finalni rozhodovani mezi ntb do 15k

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
petrajs

finalni rozhodovani mezi ntb do 15k

Příspěvekod petrajs » 03 zář 2009 23:58

Zdravim, uz jsem tu parkrat o radu zadal, budu rad, kdyz mi pomuzete vybrat z jednoho ze 4 ntb, co mam vyhlidnute.
Ntb budu mit predevsim na VS, budu min 2x tydne prevazet, behem tydne tahat s sebou obcas do skoly, od ntb pozaduji slusnejsi vykon, ani ne tak ve hrach, staci, kdyz na tom pojede dobre lineage 2 a nejake starsi hry jako HL2 apod....spis ale aby vyhovoval na beznejsi uzivani, jako internet, programovani, sledovani filmu, komunikace, proto preferuji modely s numerickou klavesnici, a v neposledni rade, aby mel trosku slusnejsi zvukovku.... a taky samozrejme aby neco vydrzel, predem dekuji za pomoc s vyberem z techto 4 ntb, pripadne se nebranim navrhu neceho jineho

muj prvni a nejvetsi kandidat Lenovo G550, vyhodou slusny procesor, DDR3 pameti a snad i kvalita, kterou tato znacka zarucuje, ale budu rad, kdyz prispeji vlastni zkusenosti majitele tohoto ntb
http://www.alza.cz/lenovo-g550-d134764.htm

dalsim je acer extensa 5635g, je vybaven v podstate skoro stejne, jako predesly, jen je to proste levnejsi provedeni.....coz napovida nejspies o horsi kvalite provedeni, ale rad bych se nechal vyvest z omylu
http://www.alza.cz/acer-extensa-ex5635g ... 127756.htm

dalsi je HP Probook 4510, zde je o neco lepsi grafika (ovsem nevim o kolik oproti G150M), zase o to horsi procesor a pameti, nadruhou stranu je k nemu brasna, ovsem spousta lidi na nej nadava kvuli jeho hlucnosti
http://www.alza.cz/hp-probook-4510s-d126777.htm

no a posledni kandidat asus x61sl, podobny jako probook, jen ma ze vsech 4 nejlepsi grafiku
http://www.alza.cz/asus-x61sl-d135939.htm

kvakunek
guru
Příspěvky: 566
Registrován: 25 pro 2008 17:40

Příspěvekod kvakunek » 04 zář 2009 11:02

ta extensa je levnější páč nemá OS a HDMI ...nevýhodou pro někoho může být lesklé provedení Lenova... takže záleží co ti bude více vyhovovat
ACER Aspire 6920G-582G32MN

petrajs

Příspěvekod petrajs » 04 zář 2009 11:24

kvakunek píše:ta extensa je levnější páč nemá OS a HDMI ...nevýhodou pro někoho může být lesklé provedení Lenova... takže záleží co ti bude více vyhovovat


to je pro me spise +, chci radeji bez OS, absence HDMI mne vubec nevadi, ntb k nicemu pripojovat nebudu, cili jinak oba ntb vyjdou zhruba nastejno ? potom by pro me samozrejme byla priznivejsi levnejsi extensa, ovsem stale nevim, jak je to s jeji vydrzi castejsiho prenaseni a vubec kvalitou provedeni

sirius1983
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4680
Registrován: 24 úno 2007 19:59
Bydliště: Všude dobře tak co doma...

Příspěvekod sirius1983 » 04 zář 2009 12:21

Kvalitově tam nebudou velké rozdíly, v této ceně žádnou velkou kvalitu čekat nemůžeš...
T420, X31
Prosím, nepište mi soukromé dotazy, otázky patří veřejně na toto fórum.

petrajs

Příspěvekod petrajs » 04 zář 2009 12:23

to samozrejme vim, nejsem z tech, co chteji za male penize hodne muziky :)), jen chci za sve penize dostat pro moje ucely to nejlepsi z dostupneho

:idea: Dodržuj základní pravidla fora a necituj bezprostředně předchozí příspěvek! Děkuji. Sirius 1983

kultus
guru
Příspěvky: 605
Registrován: 13 led 2008 12:50

Příspěvekod kultus » 04 zář 2009 12:24

a co to lenovo je mojim favoritem ma ho nekdo???
Asus G74SX + Asus UX390UA + Legion 5 17", i7 10750H/16GB/GTX1660Ti/1,5TBNVMe + HP Elitebook 845 G8 + HP Zbook 15 Fury G8

petrajs

Příspěvekod petrajs » 04 zář 2009 12:26

take jsem o nem bohuzel nenasel zatim zadne info, jen same preview

:idea: Dodržuj základní pravidla fora a necituj bezprostředně předchozí příspěvek! Děkuji. Sirius 1983

petrajs

Příspěvekod petrajs » 05 zář 2009 02:30

tak se mi do vyberu dostal jeste tento kousek

http://interlink.tsbohemia.cz/default.a ... tiid=89190

pomer cena vykon ze vsech uvedenych vychazi asi nejlepe, ale zajimal by me vas nazor i na kvalitu a ostatni aspekty, o acerech se vseobecne rika, ze za nic nestoji....

Gerill
občas něco napíše
Příspěvky: 54
Registrován: 11 čer 2008 11:11

Příspěvekod Gerill » 05 zář 2009 11:20

co jsem tak různě četl, tak se acery za pár let prý kvalitativně zvedly...

tento model vypadá po hw stránce velice dobře (také zařazuji do svého výběru:)), ale chtělo by to někoho kdo s ním má osobní zkušenost...mě by opět zajímaly hlavně teploty v zátěži

petrajs

Příspěvekod petrajs » 05 zář 2009 11:24

Gerill píše:co jsem tak různě četl, tak se acery za pár let prý kvalitativně zvedly...

tento model vypadá po hw stránce velice dobře (také zařazuji do svého výběru:)), ale chtělo by to někoho kdo s ním má osobní zkušenost...mě by opět zajímaly hlavně teploty v zátěži

to je prave to, oc mi bezi, v teto cenove kategorii na tom bude s vykonem asi celkove nejlepe, ale jde mi o kvalitu provedeni, co se tyka prenaseni, a vzhledem k tomu, ze je tam HD 4570, jestli taky moc netopi....celkove jsem ale na radu Aspire cetl spise pozitivni ohlasy

kvakunek
guru
Příspěvky: 566
Registrován: 25 pro 2008 17:40

Příspěvekod kvakunek » 05 zář 2009 11:29

ta grafika je dělána 55nm výrobním procesem...topit to moc nebude
ACER Aspire 6920G-582G32MN

Enrique

Příspěvekod Enrique » 05 zář 2009 11:33

Aspire jsou podle mnohých majitelů i pevnější než konkurenční značky jako HP, Asus, atd.
Proti naříklad Lenovu SL500 nebude taky o moc horší, možná i pevnější, ale těžko říci.
Jinak pokud ho budeš přenášet asi bych se podíval právě po Aceru TM 5730g. Ten už by měl být pevnější než všechny zde zmiňované. (Už od pohledu vypadá robustně.) :wink:

Gerill
občas něco napíše
Příspěvky: 54
Registrován: 11 čer 2008 11:11

Příspěvekod Gerill » 05 zář 2009 11:36

pěkně si mi nahrál Enrique

právě sem narazil na http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=66600
recenze: http://notebook.cz/clanky/recenze-noteb ... mate-5730g

až na to, že má slabší grafiku než ten Aspire 5738G vypadá i podle recenze luxusně

petrajs

Příspěvekod petrajs » 05 zář 2009 11:36

Enrique píše:Aspire jsou podle mnohých majitelů i pevnější než konkurenční značky jako HP, Asus, atd.
Proti naříklad Lenovu SL500 nebude taky o moc horší, možná i pevnější, ale těžko říci.
Jinak pokud ho budeš přenášet asi bych se podíval právě po Aceru TM 5730g. Ten už by měl být pevnější než všechny zde zmiňované. (Už od pohledu vypadá robustně.) :wink:

no ten aspire je zatim mym favoritem, ovsem zadrhel je, ze uz ho snad nikde nemaji skladem :F

jinak co se toho prenaseni tyka, celkove pomerne nechapu trend toho, ze kdyz si kupuji ntb, tak se musim jeste divat, jak moc se da vubec prenaset, od toho ntb snad jsou...nepotrebuji, aby se na nem dalo sedet, nebudu si pomoci jej probijet v tramvaji ulicku ke strojku na jizdenky, ani s nim nebudu v temnych ulickach bit po hlave potencialni snede zajemce o moji penezenku, uplne mi staci, kdyz v brasne k tomu urcene prezije obcas cestu z domu do skoly...

petrajs

Příspěvekod petrajs » 05 zář 2009 11:57

a jeste sem tedy musim napsat jeden postreh, to uz se v teto tride delaji snad jen booky s lesklyma diplejema ? protoze to je naprosta uchylarna, staci nekde trosku svetla a muzu se dlouabat v nose


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 105 hostů