Domácí, multimediální notebook, 30 000 kč

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
GinTonic

Příspěvekod GinTonic » 05 úno 2009 11:03

Strašně všem děkuju za komentáře, pořád tak nějak zvažuju, moc mi všechny vaše názory a postřehy pomáhají.


T.johny: Jak je to u toho Sony s displayem? Hlavně pokud jsi na slunci a tak? A máš na tom Visty? Jak běží?

Ještě mám takovej dotaz, ohledně antiviru... co používáte? Jsou free dobré, nebo je lepší si nějaký koupit?

Michal.Maniak
píše často
Příspěvky: 129
Registrován: 17 říj 2007 15:01

Příspěvekod Michal.Maniak » 05 úno 2009 11:24

Nejlepší je:
1) Používat neadministrátorský účet
2) Používat aktualizované verze programů, nepoužívat warez
3) Přemýšlet nad tím na co kliknu a neotvírat každý odkaz co mi kdo pošle (s tím asi problémy mít nebudete, ale zmiňuju jen pro úplnost)
4) Pro klid duše si nainstalujte nějaký antivir zdarma, například avast!, který je pro nekomerční použití plně zdrama, jen se musíte zaregistrovat.
Q6600, 4GB RAM, 8800GT, Windows Vista x64 a Ubuntu 8.10 x64 + EEE901, Windows XP Home 32

vito45
guru
Příspěvky: 963
Registrován: 07 lis 2006 16:51
Bydliště: blizko PO, intrak: KE J9, Slovensko

Příspěvekod vito45 » 05 úno 2009 13:20

prva vec je prevencia - ako bolo popisane dávať pozor čo spúšťaš, neklikať na hlášky typu "you have virus - download Antivirus XP to fix it" a pod., kvalitny antivirus ktorý je free a poslednú dobu je na popradných priečkach testov je avira ktorú používam nejaké tie 3 mesiace a okrem toho že stále po aktualizacii vyhodi reklamné okno na jej kúpenie krivé slovo na ňu nemôžem povedať.
Sony je známe svojou kvalitou displejov, čo som nejaké videl tak patrili medzi to naj čo sa dá v danej kategórii zohnať /tj. neboli až tak naprd :D/.

edit:ešte ma napadlo - sony som vonku nevidel tak neviem ako na tom na slnku je, keď kúpiť antivir tak osobne jedine do nodu by som vopchal peniaze, oproti free antivirom nevidim dovod si ho kupovať /keď už nerátame to že že som študent /nemam na to prachy/ a že to vyzerá tak že do win sveta často nezavítam/

GinTonic

Příspěvekod GinTonic » 06 úno 2009 09:36

Včera jsem byl v Sony centru a taky pár obchodech se přeptat a hádejte co? Noťas se už neprodává, nahradil ho tento model.

Jediná změna co jsem zpozoroval je, že má procesor s nižší frekvencí, místo 2,4 Ghz na 2,0 Ghz. Jak moc velký je to rozdíl?

Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gogo » 06 úno 2009 09:47

no,je to nějaké "ohlodané" jádro s 800MHz FSB a 2 MB L2C,a TDP 35Wat,takže bude víc topit při nižším výkonu
Intel má potíže,zbavuje se skladových zásob :D
ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno

GinTonic

Příspěvekod GinTonic » 06 úno 2009 09:56

Takže se asi budu muset poohlédnout po jiném modelu.

GinTonic

Příspěvekod GinTonic » 06 úno 2009 16:47

Koukal jsem, že Sony cpe slabší procesory snad do všech nových modelů... Může tam být i nějaký "kladný" důvod??

Jinak tedy nejspíš definitivně opouštím ideu tohoto noťasu, měli byste ještě nějaké jiné návrhy?

Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gogo » 06 úno 2009 17:12

to není jen u Sony,Acer cpe do některých AMDčka QL60 co se neosvědčily v HP 6735...a vlastně všechny značky včetně Lenova "soukají" stará jádra do všech konfigurací,dostávají je zřejmě dost levně,resp.nikdo nevidí do smluv výrobců s Intelem
ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno

GinTonic

Příspěvekod GinTonic » 09 úno 2009 11:40

Dokázal bys mi říct, co od takového procesoru očekávat? Tedy třeba to, aby se na notebooku nedal ohřívat čaj a tak dále. Bavili jsme se o tom o víkendu s přítelkyní, a nejspíš bychom do tohoto Sony nakonec šli. Je tam něco, jako třeba kámen úrazu, kvůli kterému byste mi tento notebook ani náhodou nepořídioli/nedoporučili?

Michal27
zlobivá kočička
Příspěvky: 3172
Registrován: 25 lis 2006 15:51

Příspěvekod Michal27 » 09 úno 2009 11:46

Jezis vubec se toho neboj. Pokud to neni multimedialni topidlo s 9600GT, tak to bude OK. Navic T6400 je nova rada. Pri normalnim vyuziti rozdil napr. oproti P8400 nepoznas. Pri extremnim - dekodovani videa, komprimace etc. rozdil bude, ale nepatrny.
Apple MacBook Pro 13" Retina - Late 2012

Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gogo » 09 úno 2009 11:48

není nic tak dramatické proč bys neměl to Sony koupit,jsou i jiné alternativy,ale pokud se tobě a přítelkyni líbí,tak proč ne
...Michale,jaké topidlo,viděl jsem v akci taktéž Sony s touto grafikou a o nějakém topení se nedalo mluvit.Já vím že máš tu alergii v genetickém kódu,ale když se to opakuje pořád a pořád dokola,tak to už ani není směšné. Jsou i silnější grafiky v busines strojích a nikomu to nevadí
ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno

Michal27
zlobivá kočička
Příspěvky: 3172
Registrován: 25 lis 2006 15:51

Příspěvekod Michal27 » 09 úno 2009 11:56

Gogo: Pisu, ze topidlo je neco s 9600GT. Ono je prave rozdil, ze v bussines masinach se na tu teplotu klade mnohem vyssi duraz -maji mnohem lepsi chlazeni . Nikdo nepredpoklada, ze multimedialni plastak bude pouzivan mimo stul a pak muze mit spodni kryt klidne 45C.
Prave ze tyto low-endove GK jsou podle me lepsi alternativou do notebooku - notebook je mnohem tissi, chaldnejsi a vykonostne rozdil neni tak dramaticky.
Apple MacBook Pro 13" Retina - Late 2012

GinTonic

Příspěvekod GinTonic » 09 úno 2009 12:32

Okej, mockrát děkuju, tohle jsem potřeboval slyšet. Snad se nebudete zlobit, když budu mít ještě pár otázek...

Hlavně tedy instalace a tak. Když si ten notebook přinesu domů, tak je na něm systém nainstalovaný, nebo se s tím musí něco dělat? Nidky jsem nic jako operační systém neistaloval, takže vůbec netuším jak na to.

CeCo

Příspěvekod CeCo » 09 úno 2009 13:05

Ak si kupis notas s OS tak instalacia bude znamenat zopar klikov (vacsinou potvrdit podmienky, zadat uzivatelske meno, vybrat si pozadie a ikonku uzivatela, pripadne nazov pocitaca a potvrdit nejaku uroven zabezpecenia).

Ak si kupis notas bez OS tak ta tu asi uvidime znova...

C

Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gogo » 09 úno 2009 13:07

vše by mělo proběhnout automaticky při prvním spuštění,nevím jak je to přesně u Sony,ale je pravděpodobné že stejně jako u ostatních výrobců
ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 73 hostů