noťas kolem 30tis

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
aldo
občas něco napíše
Příspěvky: 15
Registrován: 18 pro 2008 13:16

noťas kolem 30tis

Příspěvekod aldo » 18 pro 2008 14:54

Zdravím všechny, ještě než začnu psát chci upozornit případné rejpaly - pročetl jsem několik diskuzí ve snaze najít to , co hledám, ale raději si ještě nechám poradit než udělám nějaké konečné rozhodnutí.

Vůbec nevím ke které značce se přiklonit. Chci ho na občasné přenášení, převážně ho budu mít v autě, doma nebo v práci. Ale co by měl hlavně zvládat, hry typu battlefield 2, call of duty 4,collin dirt a podobné na slušné-lepší detaily a třešnička na dortu - je tady sáhodlouhá diskuze o GTA IV. Každý má na to trochu odlišný názor a prokousávání této diskuze mi moc ovoce nepřineslo. Našel jsem tady někde odkaz na video z youtube, kde to jede bez problémů na acer aspire 8930g ( nevím jestli se jedná o tenhle ??? - http://www.alza.cz/acer-aspire-8930g-86 ... 107009.htm )

Dále jsem koukal na VBI ASMobile Z97V Salford, u kterého mě odrazuje měkkost šasi..

Nevím co je pro mě lepší, jestli jsou rozdíly napříkald mezi grafikamy ATI mobility 3650 a nvidia 9650gt velké, jestli se vyplatí připlatit, tak moc se v tom nepohybuji abych se dokázal rozhodnout sám a s notebooky tolik zkuseností nemám. Jenom starší ASUS od přítelkyně který používáme jen na práci a celkem mi vyhovuje ( co se šasi týče )

Cena kolem 30 tis. Budu rád za každý názor a tip. Díky.

CeCo

Příspěvekod CeCo » 18 pro 2008 15:26

Chces pracovat na vysavaci? Ak ano, tak kludne vyber ktorykolvek z tych dvoch.
Praca by snad mala mat prednost, najma ak notas vyuzivas aj pracovne.

C

aldo
občas něco napíše
Příspěvky: 15
Registrován: 18 pro 2008 13:16

Příspěvekod aldo » 18 pro 2008 16:34

to je hlučnost těchto notebooků tak odstrašující?
má někdo zkušenosti s některým z těchto notebooků?
Nebo doporučíte něco jiného co slušně zvládne výše zmiňované hry?
+jestli se někdo může vyjádřit k tomuto videu http://www.youtube.com/watch?v=PBi_KCBVeFM vypadá to že to jede slušně, je to tím že je ve hře zrovna noc?

JackalJackal
píše často
Příspěvky: 329
Registrován: 05 dub 2008 22:37
Bydliště: Ústecký kraj

Příspěvekod JackalJackal » 18 pro 2008 16:42

Nenech se zastrašit, takové laciné argumenty, jsou zavádějící. Nejsou to vysavače. Mám druhý Acer a hlučnost je minimální i při hraní her, kde samozřejmě hluk narůstá. Mám i disk 7200rpm a i tak mám book potichu. Model Acer Aspire 8930G, není vůbec špatná volba. Četl jsem kladné závěry myslím i tady na Notebooky recenze, jestli to najdu hodím ti to sem. :wink:
HP Notebook
HTC 10 Glacier Silver, Samsung Galaxy S7 White Pearl

globe

Příspěvekod globe » 18 pro 2008 16:44

JackalJackal píše:Nenech se zastrašit, takové laciné argumenty, jsou zavádějící. Nejsou to vysavače. Mám druhý Acer a hlučnost je minimální i při hraní her, kde samozřejmě hluk narůstá. Mám i disk 7200rpm a i tak mám book potichu. Model Acer Aspire 8930G, není vůbec špatná volba. Četl jsem kladné závěry myslím i tady na Notebooky recenze, jestli to najdu hodím ti to sem. :wink:


Nemám žádné zkušenosti s tímhle modelem ale se servisem Acer jo a už nikdy víc, i kdyby to měl být ten nejtižší a nejchladnější stroj :-)

JackalJackal
píše často
Příspěvky: 329
Registrován: 05 dub 2008 22:37
Bydliště: Ústecký kraj

Příspěvekod JackalJackal » 18 pro 2008 16:48

Já mám prodejce, co má kladné zkušenosti z Brnem i servis se lepší, je to strašení pár lidmi co mají bohužel špatnou zkušenost, ale v takových kvantech jako se Acer prodává je to zcela normální. Když bude špatně prodávatelná značka, bude i menší reklamační zkušenost.

Edit: myslím, že tato slova jsou jasně definovaná.

Ačkoliv na tom současná světová ekonomika není zrovna nejlépe, Acer nepociťuje oslabení zájmu o jejich počítače a předpokládá, že do konce roku překročí počet prodaných počítačů se značkou Acer množství 30 milionů kusů. Plán na příští rok je ještě větší s hodnotou 36-39 milionů prodaných počítačů, přičemž prodej notebooků by měl vzrůst o 25-35%.

Co se netbooků Aspire One týče, ve třetím čtvrtletí 2008 se prodalo přibližně 2,4 milionu kusů. Za celý letošní rok by se mělo jednat o 5 až 6 milionů, jak řekl Gianfranco Lanci, ředitel Aceru. Lanci zároveň dodal, že příští rok by se mělo prodat 30 až 35 milionů netbooků, z čehož 40 až 50% by měly tvořit právě modely Aceru.

Ve třetím kvartálu vykázal Acer zisk 5 miliard amerických dolarů, což je meziroční nárůst o 31%. Čistý zisk po zdanění tvořil 95 milionů dolarů.

Zdroj: NOTEBOOK.cz

Edit: vůbec nejlepší na tom všem je, že spousta lidí vykřikuje Acer NE a většina lidí Acer vlastní !!
HP Notebook

HTC 10 Glacier Silver, Samsung Galaxy S7 White Pearl

globe

Příspěvekod globe » 18 pro 2008 17:07

A mě když spadne notebook ze stolu, tak mi ho do druhýho dne opravěj :) Představ si, že se mi ani nesnaží vysvětlovat, proč to dělat nemusí a tudíž neudělají :lol:

Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gogo » 18 pro 2008 17:10

njn,ale taky není Acer jako Acer,uvidíme co s těma číslama udělá světová krize a jestli nenastane nějaké přehnané uspokojení s jasnými následky...ale tato 18" řada není zrovna to nejlepší co se Aceru povedlo,když ta grafika půjde i "naprázdno při tom rozlíšení se ventilátor nezastaví,to je jisté
Globe,a co tady pleteš? Když nebudeš mít dokoupenou záruku,tak se s tebou nikdo vybavovat nebude
ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno

globe

Příspěvekod globe » 18 pro 2008 17:14

Gogo píše:njn,ale taky není Acer jako Acer,uvidíme co s těma číslama udělá světová krize a jestli nenastane nějaké přehnané uspokojení s jasnými následky...ale tato 18" řada není zrovna to nejlepší co se Aceru povedlo,když ta grafika půjde i "naprázdno při tom rozlíšení se ventilátor nezastaví,to je jisté
Globe,a co tady pleteš? Když nebudeš mít dokoupenou záruku,tak se s tebou nikdo vybavovat nebude


To je pravda, a ještě mě ta záruka dost stála... Ale i s ní je Nějaký R ThinkPad v pohodě do limitu.. S polovyčním výkonem ale bez starostí na pár let :-)

Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gogo » 18 pro 2008 17:18

pak platí první otázka na Tebe "co to tady pleteš"?
když chce někdo výkon,nebude se poohlížet po Celeronu
a buď tak laskavý a choď si ty infantility řešit na jiné fórum,tady někdo potřebuje poradit,tak ho nalákej na něco co není možné třeba u toho Aceru
...no a ten "přízpěvek" mluví úplně za vše :D
Naposledy upravil(a) Gogo dne 18 pro 2008 17:22, celkem upraveno 3 x.
ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno

globe

Příspěvekod globe » 18 pro 2008 17:19

Gogo píše:pak platí první otázka na Tebe "co to tady pleteš"?


K přízpěvku o "lepšícím se servisu a ekonomické krizi" :-)

globe

Příspěvekod globe » 18 pro 2008 17:28

Tak jinak, díky nesrovnatalně lepšímu servisu mi příjde jako lepší volba například http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=61339

Tady si udělej obrázek o grafice.. http://www.notebookcheck.net/ATI-Mobili ... 839.0.html

Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gogo » 18 pro 2008 17:30

jo,taky dobrá volba,ale i ten servis se občas omrzí,stačí se podívat na Aukro co se tam prodává...kdo si má udělat obrázek? Nějak jsem nepochopil
ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno

globe

Příspěvekod globe » 18 pro 2008 17:34

Gogo píše:jo,taky dobrá volba,ale i ten servis se občas omrzí,stačí se podívat na Aukro co se tam prodává...kdo si má udělat obrázek? Nějak jsem nepochopil


Ten chlapík, co chtěl pomoci s výběrem, hry jsou pro něj důležité a na tomhle odkazu se podívá, jak na tom ta grafika je, nebo i jiná.. Klid draku, nebuď tak vztahovačnej :-)

Edit: Záruka na Dell je u tohodle modelu standartně tři roky následující pracovní den u zákazníka, to je možná dobré zmínit :-)

Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gogo » 18 pro 2008 17:39

jasně,jen mě prosím tě necituj když píšeš hned po mě. Co se týče záruky ta se dá dokoupit i na Acer,taky proti náhodnému poškození,takže tak dramatické to není jak se to prezentuje
zmínit třeba taky to,že technici ci provádejí opravy u zákazníků to kolikrát poznají líp u nich než u sebe doma.Ještě že se neopravuje i přes víkend
ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 75 hostů