ASUS PRO5LDA, případně další do 22000Kč

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
dutohlav(R)
občas něco napíše
Příspěvky: 16
Registrován: 29 črc 2010 19:57

ASUS PRO5LDA, případně další do 22000Kč

Příspěvekod dutohlav(R) » 07 srp 2010 12:34

Zdarec,
vzhledem k tomu, že moje volba notebooku se přehoupla do značně jiných značek než jsem řešil v předchozím tématu považuju za vhodné vytvořit téma nové.

Co chci:
Notebook co bude 95% času stát na jednom místě aby měl co největší výkon, ale ne za cenu třeba přehřívání, nepotřebuju velkou mobilitu (výdrž na baterky) ale samozřejmě se všechno počítá.

Po dlouhém bádání jsem zjistil že mi nejvíce bude vyhovovat notebook s grafikou HD 5650

Mezi mýmy možnostmi byla Toshiba L650-10H, ale té chybí periferie (3 USB. bez Bluetooth je málo, navíc její spracování je prý hodně "plastové"),
U všude proklamovaného Aceru TimelineX 5820 je problém v značce, prostě si zatím nedovedu představit, že bych měl notebook s nápisem Acer

Nakonec mi vyskočil HP Pavilion dv6-3040ec
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=78485

Dneska jsem však na czc oběvil novinku a docela by mě zajímalo co si myslíte o ASUSu PRO5LDA (zatím alespoň papírově):
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=78976
a o značce ASUS a jejich notebůcích vůbec (když teda mají Paviliony tu prachybýdnou reputaci, zda by tohle mohla být lepší volba)
Co se mi podařilo zjistit tak HD 5730 je vlastně taktovaná HD 5650 a Phenom sice bude slabší než i5-450, ale zase má menší příkon a taky by mohl výraznějimíň topit.

djmicho
guru
Příspěvky: 1731
Registrován: 27 zář 2008 18:40
Bydliště: Vysočina

Re: ASUS PRO5LDA, případně další do 22000Kč

Příspěvekod djmicho » 07 srp 2010 18:26

dutohlav(R) píše:Phenom sice bude slabší než i5-450, ale zase má menší příkon a taky by mohl výraznějimíň topit.

Na tohle jsi přišel kde? :D Phenom bude mít stejné TDP jako i5 ale reál bude horší... já mam na Amd TDP 35W a při měřeních dosáhl až na 39W. Ale snad to bude u těhle nových Phenomů lepší :)
[url]https://valid.x86.fr/na6qv4][img]https://valid.x86.fr/cache/banner/na6qv4-5.png[/img][/url]

dutohlav(R)
občas něco napíše
Příspěvky: 16
Registrován: 29 črc 2010 19:57

Příspěvekod dutohlav(R) » 07 srp 2010 19:13

Tady v té recenzi ten borec ten procák hodně chválí a právě tvrdí, že míň topí jak i7ky a dokoce míň jak i5-520/540M se kterým je prý přibližně n a stejném výkonu:

http://forum.notebookreview.com/hp-pavi ... eview.html

Abys' to nemusel hledat tasy cituji výše uvedený článek:

*píše o teplotách*
"These are amazing results for a quad core, much lower than Intel's quad cores. They are lower than the Intel counterpart, the i5-520/540M, to the N930 as well. "

a o tom výkonu:

"the quad core N930 configuration cost $30 less than the i5-430M and from early benchmarks the N930 is as strong as the i5-520/540M."

[edit] Ale je pravda, že na TDP procesorů jsem se nedíval a naplácal to podle toho jak to ten borec chválil, takže přiznávám, že to může být blbost ta moje věta ;)

djmicho
guru
Příspěvky: 1731
Registrován: 27 zář 2008 18:40
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod djmicho » 07 srp 2010 21:09

Když koukám na ty výkonostní testy... není to až tak zlý :D v R10 2100 bodů na jádro je slušný, docela velký skok oproti předchozím mobilním procesorum AMD ( na 2,4GHz jádru mám 1980 bodu :lol: ). A to TDP je 35W ale jak je vidět, procesor papal 29W tak je to víc než dobrý :)
[url]https://valid.x86.fr/na6qv4][img]https://valid.x86.fr/cache/banner/na6qv4-5.png[/img][/url]

dutohlav(R)
občas něco napíše
Příspěvky: 16
Registrován: 29 črc 2010 19:57

Příspěvekod dutohlav(R) » 07 srp 2010 22:06

Právě vzhledem k podlevšeho podobnému výkonu toho n930 oproti i5-430 až i5-540 (tedy by mohl být plus mínus na par s tou i5-450) větší RAM v základu, lehounce rychlejší grafice a vzhledem k údajné pochybné pověsti Pavilionů se tenhle ASUS ujímá vedení v mém žebříčku "až našetřím 22k tak si koupím ............... " Pokud teda někdo nepříjde s tím, že ASUSy jsou ještě horší než ti Pavilióni :D

Jen mě teda mate, že nejsem schopen to PRO5LDA vůbec nikde na netu najít, ani na stránkách ASUSu...

dutohlav(R)
občas něco napíše
Příspěvky: 16
Registrován: 29 črc 2010 19:57

Příspěvekod dutohlav(R) » 11 srp 2010 18:44

Zatím jsem rozhodnutý jíti do rizika a vzít ten ASUS (i když vzhledem k tomu, že jak HP tak ten ASUS jsou novinky, tak je to vlastně jedno), czc nahodil obrázek a podle něho to šasi vypadá shodně s N61 a N71 (že by pouze alternace komponent?) a co jsem tak četl tak tyhle chladí hodně dobře a jsou i celkem pevné (nebo se opět pletu?). Pokud teda czc s tím fotem nekecá (přece jen nemá ještě žádný kus skladem) tak by to bylo pěkné plus, kór k faktu, že ty nové AMD prý hřejou výrazně míň než ekvivalentní Intely (tedy k tomu Phenomu II X4 je prý průměrně ekvivalentní něco jako i5-520/540, v něčem předčí i celou i5 řadu a zaostává až za i7). Zatím jsem nenarazil na nějaké negativní ohlasy na ASUS značku co se týče notebooků a i to mě celkem táhne k této značce (na Paviliony právěže mnoho lidí nadává).

funni
občas něco napíše
Příspěvky: 40
Registrován: 02 bře 2010 19:02

Příspěvekod funni » 11 srp 2010 19:23

tak o asusu ti můžu napsat ze zkušenosti s bratrovým notebookem toto: přehřívání, nekvalitní provedení (padají krytky koubů, celý displej se hýhe asi o 1cm, což je nepříjemné třeba ve vlaku, kdy se ti třepe displej), jinak ten pavilion jsem si včera objednal a zítra ho budu mít, tak jestli nezapomenu, napíšu nějaké první dojmy.

dutohlav(R)
občas něco napíše
Příspěvky: 16
Registrován: 29 črc 2010 19:57

Příspěvekod dutohlav(R) » 11 srp 2010 19:41

funni: To mi moc neřekne, takový stroj jak popisuješ se najde snad u každé značky za ty léta... Aspoň jaký to je typ, jak starý atp. problémy se servisem (byl vůbec nějaký potřeba?) tohle jaks' napsal mi nic moc neřekne. Úplně stejně lidi nadávají na Paviliony. Ale chápu, že o tom PRO5LDA se nic moc usuzovat nedá, když si člověk ani není jistý jestli to je správný obrázek to co je na czc a na stránkách ASUSu je o něm taky velké kulové.

format_c
občas něco napíše
Příspěvky: 6
Registrován: 20 črc 2010 18:51

Asus servis

Příspěvekod format_c » 11 srp 2010 20:25

Pokud by Vas zajimaly nejake postrehy se servisem NTB zn. Asus,tak tady jsou me zkusenosti.

Vlastnim starsi notebook Asus M6R, v servisu jsem ho mel 2x. Jednou se zvukovou kartou, podruhe s nabijecim obvodem pro baterii. NTB byl opraven temer obratem, vetsinou jsem mel NTB do tydne doma.
Sestra ma take Asus serie A6000 a mela ho v servise take 2x, poprve s power tlacitkem (NTB nesel zapnout), podruhe s pruhy pres displej (vymena kabelu). I zde byl NTB do tydne doma.
Pritelkyne ma NTB Asus F3SG a do servisu se posilal koncem tohoto cervna kvuli chladici (hlucny vetracek), ktery byl vymeneny. Nicmene servis trval cca 20dni, udajne Asus zrusil servis v CR a vozi opravovat NTB do Polska.
Pro NTB si vzdy prijelo DPD, ktere po oprave NTB zase privezlo, postovne hradi Asus.

Nevim zda je to spatnou karmou v mem okoli, ale vsechny NTB zn. Asus byly servisovane.

Nyni premyslim nad novym notebookem, ten muj mi slouzi uz 5let, ale do Asusu uz nejspise nepujdu.

dutohlav(R)
občas něco napíše
Příspěvky: 16
Registrován: 29 črc 2010 19:57

Příspěvekod dutohlav(R) » 11 srp 2010 22:08

Ještě podobné množství zkušeností s HP servisem a hned by se líp vybíralo.

Takže pro HP hraje:
Podle všeho o cosi lepší zpracování
Rychlejší HDD (na to ažtak nehledím)
Je na více ochodech i ve světě než na czc a není až tak úplně problém si o něm něco v googlu dohledat (to se o PRO5LDA teda říct nedá)

Pro ASUS:
Celkově výkonější procesor, který se i méně hřeje (z uživatelských zkušeností)
Rychlejší (o něco málo) grafika
Větší ramka (ale obecně zatím nemá až tak cenu brát víc jak ty 4GB)

Oba notebooky jsou novinky, HP už semtam někdo má a jsou s ním majitelé podle všeho spokojení. PRO5LDA zatím existuje na stránkách jediného obchodu, ale podle fotky náleží k řadám N61 a N71, které jsou taky celkem hodně chváleny ve světě (když už, tak si lidi stěžovali na ne úplně vychytaný Optimus což tady odpadá).

Mě ososbně ASUS láká větším výkonem procesoru (i obecně jsem tak nějak AMD fan - u nás doma se zatím Intel ještě neobjevil a nikdy jsem s AMDčky neměl problém, jak ve stolní tak v notebooku - Fujitsu-Siemens Amilo Pa1538, to ale neznamená, že Intel zamítám) a i grafiky (byť je to prý jen přetaktovaná HD 5650, ale aspoň ji nemusím taktovat já ;), protože to bych asi ani nedělal)
HP mě zas láká podle všeho větší pevností konstrukce (i když byli i tací, kteří tvrdili, že i to není nic moc) a tím, že to není zas tak úplný unikát ve světě - jak jsem psal znám jediný obchod na celém webu který ho nabízí.

Malarki
píše často
Příspěvky: 170
Registrován: 21 kvě 2010 12:26

Re: ASUS PRO5LDA, případně další do 22000Kč

Příspěvekod Malarki » 11 srp 2010 22:20

dutohlav(R) píše:Notebook co bude 95% času stát na jednom místě


No jeste aby nekam utíkal :D

ne teď vážně..nebylo by lepší v takovymhle pripade popremyslet o 17ctce?

(ano 17palců už skoro neni notebook, ale...líp se na tom dělá...líp se to chladí...a když nepotřeboješ mobilitu....)

dutohlav(R)
občas něco napíše
Příspěvky: 16
Registrován: 29 črc 2010 19:57

Příspěvekod dutohlav(R) » 11 srp 2010 22:28

Kdekoli a jakkoli jsem hledal notebook nikdy jsem neomezoval hledání na 15". Tyhle jsou ty co mi vyšly v dané cenové kategorii. Pokud znáš nějakou 17ku co by s nimi dokázala ve výkonu soupeřit hoď ji sem.

Malarki
píše často
Příspěvky: 170
Registrován: 21 kvě 2010 12:26

Příspěvekod Malarki » 12 srp 2010 15:05

toš cena tam vyšší je, ale 17 je 17 :D

http://www.mironet.cz/asus-n71ja--i5430 ... ZwodPjQ-tw

dutohlav(R)
občas něco napíše
Příspěvky: 16
Registrován: 29 črc 2010 19:57

Příspěvekod dutohlav(R) » 12 srp 2010 18:00

Já to napíšu takhle - už to HP i ten ASUS o slušný kus přetáhly můj původní uvažovaný rozpočet. Dalšího přihazování už bych asi nebyl schopen.

Malarki
píše často
Příspěvky: 170
Registrován: 21 kvě 2010 12:26

Příspěvekod Malarki » 12 srp 2010 19:13



Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 129 hostů