ntb do 18 000 kč

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
krysot
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 30 čer 2009 14:34

ntb do 18 000 kč

Příspěvekod krysot » 30 čer 2009 15:00

zdravím borci, vybírám svůj první ntb a musím přiznat že v této oblasti sem hodně jalový, tudíž se k vám obracím s žádostí o pomoc při výběru. Jsem studentem VŠ, takže na ntb budu používat programy MS Office, žádné složité programy na rýsování a podobně potřebovat nebudu, jsem studentem ekonomky. Dále bych se rád občas mrknul na nějaký film a taky brouzdám na netu, ale to zvládne snad každý nt.. Přenášet ho zase nějak extrémně nebudu, jednou nanejvýš 2x týdně, z domy na privát a zpět. Jo a v neposlední řadě bych si na něm zahrál hry jako je třeba fifa, pro evo, nhl, nic víc krom nějakých sport her asi ne,možná jeste nejaky auta, žádný vášnivý hráč nejsem..Obrazovka mi bohatě stačí 15,4 nebo 15,6, na tom nezáleží..Toť asi vše s mými požadavky, za každou odpověď budu líbat palce u nohou :)

krysot
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 30 čer 2009 14:34

Příspěvekod krysot » 30 čer 2009 15:12

za dobu brouzdání na netu sem nasel tohle jako celkem dobrý stroj http://www.ribbon.cz/toshiba-satellite-a300d-213 jenom nevím jestli to splňuje moje požadavky..

Medicalisto
občas něco napíše
Příspěvky: 10
Registrován: 02 kvě 2009 19:44
Bydliště: Praha

Příspěvekod Medicalisto » 07 črc 2009 10:18

Ahoj, myslím, že ten co jsi vybral je vcelku vyhovující tvým požadavkům, ale pokud jsi příležitostný hráč, jak si popsal, soustředil bych se, aby mi grafika ušetřila co nejvíc energie, HD3650 je podle mého názoru až zbytečně výkoná. Jedná se o grafiku střední třídy, na které se dají rozjet dnešní nejnáročnější hry, takže pokud je nebudeš hrát zbytečná ztráta peněz. Spíš by se mi líbila graf. karta HD 3450, nebo HD 3470 (ATI), popřípadě 4500MHD, ale ta je "prý" na hry naprosto nevhodná, papírově by měla zvládnout nějaké to starší nfs unerground2 nebo fifa 09, popřípadě pro evo 6 (ta už je slabší no)

Ale jak říkám ta Toshiba není špatná, vypadá, že nemá lesklý povrch, což je velký plus (těm lesklým se pokud možno vyvaruj) a zařazením je to multimediál, který na občasné přenášení stačí. Zároveň prý má Toshiba dobrý servis a podporu. Jinak v této cenové kategorii bych měl nějaké alternativy:

1. FS, pozitivum bych viděl v tom, že se jedná o bussines řadu, ale stále malá výdrž baterie.

http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=59266

2. Acer, taktéž bussiness řada, tentokrát ovšem magnesio-aluminiový kryt víka a celkově velmi dobrá konstrukce, která chrání při přenášení (i občasném), celkově prý Travel mate velmi kvalitní řada ntb, otázkou je jak je na tom servis Aceru, slyšel jsem různé věci

http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=59733

3. Do třetice něco víc nóbl, tenhle noťas má všechny možný vychytávky, kvalita, velká výdrž baterie, velmi tichý, problémem je horší grafika

http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=64292

Jinak vzhledem k tomu, že nemáš nějaké moc specifické požadavky můžeš vybírat ze široké škály strojů, jediné na co by sis měl dát pozor, aby se tb zbytečně nezahřívaly a věčně nevětraly, aby nehlučily.

MatoSVK
občas něco napíše
Příspěvky: 26
Registrován: 23 dub 2009 20:26

Příspěvekod MatoSVK » 07 črc 2009 12:55

K tej intel grafike 4500MHD. Mam osobnu skusenost a nie je to taka hroza ak clovek od toho moc neocakava. Ja osobne som bol prijemne prekvapeny. Dost velku rolu hra pri tejto grafike ram a v tom lenove je rychla ddr3 ja mam ddr2 800mhz. Fifa-prekvapivo zle optimalizovana hra alebo ovladace (neviem ako 09 nemal som zazial tu cest, odskusane 07 a 08) ale viac graficky narocne hry bezia omnoho lepsie(cod4,sims3,stalker...). PES je v pohode. Auta- NFS undercover bezi na nizkych detailoch celkom obstojne. A na nhl ti staci akakolvek grafika okrem gma950 ktora sa uz dava iba do netbookov.

Ak nemas nic proti vzhladu tak ti poviem tak ako by ti vseci povedali: lenovo je nejlepsi pomer kvalita/cena a ten graficky vykon je dostacujuci len nesmies mat privelke herne ocakavania ale na odreagovanie je okej.


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: MethrenVox a 93 hostů