS.
takze vsetko zalezi od pouziteho chladenia. ;)
Toshiba A200 1M8: C2D 7100, 4GB RAM, HD2600 500/400, 160GB,
SB X-fi Surround 5.1, Logitech Z-2300 + G51, Razer Lachesis + Steelpad Qck


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 74 hostů