Notebook do 12ti tis.

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
Jirrick
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1681
Registrován: 04 pro 2010 19:37

Příspěvekod Jirrick » 15 bře 2011 21:03

uhlopříčka: mě se líbí 14", není to taková kráva. notebookový 15" je stejně na pohodlnou práci málo - stejně to chce 20"+ externí monitor. matný displej je každopádně výhodou, ale asi se s tím žít dá (co vidím za notebooky ve škole, tak 95% je lesklých, takže žít se s tím asi dá :-) )

komponenty: procesory jsou srovnatelné. kapacita disku záleží od plánovaného využití, pro mě je dostatečné 60GB na programy a užitečná data na windowsech, potom něco pro linux a zbytek je na bordel (filmy etc). 320GB disk by měl být jednoplotnový (všeobecně o trochu tižší a neznatelně kratší seeky). 2GB RAM je málo, ale rozšíření na 3GB je otázka 300kč, takže žádný problém. grafika je v HP bez debat lepší, platí za to ale větší spotřebou, opět otázka priorit. na CSko a filmy ale stačí i 4500HD :-)

provedení: oba patří mezi to nejpevnější co v dané kategorii seženeš, výhodou Thinkpadů je lépe a tišeji navržené chlazení (i u nižších řad SL a L), HP je nastaveno na agresivnější chladící politiku zatímco Lenovo se dá nastavit tak, aby za cenu trošku vyšších teplot bylo tižší. K tomu přispívá řešení intelu s integrovanou grafikou v čipsetu, AMD má navíc tu grafiku, takže teploty budou vyšší a výdrž na baterku nižší.

záruka: nerozšiřuj u prodejce, rozšiřuj u výrobce! Na TP lze rozšířit v pohodě, ale u HP vím o balíčcíh jen pro Elitebooky a Probooky b, ne Probooky s (pokud se mýlím tak mě opravte).
Lenovo X1 Carbon Touch

* Dodržujte prosím :arrow: PRAVIDLA tohoto fóra *

Michalxo
občas něco napíše
Příspěvky: 14
Registrován: 06 bře 2011 09:26

Příspěvekod Michalxo » 15 bře 2011 22:13

Ah jaj, tak asi budem "nuteny" vziat to HP. Mam tu volantik g25 pre Live For Speed. Ta 4500MHD to fakt neutiahne. :-(
Toz, goodby lenovo, vitaj HP. A to som sem prisiel s tym, ze chcem 11,6" netbook :-D

Tak dakujem :-)


E: Tak som asi nasiel vyhercu :-)
http://www.alza.cz/lenovo-thinkpad-edge ... .htm#popis

13,3", Silnejsia intelacka Grafika ako 4500MHD. Snad by to slo :-)


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 96 hostů