Repasovaný notebook (IBM R50p) - zkušenost

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
moara

Repasovaný notebook (IBM R50p) - zkušenost

Příspěvekod moara » 14 kvě 2007 16:39

Dobrý den! Máte někdo zkušenost s koupí tohoto repasovaného typu notebooku od IBM (prodává http://www.usanotebook.cz/)?
Jen půlroční záruka se mi zdá dost málo. Sice říkají, že lze nějako přikoupit přímo od IBM, ale je to vážně pravda? :?

mata80
píše často
Příspěvky: 331
Registrován: 09 úno 2007 14:36

Příspěvekod mata80 » 14 kvě 2007 18:57

No jestli sem to pochopil správně tak to nerepasuje ibm(lenovo) takže pochybuji že by k tomu nabízeli dokoupení záruky..

Palma
píše často
Příspěvky: 137
Registrován: 25 dub 2007 20:46

Příspěvekod Palma » 14 kvě 2007 19:30

Já sem se po těchto NB taky díval, ale vzdal sem to, více más v diskuzi Rozmluví mi někdo notebook z USA či tak nějak.
To jsou hračky pokud potřebuješ a kutně výborný notebook a když se ti po záruce pokazí tak hodit do popelnice.
Já si ale ted budu brát IBM, pracovní NB, cena tak do 20k.
Asus a Acer sem zavrhl, HP a FS se mi nelíbí takže beru IBM...

mraky

Příspěvekod mraky » 14 kvě 2007 21:42

Tento prispevek pisu z repasovaneho Thinkpadu T40. Tyto repasy dela skutecne Lenovo, protoze se u techto notebooku meni plasty a vsechny opotrebovane casti, takze notebook casto vypada jako novy.

U prvniho modelu mi po 3 mesicich odesla grafika, ale to byla spise nahoda. Zaruka 6 mesicu me zas tolik netrapi, protoze vetsinu veci v notebooku jsem schopen si vymenit sam.

Pro mne bylo dulezite mit kvalitni, skutecne kvalitni notebook, na nemz muzu pohodlne pracovat. Srovnatelnou kvalitu mi zadny notebook pod 40k neda a tenhle stal 23k.

Jinak dokoupit zaruku muzete pouze ke strojum, ktere jsou v oficialni zaruce. Tu pulrocni dava prodejce tech repasu.

Kdyby vas neco zajimalo, tak se ptejte.

Puppy
guru
Příspěvky: 1888
Registrován: 16 kvě 2006 17:17

Příspěvekod Puppy » 14 kvě 2007 22:43

mraky píše:Jinak dokoupit zaruku muzete pouze ke strojum, ktere jsou v oficialni zaruce.
Lze dokoupit i post-warranty zaruku, samozrejme je trochu drazsi, ale vetsinou ne na modely starsi cca 4 roky.

mraky

Příspěvekod mraky » 15 kvě 2007 09:03

Mas pravdu, to jsem nevedel. Ale kdyz koukam na ty ceny, tak je to celkem drsne.

Palma
píše často
Příspěvky: 137
Registrován: 25 dub 2007 20:46

Příspěvekod Palma » 15 kvě 2007 13:39

Mraky:

A kolik ty opravy stojí? takže ty byses nákupu NB od této firmy nebál???

soulbringer

Příspěvekod soulbringer » 15 kvě 2007 15:46

no ja mam dobry zkusenosti s notebooky od IBM - nevim kdo presne dela repasy... ale pokud je delaj v Lenovu, tak by to mozna stalo za zvazeni - zalezelo by samozrejme na cene... ackoli ja mam radeji novy IBM (a trochu se bojim toho jak ty nove Tecka budou vypadat)

mraky

Příspěvekod mraky » 16 kvě 2007 10:52

Palma píše:Mraky:

A kolik ty opravy stojí? takže ty byses nákupu NB od této firmy nebál???


Kdybych se bal, tak bych si ho nekoupil:-) i kdyz ja mam zkusenost s notebooky.com - prodava to takovy fajn tipek.

Opravy stoji tolik, kolik stoji dil na ebayi:-). Ja uz jsem rozebral celou radu thinkpadu, takze vymenit jakykoliv dil neni problem - IBM ma paradni manual, kde je vsechno popsano.

Ale to rozebirani je az krajni varianta, notebook funguje spolehlive, takze neni duvod.

Palma
píše často
Příspěvky: 137
Registrován: 25 dub 2007 20:46

Příspěvekod Palma » 16 kvě 2007 11:43

Některé IBM lenovo jak to tak sleduji stojí repas víc než nový nebo aspon stejně...

Puppy
guru
Příspěvky: 1888
Registrován: 16 kvě 2006 17:17

Příspěvekod Puppy » 16 kvě 2007 14:02

Ktere ?

moara

Příspěvekod moara » 16 kvě 2007 19:46

Díky za odpovědi. Mezitím mi ho vyprodali, takže nic. (Nebyl to někdo z vás, kdo se nechal inspirovat?...)
Nejvíce se u repasů ale bojím o základovou desku. Tam se prý chyba může projevit i po půl roce- a pak je na vyhození.
Ale IBMka se mi líbí (matný displej, matný povrch, bytelný design). Docela mi záleží na kvalitním rozlišení displeje - a aby byl nejlépe 15´´. Ty T40 jsou prý dobré, ale rozlišení nic moc...
Budete-li mít ještě nějaký návrh či tip - uvítám. :)

mraky

Příspěvekod mraky » 16 kvě 2007 19:48

Rozliseni nic moc? No jestli nutne potrebujes UXGA, tak to asi budes muset sahnout hooodne hluboko do kapsy. Techle notasu je jako safranu.

moara

Příspěvekod moara » 16 kvě 2007 19:53

No, ono tak špatné rozlišení displeje u té T40 asi zas není - když si člověk uvědomí, že je to vlastně jen 14´´. Ale obraz je zas malý, ne?

mraky

Příspěvekod mraky » 16 kvě 2007 19:54



Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 50 hostů