Noťas pro DJing/hudbu

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
ics
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 15 črc 2010 12:40

Noťas pro DJing/hudbu

Příspěvekod ics » 15 črc 2010 13:02

Ahoj,

potřebuju radu s výběrem notebooku. Sloužit mi bude výhradně pro hraní na akcích a semtam si na něm pustím film, tudíž ho budu udržovat úplně čistý. Má představa je menší LCD, ale zase né moc malé, ideálka 13.3 nebo 14, hlavně matný displej. Minimálně 3 USBčka a kvalitní bytelná konstrukce. Poběží na tom programy :

Traktor Pro, který má min. požadavky : Windows® XP (SP2, 32 Bit)/Vista (SP1, 32 Bit, 64 Bit), Pentium IV or Athlon 1.4 GHz (SSE1), 1 GB RAM

a Ableton Suite :

• Procesor: 1.5 GHz nebo rychlejší
• Paměť (RAM): 512 MB (doporučeno 1 GB),

Plánuju, že bych někdy zkusil oba pustit naráz a zkombinovat je, tak bych rád, aby to běhalo stabilně bez jakýhokoliv "šmoulení" (při live hraní by to byl průser). Nepotřebuju nějakou velkou výdrž baterie, budu používat napětí ze síťe.

Cenový limit je řekněme 20 000kč, ale samozřejmě, čím levněji tím lépe.

Tak a teď babo raď :-))

P.S. Na Macbook Pro nemám peníze :-)

Malarki
píše často
Příspěvky: 170
Registrován: 21 kvě 2010 12:26

Příspěvekod Malarki » 15 črc 2010 15:20

lenovi sl510+ext. zvukarna ?

Jakes
občas něco napíše
Příspěvky: 54
Registrován: 29 čer 2010 21:29

Příspěvekod Jakes » 15 črc 2010 16:26

Ahoj kolego, připrav se, že ti každej budu cpát macbook a jeho "stabilitu", ale na to nejsou finance a je to zbytečná koupě..(viz. tvoje PS :D)

Nyní taky vybírám laptop, ale ve stylu multimediálu, také z toho budu hrát (traktor, ableton) + midi konzole American Audio VMS4 Velocity Midi Station
Mám vybráno http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=78350 , jak můžeš vidět mám to na všechno, ale v první řadě na hudbu..a věř mi sebemenší zaflákanej win blbostma a nikdy nic nespadlo..(zkušenosti), ale jistota je jistota..Když už využívat vše naráz, tak alepoň rozdělený disky na normální používání a na djing..

Já bejt tebou, tak bych volil něco alespoň s i3 minimálně., protože programy které používáme jsou stále náročnější viz. třeba produkce hudby. Nicméně se obávám, že v této kategorii a s tímto rozpočtem matný display nebude :(
Vůbec nevypadá špatně nový pavilion http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=78485 s hliníkovým pokrytím, ale to by sis musel trochu připlatit nebo koupit slabší verzi :) (Paviliony jsou prý poruchový, ale všechno není pravda co se třpytí, hlavně u této nové řady s procesorama od intelu..prý na tyto hliníkové paviliony bude recenze co nevidět, tak si můžeš udělat obrázek)

PS: co používáš za techniku..?

ics
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 15 črc 2010 12:40

Příspěvekod ics » 15 črc 2010 17:28

Cau chlapi, diky za kometare!

Jakes : ty notasy vypadaji super, ale kdyz uz bych kupoval notas nad 20 000, vzal bych ten Mac, Pro se da sehnat za 25 000. Ale rikam si, ze je pro me zbytecny takhle drahej stroj, na to hrani jednou za 2 mesice.. Fakt nevim, je to tezky :))

A k technice : mam ted 2 Pincky CDJ-800 a pred tydnem jsem prodal mixak Denon DN-X 1500 :)) Takze jsem bez mixu a za chvili budu prodavat i ty prehravace :))

Mam v planu 2x playery Pioneer CDJ-900, mixak Pio DJM-700, midi kontroler Native Instruments Traktor Kontrol X1 a notas k tomu :) Ale to si dam az tak k vanocum (proste az na to budou penize), takze je fakt, ze se na notas vyptavam trosku predcasne. Ale je treba shanet informace driv, nez pak zbrkle koupit prvni, co se mi zalibi :))

Kop
občas něco napíše
Příspěvky: 15
Registrován: 25 říj 2007 19:01

Příspěvekod Kop » 15 črc 2010 19:54

Ja osobne mam CDJcka 400 a DJM400, ale k tomu notasu. Mam starsi krap s konfiguraci v podpisu a k nemu MIDI kontroler Reelop Digital Jockey 2 s Traktorem (pripadne Abletonem, jak se mi chce) a v pohode to utahne a ani se to nesekne. Takze bych nehledal nic extra nabusenyho
HP Compaq 6715s / AMD Turion™ 64 X2 1,99 GHz / ATI X1250 512MB / 250GB HDD / RAM 2 GB /
LENOVO ThinkPad Edge 14 / Intel Core i3 2,4Ghz / Intel HD Graphics/ 500GB HDD/ RAM 6 GB/


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host