Tak teda kterej ?

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
sirius1983
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4680
Registrován: 24 úno 2007 19:59
Bydliště: Všude dobře tak co doma...

Příspěvekod sirius1983 » 01 úno 2008 23:09

na design v IT podle mě serou většinou lidi, kteří se v tom nějak více orientují. Nicméně notebook je dnes již zcela spotřebním zbožím a pro většinu "laiků" není design úplně nepodstaný. Hlavní roli by ale hrát rozhodně neměl. Je to jako trochu jako s tím Volvem, co se tu psalo...

neoexnet
guru
Příspěvky: 1945
Registrován: 15 zář 2007 23:28
Bydliště: Teplice

Příspěvekod neoexnet » 01 úno 2008 23:24

tunak píše:Vidíš. Audi jsou pěkný auta.

Nerozumím tomu, proč se tak zlobíš. Ostatně, neříkám přece, že design je nejdůležitější, potom bych kašlal na přehřívání a koupil MacBookPro. Ale zase je estetická funkce pro naprostou většinu lidských bytostí natolik důležitá, že se stává jedním z energetických zdrojů výběru. Čili - vybíráš si i podle toho, jak věc vypadá. A myslet si, že pro výpočetní techniku to neplatí...nevím nevím, jestli to není pošetilé.

A k tomu XPSku - zkus ho otočit, jsem zvědav jestli se ti bude líbit. Tvar má jinak pěknej, ale ty laciný barevný kombinace... jak móda z obchodního domu Tesco. Proto se mi nelíbí.



....vybírat podle toho jak co vypadá ... to jsem dělal tak do 20ti a leda u holek, ale už jsem z toho vyrostl, bohužel nejsem až takovel notebookovej "noob" aby jsem si řekl, hele ten bakelitovej acer je pěknej, koupim si ho :D ... v 1ní řadě si určím k čem si notebook kupuju, pak si vyberu několik modelů a pak přemejšlim kde je nejlepší poměr cena/výkon/kvalita ....
XPS sh!t z TESCA? OMG :D
Toshiba R600-10W

XerizOn
píše často
Příspěvky: 183
Registrován: 19 říj 2007 00:40
Bydliště: F-M

Příspěvekod XerizOn » 01 úno 2008 23:39

neoexnet píše:...v 1ní řadě si určím k čemu si notebook kupuju...


Myslim, ze na tomhle to vsechno vězí... Ucel sveti prostredky... pak jsou na rade kompromisy :?

Jinak osobne sem zadne XPSko nevidel, ale nezda se mi na tom nic skaredeho, kazdopadne prirovnani k barevne mode z Tesca me pobavilo ( v dobrem slova smyslu ) :D
Naposledy upravil(a) XerizOn dne 01 úno 2008 23:57, celkem upraveno 1 x.

tunak
píše často
Příspěvky: 356
Registrován: 07 led 2008 00:06

Příspěvekod tunak » 01 úno 2008 23:46

Já napsal jen že XPS vypadá jak oblečení z teska. Vy tu překrucujete. Stejně tak je to s tím dizajnem.

Možná jsi byl ve dvaceti letech moudřejší. Rezignace na estetickou funkci podle mého není zrovna známka moudrosti. Ale jak myslíš. Popravdě - jsem si jist, že v určité míře se design uplatní i v tvém rozhodovacím procesu, i když třeba jen podvědomě.

Nemluvíme tu o Gemstonech a podobnejch výstřelcích (ano, přesně sem patří vzhledem i XPS, ačkoliv třeba plasty použitý na něj jsou o něco tvrzenější, bude tam možná i nějakej kov, když tak pěkně probíjí) ale o vzhledu jako takovým. A to je podstatnej faktor. A kdyby nebyla většina it odborníků... taková, jaká je... tak by možná i Lenovo změnilo marketingovou strategii, ačkoliv dizajn Thinkpadu je taky svým způsobem nadčasovej - asi jako móda padesátejch let. 8)

Já radši šedesátý. 8)

Nerozumíte mi, pánové anestéti. Já netvrdím, že dizajn je prvořadej pro KAŽDÝHO (ve skutečnosti asi jen pro managery), ale že je poměrně důležitej pro obrovskou většinu populace. Proto si lidi na ntb lepí samolepky, proto výrobci reflektují )spíš se o to neúspěšně snaží) určitý trendy, proto Acer najal dizajnérský studio a proto je Mac bezkonkurenčně nejčastěji se vyskytující ntb v hollywoodských filmech.

A proto taky iPOD zdecimoval veškerou konkurenci.

A ještě otázka - podle čeho vybíráte boty, oblečení, domy, auta, psy... celkem cokoliv? Dizajn roli nehraje? Opravdu chodíte po městě v Islandech od Meindla, nosíte gore-texový bundy...?

neoexnet
guru
Příspěvky: 1945
Registrován: 15 zář 2007 23:28
Bydliště: Teplice

..

Příspěvekod neoexnet » 01 úno 2008 23:59

LOL ... takže příklad, protože mám Motorolu Luxury V8 která je skoro v každém novém filmu nebo seriálu tak jsem IN? Boha jeho ...

... ujištuji tě že v mém rozhodování je DESING na tom nejvíc posledním místě ... naučil jsem se Nesud knihu podle obalu ... znáš to přísloví

BTW: o tom jak pracuje moje podvědomí mi prosím neříkej nic, jsem psycholog z povolání a o mozkových synapsích toho vím opravdu troufám si říct podstatně víc jak Ty (jestli se pletu tak se omluvám) :)

BTW2: nikdy jsem neviděl notebook polepený samolepkama (výjma samolepek od výrobce) myslím v řadách mých přátel ...

BTW3: k těm hollywoodským filmům, MacBOOK tam vidíš častěji .. víš proč? protože je v USA mnohem více rozšířená MacOS než v čr, šáhni si na srdce, kolik znáš lidí kteří "frčí" na Macu, Sunu a podobných systémech .. v čr se setkáš bud s windows a nebo linuxu .... stejně tak by jsem mohl oponovat, že v USA filmech vídám často DELL nebo Sony VAIO
Toshiba R600-10W

Solitary
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3046
Registrován: 28 čer 2007 13:19

Příspěvekod Solitary » 02 úno 2008 00:01

Tak kdyz nekdo bere notebook jako BYTOVY DOPLNEK tak myslim, ze nema smysl dal resit takove veci... pochopim, kdyz nekdo rekne, ze chce hezci design, ale resit to jako bytovy doplnek, je prece jen uz trosku divoky :) mam takovej napad/dotaz, ale nereknu ho, pac bych nekoho urazil :)

neoexnet
guru
Příspěvky: 1945
Registrován: 15 zář 2007 23:28
Bydliště: Teplice

..

Příspěvekod neoexnet » 02 úno 2008 00:04

jestli jde o mě solitary tak mě nenas....eš :D ale jestli chceš ak mi to pošli PM :P
Toshiba R600-10W

tunak
píše často
Příspěvky: 356
Registrován: 07 led 2008 00:06

Příspěvekod tunak » 02 úno 2008 00:09

Neoexnet... jako psycholog bys estetickou funkci zrovna ty neměl vynechávat. 8)
Ne, nemyslím, že musíš být IN (a mít konkrétní telefon), zase jsi mě nepochopil. Jde mi o obrácený proces - rekvizitář toho kterýho filmu vybírá telefon, kterej bude hrdina mít podle dvou věcí - podle toho, která firma chce takovým způsobem řešit reklamu - a podle vzhledu toho přístroje. Nezlob se, ale it odborník v seriálu ZCELA URČITĚ nebude mít s sebou Thinkpad.

Nesuš knihu podle obalu? A znáš: Šaty dělají člověka? Jako psychlog bys měl něco vědět o lidské duši. A i o tom, že co se moudrosti (a racionality, o kterou vám jde spíš) týče, člověk není zrovna vrcholně obdařený druh, že ano.
Představ si, že i u knihy je vzhled důležitej. Ty možná podle něj nevybíráš, no ale třeba i já ano a to jsem literární vědu studoval. Teď dělám film a o těchhle věcech taky něco vím (a nebo aspoň vím, že nevím).

Ntb polepený samolepkama? Já jich už viděl hodně. Netvrdím, proboha, že se mi to líbí, to chraň bůh, jen tím dokládám důležitost estetické funkce pro člověka. I pro člověka využívajícího notebook, jeho lidská podstata se při takové činnosti zase až tak neredukuje. 8) A proč má nejspíš většina uživatelů tohohle fóra na ploše nějakej pěknej (podle nich) obrázek?

Ale dizajn není důležitej, co.

(Znám řádově desítky lidí, kteří použáívají MacOs a víc, než deset, kteří denně používají v práci Unix, jestli ti to udělá radost. Pohybuju se v prostředí, kde má hodně lidí maca třeba kvůli final cutu. A nebo proto, že dobře vypadá.)

Solitary - nevím, jestli je slovo doplněk zrovna ideální. Každopádně součást bytu to je.

Solitary
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3046
Registrován: 28 čer 2007 13:19

Příspěvekod Solitary » 02 úno 2008 00:16

neoexnet: Nee, to bylo na tunaka :)
tunak: Ty beres notes jako soucast bytu? :) No to je pak tezky se s tebou dohadovat jak lidi pohlizej na design, ze si nekdo lepi samolepky na notes neni ani tak o designu, jako spis zpestreni. Urcite mas vyfintenej byt do malickosti, ze :) bez urazky, nejsi gay nebo metrosexual? Ti jsou casto takovy...

neoexnet
guru
Příspěvky: 1945
Registrován: 15 zář 2007 23:28
Bydliště: Teplice

Příspěvekod neoexnet » 02 úno 2008 00:19

tunak píše:Neoexnet... jako psycholog bys estetickou funkci zrovna ty neměl vynechávat. 8)
Ne, nemyslím, že musíš být IN (a mít konkrétní telefon), zase jsi mě nepochopil. Jde mi o obrácený proces - rekvizitář toho kterýho filmu vybírá telefon, kterej bude hrdina mít podle dvou věcí - podle toho, která firma chce takovým způsobem řešit reklamu - a podle vzhledu toho přístroje. Nezlob se, ale it odborník v seriálu ZCELA URČITĚ nebude mít s sebou Thinkpad.

Nesuš knihu podle obalu? A znáš: Šaty dělají člověka? Jako psychlog bys měl něco vědět o lidské duši. A i o tom, že co se moudrosti (a racionality, o kterou vám jde spíš) týče, člověk není zrovna vrcholně obdařený druh, že ano.
Představ si, že i u knihy je vzhled důležitej. Ty možná podle něj nevybíráš, no ale třeba i já ano a to jsem literární vědu studoval. Teď dělám film a o těchhle věcech taky něco vím (a nebo aspoň vím, že nevím).

Ntb polepený samolepkama? Já jich už viděl hodně. Netvrdím, proboha, že se mi to líbí, to chraň bůh, jen tím dokládám důležitost estetické funkce pro člověka. I pro člověka využívajícího notebook, jeho lidská podstata se při takové činnosti zase až tak neredukuje. 8) A proč má nejspíš většina uživatelů tohohle fóra na ploše nějakej pěknej (podle nich) obrázek?

Ale dizajn není důležitej, co.

(Znám řádově desítky lidí, kteří použáívají MacOs a víc, než deset, kteří denně používají v práci Unix, jestli ti to udělá radost. Pohybuju se v prostředí, kde má hodně lidí maca třeba kvůli final cutu. A nebo proto, že dobře vypadá.)

Solitary - nevím, jestli je slovo doplněk zrovna ideální. Každopádně součást bytu to je.



děláš film .... "MacBook, neodmyslitelná desingová součást moderního bydlení.." ? :)) né jen jsem i to nemohl odpustit ... no tak at se ti daří .. v problematice notebooků se neschodnem tak končím tuto nesmyslnou debatu o hovně a o ničem .... a jdu se podívat jestli nechce někdo s něčím poradit a né jen desingem :P
Naposledy upravil(a) neoexnet dne 02 úno 2008 00:41, celkem upraveno 1 x.
Toshiba R600-10W

Solitary
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3046
Registrován: 28 čer 2007 13:19

Příspěvekod Solitary » 02 úno 2008 00:21

Apple Macbook jsou ve filmech(americkych) hlavne proto, ze v USA jsou podstatne levnejsi a oblibeny, takze jsou dost rozsireny a Apple rad dela reklamu ve filmech :) urcite to neni proto, ze by to bylo nadherny notebook a musel byt ve filmu


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 115 hostů