Pinnacle Studio 12 + X3100

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
mirdin
občas něco napíše
Příspěvky: 6
Registrován: 17 kvě 2008 12:42

Pinnacle Studio 12 + X3100

Příspěvekod mirdin » 14 čer 2008 10:13

Máte někdo zkušenosti se střihem videa na notebooku s integrovanou grafikou X3100? Já jsem nelenil a zeptal se přímo u Exacu a odpověď mě příliš neuspokojila:
"obecně on-board grafické karty nedoporučuji. U kolegy jsem zkoušel na jeho notebooku s touto grafickou kartou Studio 12+. Pokud nejsou použity speciální filtry ze sady Pinnacle Studio 11 Plus Ultimate, funguje karta na jeho notebooku dobře. Nemohu ovšem na základě jednoho testu oběcně prohlásit tuto on-board kartu za funkční, tím spíše že s nimi máme obecně velmi špatné zkušenosti. "
Chtěl bych note pro kamaráda, stříhat na tom bude pouze DV formát, žádný AVCHD nehrozí. Pokud někdo máte zkušenosti s provozováním i třeba starší verze Pinnacle na této grafice, tak prosím napište.

polo

Příspěvekod polo » 14 čer 2008 10:24

na strihanie to chce skoor rychli disk(Najlepsie externy pripojeny cez e-SATA), procesor a dost RAM grafiku ako 3100 je uplne dostatocna

CeCo

Příspěvekod CeCo » 14 čer 2008 10:33

Pri strihu nehra grafika ziadnu ulohu. Treba najma rychly disk, vela RAM a silne CPU.

C

mirdin
občas něco napíše
Příspěvky: 6
Registrován: 17 kvě 2008 12:42

Příspěvekod mirdin » 14 čer 2008 15:42

No o externím disku jsem uvažoval taky ale myslím, že by dnešní notebookový SATA disky 5400ot měly zvládnout ukládat kontinuálně 3,6MB/s bez vypadlejch snímků. Kámoš na tom bude stříhat video 2-3x do roka. Uvažuju o tomhle, snad to bude stačit - co myslíte:
http://lenovo.mironet.cz/lenovo-n200-to ... p+dp82910/
Vím že by lepší byl displej s rozlišením 1680x1050, ale peněz není nazbyt. Pokud máte lepší tip tak napište.


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: MethrenVox a 68 hostů