DELL Inspiron N5010

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10673
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 28 zář 2010 10:04

Zvolil bych Dell.Má rychlejší HDD a podstatně výkonnější GK.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

bukowski634
občas něco napíše
Příspěvky: 10
Registrován: 09 zář 2010 17:30

Příspěvekod bukowski634 » 28 zář 2010 11:49

alfah4ns píše:FHD na notebooku s jedním HDD? no, nevím, nevím...
Při pomyšlení, že zachycené video z mé miniDV kamery v PALu (720x576px) má dat. tok 3-4MB/s a že FHD má cca 6-7x více px, očekávám dat tok několik desítek MB/s.


tak mě to docela příjemně překvapilo - v sony vegas 9.0e 64bit jede náhled vcelku plynule (lehký trhání tam je, ale nic, co by vadilo práci), 9min AVCHD video 1920x1080 50i s datovým tokem 17Mbps to při volbě default template (několik klipů bez přechodů + druhá audio stopa)renderuje cca 25minut

procesor se zahřívá v průměru 47-50 stupňů (měřeno speedfanem) - tu a tam to přelezlo 50, maximální teplota, co jsem viděl, 54 stupňů) - ještě jsem zkoušel v power managementu snížit výkon procesoru a tam pak nebyl problém za cenu delšího renderování snížit teplotu procesoru na 30-40 stupňů podle stupně omezení výkonu.

takže pokud jde o občasný střih videa, tak to myslím průchozí bude :)

bych zbytečně netrápil jeden disk, tahal jsem data z druhého pc pomocí síťového kabelu - tam nevím, jaký je rozdíl proti externímu disku přes usb.

celkově mi přijde, že ntb se mnohem víc zahřívá u náročnějších her, kdy topí jak GK, tak procesor, než když zpracovávám video, kde jede na plno jen procesor.

mimochodem existuje nějaký program na monitoring, který by ukládal historii do logu? chtěl bych si vyzkoušet různý nastavení u tý Mafie 2 jak se to projeví na zatížení pc a grafický karty - třeba ten speedfan mi atinu nerozpozná vůbec.

abignale
občas něco napíše
Příspěvky: 7
Registrován: 09 říj 2010 23:40

ne takovy jak sem cekal

Příspěvekod abignale » 30 říj 2010 20:07

tak sem si ho koupil, tu verzi s i3-370m a nevim nevim jestli si ho necham(mam ho par dni), k vykonu nic nemam ten je takovy jaky sem cekal,
obrovske vytky mam vsak k sasi- kyve se mi baterka, i trochu na jedne strane povyjizdi, plast nad baterkou jde velmi lehce promacknout, pod displejem stejne tak, napravo od klavesnice se ten ,asi kovovy, dil prohyba,

ale nevic me stve adapter, ve kterem praska jako kdyz odletaji jiskry pri svarovani se vzurstajici intenzitou v zavislosti na tom co delam(pri pustene hudbe naplno porad slysim)

mozna sem jen chytil jen spatny kus ale stejne

a tak se chci zeptat jestli by to u toho novyho pavilionu bylo lepsi. diky

Smajda

Příspěvekod Smajda » 31 říj 2010 13:22

bukowski634 píše:tak mě to docela příjemně překvapilo - v sony vegas 9.0e 64bit jede náhled vcelku plynule (lehký trhání tam je, ale nic, co by vadilo práci), 9min AVCHD video 1920x1080 50i s datovým tokem 17Mbps to při volbě default template (několik klipů bez přechodů + druhá audio stopa)renderuje cca 25minut

procesor se zahřívá v průměru 47-50 stupňů (měřeno speedfanem) - tu a tam to přelezlo 50, maximální teplota, co jsem viděl, 54 stupňů) - ještě jsem zkoušel v power managementu snížit výkon procesoru a tam pak nebyl problém za cenu delšího renderování snížit teplotu procesoru na 30-40 stupňů podle stupně omezení výkonu.

takže pokud jde o občasný střih videa, tak to myslím průchozí bude :)

bych zbytečně netrápil jeden disk, tahal jsem data z druhého pc pomocí síťového kabelu - tam nevím, jaký je rozdíl proti externímu disku přes usb.

celkově mi přijde, že ntb se mnohem víc zahřívá u náročnějších her, kdy topí jak GK, tak procesor, než když zpracovávám video, kde jede na plno jen procesor.

mimochodem existuje nějaký program na monitoring, který by ukládal historii do logu? chtěl bych si vyzkoušet různý nastavení u tý Mafie 2 jak se to projeví na zatížení pc a grafický karty - třeba ten speedfan mi atinu nerozpozná vůbec.


Zdravím,

Díky za info o výkonu.
chtěl bych se tě zeptat (když už jsi šťastlivec a máš ho), jak to vypada s těma ostatníma věcma, jako je robusnost, kvalita příslušenství, barvičky displaye, "rozkmit" displaye atd., asi víš co mam na mysli :)

K té grafice - jak to vydíš s výkonem? Podle ntbcheck
( http://www.notebookcheck.net/ATI-Mobili ... 697.0.html )
je to docela dělo (samozřejmě v cenové kategorii), mojí dosavadní grafiku 9600M GT to v těch jejich statistikách trumfuje, ale radši se ptám, jak to skutečně je :-)
Díky za odpovědi :)

BTW: ke tvé otázce, log přímo nenabízí, ale záznam teploty ti poskytne třeba everest, kdyz chces zjistit max. teplotu, ta je ve statistice. A pak je tam i graf, docela užitečné :) Ale bohužel ukládat to asi neumí :-(

mgp
občas něco napíše
Příspěvky: 53
Registrován: 07 bře 2010 12:41

Příspěvekod mgp » 31 říj 2010 16:39

Doporučuju funkci hledat, už se tu na více místech probírá.
Výkon posuď sám, 3dMark06 7300 a po přetaktování o 200 na jádře i paměti gr. 9200 bodů.

Smajda

Příspěvekod Smajda » 31 říj 2010 22:06

mgp píše:Doporučuju funkci hledat, už se tu na více místech probírá.
Výkon posuď sám, 3dMark06 7300 a po přetaktování o 200 na jádře i paměti gr. 9200 bodů.

Funkci hledat sem použil, ale bohužel nic o hodnocení v 3dm06 sem nenašel :roll:
Můžeš mi, prosím, poslat odkaz na to místo, kde se píše o 7300? :)
A sry mou hloupost, že sem o tom nic nenašel :shock:

mgp
občas něco napíše
Příspěvky: 53
Registrován: 07 bře 2010 12:41

Příspěvekod mgp » 01 lis 2010 10:42


Smajda

Příspěvekod Smajda » 01 lis 2010 21:50

mgp píše:Tak třeba v tomto vlákně:
http://notebooky-forum.notebook.cz/view ... c&start=60


Díky :wink:

abignale
občas něco napíše
Příspěvky: 7
Registrován: 09 říj 2010 23:40

Příspěvekod abignale » 02 lis 2010 21:34

chtel bych se zeptat jestli se vam nekomu u della n5010 vysunuje baterka me totiz ano a nevim jestli je to normalni
je to tak o 1 az 2 milimetry na jedny strane protoze tam to neni jisteno pruzinkou
diky za odpoved

mgp
občas něco napíše
Příspěvky: 53
Registrován: 07 bře 2010 12:41

Příspěvekod mgp » 03 lis 2010 10:58

Ano. Pokud ti to vadí, vymez vůle papírkama. Akumulátor by teda mohli fakt přidělávat solidnějc, stejně ho většina lidí nikdy nevyndavá.

abignale
občas něco napíše
Příspěvky: 7
Registrován: 09 říj 2010 23:40

Příspěvekod abignale » 04 lis 2010 16:21

takze to je jako v konstrukci jo? to je teda pekne ... jeste mi reknete ze neslicovany panty( teda jeden,jakoze 1-2 mm nakrivo od tela displeje) jsou taky uplne normalni a vomejou me

kdyz to sectu viklajici se baterka, piskajici adapter, neslicovanej pant(je proste nakrivo) tak ho asi vratim
sem myslel ze dostanu vicemene v pohode ntb a poseru ho casem sam

Smajda

N5010

Příspěvekod Smajda » 14 lis 2010 10:13

Zdravíčko, necelý týden zpět jsem koupil Dellítko N5010, přijímám jakékoliv dotazy, na všechno odpovím, není problem :)

otázku napište prosím do fóra a mně pak pošlete prosím soukromou zpravu s odkazem na toto vlakno. Tento ntbook se tu řeší v x vlaknech a ja nemam cas projizdet kazdej den kazde vlakno. Díky za pochopení :) Odpovim znovu do fora :)


S timdle dellem je to zamotané, rozhodně doporučuji zakoupit přes ppl/poštu, ať máte případně moznost vrátit nb, kdyby přišlo něco jineho než jste čekali :)

Čekám na dotazy! :)
("až bude čas" pokusim se vytvořit recenzi, ale to není jen tak :) )
Odkaz na fotky:
http://img703.imageshack.us/slideshow/w ... 113830.jpg

Fliczech
občas něco napíše
Příspěvky: 12
Registrován: 03 pro 2007 12:06

Příspěvekod Fliczech » 27 lis 2010 10:20

čau lidi,

narazil sem na alza.cz na tohodle DELLa a dost mě to zaujalo, ovšem nevim jestli do něj jít ve srovnání třeba se SONY VAIO např. co se týče spolehlivosti.... Co myslíte?

DELL Inspiron N5010

Sony VAIO

Díky za radu....

Rici_X
občas něco napíše
Příspěvky: 20
Registrován: 14 lis 2010 07:12

Příspěvekod Rici_X » 27 lis 2010 11:09

presne nad tym istym Dellom uvazujem aj ja.Takze sa pripajam k ziadosti o nejake strucne info od majitetov,popripade ludi,ktory tento Dell z i7 mali.Zaujimala by ma kvalita materialov,vyhrevnost :-) a vlastne v celku aka je kvalita toho to notebooku

diky moc vsetkym
o tyzden sa ho chystam kupit,samozrejme aj ma neodradi vela negativnych ohlasov na tento notebook,alebo aj nenajdem nieco lepsie za tuto cenu

mgp
občas něco napíše
Příspěvky: 53
Registrován: 07 bře 2010 12:41

Příspěvekod mgp » 27 lis 2010 13:11

Kdybych to byl bejval věděl, tak si počkám a tři litry si připlatim. I když na hry je to asi jedno, brzdou je grafika. Ostatně jako u všech noťasů. Na ripování videa by se to čtyřjádro ovšem asi hodilo 8)


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 69 hostů