Asus x55

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
pittlik
občas něco napíše
Příspěvky: 5
Registrován: 19 dub 2008 21:36

Asus x55

Příspěvekod pittlik » 19 dub 2008 21:37

Jaký máte názor na notebook Asus x55.

polo

Příspěvekod polo » 19 dub 2008 21:37

Hod link...

corroder
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 23 říj 2007 22:52

Příspěvekod corroder » 22 dub 2008 17:07

link:
http://www.electroworld.cz/is-bin/INTER ... EO8D803xij

před nedávnem jsem si ho koupil a mužu říct že paráda! za tu cenu se mi to nějak nezdálo ale naprosto splňoval moje požadavky. spustil jsem na něm zatím všecko, starší hry v plných detailech, s vyhlazováním atd a jely parádně, Crysis rozjede ani necekne na velice solidní úrovni. Jinými slovy s výkonem jsem na 100% spokojenej.

Výbava taky sqělá, na klávesnici nic nechybí, numerika se hodí vždycky. Jen mi zprvu trošku vadilo na numerice enter, je větší než nula takže sem si musel zvyknout že místo nuly občas praštím do enter. Touchpad taky dobrej, příjemná je funkce scrolování při pohybu prstem po jeho okraji, ale to asi není zas tak neobvyklé. Má 4x USB, z toho jedno je "hybrid" a slouží i jako e-Sata konektor, dále FireWire, audio in/out na sluchátka a microfon a ještě audio výstup SPDIF, čtečka karet MMC, SD, MS Pro. Co moc oceňuji je že všechny konektory a všecko je na bocích (kromě napájení, LAN a modemu- ty jsou vzadu), takže mohu notebook klidně uložit do klína, se sluchátkama koukat na film nebo tak a nic se mi neláme. Repráky - notbooková klasika, hrají pěkně ale bez basů, zato docela hlasitě. Wifi má na čelní straně spínač, v případě že chcete šetřit baterii se tedy dá jednoduše vypnout.

Co může vadit je výdrž - podle toho co dělám vydrží někdy 2,5 někdy 1,5 hodiny. každopádně vždycky sem měl zatím možnost využít napájení ze sítě. Spotřeba se dá řídit pomocí utility od ASUSu Splendid, je přehlednější než klasické nastavení ve Vistách, taková pohoda. Přímo nad klávesnicí je čtveřice tlačítek, jedno přepíná mezi jednotlivými napájecími profily, jedno vypíná touchpad, další mění nastavení barev, další spouští Media Center. Ruku v ruce se spotřebou jde i teplo a
x55 můžete klidně topit. Z jeho "výfuku" na levé straně při zátěži vyfukuje opravdu horko, během 2 minut se mi tam kompletně roztavil Hermelín z lednice :lol: ale s tím už prostě musíte počítat. Já si třeba k výfuku odkládám pecky takže do uší si strkám pěkně vyhřátá sluchátka :D

Co se týče celkového zpracování, inu to ukáže až čas. horní kryt displeje se tváří jako nějaký kov, jestli je to opravdu kov nedokážu říct, ale je to dost možné. Saši se zdá být kvalitní. Všiml jsem si ale, že plastové dno pod výfukem je malinko vypouklé, pravděpodobně vlivem tepla. Nic vážného, je tp zřetelné jen za provozu.

Noťásek doporučuju, já osobně jsem dost spokojen. Rozhodně si k němu pořidte pořádnej batoh, není totiž nejlehčí a pronese se. Já mám Dicotu a dobrý :wink:

polo

Příspěvekod polo » 22 dub 2008 18:53

power manager sa vola ASUSpower4gear extreme a nie SPLENDID ten je na upravu odtienov obrazu inac ake ma panty X55 a meral si presne teploty havne po dlhodobej zatazi ?

corroder
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 23 říj 2007 22:52

Příspěvekod corroder » 23 dub 2008 10:12

jj maš recht, sorry. Ale teploty sem neměřil, neni to nic neunosnyho ale rozhodně bych mu nezacpával průduchy třeba pokládáním na postel :!:

wappe
občas něco napíše
Příspěvky: 13
Registrován: 29 lis 2007 21:22

Příspěvekod wappe » 17 říj 2008 17:08

Koukal sem na tento notebook, jenom jsem na razil na e-shopech na pár nesrovnalostí.
Má express card nebo PCMCIA slot?
Má čtečku otisků prstů??

http://notebooky-forum.notebook.cz/post ... 1a2fb0cfc1
http://www.alza.cz/asus-x55sv-as070c-d98312.htm


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů