Kvalita do 17 000,- Kc

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
Delfin

Příspěvekod Delfin » 27 pro 2007 10:28

Jestli to jde i v těch nejnovějších verzích to nevím, to bych kecal, já dělal naposledy v devítce a tam to šlo...

xmarek
píše často
Příspěvky: 447
Registrován: 12 zář 2007 16:06
Bydliště: Ostrava a okolí

Příspěvekod xmarek » 27 pro 2007 10:30

Palma píše:Jsou tři věci bez kterých student nevystuduje:
notebook
svačina
peníze
:wink:
A taky hry, stahování s netu, kopírování apod.

Pečlivě jsem si přečetl celou tu diskuzi a dospěl jsem k závěru, že většina mých koloegů by ani vystudovat nemohla. Znám hodně dobrých, v mých očích těch nejlepších programátorů, kteří nemají doma žádný počítač, firemní notebook sebou nenosí a přežijí. Já jsem jednu dobu nosil domů firemní počítač a brzy jsem dospěl k závěru, že na tu krátkou dobu co jsem doma ho vlastně ani nepotřebuji. Pochybuji, že na VÚT, ČVÚT, VŠB apod. potřebujete dělat výkresy v Invertoru. A pokud ano, škola musí mít prostředky k tomu aby byli schopni studenti tyto výkresy udělat. A pokud to chcete dělat na notebooku tak máte buď hodně drahý notebook nebo jste naivní blázni.

Původní dotaz zněl kvalita do 17.000. Odpověď je jednoduchá. Ne. Stačí se podívat co je vlastně přídavnou hodnotou drahých notebooků, když výkon je mnohdy srovnatelný s těma nejlevnějšíma Acerami. :(

Palma
píše často
Příspěvky: 137
Registrován: 25 dub 2007 20:46

Příspěvekod Palma » 27 pro 2007 20:34

Programátor bez PC? tomu nevěřím, muže dělat bez NB, ale PC potřebuje, tedy pokud je na volné noze a dělá občas něco z domu nebo občas něco na zakázku.

Pokud ovšem dělá někde profesionálně, 8 - 10 hodin denně sedí u PC a programuje, tak to že nemá doma PC tak to plně chápu, na jejich místě bych PC nechtěl po prac. době ani vidět...

při studiu VŠ se bez PC tech. směru neobejdeš. teď už ne, ještě 3-4 roky zpět to šlo, ale jde to strašně kupředu, bez NB jo, ale bez PC a internetu se mužeš jít klouzat.
Veškerá komunikace se školou je přes e-mail a Index už je elektronický...
bez PC si neregneš ani zkoušku...

jak sem napsal: na školních PC spotřebuješ 4 kráte tolik času než na svém, špatná přenositelnost na jiné PC, občas ti to zničehonic spadne atd...
Nemluvím o pocuchaných nervech, obrovském množství času co ti to spotřebuje, atd...

PS:
Píše se
Inventor - program na konstruování
a ne
Invertor - svářečka :-)

xmarek
píše často
Příspěvky: 447
Registrován: 12 zář 2007 16:06
Bydliště: Ostrava a okolí

Příspěvekod xmarek » 27 pro 2007 21:32

Pardon za ten překlep. :oops: Netvrdím, že se student obejde bez PC myslím si, že se tady hovořilo o notebooku. Nejsem ze školy tak dlouho, abych nevěděl jak to tam chodí. V dnešní době to bez přístupu na internet skutečne nejde. Programátora bez PC skutečně neznám. :D

Co se týče kvality notebooku tak jsem za svou praxi bohužel dospěl k závěru, že lepší levné PC než levný notebook. Když na PC něco odejde tak to není takový problém jak u notebooku.

Palma
píše často
Příspěvky: 137
Registrován: 25 dub 2007 20:46

Příspěvekod Palma » 28 pro 2007 08:54

njn, fakt jde o to, na co to potřebuješ, jestli chceš vrazit 13k do stroje který budeš mít jako hračku - Tj nenáročné hry a přístup na internet při přednášce, registrace termínu ( sem na škole jeden semestr a zjistil sem že když chceš zkoušku v nějaký inteligentní termín tak musíš mít NB jinak než dojdeš domu , na koleje nebo studovny tak jsou obsazene, a píšeš třeba 2.1.2008)
tak ti to bohatě stačí, pokud máš ještě na bytě něco, nebo aspon tvuj spolubydlící...

pokud je to ale tvuj jediný stroj tak opravdu nestojí za to riskovat že bez něj budeš 2-3 týdny...


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 68 hostů