Acer TM5730G-844G32MN XvsX Toshiba A300

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
honzapospec
občas něco napíše
Příspěvky: 12
Registrován: 31 led 2009 17:32

Acer TM5730G-844G32MN XvsX Toshiba A300

Příspěvekod honzapospec » 09 úno 2009 21:56

Dobrý den už delší dobu hledám notebook. Po přečtení několika desítek recenzí, testů i diskuzi na fóru se mě zatím zdaji nejzajimavější tyhle dva notebooky. Hledám spíše "multimediální" notebook, ale chci aby něco vydržel při občasném přenášení do školy na soustředení apod. Chci aby šasi byly aspoň trochu kvalitní aby to nebyli úplně nejlevnější plasty. Dále chci aby i výkonově byl trochu aktuální a mohl na něm pustit i třeba za rok nějaké náročnějši programy popřipadě občas hry.
Acer- matné LCD, asi kvalitnější konstrukci a lepší výdrž, chybí mu firewire a TV výstup, pomalejši RAM neřešim, rozdil asi nepoznam
http://atcomp.cz/zbozi/acer-tm5730g-844 ... =z:132181&
Toshiba- lesklé LCD, plastová konstrukce a asi kvalitnější zvuk. a firewire a TV výstup
http://atcomp.cz/zbozi/toshiba-a300-15- ... -parametry

Více se mi líbi ACER hlavně asi kvůli odolnější konstrukci, Ale nebráním se dalším radám a názorům klidně i na jiný notebook. Chci se zeptat jestli mátě někdo zkušenosti s těmito notebooky. Děkuji

sirius1983
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4680
Registrován: 24 úno 2007 19:59
Bydliště: Všude dobře tak co doma...

Příspěvekod sirius1983 » 09 úno 2009 22:15

ten Travelmate je rozhodně lepší volbou, je to business model a to už ti dává určitou záruku kvality. Nevím sice jaký má zvuk, ale rozhodně bych ho nezatracoval jen kvůli tomu, že toshiba má harman kardon, to při miniaturních rozměrech reproduktorů u notebooku není žádnou zárukou kvalitního zvuku...
T420, X31
Prosím, nepište mi soukromé dotazy, otázky patří veřejně na toto fórum.

honzapospec
občas něco napíše
Příspěvky: 12
Registrován: 31 led 2009 17:32

Příspěvekod honzapospec » 09 úno 2009 22:24

Určitě nezatracuji ani jeden a zvuk v žádném připadě není na prvním místě! Jen sem vypsal základní rozdily co jsem postřehl. Chtěl bych se zeptat jestli je možno se na notebooky někdě podivat v Brně. Byl sem v Datartu a tam maji jenom multimediální aspire, pavilion a podobně. Travelmate se mi velice libí. Slušná konstrukce i vybavení a za docela rozumnou cenu :)

sirius1983
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4680
Registrován: 24 úno 2007 19:59
Bydliště: Všude dobře tak co doma...

Příspěvekod sirius1983 » 10 úno 2009 08:43

Ta A300 se v obchodních řetězcích s elektronikou taky celkem vyskytuje, s travelmatem to bude horší, zkus se podívat, jestlli nemají v Brně nějaké předváděcí centrum. A nebo si budeš muset udělat výlet do Prahy...
T420, X31

Prosím, nepište mi soukromé dotazy, otázky patří veřejně na toto fórum.

honzapospec
občas něco napíše
Příspěvky: 12
Registrován: 31 led 2009 17:32

Příspěvekod honzapospec » 11 úno 2009 22:35

Dík za radu :) Zatím jsem slyšel na TM převážně kladné názory tak tomu budu věřit. S nákupem možná chvíli počkám jestli nespadnou ceny, zatím na něj nijak nespíchám :)


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: MethrenVox a 69 hostů