HP PAVILION vs. Acer

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
polo

Příspěvekod polo » 24 úno 2008 20:13

Takychto pribehov tu uz bolo a ten tvoj sa dobre skoncil aspon ti to nakoniec uznali a nemusel si to nechat na sudneho znalca a ten blby pomali postup ako ja :cry:

slovan
píše často
Příspěvky: 304
Registrován: 24 zář 2007 15:57
Bydliště: Brno

Příspěvekod slovan » 24 úno 2008 20:16

jj, už jsem si tě všiml dřív na fóru.

Nepíšu to ani tak kvůli sobě, ale kvůli lidem, kteří si myslí, jak je Acer super a neuvědomují si, že porouchat notebook se může i jim.

Já na tom byl ještě dobře, protože mám stále svůj stolní počítač s 20" LCD, ale co by dělal student, který by kromě notebooku na kolejích nic jiného neměl? Nedej bože student informatiky.
Stolní Mini PC: Node 304 (MiniITX), Core i5 3470, 8GB RAM, GTX650Ti, 1TB HDD.
Notebook: Thinkpad R61 14,1", Win 8, dock

polo

Příspěvekod polo » 24 úno 2008 20:24

Ja som student informatiky,moj acer v podstate nikdy nesiel uz po druhej reklamacii som si kupil iny book pretoze som potreboval a ten my ide uz rok az na jednu reklamaciu mechaniky ktora prestala palit a to som reklamoval teraz cez vianoce a za 5dni som ho mal spat aj s vymenenou mechanikou ,(Viacery priatelia aj sudny znalec na compy ma odrzadzali ze acer je smejd skoda ze som si ho zobral... :cry: )
GEM-je tusim drahokam,STONE-je suter
Naposledy upravil(a) polo dne 24 úno 2008 20:28, celkem upraveno 1 x.

slovan
píše často
Příspěvky: 304
Registrován: 24 zář 2007 15:57
Bydliště: Brno

Příspěvekod slovan » 24 úno 2008 20:26

OT:
polo píše:Ja om student informatiky

Nejsi náhodou v Brně na VUT - FIT jako já ? :lol:
Že by 2 fitáci se stejným srancem od Aceru? :lol:
Stolní Mini PC: Node 304 (MiniITX), Core i5 3470, 8GB RAM, GTX650Ti, 1TB HDD.

Notebook: Thinkpad R61 14,1", Win 8, dock

polo

Příspěvekod polo » 24 úno 2008 20:27

Bohuzial som v SR....Ale v tom acery sa asi zhodneme :lol:

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 24 úno 2008 20:53

slovan: Ano, to je správná kritika. Nechci, aby se tu někdo do těch notebooků pouštěl jen tak, že je viděl na obrázku a že se prostě na acer nadává. To neuznávám. Jinak jsem ale přesvědčen, že ty nové Acery nejsou horší než to, co nabízí konkurence. Zrovna třeba ten, cos měl ty, není špatný a popravdě tu chybu s vlněním LCD jsem měl při recenzování na několika lepších HPčkách :arrow: http://myego.cz/item/nejlepsi-vga-vystu ... su-siemens

K tomu servisu musím říct, že přesně tohle je důvod, proč bych si Acer nekoupil. Nekoupil bych si ale ani Asus, protože tam je to úplně stejný. Pokud mám reklamovat notebook, tak chci mít možnost to odnést přímo do servisu, abych to mohl předvést. Pokud tohle není možné, tak už pak jedině NBD on-site záruka.

Já jsem kdysi dávno měl taky ASUS a když otevřeli ten jejich centrální servis, tak jsem se ho zbavil. O vánocích jsem reklamoval FS a jsem si stopro jist, že bez možnosti nakonec dotáhnout notebook i s LCD monitorem, by to skončilo taky u soudního znalce.

Můj průchod reklamací: http://myego.cz/item/dalsi-reklamace-fs ... -dvi-dil-1 http://myego.cz/item/dalsi-reklamace-fs ... -dvi-dil-2 http://myego.cz/item/dalsi-reklamace-fs ... -dvi-dil-3

....když si všimnete, tak to taky trvalo nějakou dobu, ale kdyby to nebylo zrovna o těch vánocích, tak jsem to možná vyřídil během týdne a to je ještě docela dobrý (naštěstí jako redaktora mě ten čas bez NB zas tolik nebolí...ale jde přece hlavně o princip :))
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

Jessica
občas něco napíše
Příspěvky: 7
Registrován: 26 říj 2007 18:24
Bydliště: Michalovce

Příspěvekod Jessica » 24 úno 2008 21:13

Mam aj Acer aj HP.Na servis Aceru nemozem povedat zle slovo.Za 3 roky pouzivania tam bol len raz pre zly medzernik a do tyzdna sa mi vratil opraveny spat.Tak ako vo vsetkom aj tu zalezi vela od stastia.Teraz pouzivam HP 6690 a som spokojna.Z tych dvoch co sa pyta autor by som ale brala HP.
HP dv6690

slovan
píše často
Příspěvky: 304
Registrován: 24 zář 2007 15:57
Bydliště: Brno

Příspěvekod slovan » 24 úno 2008 21:19

Jessica píše:Na servis Aceru nemozem povedat zle slovo.

Samozřejmě co se týče "normálních" vad, tak může být servis v pohodě (u mě vadu ještě zhoršili). Jenže ve chvíli, kdy něco blbne tak na půl (např zamrzávání počítače, problémy s externími zařízeními), tak je se servisem Aceru celkem problém, protože jim chybu nelze předvést a někdy pak zbývá pouze možnost soudního znalce.

EDIT: A Acer jen tak preventivně komponenty nevyměňuje (např. ošoupanou klávesnici u něj nevyměníte)! Tvrdě si hlídá co je a co není vada a to je celkem na závadu.
Stolní Mini PC: Node 304 (MiniITX), Core i5 3470, 8GB RAM, GTX650Ti, 1TB HDD.

Notebook: Thinkpad R61 14,1", Win 8, dock

fido
občas něco napíše
Příspěvky: 99
Registrován: 01 úno 2008 14:34

Příspěvekod fido » 24 úno 2008 21:32

no ty jakoby skryté a poloskryté závady rozporuje každý servis. Málokdo ochotně řeší skrytou a ne hned zřejmou vadu a hned řeší aby nebyl problém. Samozřejmě píši PC všeobecně. Já mám spíše negativní zkušenosti. Vadná grafická karta, vadné ovladače k zákl. desce, vadný zdroj, vadný čipset - čili deska atd. Napřed je snaha udělat se zákazníka jelimana. A přesvědčit..je těžké, tady je dobré osobní jednání.... :roll: bezpochyby a možnost předvedení.


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: AnqrnetteWoria a 86 hostů