notebook do 8000kč

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
alfah4ns
guru
Příspěvky: 7116
Registrován: 05 kvě 2007 15:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod alfah4ns » 09 bře 2010 21:22

Rozy:
nevím proč, kupování přes internet je určitě výhodnější díky právu na vrácení zboží do 14 dnů bez udání důvodu, takže máš 2 týdny na odzkoušení (pouze fyz.osoby).
A reklamace je výhodnější řešit přímo se servisním zastoupením výrobce, je to rychlejší (obchod by jim to i tak musel poslat a šlo by to o 1 článek delší cestou).
Vpodstatě k prodejci si půjdeš až při 3tí stejné / 4té různé závadě pro vrácení peněz.
Tady hrozí pouze to, že pokud obchod zkrachuje, tak ti třeba za rok a půl ty peníze nemá kdo vrátit.

Jinak nejlevněji - no, naťukej si to na zbozi.cz a ono ti to najde nejlevnejší eshop. Akorát dej bacha na goigacomputer apod., které prodávají dovozové zboží ze zahraničí. Nemusí mít záruku - viz výše.

Osobně doporučuji nějaký zavedený eshop s delší tradicí. Alfa není špatná, sám v ní občas nakupuju a nikdy jsme s ní neměl problémy. Nabídku notebooků má ale docela malou.
dobré jsou třeba czc.cz, mironet.cz...
czc je možná o nějakou tu stovku dražší, než alfa, ale výběr je dost o něčem jiném.
kazdy velky byk byl jednou tele
Latitude D630, C2D T7250, 3GB RAM, 14.1 WXGA+, Quadro 135m, Intel 520 60GB + Samsung 640GB/D-Bay, Win7pro 64bit, 9čl baterie, dock + LCD NEC 20WGX2 pro

Rozy
píše často
Příspěvky: 110
Registrován: 02 bře 2010 12:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Rozy » 09 bře 2010 21:31

alfah4ns píše:Rozy:
nevím proč, kupování přes internet je určitě výhodnější díky právu na vrácení zboží do 14 dnů bez udání důvodu, takže máš 2 týdny na odzkoušení (pouze fyz.osoby).
A reklamace je výhodnější řešit přímo se servisním zastoupením výrobce, je to rychlejší (obchod by jim to i tak musel poslat a šlo by to o 1 článek delší cestou).
Vpodstatě k prodejci si půjdeš až při 3tí stejné / 4té různé závadě pro vrácení peněz.
Tady hrozí pouze to, že pokud obchod zkrachuje, tak ti třeba za rok a půl ty peníze nemá kdo vrátit.

Jinak nejlevněji - no, naťukej si to na zbozi.cz a ono ti to najde nejlevnejší eshop. Akorát dej bacha na goigacomputer apod., které prodávají dovozové zboží ze zahraničí. Nemusí mít záruku - viz výše.

Osobně doporučuji nějaký zavedený eshop s delší tradicí. Alfa není špatná, sám v ní občas nakupuju a nikdy jsme s ní neměl problémy. Nabídku notebooků má ale docela malou.
dobré jsou třeba czc.cz, mironet.cz...
czc je možná o nějakou tu stovku dražší, než alfa, ale výběr je dost o něčem jiném.


No tak já bych určitě taky kupoval online. Jen sem se špatně vyjádřil. Já mám rád když si to můžu objednat a osobně vyzvednout někde poblíž něž si to nechat poslat PPL nebo nedejbože Českou Poštou a.s. Záruka tma je stejné a můžeš se na leccos poptat apod.
Asi deformace většího města - Brno. Jako někde v Koťehůlkách Brod asi nebudu shánět notebook v "Elektru u Franty" to fakt ne ;)
MSI GE72, i7 5700HQ , 8GB RAM, GTX 960M, SSD 128GB + 1TB 7200ot HDD

azbuka90
občas něco napíše
Příspěvky: 21
Registrován: 31 srp 2009 07:53

notebook do 8000kč

Příspěvekod azbuka90 » 09 bře 2010 21:43

No , ale abys věděl já bydlím v malé obci tak tám asi nebude počitačový obchod.

Gidy
občas něco napíše
Příspěvky: 91
Registrován: 25 lis 2009 19:42
Bydliště: Nový Jičín/Ostrava

Příspěvekod Gidy » 09 bře 2010 21:51

K té dopravě Rozy: pracoval jsem v jedné nejmenované přepravní společnosti jako brigádník a povím ti jedno, je uplně jedno jestli to kupuješ v kameném obchodě nebo v z netu. do toho kameného obchodu to museli nějak dovést a z 99% mají obchody smlouvy s externími přepravci a tam je to banda lidí s průměrným až nizkým iq kdy jsem zažil že si normálně kopali s krabicí ve které chodili notebooky od asusu, takže z tohodle pohledu tak i tak se to dostane do rukou blbečků, ale je pravda že v kameném obchodě podstoupí tuhle trasu jenom jednou, zatímco z eshopu dvaktrát(na sklad, k zákazníkovi).... :roll:
A já osobně jsem neměl problémy s českou poštou, a to jsem si celý T-rex 600n - hračka za 50 tis ze světa rc modelů.... nechal poslat přez půlku světa a na českou poštu byl naprostý spoleh a i dokonce se s nima dá domluvit, že ti zavolají že zásilku máš na poště. :idea:
HP dv6000 momentálně hledám nového draka.
Lenovo Y560 - pokud na něj nebudu muset čekat půl roku.

Rozy
píše často
Příspěvky: 110
Registrován: 02 bře 2010 12:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Rozy » 10 bře 2010 09:35

No jak kdy jako mě přímo se to nestalo ale kamoš si objednával z USA taky drahý zboží a ČP ho nezastihla doma tak mu to hodila přes plot na dvorek a do schránky mu napsala že má zboží u popolnice. Naštěstí se tomu nic nestalo ani to nikdo nečórnul, ale ten přístup.
MSI GE72, i7 5700HQ , 8GB RAM, GTX 960M, SSD 128GB + 1TB 7200ot HDD

RaimoK
občas něco napíše
Příspěvky: 79
Registrován: 18 lis 2008 16:44

Příspěvekod RaimoK » 10 bře 2010 15:23

a nebude lepší si našetřit ještě tak 2 tisíce a pak teprve začít vybírat... za takový rozpočet co máš jsou naprosto tragické konfigurace... to už raději nějaký netbook, fakt!

kdybys přihodil jóó třeba jen tisícovku tak třeba na czc http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=68665 .. Dual Core na 2,1GHz, 2GB ram, 250gb disk, bt, wf, atd.. dokonce i webka!

btw: ale ale diskuze o poště.. já bych mohl napsat knihu.. :-/
HP 6540b, repro: Logitech Z-5500 (505W)

Sheep-Master
píše často
Příspěvky: 321
Registrován: 21 čer 2009 23:17

Příspěvekod Sheep-Master » 10 bře 2010 22:17

určitě pošetři, přihod 3 litry a máš tohle dělo kterýmu nesahá asus ani acer v dané cenové kategorii ani po kotníky:
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=71013
//jinac za 8 litrů bych se kouknul po bazaru po nějakém lenovu R,T 61... http://pc.bazos.cz/inzerat/5474525/IBM- ... hovaly.php
nebo business třídě od HP:
http://pc.bazos.cz/inzerat/5445575/HP-C ... specha.php
neob dell:
http://pc.bazos.cz/inzerat/5445884/Mana ... ukaNBD.php
spousta z nich má ještě pár měsíců záruky....
Lenovo W500 + Win 7 ultimate

azbuka90
občas něco napíše
Příspěvky: 21
Registrován: 31 srp 2009 07:53

notebook

Příspěvekod azbuka90 » 11 bře 2010 14:29

Díval jsem se na e-bay a tám mají hp compaq 615 za 8500kč + 800 doprava


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti